Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bugun karar verdim.burgman 650 alacagım.satmayı dusunen varmı 2007-2008-2009 model????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı tmacamare1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun karar verdim.burgman 650 alacagım.satmayı dusunen varmı 2007-2008-2009 model????
    merhaba arkadaşım konuya direkt 650 alacam diye girmişsin.

şu anda kullandığın motor nedir acaba? boyun kaç cm? kaç kg sun? eşinlemi bineceksin? genelde şehiriçimi yoksa şehir dışımı kullanacaksın?

bunların cevabını verirsen neden sorduğumu söyleyeceğim. sana şunu al bunu al diyenlerin her iki motorada binmiş olması lazım.

Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım konuya direkt 650 alacam diye girmişsin.

şu anda kullandığın motor nedir acaba? boyun kaç cm? kaç kg sun? eşinlemi bineceksin? genelde şehiriçimi yoksa şehir dışımı kullanacaksın?

bunların cevabını verirsen neden sorduğumu söyleyeceğim. sana şunu al bunu al diyenlerin her iki motorada binmiş olması lazım.
    saol forumda yeniyim,honda innovayla başladım,fly 150,sym250 kullandm bunları ehliyetsiz kullandım,ehliyet aldım.motorları sattım,buyuktmek istiyorum,boyum 190,100 kiloyum,kardeşimle binecegim,şehir içi kullanacagım,sehir dışı olarak en fazla 100 km
    cvpları bkliorm

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    saol forumda yeniyim,honda innovayla başladım,fly 150,sym250 kullandm bunları ehliyetsiz kullandım,ehliyet aldım.motorları sattım,buyuktmek istiyorum,boyum 190,100 kiloyum,kardeşimle binecegim,şehir içi kullanacagım,sehir dışı olarak en fazla 100 km
    cvpları bkliorm
    Ben 400 veya 650 kullanıcısı olmasam dahi şu yorumu yapabilirim. Sadece burgman 650 yi bu amaç ve doğrultuda kullanacaksan zarar edersin. Bence bu amaç doğrultusunda sym yi satmana dahi gerek yoktu. Neden sym yi satıp 650 burgman düşünüyorsun. Sym bu amaçlarını gerçekleştirmiyormuydu =? Yoksa bunu heves hobi vs gibi mi almak istiyorsun ? Yani işin ekonomik yönü problem değil mi =?

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 400 veya 650 kullanıcısı olmasam dahi şu yorumu yapabilirim. Sadece burgman 650 yi bu amaç ve doğrultuda kullanacaksan zarar edersin. Bence bu amaç doğrultusunda sym yi satmana dahi gerek yoktu. Neden sym yi satıp 650 burgman düşünüyorsun. Sym bu amaçlarını gerçekleştirmiyormuydu =? Yoksa bunu heves hobi vs gibi mi almak istiyorsun ? Yani işin ekonomik yönü problem değil mi =?
    burgman 650 hangi amaclarda kullanılır?memnun degildm symden hoşuma gitmiyordu surerken,burgmanı cok begeniorm ve uzun yıllarca kullanmak istiyorum yani bu motorla hergun en az 50-60 km yapıcagım.ikinci el aradgımdan ekonomik bi problem olmaz

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    15-18 milyarı gözden çıkartıyosan sırf şehir içinde binmek altım güçlü güzel ve gayet büyük bi scooterla gezmek istiyorum parçasının pahalı olması mühim değil diyorsan eh ne diyim al 650'lilik makinayı cebin sağlamsa...
    ben bugün 400lüğü gördüm yakından baya inceledim gerçekten araba gibi desem yeridir yani acayip büyük bi alet selesi 200 kilo insanı bile taşır hearlde o kadar geniş uzun boylu yapılı bi alet yani gerçekten büyükmüş.Lux görünümü ile zaten ben phalıyım artistim dedirtiyo kendine..
    Ama ben hızda istiyorum alırsam efsane alırım diyosan ki zaten o kadar para veriyosun bence gp800ü al derim özellik olarakta 650den güçlü bi makina şehir içindede dışındada farkını koyarsın çok fazla motora hoş bu topicte bunları konuşuyoruz aslında pek doğru değil ama

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    burgman 650 hangi amaclarda kullanılır?memnun degildm symden hoşuma gitmiyordu surerken,burgmanı cok begeniorm ve uzun yıllarca kullanmak istiyorum yani bu motorla hergun en az 50-60 km yapıcagım.ikinci el aradgımdan ekonomik bi problem olmaz
    Her motoru almak genelde kolaydır, çünki birikmiş paran vardıre ve alırsın. Önemli olan kullanım amacına en uygun motoru seçmek ve kullanırken zarar etmemektir. Şehir içinde gezerken şimdi tükettiğin benzinden belki iki kat daha fazal benzin tüketeceğini, yetkili servise gittiğinde çok daha yüksek faturalar ödeyeceğini ve yedek parça fiyatlarının (her ne kadar ekonomik gücünü bilmesemde) altından kalkamayacağın kadar yüksek olabileceğini, bu ödeyeceğin paraları kenardaki hazır parandan değil, aylık gelirinle karşılayacağını hatırlatır, satın alma maliyetlerini değil, kullanım maliyetlerini araştırmanı ısrarla öneririm. Tercih yaparken zarar etme.

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motoru almak genelde kolaydır, çünki birikmiş paran vardıre ve alırsın. Önemli olan kullanım amacına en uygun motoru seçmek ve kullanırken zarar etmemektir. Şehir içinde gezerken şimdi tükettiğin benzinden belki iki kat daha fazal benzin tüketeceğini, yetkili servise gittiğinde çok daha yüksek faturalar ödeyeceğini ve yedek parça fiyatlarının (her ne kadar ekonomik gücünü bilmesemde) altından kalkamayacağın kadar yüksek olabileceğini, bu ödeyeceğin paraları kenardaki hazır parandan değil, aylık gelirinle karşılayacağını hatırlatır, satın alma maliyetlerini değil, kullanım maliyetlerini araştırmanı ısrarla öneririm. Tercih yaparken zarar etme.
    peki bana ve kullanış şartlarına ne onerirsnz??

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Konuyu başka yere taşıyalım valla kızıcaklar şimci

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    peki bana ve kullanış şartlarına ne onerirsnz??
    sevgili dostum herturlu maxi scooteri kullandım.
    burgman 650 ex. (9000 km)
    burgman 400 tüm kasalar (toplamda 18000km)
    piaggio x9 250 -500 (8000km)
    silverwing400-600 (1000km )
    Majesty 400 (cok az)

Hiç biri her konuda birinci değil.
    Ama herbiri kendi içinde belirli konularda birinci.
    Motosiklet zevk işidir bu nedenle gönlün hangisine daha yakınsa en iyisi odur.
    Bu nedenle işkembeden sallayanlara bakma ne istiyorsan al.
    soracagın bir şey olursa üstteki motorlarla ilgili bilgi veririm....
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    suzuki V-storm
    dogru karar,cok eglenecegine eminim,ben de seneye insallah diyorum..

Alıntı byalman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogru karar,cok eglenecegine eminim,ben de seneye insallah diyorum..
    inşallah

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    cvpları bkliorm
    boy ve kilo olarak 650 burgmanı rahat kullanırsın. boyun biraz kısa olsaydı 400 almanı önerirdim. şimdiden hayırlı olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 PM ----------

Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili dostum herturlu maxi scooteri kullandım.
    burgman 650 ex. (9000 km)
    burgman 400 tüm kasalar (toplamda 18000km)
    piaggio x9 250 -500 (8000km)
    silverwing400-600 (1000km )
    Majesty 400 (cok az)

Hiç biri her konuda birinci değil.
    Ama herbiri kendi içinde belirli konularda birinci.
    Motosiklet zevk işidir bu nedenle gönlün hangisine daha yakınsa en iyisi odur.
    Bu nedenle işkembeden sallayanlara bakma ne istiyorsan al.
    soracagın bir şey olursa üstteki motorlarla ilgili bilgi veririm....
    olum sen hayatın boyunca tüm motorlar dahil 18000 km kullandın mı ki? böyle İŞŞŞKEMBEDEN atıyorsun. gy kardeşim

Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy ve kilo olarak 650 burgmanı rahat kullanırsın. boyun biraz kısa olsaydı 400 almanı önerirdim. şimdiden hayırlı olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 PM ----------

olum sen hayatın boyunca tüm motorlar dahil 18000 km kullandın mı ki? böyle İŞŞŞKEMBEDEN atıyorsun. gy kardeşim
    tesekkurler fakat ariyorum işte satmayı dusunen varsa yada biliyorsanız?

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K6 - Gri - 2006
    36 tl lt fyt 3.28 260km performanslı kullanım şehir içi performans derken 600f yakalamaya çalıştım arkadaşla gezdik onda 600f var iyi kullanımda yakıt konusu bence gayet uygun nerden çıktı bu konu derseniz ben motorumu yeni aldığım için test ettim birde araştıranlar vardır belki yakıt konusunu böyle bir bilgilendirme yapmayı uygun gördüm bu arada bu topic çok sessiz kaldıya buluşalım bir ara ayrıca msn adresim u.ozturk@windowslive.com eklemek isteyen olursa beklerim ben umut

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07

hayatında kac farklı motora bindin vedatcımmm.
    Bu arada burgmanın bujisi nerde ,nasıl degiştirilir bilgi versene
    hahahhahahaha
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

merhaba bende 2. el bir burgman 400 alacagım 2003 model ama motorun sorunları varmı eksikleri varmı tam olarak bilmiyorum siz deneyimlerinizi benimle paşlaşırsanız sevinirim

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Selamlar

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayatında kac farklı motora bindin vedatcımmm.
    Bu arada burgmanın bujisi nerde ,nasıl degiştirilir bilgi versene
    hahahhahahaha

olum ben tutarlıyım aldığım motorun hakkını veririm. tutupta şu motora oturmuştum şuna artçı binmiştim derseem ooohoooho buraya yazmakla bitmez.

o km leride doğru yaz. hayatın boyunca taş çatlasın bin km ya yapmışsındır ya yapmamışsındır. bunu niye yazıyorum dersen? burada seni tanımayan yeni arkadaşlar bilsinler. yanlışlıkla senin söylediğin şeyleri yapıpta motoru heder etmesinler

burgmanın bujisinin yerini bana soracağına x9 un yan ayağını kapatta makine çalışsın çömezim benim. sonra bunda digital arıza var diye içlenme kardeşim hahahahahaha

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K6 - Gri - 2006
    selam millet dün bir kaza atlattım.çok şükür motosiklette ve bende hasar yok motorda bir iki tane sol etek grenajının altında kibrit çöpü büyüklüğünde çizik oldu ama o kadar olsun rutujla düzeltiriz.
    Kısaca anlatmak gerekirse 3 seritli ir caddede en sağ seritte giderken solumda bulunan wolkswagen volt minibüs birde sağa üzerime kırdı neden kırdı anlayamadım solundan araçmı sıkıştırdı yoksa öndeki aracı sağdanmı sollayacaktı anlamadım. ben önce kafa gösteriyor olurya motorlara gıcığı olanlar bunu yapıyor önce hafif frenledim baktım olay kafa göstermekten ileri gidiyor şeride giriyor benide sıkıştıracak bende hem fren yaptım hemde sağa kırdım kaldırıma iyice yanaşmış ve kaçacak yerim kalmamıştıki dingil servis şöförü çarptı ve çarpmadan çıkan sesle durdu.ben o anda dedim gitti motor çıkan sesi duysanız sizde böyler düşünürdünüz neyde durduk indik Pişkin adam geldi birde kafa tutuyor kardeşim orda ne arıyorsun diye dedim sen iyimisin burası yol bende seridimdeyim esas sen ne arıyorsun burda dedim sanırım oruç arkadaşın kafasına vurmuştu o anda neyse baktık benim sol kafa grenajının kıvrım yeri kocaman bir siyahlık var dedim sürtünce boyası alındı heralde sonra baktım etek grenajı çıkmış neyse adam baktı amurluğunda ezikler var gidonun kolu ezmiş çamurluğunu neyse bu arada ehliyetim b sınıfı sınavı bekliyorum . eee haliyle otomatik suçlu durumundayım ama blöf yaptım yoksa adam suçluyken çamurluğunu yaptırmak için para isteyecek dedim polis çağıralım bu böyle olmaz adamda suçluya bende birşey yok dedi o kadar bende dedim iftara ytişeceğim mala gelssin cana gelmesin dedim helalleştik topukladım 1 km sonra durdum indim baktım grenajdaki siyahlık adamın lastiğinden bulaşan lastik hamuru sildim cila ile çıktı grenajıda ittim yerine oturdu bir iki mini çizik kaldı o kada görülmüyor bile neyseki verilmiş sadakamız varmış hasarsız atlattık birde adam o anda bana fırça kayıyor haksız ya ya ölseydin ya sana birşey olsaydı ben nasıl uyurdum vicdan azabından ölürdüm diyo lavuk v.sv.s arkadaşlar lütfen bilhassa yüksek süratlerde araçlar arasından geçmeyin sizde bir araba gibi normal seridinizden gidin bilhassa istranbuldaki arkadaşlar bilirler çok dalgın araba kullanıyor milletimiz düşünsenize bu anlattığım olayın yüksek süratte gerekleştiğini yerşlerde sürüklenir giderdik yarında işe gidip geleyim zaten motoru 24 ekim yazılı 15 kasım direksiyon sınavına kadar kalabalık trafiğe girmeden kullanacağım yakın yerlere korkuyorum yolda biri gelip arakdan vuracak dfiye çok giriyorlar dibine kadar çünkü ehliyet olmayıncada hak talep edemiyorsun lütfen arakdaşlar hızıda gereken yerlerde yapın sıkışık trafikte hem düşük sürat hemde çok dikkatli hesap kitap giderek yapınehliyetim yok ama a2 tabi araba olarak direksiyonum çok iyidir bu güna kadar da vitesli motorda kullandım ama araba bir yana motor gerçekten çok DİKKAT isteyen bir taşıt böyle işte neyse bir yandanda akşam eve gelince dün yan grenajı söktüm baktım başka hasar varmı bu sayede motorun orası burası nasıl söküloyor diye kurcaladım ve öğrendim çok basit miş neyse hafta sonu oraları tekrar söker iyice bir temizlik yaparım bettle 65 yani zaferi tanıyan varsa temizlikte ve titizlikte onu aratmam durum bu bunu sizle paylaşmak istedim lütfen trafikte çok dikkat hoşçakalın görüşmek üzere

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler