Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    arkadaş 12 lt benzin aldım
    265 km yaptım. 300 görürse gidicem camiye koreliler için dua etcem.
    amma yakıyo anasını satiyim ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı Tayfun16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu motor en fazla kaç yapıyor...?

Ve uzun yolda rüzgar harici bi sıkıntı varmıdır???
    Satmadan 1 gün önce Sapanca'ya gidip gelmiştim. Giderken 150 dönerken 160 gördüm.
    Hyosung GT 250 Comet gitti Yamaha FZ6 Fazer geldi. :cherry:

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş 12 lt benzin aldım
    265 km yaptım. 300 görürse gidicem camiye koreliler için dua etcem.
    amma yakıyo anasını satiyim ya
    Hava filtreni değiştir, bujierini değitir karbüratörünü de ayarlattır. Ben 30 liralık benzinle 280 km'yi rahat deviriyorum.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    slm arkadaşlar bende 25 08 2009 tarihi ile izmirden çok temiz bir motor almış bulunmaktayım 16 bin kmde 2006 model comet kırmızı renkte yanlız orj eksoza 3 5 delik açmışlar çok cozurduyor size sorum tiger eksoz kullananlar nasıl memnunmusunuz ona göre hemen alıcam bende bir tiger eksoz 2 el satan varsa çok daha iyi olr yardımlarınızı bekliorum

slm arkdaslar ben bu foruma yenı katıldım cbr 125 mı hyosung gt 250mı ılk defa wıteslı motor kullancam hanqısını tavsıye edersınız....sımdıden tesekkurler 1.80 boyunda 65 kıloyum..

Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı hyosung250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkdaslar ben bu foruma yenı katıldım cbr 125 mı hyosung gt 250mı ılk defa wıteslı motor kullancam hanqısını tavsıye edersınız....sımdıden tesekkurler 1.80 boyunda 65 kıloyum..
    tabiki hyosung 2006 2007 güzel bir comet veya tarzına göre racing olan r alabilirsin ama comet daha ii granaj çatladı far patladı gibi durumlarda uzulmezsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    @lucas
    hva filtresinden zerre toz çıkmadı. bujiler 300-500 km önce değişti. karburatör temizleme işini de yaptım. yandaki vidaları açtım kapattım. biraz benzin aktı. sonra kendiğiliğindne kesildi. sanıyorum yöntem buydu
    12,5 litre ve yaklaşık 280 ya da 285 km yaptım.tam bakamadım göstergeye
    yani şimdi 146 kuruş yakmış oldum km de

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    arkadaşlar, gt250R modeli motorum için yağ hararet göstergesi getirdim yurt dışından fakat 250R'ların malum grenajlarından dolayı monte edecek yer bulamadım. naked motorlar için montaj durumu daha kolay olacaktır. ürünün ilanı burda :

http://www.sahibinden.com/yag_harare...=yağ%20hararet

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @lucas
    hva filtresinden zerre toz çıkmadı. bujiler 300-500 km önce değişti. karburatör temizleme işini de yaptım. yandaki vidaları açtım kapattım. biraz benzin aktı. sonra kendiğiliğindne kesildi. sanıyorum yöntem buydu
    12,5 litre ve yaklaşık 280 ya da 285 km yaptım.tam bakamadım göstergeye
    yani şimdi 146 kuruş yakmış oldum km de
    Uzaklaştırılmışsın ama gelince okursun artık,
    Hava filtresi dışarıdan bakıldığında çok temiz gözüküyor. Yapısı itibariyle temizlenmesi ise imkansız, söküp baktıysan demek istediğimi anlarsın. Hava filtreni değiştir, ben temizle yazarak hata yaptığımı şimdi farkettim. İnan değiştirince yakıt sarfiyatın azalacak, motorun gücü de artacak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 PM ----------

Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bende 25 08 2009 tarihi ile izmirden çok temiz bir motor almış bulunmaktayım 16 bin kmde 2006 model comet kırmızı renkte yanlız orj eksoza 3 5 delik açmışlar çok cozurduyor size sorum tiger eksoz kullananlar nasıl memnunmusunuz ona göre hemen alıcam bende bir tiger eksoz 2 el satan varsa çok daha iyi olr yardımlarınızı bekliorum
    Tiger kullanıyorum ben. Memnunum egzosumdan, fakat 15.000 km'den sonra subap ayarı yaptırmayı göze almalısın.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Mz etz
    Alıntı roadrunnergt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satmadan 1 gün önce Sapanca'ya gidip gelmiştim. Giderken 150 dönerken 160 gördüm.
    160 iyi internetde 180 video ları falan var ondan sordum 180 yapan varmı..???

Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaklaştırılmışsın ama gelince okursun artık,
    Hava filtresi dışarıdan bakıldığında çok temiz gözüküyor. Yapısı itibariyle temizlenmesi ise imkansız, söküp baktıysan demek istediğimi anlarsın. Hava filtreni değiştir, ben temizle yazarak hata yaptığımı şimdi farkettim. İnan değiştirince yakıt sarfiyatın azalacak, motorun gücü de artacak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 PM ----------

Tiger kullanıyorum ben. Memnunum egzosumdan, fakat 15.000 km'den sonra subap ayarı yaptırmayı göze almalısın.

göze aldım bile takalı 250 km filan oldu çook yağmur var onun için pek çıkmıorum ama otoparkta duruyor ama o

Motosikleti
    Mz etz
    güncelleme...

Motosikleti
    GSX600F
    yaa arkadaşlar comete xenon nasıl taktınız bende xenon yanmıor orjinal ampulu sökünce gördüm 25 / 25 watt onun için yanmıor xenon yaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    orjinal ampulün 25 watt olmasıyla xenon'un çalışmamasının ne alakası var? xenon komple kittir ve ne kadar güç çekilmesi gerekiyorsa o kadar gücü balast devresi çeker. çıkışı 35 wattır ve ampulleri de aynı şekilde 35 watlık xenon ampulleridir. bu konuda tek kıstas, far devresinin ayrı bir sigortası varsa ve bu sigorta 25 wattlık bir güce göre hiç tolerans bırakmadan sınırda bir değerde seçilmişse, xenon'un bu 10 wattlık akım farkından dolayı atıyor olması olabilir. onu da sigortayı bulup bir büyük değerindeki sigortayla değişirseniz sorunu çözmüş olursunuz ama sorununuz bu mu değil mi, yazdıklarınızdan anlaşılmıyor. sorunu biraz daha detaylı tanımlarsanız daha net bi şeyler söylemek mümkün olacaktır.

Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal ampulün 25 watt olmasıyla xenon'un çalışmamasının ne alakası var? xenon komple kittir ve ne kadar güç çekilmesi gerekiyorsa o kadar gücü balast devresi çeker. çıkışı 35 wattır ve ampulleri de aynı şekilde 35 watlık xenon ampulleridir. bu konuda tek kıstas, far devresinin ayrı bir sigortası varsa ve bu sigorta 25 wattlık bir güce göre hiç tolerans bırakmadan sınırda bir değerde seçilmişse, xenon'un bu 10 wattlık akım farkından dolayı atıyor olması olabilir. onu da sigortayı bulup bir büyük değerindeki sigortayla değişirseniz sorunu çözmüş olursunuz ama sorununuz bu mu değil mi, yazdıklarınızdan anlaşılmıyor. sorunu biraz daha detaylı tanımlarsanız daha net bi şeyler söylemek mümkün olacaktır.

bende elektronik öğretmeni olduğum için benimde kafamda 40 tilki var ama orjinalliğini bozmak istemiyordum ek tesisat falan filan ile yani şöyle bir problem vardı motorda 25 watt lık ampule hiç bir koruma devresi cekilmeden çıkılmış ne bir röle ne başka bir şey orj sele altındaki motor beyininden çıkan kablo far düğmesine gidiyor ve oradan da fara geçiyor yani beyin stabil olarak guc aktarımı yapıor onun için bizde dun gece can sıkıntısına akuden direk cıkarttığımız elektirik tesisatını ilk önce kendi taktığımız far rölesine oradan far düğmesine en sonda da tabiki farın içinde konumlandırdığımız xenonumuza ilettik + sigorta bile koyduk hyosung un açığını biz kapattık . boşu boşuna uğraştık halbuki en uyduruk cin motorunda bile arada far rolesi ve far sigortası var hyosung da yok olması bizi uğraştırdı orjinalliği bozulmasın diye harcadığım emegin haddi hesabı olmadı ama tesisat kablosu falan orjinal makaronlarından geçirdimki kötü bir görüntü olmasın tamamen işcilik yaptık ama guzel oldu arkadaşlarla 4 motor çıktığımızda diğerleri xenonları yakıyor birde arkama geciyorlardı kendi gölgemi görüyordum şimdi ise her yeri görüyorum

Motosikleti
    Mz etz
    Konu Güncel...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı Tayfun16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu Güncel...
    tamam.....
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    GT 250 Comet'e orta sehpa takılabiliyormu acaba?

Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wallaha takan görmedim mesafesi kurtarmıyor herhalde

bende kibar bir koruma demiri araştırıyorum bulursam kibar bir koruma demiri takıcam gsr600 lerinki gibi guzel kibar bişey bakıyorum

korucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 COMET
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 Model bir GT 250 Comet' e sahibim. Motorumuzda alt sehpa bağlantı yeri bulunmakta.Hyosung sitesinde de 115 Paund gibi bir fiyata satılmakta.Ancak ben 125 cc Ramzey in alt sehpasını taktım.Çok da güzel oldu.Sadece sehpanın bağlantı borusunu sağlı sollu 1 cm kestim.Bağlantı için de M10, 10 cm civata somun ve yay gerekti.
    Zaman bulursam fotoları eklerim.

Far içinde orjinalliğini bozmaya gerek yok.15 Tl ye aldığım Osram H4 55/60 n.b ampul mükemmel sonuç verdi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:12 PM ----------

bende kibar bir koruma demiri araştırıyorum bulursam kibar bir koruma demiri takıcam gsr600 lerinki gibi guzel kibar bişey bakıyorum[/QUOTE]

Kibar bir koruma demiri de var. Örneğini İzmir de bu işleri yapan imalatçı bir arkadaşa verdik, yapacak.(Bize 3 adet lazım)Gelince size de bildiririm.
    HAVRAN MOTOR DOSTLARI BAŞKANI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler