Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onursakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250
    Alıntı konak1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yaşadım aynı olayı ayaklığı söküp ümraniye sanayide kaynak yaptırdım 20TL. 30bim km geçtim halen sorun yok karar senin
    bozuk havada sanayiye git gel falan pek uğraşmak istemedim, tamirciye sordum 50 liraya kaynak olur dedi. üstüne koyuyo haliyle. ben de yenisini aldım. eskisi duruyo ama iki yerinden kırılmış. bi gün yolum düşerse kaynatırım yedek olur
    zenon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R 1150 GS Adventure
    Alıntı hgures adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

2012 Nisan çıkışlı 250 Comet'im var 1-2 ay önce devir saati çalışmaz oldu. İzmir'de bir (sözde yetkili) servise 4,000 bakımı için götürdüğümde tüm bağlantılarını ıvır zıvırını kontrol etti ama çözemedi. Hafta içi bir ara gel arıza kayıdı geçelim dedi. Ama ne mümkün ben Salihli'de çalışıyorum, motosikletimde burada. Gidemedim. Kaldı...

Şimdi zaten hava muhalefeti nedeniyle pek binemiyorum hele hele iş yoğunluğundan hafta içi İzmir'e de götürme şansım yok. Hysoung Source'a baktım 400-500 TL. İçim acıdı.

Var mı pratik bir önerisi olan?

Arıza şu şekilde; KM saati çalışıyor ama devir saati ortalarda bir yerde kafasına göre takılı durumda. Bir süre 2,000 devirdeydi sonra baktım bir gün eksilerde bir yerde. Yüklenince titriyor kendine göre küçük hareketler yapıyor ama görev görmüyor...

Söz açılmışken bir de şu adı "yetkili" olan ama yağ filtresi bile stoklarında olmayan servislerden dolayı canım gibi sevdiğim motosikletimden soğudum desem inanır mısınız??? İzmir'li arkadaşlara rica etmiştim bir keresinde ama yanıt alamamıştım. Şimdi bir kere daha sorayım bakalım destek alabilecek miyim...

SEVGİLİ İZMİR'Lİ ARKADAŞLAR, 250 COMET İÇİN SERVİS ÖNERİNİZ VAR MI, LÜTFEN DESTEK...

Herkese keyifli günler dilerim. Bahar gelse de tadını çıkarsak yine :-)

Merhabalar aynı motordan bende de var. 2012 model beyaz olanından. Bu serilerde bu devir saati ile ilgili bir sıkıntı var herhalde. Çünkü bende de aynı durum oldu. Devir saati sürekli takılı kalıyordu. Sonra Yetkili Servise gittiğimde yardımcı oldular. Garantiden 15 gün içinde saat geldi ve montajlandı. Bu yöntem haricinde bir işlem yaptırmayın şahsi kanaatim. Çünkü devir saatinin orjinali 900TL civarı. Yanlız devir saatinin değişmesinden sonra biraz canım sıkılmadı değil. Yeni devir saati geldiği için eski saatteki km bilgisini yeni saate yazamıyorlar. Motoru elden çıkarmayı düşünürken böyle bir durumun olması gerçekten can sıkıcı. Adama devir saati değişti kilometre de sıfırlandı desen inanmayacak. Neyse hayırlısı diyorum artık. İyi sürüşler.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Arkadaslar michelin pilot road serisnden arka lastik var eski lastik yarik yamali falan degil idarertn kullanilabilir. Ucretsiz karsi odemeli gonderecgim. Ihiyaci olan ulasiversin
    bu kawasaki bir başka dostummm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...08412799/detay

arkadaslar gezınırken bogle bir ilan gordum calıntı olabılcegını dusundugum ıcın sayfanıza koymak ıstedm iyi aksamlar dilerim..
    puser bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Herkese gunaydın sabah uyandım gece rüzgarlı diye motor devrilmedi umarım diye bir baktım Branda pert olmuş bildigin parca pıncık olmuş motorun heryeri donmuş yırtık branda motoru devirmesin diye soktum attım birde resim cekim dedim ama cok basarılı olmadı.

Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı thelast555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...08412799/detay

arkadaslar gezınırken bogle bir ilan gordum calıntı olabılcegını dusundugum ıcın sayfanıza koymak ıstedm iyi aksamlar dilerim..

pek tekin bir ilan degil, aramizdan arayan olursa bende telefon konusmasinda ne gectigini bilmek isterim.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese gunaydın sabah uyandım gece rüzgarlı diye motor devrilmedi umarım diye bir baktım Branda pert olmuş bildigin parca pıncık olmuş motorun heryeri donmuş yırtık branda motoru devirmesin diye soktum attım birde resim cekim dedim ama cok basarılı olmadı.

http://www.facebook.com/ajax/messagi...AK9hrd6HV_t22o
    bunu yaşayarak fırtınalı havada kullanmaması gerektiğini öğrettin. zararı sana, faydası bize oldu
    zenon bunu beğendi.

http://www.facebook.com/ajax/messagi...AK9hrd6HV_t22o
    sadece branda ile yırttığın için sanslısın, Allah beterinden saklasın
    ben dün gece o fırtınada yoldaydım.. resmen tırstım, 60 tan yukarı çıkamadım. yavaş gitmek için E-5 e çıkamadım....
    sabah "kesin motor devrilmiştir" düşüncesiyle dışarı çıktım, şükür sağlam...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu yaşayarak fırtınalı havada kullanmaması gerektiğini öğrettin. zararı sana, faydası bize oldu
    Alıntı tekfur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece branda ile yırttığın için sanslısın, Allah beterinden saklasın
    ben dün gece o fırtınada yoldaydım.. resmen tırstım, 60 tan yukarı çıkamadım. yavaş gitmek için E-5 e çıkamadım....
    sabah "kesin motor devrilmiştir" düşüncesiyle dışarı çıktım, şükür sağlam...
    Bende Sabah branda yüzünden motor devrildimi diye baktım zaten daha önce CBF o yüzden devrilmişti allahtan direğe bağladıgım icin yan ayaktan kurtulup direğe yaslanmıştı yine aynı sey olmasın diye ciktim baktım ama motor devrilmemesine karşılık branda ömrünü tamamlamıştı.

Dün kü motorun durumu

Bu sabahki durumda buydu içim acıdı karda kalmasına ama başkada carem yoktu zamansız oldu.

Aslinda zamanım olsa o kar altında calışcak mi diye marşa basmak istiyordum ama sabah servise yetişmeye calışıyordum sonrada düşündüm iyiki yapmamışım motor ısınıp karı eritecek sonra uzerinde su seklinde donacak en ince yerlere su girip donucak genleşecek zarar verir diye düşündüm.

Yarın hava acık diyorlar bakalım nasil olcak motor süresim var durum nasil :D

Bu arada dün 17:00 civari halic üzerinde ayvan saray yönüne giden kırmızı bir comet gördüm secemedim ama burdan birimi bilemedim burdansa tebrik etmek istiyorum cok güzel bir görüntüydü cok uzaktı yakın olsa Fotosunu cekecektim :D
    puser ve braingulp bunu beğendiler.

benim makina soğukta çalışmıyo arkadaş. deli olcam... yarın (c.tesi) sabah bi ustaya götürcem artık. burama kadar geldi. sitede tşk konusu oldum yaww.. iterek, kaptırarak motor çalıştırıyorum... bu sabah site güvenliğinden yardım istedim..
    akşam iş çıkışında tek seferde çalışıyor ama

karburatör ayarı ve belki temizliği gerekiyor kanaatimce. hava fazla geliyor sanırım. bi kere nasıl yapıldığını görsem ben yaparım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

bu arada usta tavsiyelerine haalaa açığım...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    benim makina soğukta çalışmıyo arkadaş. deli olcam... yarın (c.tesi) sabah bi ustaya götürcem artık. burama kadar geldi. sitede tşk konusu oldum yaww.. iterek, kaptırarak motor çalıştırıyorum... bu sabah site güvenliğinden yardım istedim..
    akşam iş çıkışında tek seferde çalışıyor ama

karburatör ayarı ve belki temizliği gerekiyor kanaatimce. hava fazla geliyor sanırım. bi kere nasıl yapıldığını görsem ben yaparım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

bu arada usta tavsiyelerine haalaa açığım...
    Akünün ömrü bitmiştir sarj tutmuyor demek ki... Sen bu calıştırarak ustaya gidince sorun gözükmüycek motoruna karbiratörüne falan dokunmadan akünün voltuna falan bir bak derim...

Akünün ömrü bitmiştir sarj tutmuyor demek ki... Sen bu calıştırarak ustaya gidince sorun gözükmüycek motoruna karbiratörüne falan dokunmadan akünün voltuna falan bir bak derim...
    @zenon cum akü alet çalışmadığı için bitti. motor çalışınca da düzgün çalışmıyor zaten, iyice ısınana kadar tırtırtırtırrr tekleye tekleye, bazen stop ederek çalışıyor. 10-15 dakka sonra normal haline dönüyor.

birazdan motopark a gidicem. bi de onlara elletiyim. servis hakkında yorumlarımı paylaşırım
    zenon bunu beğendi.

yunem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    Selam motosiklet camiası bi süredir bunlar üzerinde ugraşıyordum ve ensonunda bitirdim ve az önce montajını yaparak sizlerinde begenisine sunmaya karar verdim yorumlarınızı bekliyorum tamamen el yapımıdır :D Elcikler pek hoş olmadı ama motor koruması fena degil gibi biraz yamuk montaj oldu ama daha sonra onları düzeltirim die düşünüyorum

zenon ve tekfur34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    @zenon cum akü alet çalışmadığı için bitti. motor çalışınca da düzgün çalışmıyor zaten, iyice ısınana kadar tırtırtırtırrr tekleye tekleye, bazen stop ederek çalışıyor. 10-15 dakka sonra normal haline dönüyor.

birazdan motopark a gidicem. bi de onlara elletiyim. servis hakkında yorumlarımı paylaşırım
    Durum ne? ne dediler?

BEyler böyle bir sorunum var sizinde bilginize sunayım :D

Sizce niye yapar?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Durum ne? ne dediler?

Sizce niye yapar?
    bana sorun tps sensördeymiş (galiba piysada selonid sensör diye biliniyor) gibi geldi. gaz telinin kasılıp gerilmediğinden eminsin değil mi?
    braingulp ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    bana sorun tps sensördeymiş (galiba piysada selonid sensör diye biliniyor) gibi geldi. gaz telinin kasılıp gerilmediğinden eminsin değil mi?
    Gaz kolundan yada telinden değil salıp bırakıyorum toparlayamıyor video da da görürsün belki bu arada motopark ka daha once durumu anlattım beyinden olabilir falan dediler belgeleri bıraktım beyinin değişmi için garantiye başvurmuşlar o gelen kadar Chronix in beyini ile test ederim motoru bakalım beyinden mi sensor den mi?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Gaz kolundan yada telinden değil salıp bırakıyorum toparlayamıyor video da da görürsün belki bu arada motopark ka daha once durumu anlattım beyinden olabilir falan dediler belgeleri bıraktım beyinin değişmi için garantiye başvurmuşlar o gelen kadar Chronix in beyini ile test ederim motoru bakalım beyinden mi sensor den mi?
    bakım için servise gittiğim bir ara, tamir sırası bekleyen gt250'lerin birinde şu tip bir beyin arızasına şahit olmuştum. rölanti sendeki gibi 5000 devir civarlarında başlıyordu ve sürekli olarak yaklaşık +3000, -3000 hızlı bir ritmle artıp azalıp dalgalanıyordu. gönderdiğin videodan gördüğüm kadarıyla dalgalanma yok.

bu arada ne olur ne olmaz diye beyinleri değiştirirken, sağlam motosiklete arızalı olduğundan şüphelendiğiniz beyini takıp denemekte fayda var. voltajla ilgili ciddi bir sıkıntı varsa diğer sağlam olan beyinde de probleme neden olabilir. düşük bir ihtimal ama tedbirli olmakta fayda var bence. bu arada gt250'liler deki beyin arızalarının çoğu yazılım tabanlı. genellikle yeniden programlandıklarında düzeliyorlar.

sabit, sen de tam havalar düzelmişken gittin bozdun motoru geçmiş olsun

Motosikleti
    Honda nc700xa
    bakım için servise gittiğim bir ara, tamir sırası bekleyen gt250'lerin birinde şu tip bir beyin arızasına şahit olmuştum. rölanti sendeki gibi 5000 devir civarlarında başlıyordu ve sürekli olarak yaklaşık +3000, -3000 hızlı bir ritmle artıp azalıp dalgalanıyordu. gönderdiğin videodan gördüğüm kadarıyla dalgalanma yok.

bu arada ne olur ne olmaz diye beyinleri değiştirirken, sağlam motosiklete arızalı olduğundan şüphelendiğiniz beyini takıp denemekte fayda var. voltajla ilgili ciddi bir sıkıntı varsa diğer sağlam olan beyinde de probleme neden olabilir. düşük bir ihtimal ama tedbirli olmakta fayda var bence. bu arada gt250'liler deki beyin arızalarının çoğu yazılım tabanlı. genellikle yeniden programlandıklarında düzeliyorlar.

sabit, sen de tam havalar düzelmişken gittin bozdun motoru geçmiş olsun
    Valla sorma :D benim motora yaptmak yaramıyor :D

Bu arada bendeki motorun voltaj ayarı gayet iyi ölctüm bir sıkıntı yok ayrıca uzerinde sıfır akü var yine Chronix sağolsun aküsüne el koydum benimkin de ( senin dedigin olaydan olabilir diye ) voltaj kalynaklı akü sarj olayından kaynaklı birsey olmasın boşuna motora b.. atmiyim diye :D serviste başka bir motorun beynini takmışlardı ama o zaman benim motor devir yükseltme falan yapmıyordu dogal olarak motorun cok iyi calışıyor falan dediler :D hatta biri geldi şimdiye kadar sesi en düz calışan gt250 dedi şırıltı zırıltı hic birsey yok dedi :D

Durum ne? ne dediler?

Sizce niye yapar?

karburatorun birinden su çıktı. O fırtınalı-karlı havanın eseri olduğunu sanıyorum. tam iyi önemli bişi değilmiş derken, diğer karburatorden çıkan simsiyah benzinle dumur oldum. meğer benim gözüm gibi baktığım motorumun, üstüne keyifle yattığım deposunun içi paslanmış...
    karburatorden o pası çıkarınca keyfi bi yerine geldi ki sorma gitsin...

motoparktaki arkadaşları gözüm tuttu. erdal usta iyi bir ustaya benziyor. zaten c.tesi serviste 3 tane 250R vardı. demekki hyo konusunda gerekli bilgi ve beceriye sahipler... bi de esnaf adamlar, öpmeye çalışmaktan çok müşterinin memnun olmasını gözetiyorlar... servis fiyatları benim daha önce gittiğim ve ismini şu an zikretme gereği duymadığım arkadaşlardan %50 kadar daha ucuz.

sonuç: depoyu değiştirme olayı biraz yan geleceği için, şu an ara ara karburatorden pası tahliye ederek idare edicem. bir de araya bir benzin filtresi takmayı düşünyorum. müsait olduğum zaman oto parçacılarını yerinde ziyaret edip, kibar bir filtre bulmayı ümid ediyorum..

@zenon senin motor için ben de @puser le aynı görüşteyim. kesin o ismini hatırlayamadığım ne işe yaradığını bilmediğim ve ismini ilk kez duyduğum şey bozulmuştur
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    meğer benim gözüm gibi baktığım motorumun, üstüne keyifle yattığım deposunun içi paslanmış...
    karburatorden o pası çıkarınca keyfi bi yerine geldi ki sorma gitsin.
    .:
    Kaç yaşında bu motor ki deposu paslanmış?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler