Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolun arkadaşlar ben tecrübelerim ve merakımı sizinle paylaşıyorum keşke gerçekten uzmanı olsaydımda beraber dağıtıp toplasaydık şu makinaları
    Tecrübe dedikte bugün de bişey yaşadım artık yuh dedim bilindiği gibi bende 3 tane Burgman var şu anda sabah yerlerini değiştireyim dedim en az kullanılanı çalıştırmak için kontağın önündeki kapağı açmak için bulunan anahtarın tersiyle açılan zımbırtıyı açtım tuhaflık yok değilmi sonra kontak anahtarını soktum çevirdim kontak açıldı ee ne varki herkesinki böyle değilmi sonra marşa bastım ana immobilizer ışığı yanıyor FI diyor ekranda anam eyvaaah dedim al şimdi uğraş sonra bir bakarımki 2 motorda Immobilizer var anahtarları karıştırmışım ama beni şaşırtan olay kontağın önündeki kapağın açılmaması lazımdı hadi açtı diyelim kontağın dönmemesi lazımdı. Sonra o anahtarları benim ihtiyarda denedim ne kapağı açtı ne kontağı aklıma ilk gelen şey anahtar kombinasyonları tuttu ama immo yemedi şimdi Vedat ve Tarık'ın motorunda deneyecem onlarıda açarsa vay halimize

selam

ne iş abi 3 tane burgman
    millet 1 tanesine 400 takla atıyo sen 3 lemişsin...
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    selam millet neler yapıorsunuz bakalım.ben sımdı vedatın ne dıyecegını bılıyorum devamsızlıktan kaldın dıyecek.
    Artık rahatladım bu sıra bır ara bulasalım arkadaslar ozledım vallah hepınızı...
    ulen denız karıstırma makınaları.Allahın ford cusu senı.
    dostlara sevgıler...
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoh kardaşım galsın. senin zihni sinir procelerine gurban edemem makineyi
    Etmek lazım, bir bakalım en fazla Immobilizer kitlenir
    Mustafa'cım Benim Burgman, Ayberk'in ki birde Oğuz'cuğumun ki var
    Ohohoho Serhat bey sizi görmek sevindirdi valla Serhat'çım Oğuz'un motor daha güvenli bir yere geldi haberin olsun alacaksan hafta içi mesai saatinde haber ver Güvenlik+Alarm sistemi+Gece görüşlü 2 kamera + Kasa dairesi gibi kilitli ayrı bir bölümde
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    SWT
    ya vedat düşmez kalkmaz bir Allah:9
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    arkadaslar atılmadıgımız yer kalmamıstı burdanda atıldı.Ama vedatcım yemezler bu gavur ıcadı sakaları...
    hehehhehehehehehehe
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    arkadaşlar şakayı yapan ben değilim. erhan yapmış. ne yalan söyleyeyim, zekice bir şaka kendisini kutluyorum.

tarıkçım, attıkları bir insan yapısı site olsun. kalbimdesiniz siz beee..

üff ne laf ettim gene hahaha

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar
    Araştırma içerisindeyim şuan, burgman kullanıcıları olarak sizden daha iyi bilgi alacabileceğim bir yer olduğunu sanmıyorum bu nedenle burada sormayı tercih ettim burgman aşık olduğum ilk motosiklettir 2007 kasasında sorun çıktığı için almadım hevesim kırılmasın diye sonradan düzeltmelerine rağmen 2008 model almayı düşünüyorum bu aralar, konuyu hep takip ediyorum yazmasamda sürekli bakarım yazdıklarınıza sorum şu burgmanı şehir içinde sıklıkla ve bazı zamanlardada şehir dışında kullanıcam bu canavarın masrafları nelerdir acaba km de ne kadar yakar vs. eksisi olmadığını çok iyi biliyorum ama bu konuda bilgiye ihtiyacım var almadan önce.

şimdiden çok teşekkürler cevabınız için.

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı Tanju adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    Araştırma içerisindeyim şuan, burgman kullanıcıları olarak sizden daha iyi bilgi alacabileceğim bir yer olduğunu sanmıyorum bu nedenle burada sormayı tercih ettim burgman aşık olduğum ilk motosiklettir 2007 kasasında sorun çıktığı için almadım hevesim kırılmasın diye sonradan düzeltmelerine rağmen 2008 model almayı düşünüyorum bu aralar, konuyu hep takip ediyorum yazmasamda sürekli bakarım yazdıklarınıza sorum şu burgmanı şehir içinde sıklıkla ve bazı zamanlardada şehir dışında kullanıcam bu canavarın masrafları nelerdir acaba km de ne kadar yakar vs. eksisi olmadığını çok iyi biliyorum ama bu konuda bilgiye ihtiyacım var almadan önce.

hoşgeldin arkadaşım. o kadar doğru bir yere geldin ki anlatamam.

hem şehir içi hem şehirdışı kullanım için burgmanı tavsiye ederim.
    2 sene 23000km tecrübem var. km de 14 ykrş yakıyor. şehir içi ve dışında çok fazla bir sarfiyat farkı olmuyor. sanırım benim motoru sehir içindede agrasif kullanmamın bunda payı vardır.

masraflarına gelince, ALLAH kaza bela vermesin, bakımları 6000km de bir yapılıyor. eğer maslaktaki fevzi ustaya gidersen fiyatlar makul(2122762187). ama dikkat et benim gibi bazılarının dolduruşuna gelirsen canın yanabilir,
    (12000km bakımına 380 ytl fiyat çıkarabilirler).

6000km bakımını beklerken 500km de bir yağ seviyesini kontrol etmende fayda var. çünkü burgmanlar oldukça yağ eksiltiyor.

parçalarına gelince, evet oldukça pahalı burgmanın parçaları, kabul edersin ki kaliteli motorun parçalarıda kaliteli oluyor. pahalılığını buna bağlıyorum. mesela geçen hafta arka balatayı 93 ytl ye değiştirttim.

teknik konularda duffy sana yardımcı olacaktır. ha nacizae fikrim 2005- 2006 model temiz bir burgmanı almanı tavsiye ederim, hem ne olacak diye düşünmezsin hemde fiyatları şu aralar oldukça cazip.

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Tanju, selam senin niyetin yeni kasa an400 sanıyorum pek yeni kasayı tanımasamda adının Burgman olması kalitesini anlamana yardımcı olur. Vedat'ın dediği gibi ben ve arkadaşlarım genelde eski kasa olan modelleri kullanıyoruz ancak K7'nin ufak tefek farklılıklarını saymazsak bende Vedat gibi en son K6 kasa Burgman'ı tercih ederim. İlk gelen modellerde debriyaj ve ECM sorunu yaşandı bildiğim kadarıyla şu anda çözüldü. Yeni kasa'da sevmediğim özelliklere gelirsek ön cam ne iğrenç bir şey o ya giderken rüzgarda bayrak gibi dalgalanıyor, Fren bizim modellerde kombine fren bulunmakta yani arka freni sıktığında kendisi ön frenide sıkıyor bu K7'de yok ilk kullandığımda direkt arka lastiği kitledi, Arka sisybar bizde standart yenisinde bastıracan parayı taktıracaksın önemsiz gibi düşünülen o parça yolcunun kendini rahat hissetmesini sağlıyor. Çekiş olarakda DOHC'ye dönen motor o kadar abartılacak kadar da değil. Ön farlar eski kasada çift H4 yani 2kısa 2uzun olarak yer alıyor yenide ise kısa tek taraf uzun tek taraf şeklinde aydınlatma sağlıyor orjinal halini kullanacaksan kötü ancak xenon uygularken daha ucuza mal oluyor. Ancak göstergelerin ve motorun dizaynı gerçekten çok güzel olmuş. Yakıt tüketimide bizim modellere göre biraz daha iyi, yağ yakması konusunda hiç bir şey diyemiyorum ama eski kasalarda 0 da olsa 20.000de olsa yağ eksiltiyor. Burgman'ın yedek parça fiyatları bana göre yüksek allahtan motor çok parça değiştirmeyi sevmiyor.
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin arkadaşım. o kadar doğru bir yere geldin ki anlatamam.

hem şehir içi hem şehirdışı kullanım için burgmanı tavsiye ederim.
    2 sene 23000km tecrübem var. km de 14 ykrş yakıyor. şehir içi ve dışında çok fazla bir sarfiyat farkı olmuyor. sanırım benim motoru sehir içindede agrasif kullanmamın bunda payı vardır.

masraflarına gelince, ALLAH kaza bela vermesin, bakımları 6000km de bir yapılıyor. eğer maslaktaki fevzi ustaya gidersen fiyatlar makul(2122762187). ama dikkat et benim gibi bazılarının dolduruşuna gelirsen canın yanabilir,
    (12000km bakımına 380 ytl fiyat çıkarabilirler).

6000km bakımını beklerken 500km de bir yağ seviyesini kontrol etmende fayda var. çünkü burgmanlar oldukça yağ eksiltiyor.

parçalarına gelince, evet oldukça pahalı burgmanın parçaları, kabul edersin ki kaliteli motorun parçalarıda kaliteli oluyor. pahalılığını buna bağlıyorum. mesela geçen hafta arka balatayı 93 ytl ye değiştirttim.

teknik konularda duffy sana yardımcı olacaktır. ha nacizae fikrim 2005- 2006 model temiz bir burgmanı almanı tavsiye ederim, hem ne olacak diye düşünmezsin hemde fiyatları şu aralar oldukça cazip.
    bende aynen katılıyorum. benim motorum 2004 model son depomu uzun yolda yaptım 245km kadar götürdükten sonra 33ytl ye doldu. şehir içindede en kötü zamanınında 210km fln yapıyorum.

parçaları bence çokda pahalı değil olması gerektiği gibi. hatta aynı klasmandaki modellere göre ucuz bile olduğunu söyliyebilirim. en büyük eksisi yağ eksilmesi sanırım. çok sevdiğim bir yönüde popiler bir model olması sebebiyle yurt dışı sitelerden her türlü bilgiye ulaşabilme imkanına sahip olmak.

bence şu sıralar 0 bir burgmana para yatırmaktansa 7.5-8bin ytl ye 2005-2006 model temiz bir burgman almak daha mantıklı

Konuyu Toplam 3 üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 0 Misafir)
    kolpa, Duffy, vedatarpacı

biraz kendi kendimize anlatıyomuşuz gibi oldu:D
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Motosikleti
    MAJESTY 400
    kendi kendimize de okusak bilgi paylaşımı çok güzel bir şey illaki ihtiyacı olan birileri bu yazılanlardan fayda görecektir.
    2007 MAJESTY 400

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    arkadaşlar gecen topik açmıştım şindiki motorumdan burgmana gecişte zorluk cekermiyim diye bu topik te üstüne iyi geldi almayı düşünüyorum inş alıcam bi aksilik olmassa bilgireriniz için teşekkürler

Motosikleti
    MAJESTY 400
    hayırlısı olsun dostum tüm samimiyetimle söylerimki Burgman gerçekten çok güzel bir motor bende düşünüyorum vitesli bir motor alayım hatta Fazer 600 düşünüyorum ancak kesinlikle bu kadar rahat edemeyeceğim dizlerden rüzgar yiyecem bagajına laptop koyamıyacam yağmurlu havalarda kendi kendimi yıkamadan gidemeyeceğim ama yine de denemek istiyorum. Bende fazer alırsam tekrar satmam uzun sürmeyecek sanırım )
    2007 MAJESTY 400

kolpa, Duffy ve vedatarpacı çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için kararımı tam olarak verdim şimdi pc başında değildim o nedenle hemen cevaplayamadım. ikinci el fiyatları makul gerçekten ama biraz kredi çekmem lazım, 2. el vede motosiklet için ise taşıt kredisi verecek banka çok az o konuyu biraz araştırmam lazım

Burgman kullanan tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim,hatta göbiş bile atarım
    3 sene 600cc civarı motorlar kullandıktan sonra geçen yaz 150cc bir scoteer kullandım ve inanılmaz rahat ettim, zaman zaman ufak olmasının başka sıkıntıların yaşadım ama(Mesela E5 yinede çok dolaşan birisi olduğum için çok rahat ettim
    Diyeceğim acaba burgman alsam büyük motor kullanıyor gibi kasarmı adamı (herkezi kasmayabilir tbii) yoksa o scooter rahatlığını bulabilirmiyim?

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    kolpa, Duffy ve vedatarpacı çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için kararımı tam olarak verdim şimdi pc başında değildim o nedenle hemen cevaplayamadım. ikinci el fiyatları makul gerçekten ama biraz kredi çekmem lazım, 2. el vede motosiklet için ise taşıt kredisi verecek banka çok az o konuyu biraz araştırmam lazım

şimdiden hayırlı olsun

gereken hatta ve hatta gerekenden fazla kaliteli paylaşımları arkadaşlarım burada yapmış arkadaşlarımın da dediği gibi burgman ,burgman,burgman doğru söze ne denirki.....
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı trapez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman kullanan tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim,hatta göbiş bile atarım
    3 sene 600cc civarı motorlar kullandıktan sonra geçen yaz 150cc bir scoteer kullandım ve inanılmaz rahat ettim, zaman zaman ufak olmasının başka sıkıntıların yaşadım ama(Mesela E5 yinede çok dolaşan birisi olduğum için çok rahat ettim
    Diyeceğim acaba burgman alsam büyük motor kullanıyor gibi kasarmı adamı (herkezi kasmayabilir tbii) yoksa o scooter rahatlığını bulabilirmiyim?
    600cc kullanmışın demekki tecrübelisin, 150cc. biraz şehiriçi motoru, Burgman 185kg. (K7-K8) hariç, ancak üzerindeyken başlarda bu ağırlık (150cc. ye göre) biraz hissediliyor ama 1 hafta kullanınca Burgman'ın şehir içi ve şehir dışı kullanımına bayılacaksın+ Büyük bir bagajda yanında bonus geliyor. Burgman 400 scooter rahatlığında büyük hacimli motorlar kadar seri bir motordur. Burgman'dan vitesli motora geçenlere (kendimde dahil) kesin rahatlık batıyor gibime geliyor.
    2007 MAJESTY 400

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Merhaba arkadaşlar

Benimkine daha dün aldığım benzin ile hesapladım, km'de 153 ykrş yakmış.(100km'de 4.6 lt) Yanlız bu rakam yanıltmasın, çünkü ev-iş-ev yaptığımdan motor ısınmadan varmış oluyorum + şehiriçi trafiği de cabası. Ama şehirdışında ortalama 80-90 km hızla gidip 100 km'de 3.3-3.4 lt'yi de yakaladığım oldu. Motorum 23binde şu ana kadar bakımlarda yağ, yağ filtresi ve buji değişimi dışında bir değişim olmadı, birde rutin filtre temizliği. Ama bu aralar fırsat bulursam arka balata, kayış ve debriyaj balatasını ve lastikleri değiştirmem lazım. Ömürleri doldu. Ne kadar tutacağını merak ediyorum doğrusu...

Alıntı trapez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk başta "ben bunu zaptedecem" durumu oluşsa da kullanmaya başladıkça alışıyorsun. Bir zaman sonra 125-150 lik bir scootera bindiğinde oyuncak kullanıyormuşsun gibi geliyor. 1.88mt ve 69 kiloyum. Yani oldukça zayıfım ama kesinlikle problem değil
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Nomarka teşekkürler verdiğin bilgi için

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk başta "ben bunu zaptedecem" durumu oluşsa da kullanmaya başladıkça alışıyorsun. Bir zaman sonra 125-150 lik bir scootera bindiğinde oyuncak kullanıyormuşsun gibi geliyor. 1.88mt ve 69 kiloyum. Yani oldukça zayıfım ama kesinlikle problem değil
    kesinlikle katılıyorum geçenlerde ilk kez bir bws ye bindim ve ayaklarımı koyacak yer bulamadım. çok garip geldi bana

bu arada topiğin 3000. mesajını yazmak bana nasip olmuş hiç farkında değilim
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler