Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah ağabey Teşekkür ederim. Aynen düşündüğüm gibi Fakat bunu yaptıktan sonra artçı ona yaslanarak trafikte yol yaparsak düşme olasılığım yüksek anca uzun yolda yaslanmasına izin verebilirim
    Niye Güray dengesizleşir mi diyorsun yani motor? Ben daha önce eşim hep arkada yaslanarak giderdim. Gerçi bu motora daha binmedi hanım, havaların ısınmasını bekliyoruz
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye Güray dengesizleşir mi diyorsun yani motor? Ben daha önce eşim hep arkada yaslanarak giderdim. Gerçi bu motora daha binmedi hanım, havaların ısınmasını bekliyoruz
    özellikle arkadaşlarım kendini arkaya atıp tutamağa tutunmasın diye sökerdim sırf sürüş performansımı etkilemesin diye.kullanıcının selesi aşağı da artıçının ise yüksetle ve birde kendini arkaya atarsa özellikle yoğun trafikte sürüşü çok zorlaştırıyor..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    -
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özellikle arkadaşlarım kendini arkaya atıp tutamağa tutunmasın diye sökerdim sırf sürüş performansımı etkilemesin diye.kullanıcının selesi aşağı da artıçının ise yüksetle ve birde kendini arkaya atarsa özellikle yoğun trafikte sürüşü çok zorlaştırıyor..
    Anladım hocam haklısın bende artçım arkaya yaslanınca motosikletin dinamiğinin değiştiğini hissediyorum. En ideali artçının arkadan sürücüye sarılması aslında ama arkada hanım olunca onun rahatını düşünmem gerekiyor Zaten çok agresifte kullanmadığımdan dolayı şehiriçinde bana sıkıntı vermez, yani şimdiye kadar vermedi daha

Ben Güray yazınca bu motora has sürüş karakterinden dolayı daha farklı birşey mi olur diye merak etmiştim. Malum ilk defa naked motosiklet kullanıyorum, biraz alışmam lazım.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sanırım forumdan bir arkadaşımızın resmi:
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Anladım hocam haklısın bende artçım arkaya yaslanınca motosikletin dinamiğinin değiştiğini hissediyorum. En ideali artçının arkadan sürücüye sarılması aslında ama arkada hanım olunca onun rahatını düşünmem gerekiyor Zaten çok agresifte kullanmadığımdan dolayı şehiriçinde bana sıkıntı vermez, yani şimdiye kadar vermedi daha

Ben Güray yazınca bu motora has sürüş karakterinden dolayı daha farklı birşey mi olur diye merak etmiştim. Malum ilk defa naked motosiklet kullanıyorum, biraz alışmam lazım.
    Hocam aynı Dorseli tır kullanmaya benziyor desem haksız sayılmam. Benim hatunda 60 kilo civarı ama çok etkiliyor. Sağ sol yaptıgında sanki ön önce gidiyor arka çok sonra geliyor. Motorun dengesi şaşıyor yani uzun yolda sıkıntı olmaz ama Trafikte arkaya yaslanmamasını sölersen yengeye depodan tutunmasını rica edersen daha güvenli bi sürüş olur.

Tek kullandığımda motosikletle sanki bir beden oluyoruz ama iki kişi olunca işler değişiyor. Durma mesafesi falanda çok değişiyor.
    ....

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Hocam aynı Dorseli tır kullanmaya benziyor desem haksız sayılmam. Benim hatunda 60 kilo civarı ama çok etkiliyor. Sağ sol yaptıgında sanki ön önce gidiyor arka çok sonra geliyor. Motorun dengesi şaşıyor yani uzun yolda sıkıntı olmaz ama Trafikte arkaya yaslanmamasını sölersen yengeye depodan tutunmasını rica edersen daha güvenli bi sürüş olur.

Tek kullandığımda motosikletle sanki bir beden oluyoruz ama iki kişi olunca işler değişiyor. Durma mesafesi falanda çok değişiyor.
    hocam aynı durum benim hatunla binince de oluyor. önerim (eğer imkanın varsa) teorik olarak viraj ve frenaj eğitimi vermen (yolcu için) ve daha sonra pratik yapmanız. ve daha sonra da motor sürmeyi öğretmen... virajda ve frende nasıl davranılacağını bilirse emin ol yolcu dengeyi bozmuyor. belki motorunla yine tek vücut olamıyorsun ama sürüş emniyeti bayağı bi artıyor...

not: motosikletim ybr 125 esd
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aynı durum benim hatunla binince de oluyor. önerim (eğer imkanın varsa) teorik olarak viraj ve frenaj eğitimi vermen (yolcu için) ve daha sonra pratik yapmanız. ve daha sonra da motor sürmeyi öğretmen... virajda ve frende nasıl davranılacağını bilirse emin ol yolcu dengeyi bozmuyor. belki motorunla yine tek vücut olamıyorsun ama sürüş emniyeti bayağı bi artıyor...

not: motosikletim ybr 125 esd
    Hocam motora zar zor bindiriyorum anamdan emdiğim süt burnumdan geliyor eğitim diyorsun Ağzın bal yesin güzel diyorsunda Zor hocam zor benim hatunla olcak iş değil. Ya motoru değiştircez ya hatunu. Eee hatundan da vazgecemeyecegıme göre motor Chooper tarzı yapmakta fayda var

Keşke istese öğret dese Varımı yoğumu veririmde işte HınG! yok dedimi yok ..

ÖÖÖÖöööööfff

Dertlendirdin beni
    ....

Motosikleti
    -
    Selam arkadaşlar.

Bugün havanın güzel olmasını fırsat bilip işe motorla gittim. Bu düşük devirdeki titreşim bugün biraz rahatsız etti beni, özellikle virajları rahat dönemiyorum birde bazen gidon çok sert geliyor bana. Yağ aldım yarında filtresini alıp yarın yağını değiştiricem. Bu yağ değişiminden sonra da aynısını hissedersem senkron ayarı yaptırmak istiyorum. Gerçi benim motorun rolantisi düzenli, öyle yükselmeler, düşmeler olmuyor. Sadece rolantisi biraz düşük onu düzeltmem lazım. Birde eski sahibi egzosun susturucularını söktürmüş daha tok ses almak için. Yalnız beni biraz rahatsız etmeye başladı çünkü egzosta çok sesi sevmeyen biriyimdir. Orjinal her zaman iyidir diye düşünüyorum.

Siz ne dersiniz bu sorun (belki de bana öyle geliyor bilemiyorum) yağ değişimi yada senkron ayarından sonra geçer mi acaba?

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Selam arkadaşlar.

Bugün havanın güzel olmasını fırsat bilip işe motorla gittim. Bu düşük devirdeki titreşim bugün biraz rahatsız etti beni, özellikle virajları rahat dönemiyorum birde bazen gidon çok sert geliyor bana. Yağ aldım yarında filtresini alıp yarın yağını değiştiricem. Bu yağ değişiminden sonra da aynısını hissedersem senkron ayarı yaptırmak istiyorum. Gerçi benim motorun rolantisi düzenli, öyle yükselmeler, düşmeler olmuyor. Sadece rolantisi biraz düşük onu düzeltmem lazım. Birde eski sahibi egzosun susturucularını söktürmüş daha tok ses almak için. Yalnız beni biraz rahatsız etmeye başladı çünkü egzosta çok sesi sevmeyen biriyimdir. Orjinal her zaman iyidir diye düşünüyorum.

Siz ne dersiniz bu sorun (belki de bana öyle geliyor bilemiyorum) yağ değişimi yada senkron ayarından sonra geçer mi acaba?
    Yarın saat 15:00 da bende bakım yapıcam beklerim. Gelmek istersen faceden irtibata geçelim ağabey. Bitanede usta gelcek sevdiğim bir abi bakılır motorunada..
    ....

Motosikleti
    -
    Olabilir Güray, face.den yazdım sana. İşimi bitirebilirsem gelebilirim.

yunem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket

yunem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    Buda benim mavişim

Arkadaşlar resim yükleme konusunda biraz tecrübesiz oldugum icin biraz sorun yaşadım ama inşallah bu sefer olmuştur tşkler
    UNdocab bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    rengi çok güzelmiş güle güle kullanın

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    maşallah çok güzel mavişiniz. Tekeriniz düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Çatalca Karaburun 18 mart Pazar..

Orhan ağabey saygılar
    ....

Motosikleti
    -
    yunem, motorunuz çok yakışıklı. Allah kazadan beladan korusun inşallah.

Güraycım pazar günü geceden kaldığım için uyanmam 12:30'u buldu. Aramışsın beni sağolasın ama gelecek halim yoktu zaten kendime gelmem akşamı buldu Bende seni aradım sonradan ama telefonun çekmiyordu. Neyse başka sefere inşallah. Yalnız köfte ve mantarlara içim gitmedi de değil

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Merhaba. 1 yıldır mondial 150 mr kullanıyorum. bir sıkıntım olmadı ama artık yetmiyor. temiz bir gt 250 arıyorum. en çok istanbul da ilan var ama hiç birinde düzgün olarak motorlarını anlatmamış insanlar. özellikle İstanbuldakiler. Orjinal km olup olmadığına çekiniyorum. en fazla 5 - 6000 tl arası bütçem var.

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    yunem, motorunuz çok yakışıklı. Allah kazadan beladan korusun inşallah.

Güraycım pazar günü geceden kaldığım için uyanmam 12:30'u buldu. Aramışsın beni sağolasın ama gelecek halim yoktu zaten kendime gelmem akşamı buldu Bende seni aradım sonradan ama telefonun çekmiyordu. Neyse başka sefere inşallah. Yalnız köfte ve mantarlara içim gitmedi de değil
    Canın çeksin diye koydum zaten ağabey Bir daha abi biz şuraya gidiyoruz dediğimde kaçıracaklarını düşünerekten hareket eder gelmek için can atarsın

200 250 Km yol yaptık ama değdi

Bir dahaki gezide Şile yi düşünüyoruz hem sana da yakın olur
    ....

Motosikleti
    -
    Canın çeksin diye koydum zaten ağabey Bir daha abi biz şuraya gidiyoruz dediğimde kaçıracaklarını düşünerekten hareket eder gelmek için can atarsın

200 250 Km yol yaptık ama değdi

Bir dahaki gezide Şile yi düşünüyoruz hem sana da yakın olur
    Olur Güray neden olmasın Havalar ısınıyor, sezon başladı sayılır artık. Bu arada hava filtresi, yakıt filtresi ve 2 adet'te yağ filtresi siparişi verdim bugün. Toplamı 29 TL Bugün kargoya verildi yarın elimde olur sanıyorum. Yağ filtreleri ucuz zaten dursun köşede. Bir ara senkron ayarı yaptırmaya götürdüğümde hava filtresi ile yakıt filtresini değiştireceğim.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Beyler sekmandaki sıyrık/çatlak v.s yüzünden pistona yağ sızması dolayısıyla yağ yakma problemi yaşayan oldu mu aranızda cometiyle? Varsa çözümü nasıldır ?

Motosikleti
    -
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler sekmandaki sıyrık/çatlak v.s yüzünden pistona yağ sızması dolayısıyla yağ yakma problemi yaşayan oldu mu aranızda cometiyle? Varsa çözümü nasıldır ?
    Ben Comet'te yeni olduğum için bilgim yok. Ama bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler