Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    michelin pilot serisinin bize göre olan modeli varmı ya?
    ben 130/70-13 yok sanıyordum??
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar, motorumu servisten aldım. ne yazıkki satan arkadaş yeni bakımdan çıktığı konusunda yalan söylemiş. üstelik eski servisimede göstermiştim motoru:(
    motor iyi durumdaymış, km'si ile oynanmış(servis aynı zamanda beyin tamiri ile meşgul), hava filtresi, yağ, arka balata, berbat durumdaymış. lastikler berbattı. bunu biliyordum
    en sonunda parçalara göre verdiğim ücreti sizle paylaşayım;
    -yağ filtresi,kn 132=30ytl
    -castrol 2litre yağ=46ytl
    -arka balata gold krom seramik sanırsam=85ytl
    -ön/arka lastik, michelin pilot=225ytl
    -buji=32ytl
    -balans ayarı=50ytl
    -fren müşirleri(stoplar yanmıyordu)=30ytl
    -işçilik=100ytl
    toplamda 590ytl gibi bir ücret ödedim. sizce fiyatlar nasıl?
    bu arada egsozum dağılmış, berbat durumda. çıkma ayarlamaya çalışacaklar,
    içi açılıp kaynak yapmak hiç tatminkar değilmiş, içine elyaf doldurup gönderiyorlarmış. sizin fikriniz nedir?
    tüm bunları göztepe ziverbey taraflarında piton motorda yaptırdım arkadaşlar.
    ama sanırım artık gönül rahatlığı ile binebilirim. bu arada kayışında iyi durumda olduğunu söylediler. saygılar.
    Bazı malzeme fiyatların biraz yüksek

Castrol 10/40 Scoot - 1 Lt. 17ytl.
    Arka Balata biraz pahalı özel bir balatamı bilmem ama ben gold'a o kadar para vermem
    Buji uçmuş NGK CR7E buji ben netten aldım kargo dahil 15ytl en fazla 20ytl
    yani bunların dışındaki herşey uygun işçilik özellikle. Güle güle kullan bu arada motorun km.si ne kadarmış.

Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin pilot serisinin bize göre olan modeli varmı ya?
    ben 130/70-13 yok sanıyordum??
    ))) Olmazmı Michelin Pilot Sport SC
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    SWT
    evet arkadaşlar, motorumu servisten aldım. ne yazıkki satan arkadaş yeni bakımdan çıktığı konusunda yalan söylemiş. üstelik eski servisimede göstermiştim motoru:(
    motor iyi durumdaymış, km'si ile oynanmış(servis aynı zamanda beyin tamiri ile meşgul), hava filtresi, yağ, arka balata, berbat durumdaymış. lastikler berbattı. bunu biliyordum
    en sonunda parçalara göre verdiğim ücreti sizle paylaşayım;
    -yağ filtresi,kn 132=30ytl
    -castrol 2litre yağ=46ytl
    -arka balata gold krom seramik sanırsam=85ytl
    -ön/arka lastik, michelin pilot=225ytl
    -buji=32ytl
    -balans ayarı=50ytl
    -fren müşirleri(stoplar yanmıyordu)=30ytl
    -işçilik=100ytl
    toplamda 590ytl gibi bir ücret ödedim. sizce fiyatlar nasıl?
    bu arada egsozum dağılmış, berbat durumda. çıkma ayarlamaya çalışacaklar,
    içi açılıp kaynak yapmak hiç tatminkar değilmiş, içine elyaf doldurup gönderiyorlarmış. sizin fikriniz nedir?
    tüm bunları göztepe ziverbey taraflarında piton motorda yaptırdım arkadaşlar.
    ama sanırım artık gönül rahatlığı ile binebilirim. bu arada kayışında iyi durumda olduğunu söylediler. saygılar.

Benimde ekliyeceğim birşey var;
    Ben lastiklerimi yeni değiştirdim, michelin pilot.
    Tarihleride 2008, balans sokme takma toplam 220 ytl, sen sadece lastikleri 225 ytl ye almışsın 50 ytl balansa vermişsin sanırım. Toplam 275 oluyor..
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    bu arada arkadaşlar motorum giderken bir kaç kere gazı bıraktığımda stop etti.
    bu neden olabilir.

bu benim de basima geliyor arada-
    özellikle yokuş aşağı inerken.

ben de belim düzelir düzelmez altan motora götüreceğim.

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı ruzgarin_tor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu benim de basima geliyor arada-
    özellikle yokuş aşağı inerken.

ben de belim düzelir düzelmez altan motora götüreceğim.

Bu çok ilginç bir şey 27.000km 3 senedir kullanıyorum. Giderken 1 yada 2 kere olmuştur.

Şimdi şöyle yapalım motorlar kaç model, kaç km'de ve yakıtlarınızı nereden alıyorsunuz. Belki ortak bir şeyler çıkar onun üstüne konuşuruz.
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    benimde başıma hiç gelmedi bugüne kadar...
    (\__/)
    (")_(")*

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı malzeme fiyatların biraz yüksek

Castrol 10/40 Scoot - 1 Lt. 17ytl.
    Arka Balata biraz pahalı özel bir balatamı bilmem ama ben gold'a o kadar para vermem
    Buji uçmuş NGK CR7E buji ben netten aldım kargo dahil 15ytl en fazla 20ytl
    yani bunların dışındaki herşey uygun işçilik özellikle. Güle güle kullan bu arada motorun km.si ne kadarmış.

))) Olmazmı Michelin Pilot Sport SC
    Bizim Burgmanlara uyan Pilot Sport SC değil, Gold Standart tır.

Kaynak:

http://www.michelinmotorcycle.com/in...t=PilotSportSC

http://www.michelinmotorcycle.com/in...t=GoldStandard

Stop etme benimde başıma 3-4 kez geldi. Bir daha bilmediğim yerden, özellikle böyle dağ başında, adı sanı belli olmayan benzicilerden almamaya tövbe etmiştim.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    nomarka bende öyle biliyodum ama buz motorun sitesine girince gördüm. pilot sportunda aynı ölçülerde olan modeli var.
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Ebat olarak haklısın ancak hamur ve su kanalları olarak Pilot sport Sc tek geçilir.
    Pilot Sport için yazılanları okumanızı rica ederim.

Pilot® Sport SC tires are an evolution of the renowned Pilot® Sport motorcycle tire, with a 100% silica rubber mix derived from MotoGP technology. Silica helps provide optimized grip in virtually all conditions.

Cutting-edge styling and performance for midsize scooters
    Superb steering, braking and handling
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    arkadaslar ben 400 de kullandım denizde 2yıldır kullanıyor.Aynı zamanda gecen hafta tarık aradı onada pilot sport sc yi taktık....

Stop etme konusunda k7 ve sonrasında olan bir problem ecu degişerek çözülmeye çalışılmıştı.
    k7 den aşagıya olan modellerde bana hiç olmadı ama yüksek ihtimal sonuna kadar kullanılan benzin ve kalitesiz benzinden kaynaklandığını düşünüyürum..
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    SWT
    Evet kesinlikle kalitesiz benzinden, benimde başıma 1 kere geldi.
    Mecbur kalıp e-5 ten benzin almıştım hızlanıp gazı kestim; bir baktım motor stop etmiş.. Ama 1 kere yaptı..
    Lastiklerimde memnunum ama hala rodajı dolmadı
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    duffy, servis şu cümleyi kurdu;
    -hiç km yi söküp orjinal km sine bakmayayım, üzülürsün. sen 18.000miş gibi bin. sonuçta bakımlarını düzgün yaparsan bu motorlar 100-150 bin yapıyor gibi konuştu.
    benim tahminim en az 45.000 vardır. egsoz dağılmış durumda. burmanın egsozu 18.000 de dağılır mı ya? hay aklıma edeyim. tek tesellim temiz ve motorunun iyi durumda olması ama orjinal egsozda 1300ytl falanmış sanırsam. ne yapacağım bilmem. bu arada 2006 model zatımla 45.000 yapmıştım. sanırsam 7. egsozdu üzerindeki

Motosikleti
    MAJESTY 400
    duffy, servis şu cümleyi kurdu;
    -hiç km yi söküp orjinal km sine bakmayayım, üzülürsün. sen 18.000miş gibi bin. sonuçta bakımlarını düzgün yaparsan bu motorlar 100-150 bin yapıyor gibi konuştu.
    benim tahminim en az 45.000 vardır. egsoz dağılmış durumda. burmanın egsozu 18.000 de dağılır mı ya? hay aklıma edeyim. tek tesellim temiz ve motorunun iyi durumda olması ama orjinal egsozda 1300ytl falanmış sanırsam. ne yapacağım bilmem. bu arada 2006 model zatımla 45.000 yapmıştım. sanırsam 7. egsozdu üzerindeki
    100-150 bin olayını abartmış 60.000km'yi rahat yapar. Egzost biraz şans biraz kullanımla alakalı Vedat garantiden değiştirtti ama egzos gene tıslıyor yapacak pek bişey yok öncelikle egzostun ucundaki vidaları söküp altta ki bölümde bir sorun varmı bak sorun yok ise sıkılabilecek parçaları abanmadan tatlı bir torkla sık egzost olayında en kötü yapılacak iş alttan açılıp içinin boşaltılıp tekrar kaynakla kapatılması altta olacağı için operasyon göze batmaz. Ama katalitik konvertör de artık işe yaramayacaktır. Egzostta öyle 1300ytl falan değil 800ytl civarında bir parça içinde katalitik konvertör dahil olduğu için bunun fiyatı bu kadar yüksek. 800ytl verilene kadar da gidip Leo Vince4 Road alıp farklı olmak sanıyorum daha keyifli.

Tekrar Burgman'ın ölmesini önlemek için yağı sürekli kontrol edin özellikle 20.000km üstü motorlar için 17ytl için motora yazık etmek olmaz. Birde yağ değişim periyodunu 6.000km. değil 5.000km ye çekmek mümkün ise her yağ değişimde filtre değiştirmek. Motor harareti ortaya ulaşmadan seri kullanmak. Ve sürekli dip gaz gitmek bunlar Burgman'ın motorunu olduğundan daha erken yıpranmasına neden olur. Birde mümkün olduğunca uzun yola çıkmadan önce yağı değiştirme zamanına denk getirmeniz ne olur olmaz Motul - Repsol gibi yağ kullanıyorsanız yanınıza 1lt. almanızı öneririm. Ben castrol Scoot kullanıyorum o yüzden mutlaka bir Bp'de bulma imkanım var dolayısı ile taşımıyorum . Subap ayarları, Soğutma suyunuzun durumu kesinlikle yaz kış antifiriz olması gerekir sistemde paslı su bulunuyorsa dikkat etmek gerekir antifiriz çözücü etkisi nedeniyle paslı olan yerlerde hasar açabilir o yüzden antifiriz olayını her 2 serviste bir kontrol ettirin. Kullanımdan sonra soğutma fan motorunun çalıştığından bir yere değmediğinden emin olun.
    2. genelde bu yazdığım durumlar periyodik bakımda yer almaz benim şahsi tecrübem sonucu Burgman'ımda değişimi yapılmış olan durumlar var ön tekerleklerdeki bilyaların kontrol edilmesi gerekirse değişimi. Arka amortisör ayarı Japon koymuş süs diye değil yol ve yolcu durumuna göre bunu kullanın hem rahatlığını hemde güvenliğini hissedeceksiniz genelde ortalarda tutmak faydalı olabilir kendi sürüşünüze göre sert ya da yumuşak ayarlayın Sert tümseklere biraz rahat ettiriyor ancak biraz zıplattığı için rahatsız ediyor. Çok yumuşakta eski Hyundai'ler gibi yaylana yaylana gidiyorsunuz ama otobüs kamyonların asfaltı bozduğu yerlerde salınıp artıp rezonans oluştuğunda tümseğe değersiniz (özellikle virajda benim gibi 2 kişi var ise ) burada dengenizi kaybedip düşebilirsiniz.
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    egzoz çok uzun ömürlü değil malesef ama iyi bir ustada açtırıp düzelttirebilirsin. zaman içinde ısınmadan dolayı katalitik konvertörün kaynakları atıyor. kaynaklar atıncada katalitik konvertör gazla beraber tüpün içinde sağa sola çarpıp ses yapıyor.
    (\__/)
    (")_(")*

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Bugün periyodik bakım çizelgesine bakmak aklıma geldi. Yakıt hortumu, fren hortumu ve soğutma suyu hortumlarının 4 senede bir değiştirin denmiş. Sizce değiştirsek mi ne yapsak? Delinir, çatlar, yarılır, sonra başımıza iş gelmesin
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    aynı şeyler tüm motorlarda ve arabalarda da geçerli ama ben daha arızalanmadan değişen bir hortum görmedim.
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    BMW R 1150 R
    duffy, bu servis bana 2500km de bir yağını değiştir dedi. benden bol bol yağ parası mı almaya çalışıyor dersin. bu arada eksoza 800 ytl vermem bir süre mümkün değil. eksoz çıktığında elime alıp salladım. içi kum gibi:( mevcut egsozuma bir şey yapamam herhalde. bu halde kullanmak fazla benzin tüketimi dışında motoruma ne şekilde zarar verir. ya da ne yapmalıyım. gerçekten o kadar heves edip aldım. şimdi ümitsizliğe kapıldım:( eski motorumdan çok çektim, korkum aynı şeylerin başıma gelmesi. of of.
    yardımlarınız için sağolun gerçekten.

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    duffy, bu servis bana 2500km de bir yağını değiştir dedi. benden bol bol yağ parası mı almaya çalışıyor dersin. bu arada eksoza 800 ytl vermem bir süre mümkün değil. eksoz çıktığında elime alıp salladım. içi kum gibi:( mevcut egsozuma bir şey yapamam herhalde. bu halde kullanmak fazla benzin tüketimi dışında motoruma ne şekilde zarar verir. ya da ne yapmalıyım. gerçekten o kadar heves edip aldım. şimdi ümitsizliğe kapıldım:( eski motorumdan çok çektim, korkum aynı şeylerin başıma gelmesi. of of.
    yardımlarınız için sağolun gerçekten.
    dostum yazdıklarının hepsini okudum.Önce sakin olmanı öneririm.Bu servislerin standart numaraları var banada bu tip bir numara varmış gibi geliyor..
    Şimdi yazdıklarından aklımda kalanlara cevap vermeye çalışayım.
    Öncelikle bu motorun yagını degiştirmek çok kolay service manual bir önceki sayfada var indir oku ve anlamaya calış.Bu sayede artık kendin yapmaya başlasın.

İkinci konu eksoz.Sana ses yapmaktan başka hiçbir problem yaratmaz bırak gittiği yere kadar gitsin(denizin söylediklerini uygulamaya çalış bu arada)para verme
    3. konu motor 45000 miş 50 miş 100000 miş.geçecen bunları motor yuruyormu.
    Seni yolda bıraktı mı?
    Cevabın hayırsa o zaman rahat ol biraz daha idare eder ardında sekman atarsın .
    Birazda kalın yağ kullanırsın bu da seni en az 1 sene götürür.
    Bir ara buluşmalarımızdan birine gel canlı olarak görelim.

Burgmanlarda ben km ile oynayacak olsam niye 18000 e indireyim ki 5000 6000 en fazla 10000 yaparım..Buda pek mantıklı gelmıyor bana..
    En fazla kotü kullanılmış bir motoru almışsındır.O da ufak ufak toparlayarak düzelir..
    Sonuç olarak sıkma canını.....Ve her söylenene kulak asma...
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    serhat abinin dediklerine bende katılıyorum. ortada çok fazla canını sıkçak bişey yok bencede. yağını 2500-3000 de bir değiştirmen gayet normal bende yazın aynı kilometrede değiştiriyorum zaten. yağıda 4 litrelik magnatec almıştım 50ytl 2 seferlik. birde 2 seferde bir yağ filtremi değiştiriyorum o da 25-30ytl civarı bişey.
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    BMW R 1150 R
    creativefx ve kolpa dostlarım çok sağolun. 2 buçuk sene zat'ıma abartmıyorum, aldığım paradan fazlasını harcadım. 0 kmsine param yetmediği için 2. el burgman aldım. böyle sorunlar baş gösterince kendimi berbat hissettim. sonuçta tabiki belirli miktarda bakımları için para vereceğim ama eskisi gibi her gün bir servise gitmek zorunda kalmak korkutuyor beni. umarım en kısa zamanda yüz yüze tanışabiliriz ve bana daha çok fikirler verirsiniz. yardımlarınız için sağolun dostlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler