Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    merianne hayırlı olsun kardeş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her işe maydonoz olmak gibi olmasın ama, debriyaj balatasında ucuza kaçma bence. birde www.hyosungsource.com'dan alışveriş yapanlar vardı, güzel, ucuz ve güvenilir diyorlardı. bilgin olsun
    özgür kütahyaya gittim motora baktım cuma günü ama içime sinmesi manifolt patlak ön amortisör keçesi patlak ve daha bir kaç şey ondan dolayı almadım motorumla geri geldim

bu arada arkadaşlar araştırma sonucu debriyaj balatası gn250 ile aynıymış hyonun bir abi dedi sadece bir balata eksik 5 li gn nin hyodan ıkan balatadan birini takarsınız 6 lı olur fiyatlarıda 35-40 lira bilginize
    konak1 bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merianne hayırlı olsun kardeş.
    sağolun teşekkürler.

Arkadaşlar motoru silerken farkına vardım; bir tane hortum var ucu açık, depo ve sele nin ortasına doğru gidiyor. Sarkık bir şekilde arka tekerin önünde duruyor bu neyin nesi anlamadım. Yerinden çıkmış bir hortum olabilir mi ? biraz yokladım ama takılacak biyer göremedim.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    merianne, merak etme arkadaşım o benzin tahliye hortumu. Sıkıntı edecek birşey değil.
    ..::.. GO ..::..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Evet kötü bi durum yokmuş,biraz araştırdıktan sonra anlaşıldı ne olduğu,görmemişin moturu olursa böyle olur
    yavaş yavaş eksikleri gidermekteyim, bugün Yıba çarşısına gittim(ankara) motosiklet adına hiçbir şey yokmuş eskiden herşey vardı.Oraya gidepte vakit kaybetmeyin.Yıbanın arkasındaki kuba motor'dan branda ve jant yeşil jant stickeri aldım.Branda motoru komple kapattı iyi oldu.Stickeri çekmeyi denedim ancak yamuk yumuk oldu arka janta çekmek işkence,pek işe yaramadı.Bunların 3 parça olanlarından alacağım.Birde tankpad ve diz koruma alacağım.Ankarada motomax diye mağaza varmış gidip bakmak lazım. Bu resimdeki kardeşim, benden 23 yaş küçük

yesilkoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    ıyı dılekler ıcın tesekkurler yenı motoruna kavusan her arkadasada hayırlı olsun kazasız belasız durusler dılerım

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özgür kütahyaya gittim motora baktım cuma günü ama içime sinmesi manifolt patlak ön amortisör keçesi patlak ve daha bir kaç şey ondan dolayı almadım motorumla geri geldim

bu arada arkadaşlar araştırma sonucu debriyaj balatası gn250 ile aynıymış hyonun bir abi dedi sadece bir balata eksik 5 li gn nin hyodan ıkan balatadan birini takarsınız 6 lı olur fiyatlarıda 35-40 lira bilginize
    aslında basit şeylermiş onlar eğer motorun fiyatı uygunsa, ama anladığım kadarıyla sen motoru çok ezgin buldun. o yüzden almadın... hayırlısı olsun Fatih'im

@merianne, motoruna koruma demiri ya da düşme takozu taktırırsan çok iyi olur. hatta maddi imkanın varsa bence kasko yaptır. çünkü henüz acemisin...

eksozu boyayabilirsin, 600 dereceye dayanıklı siyah mat sprey boyalar var (örnek marka: Förch) ancak krom kaplamayı mat siyaha çevirmeni önermem. neden mi,
    eski motorum 2009 ybr idi şimdiki 2012 model. eskisi komple krom kaplama eksozdu yenisi komple mat siyah. eskisini temiz ıslak bezle silerken çıkardı pisliği. kirler yapışmazdı, kirliyken de kir göstermezdi. yenisini temizlemek te çok zor temiz tutmak ta çok zor hemen kir belli ediyor. ayrıca motorun harareti daha yüksek eskisinden (malum eksoz siyah olunca ısıyı ışıma yöntemiyle atamıyor)
    bir de mat boya daha kolay çizilir kromdan. mat boya eskiyince pasta yapamazsın boyanın matlığı gider. tek çözüm yeniden boyamak. oysa krom için 20 liraya güzel bir krom temizleyici alıp mis gibi yaparsın ne leke kalır ne de kir.

umarım yazdıklarım sana bayağı bir tecrübe ve bilgi aktarmıştır. krom her ne kadar dede işi olsa da (gerçi s&t de komple krom değil o yüzden sırıtmıyor) çok sağlam ve bence metal ömrü açısından daha sağlıklı.

motorun tekrar hayırlı olsun
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    evet beyler, dün @undocab ile tek tek dikkatli bir şekilde bağlantılara baktık. hatta benzindendir diyip undocab'ın deposunu benim motora taktık ve aküsünü de. bu arada 2011 lerde akü değerleri farklı. 2011 öncesi eski kasalar da12 V 12 Ah 2011 ve sonrasın yeni kasalar da 12 V 10 Ah değeleri var. ama işin garip yanı akülerin model numarası aynı idi. yuasanın ytx14-bs model aküsü kullanılıyor ve boy olarak 1 cm kadar daha kısa.neyse soruna dönelim , tüm bağlantılar ok ateşleme var benzin de gidiyor, 3-4 kere vurdurduk tık yok. abi belli silindirlerden biri ateşleme yapmıyor acaba NEDEN..sorunu ateşleme ve benzinde bulamayınca işin mekanik yönüne inelim dedik ve silindir kapaklarını açtık.sonra bu motor neyden sonra çalışmadı diye düşünürken egzantrik gergisini söküp taktıktan sonra olduğu aklıma geldi. ve direk egzantrik millerine odaklandık keşke daha önce odaklansaydık. arka silindir de bulunan egzantrik milleri ortantsız çalışıyordu.. sorunu bulduk bulmasına da akşam olmuştu undocab'ın devam edesi vardı da bende hal kalmamıştı. hem onu düzeltmek o kadar da basit birşey değildi . sakin kafa ve dikkat isteyen bir durum, o yüzden haftaya bıraktık hazır sökmüşken egzantrik gergi ve zincirlerini de değiştirebilirim.[COLOR="Silver"]

Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun gıcır gıcır. yalnız o aynalar nedir arkadaş, stokları eriticem diye nasıl ayna koymuşlar
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kardeşim bende düşünüyorum o motoru gördüğün en büyük eksiklik neydi bende gidip görmek istiyorum cvp bklm senden saygılarımla ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Chorinx şu link için bana fikir veririmsn rica etsem arızasına 1000 tl ayırsam sence yeterli olur mu ne dersin ..?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...80057274/detay

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı seneronline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bende düşünüyorum o motoru gördüğün en büyük eksiklik neydi bende gidip görmek istiyorum cvp bklm senden saygılarımla ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Chorinx şu link için bana fikir veririmsn rica etsem arızasına 1000 tl ayırsam sence yeterli olur mu ne dersin ..?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...80057274/detay
    uzak hocam , çok çok çok sorunu var 1000 tl ayırsan da yetmez.
    Two Against the World

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında basit şeylermiş onlar eğer motorun fiyatı uygunsa, ama anladığım kadarıyla sen motoru çok ezgin buldun. o yüzden almadın... hayırlısı olsun Fatih'im

@merianne, motoruna koruma demiri ya da düşme takozu taktırırsan çok iyi olur. hatta maddi imkanın varsa bence kasko yaptır. çünkü henüz acemisin...

eksozu boyayabilirsin, 600 dereceye dayanıklı siyah mat sprey boyalar var (örnek marka: Förch) ancak krom kaplamayı mat siyaha çevirmeni önermem. neden mi,
    eski motorum 2009 ybr idi şimdiki 2012 model. eskisi komple krom kaplama eksozdu yenisi komple mat siyah. eskisini temiz ıslak bezle silerken çıkardı pisliği. kirler yapışmazdı, kirliyken de kir göstermezdi. yenisini temizlemek te çok zor temiz tutmak ta çok zor hemen kir belli ediyor. ayrıca motorun harareti daha yüksek eskisinden (malum eksoz siyah olunca ısıyı ışıma yöntemiyle atamıyor)
    bir de mat boya daha kolay çizilir kromdan. mat boya eskiyince pasta yapamazsın boyanın matlığı gider. tek çözüm yeniden boyamak. oysa krom için 20 liraya güzel bir krom temizleyici alıp mis gibi yaparsın ne leke kalır ne de kir.

umarım yazdıklarım sana bayağı bir tecrübe ve bilgi aktarmıştır. krom her ne kadar dede işi olsa da (gerçi s&t de komple krom değil o yüzden sırıtmıyor) çok sağlam ve bence metal ömrü açısından daha sağlıklı.

motorun tekrar hayırlı olsun
    özgür
    1- içime sinmedi ayrıyeten amortisör keçesi patlak olunca disk tarafındaki diske gelse fren namına birşey olmaz 500 km yol gelecem sonuçda birde manifolt yeni patlasa neysee 1 sene böyle bi,nmiş alan o patlak olan silindir sekman baya bitiktir zincir dişli takımıda bitik dışındadamasraf var bana 2900 e gelecekti alsaydım ayriyeten motor dağılacak mecburen aldığımda 2 vitesde sorun varmış contalar değişmesi gerek parçasıda zor bulunuyor istanbulda olsak neysede bizim bölgede hiç bulaman o yüzden uğraşmak istemedim.
    2- motorumla 6:30 saatde gittim kütahyaya 500 km ve tık demedi yakıt 50-55 arası yaktı tahmini yeter zaten olmuş yakıt 5 lira dedim sonra satmaktan vazgeçtim motoruma binmeye devam belkide 3-5 yıl daha satmam bu gidişle
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Slm arkadaşlar hepinize teşekkürler,
    bugün 200.km ye geldim.Aynalarda sıkıntı var kör noktası çok fazla yanımdaki arabayı göremiyorum, egzos dediğin doğrudur tecrübe etmişsin gerek yok boyamaya.
    Tank pad,dizlik ve birkaç sticker aldım, dizliğin nekadar gerekli olduğunu anladım,rüzgardan diz kapaklarımda ağrı olmuştu.Dizlik taktıktan sonra sıcacık sarıyor.Korumasız asla çıkılmaz.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Arkadaslar, bu 2012 ST lerin 2008 Hyo lardan teknolojik olarak bir farkı varmı? Motor gücü, tork, ateşleme sistemi....vb??

yunem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar hepinize teşekkürler,
    bugün 200.km ye geldim.Aynalarda sıkıntı var kör noktası çok fazla yanımdaki arabayı göremiyorum, egzos dediğin doğrudur tecrübe etmişsin gerek yok boyamaya.
    Tank pad,dizlik ve birkaç sticker aldım, dizliğin nekadar gerekli olduğunu anladım,rüzgardan diz kapaklarımda ağrı olmuştu.Dizlik taktıktan sonra sıcacık sarıyor.Korumasız asla çıkılmaz.

öncelikle hayırlı olsun sitedeki tek ankaralı benim sanıyordum geldigin iyi oldu :D

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzak hocam , çok çok çok sorunu var 1000 tl ayırsan da yetmez.
    Yapma hocam ya baya heveslenmiştim chronix benim comet için ne kadar bütçe ayırmam lazım şimdi ..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

arkadaşlar çok oluyorum biliorm ama 4000 tl yi geçemiyorum bütçede şu linkteki motor hakkında ne dersiniz gidip göreyim mi?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77641025/detay

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Yapma hocam ya baya heveslenmiştim chronix benim comet için ne kadar bütçe ayırmam lazım şimdi ..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

arkadaşlar çok oluyorum biliorm ama 4000 tl yi geçemiyorum bütçede şu linkteki motor hakkında ne dersiniz gidip göreyim mi?
    2000 tlden fazla masrafı var sanki.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200

hocam, R forumuna bakarsan muhtemelen ucuz alınan motorlar birer birer elde kalıyor ve verilen ücretin yarısına yakın bir de masraf ödüyorlar. şimdi sende böyle ucuza kaçıp ne olduğu süpriz olan bir motor alırsan üzülürsün. bu şekilde üzüleceğine kas biraz daha kendini şöyle 5000 e temiz bir comet bulalım sana.

kafam da soru işaretleri bıraktı ama bakmaya değer

bu da fena değil

buda gıcır gıcır ama uzakta yav
    Two Against the World

hocam, R forumuna bakarsan muhtemelen ucuz alınan motorlar birer birer elde kalıyor ve verilen ücretin yarısına yakın bir de masraf ödüyorlar. şimdi sende böyle ucuza kaçıp ne olduğu süpriz olan bir motor alırsan üzülürsün. bu şekilde üzüleceğine kas biraz daha kendini şöyle 5000 e temiz bir comet bulalım sana.
    Chronix ruh halimi anlatayım sana acaba bende mi böyle oldu yoksa herkez bu yoldan geçti mi..?
    Motorsuz geçirdiğim süreler ızdırap gibi geliyo bir an önce o nu almak istiyorum ama bütçe seni engelliyor , hadi diyosun daha düşük bişeyler bakayım süreci hızlandırayım bakıyorum kt 125 veya mct 250 baktım ne bileyim ısınamadım hani derler ya içine sinecek diye sinmiyor işte.İlle de comet olucak ama beklemek çok zormuş..
    bakalım daha ne kadar beklicem..:(

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Chronix ruh halimi anlatayım sana acaba bende mi böyle oldu yoksa herkez bu yoldan geçti mi..?
    Motorsuz geçirdiğim süreler ızdırap gibi geliyo bir an önce o nu almak istiyorum ama bütçe seni engelliyor , hadi diyosun daha düşük bişeyler bakayım süreci hızlandırayım bakıyorum kt 125 veya mct 250 baktım ne bileyim ısınamadım hani derler ya içine sinecek diye sinmiyor işte.İlle de comet olucak ama beklemek çok zormuş..
    bakalım daha ne kadar beklicem..:(
    valla hocam ilk motorum rt125 ti 2 yıl bekledim almak için. daha sonra onu hiç ettim bir 6 ay da gt250 için bekledim ama aldım şimdi ucuza alıp üzersin bide servis parası yetiştircem diye kapının önünde öylece bekletirsin
    Two Against the World

valla hocam ilk motorum rt125 ti 2 yıl bekledim almak için. daha sonra onu hiç ettim bir 6 ay da gt250 için bekledim ama aldım şimdi ucuza alıp üzersin bide servis parası yetiştircem diye kapının önünde öylece bekletirsin
    ya ne kadar zor işmiz ikinci el şeytan diyo çek kredi bankanın kölesi ol sıfır al çok canımı sıkıyo bu mevzu ..:/

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

chronix istanbula mtor bakmaya geldiğimde müsait olursan bana yardımcı olabilirmisn ..?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler