Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Shadow
    Bu lambalar kontak anahtar› ON konumundayken ve motor
    stop svici (RUN) konumundayken birkaç saniye yanar.
    Do¤ru flekilde kodlanm›fl bir anahtar sokuldu¤unda söner.
    Anahtar kodu do¤ru de¤ilse gösterge ›fl›¤› sönmez ve motor çal›
    flmaz (sayfa 47).
    Bu gösterge lambas›n›n yan›p sönme fonksiyonu geçerli oldu-
    ¤unda ve kontak anahtar› OFF konumunda oldu¤unda, 24 saat
    yan›p sönmeye devam eder (sayfa 48).

Manuelde böyle yazıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Ancak ayrıntılı yurt dışı bi manuel daha var ansiklopedi gibi renkli ,elinde ondan olan varsa iyi olur. Bu lambanın yanma sönme süresinin farklılıgı belli sorunlara işaret diye duymuştum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yahu arka fren neden kampana arkadaş değişimi yok mu bunun :D

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Eeeeee??? hani toplanıyoduk?? yok mu bu aralar toplantı, buluşma vs??

Motosikleti
    Shadow
    Var ya habersiz oldu yazamadım kusura bakmayın.Gezdik geldik günübirlik Yalova yaptık.Bu hafta bizim tayfanın yogunluk var yıl sonu dolayısı ile (benimde) sözleştik haftaya carsamba topnalıcaz(30.12.)Avrupa yakasında olacak kesin. Haber vericem bu sefer söz.

Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Alıntı Shadow_2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var ya habersiz oldu yazamadım kusura bakmayın.Gezdik geldik günübirlik Yalova yaptık.Bu hafta bizim tayfanın yogunluk var yıl sonu dolayısı ile (benimde) sözleştik haftaya carsamba topnalıcaz(30.12.)Avrupa yakasında olacak kesin. Haber vericem bu sefer söz.
    Bekliyoruz

pitbullcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda VT750 C Shadow & 69' Jawa 250 Classic
    Merhaba arkadaşlar aranıza kısa bir süre önce katıldım, 2005 Shadow 750 alarak. Eski motorum Superlight 200, 2 sene kullandıktan sonra değiştirdim. Aldıktan sonra lastikleri değiştirdim. Akü değiştiricem ama ne almam lazım kaçlık almam lazım hiç bir fikrim yok internetten de ulaşamadım hep farklı çıkıyor daha önce yazıldıysa kusura bakmayın taradım ama göremedim. Yuasa düşünüyorum. Teşekkürler, güvenli sürüşler.

DemonKiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 ACE
    Selam Pitbulcu,
    Benim de 2003 VT750 ACE'im var. Aldığımda akü bitik durumdaydı. Forumda çokca YUASA'dan bahsedilir. Kullanmadığım için iyiliğini kötülüğünü bilmiyorum. Ama pahalı olduğunu biliyorum

Kullanım kılavuzunda;
    https://drive.google.com/file/d/0Bw3...ew?usp=sharing
    Akü için bu değerleri vermiş.

Baktım da, daha önce aldığım notlarda benim motorun orijinal aküsünün Bosch YTX14-BS 12volt 12amper olduğunu yazmışım. Aküyü değiştirdiğim gün hızlıca bir akü alıp motoru çalıştırmam gerektiğini hatırlıyorum. Bir pazar günüydü. Açık bulduğum ve evime yakın olan bir tamir atölyesinden UNIBAT CTZ12S-BS isimli bir akü aldım (anladığımdan değil bunun uygun olduğunu söylemişlerdi ve acelem olduğu için sorgulamadım)ve bağladım. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Nisan'dan beri üzerinde UNIBAT var.

Gerçi sonradan bağladığım akünün 11amper olduğunu gördüm ama bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Zaten benim motorda ne alarm var ne ekstra aydınlatma lambası. Fabrika çıkışı üzerinde ne varsa aynen,aynı değerlerle duruyor. Muhtemelen yeni birşeyler bağlamak istersem az gelecektir.

Motosikleti
    Shadow
    Arkadaşlar selam.

Bugun arkadaşlarla toplanıcaz gelmek isteyenler buyursun gelsin,özelden yazsın lokasyon bilgisi veririm.(Avrupa yakasında bulusucaz.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Alıntı pitbullcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza kısa bir süre önce katıldım, 2005 Shadow 750 alarak. Eski motorum Superlight 200, 2 sene kullandıktan sonra değiştirdim. Aldıktan sonra lastikleri değiştirdim. Akü değiştiricem ama ne almam lazım kaçlık almam lazım hiç bir fikrim yok internetten de ulaşamadım hep farklı çıkıyor daha önce yazıldıysa kusura bakmayın taradım ama göremedim. Yuasa düşünüyorum. Teşekkürler, güvenli sürüşler.
    12 V – 10 Ah veya 12V – 11Ah akü olur. Pahalıdır ama iyidir. 3 yıl dragstarda kullandım.Sonra yenisini aldım ama atmamıştım duruyordu.1 sene sonra arkadaşın aküsü bozuldu idareten ona verdim 5 aydırda o kullanıyor. Hala canavar gibi. Bence parasının hakkını veren akü budur.

pitbullcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda VT750 C Shadow & 69' Jawa 250 Classic
    Arkadaşlar hızlı cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. 12v 12amper unibolt akü takılıcak yuasa sordum ama 2-3 hafta beklemem gerektiği söylendi fakat unibolt içinde muadili ve iyidir dediler 2 yıl garantili ürünmüş.

Motosikleti
    Shadow
    [QUOTE=Shadow_2005;3800052]Arkadaşlar selam.

Bugun arkadaşlarla toplanıcaz gelmek isteyenler buyursun gelsin,özelden yazsın lokasyon bilgisi veririm.(Avrupa yakasında bulusucaz.)[COLOR="Silver"]

Gelen giden yoktu gorkemerdem gelicen dedin gelmedin.

Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    [QUOTE=Shadow_2005;3801459]
    Arkadaşlar selam.

Bugun arkadaşlarla toplanıcaz gelmek isteyenler buyursun gelsin,özelden yazsın lokasyon bilgisi veririm.(Avrupa yakasında bulusucaz.)[COLOR="Silver"]

Haklısın. O gün için işten saat 19:30'da çıktığımdan ve büyükçekmecede olduğumdan benim eve gidip motoru alıp gelmem biraz geç olacaktı o yüzden gelmedim. Bidahaki sefere inşallah.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 ACE
    [QUOTE=Shadow_2005;3801459]
    Arkadaşlar selam.

Hafta içi buluşma durumları İstanbul şartlarında (işgüç, trafik vs.) birçok kişiyi zora sokacağından katılımın az olması hatta ekstra katılım olmaması normal :D Ama lütfen bu sizleri soğutmasın arkadaşlar. Burada ve birçok yerde, motoruna binip sizlere eşlik etmek isteyen çokça insan var. (Ben de dahil). Bizaman mutlaka biraraya gelebilmek dileklerimle.

Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    [QUOTE=DemonKiss;3801499]

Hafta içi buluşma durumları İstanbul şartlarında (işgüç, trafik vs.) birçok kişiyi zora sokacağından katılımın az olması hatta ekstra katılım olmaması normal :D Ama lütfen bu sizleri soğutmasın arkadaşlar. Burada ve birçok yerde, motoruna binip sizlere eşlik etmek isteyen çokça insan var. (Ben de dahil). Bizaman mutlaka biraraya gelebilmek dileklerimle.
    Aslında toplanma saatlerini 20:00 a çekerseniz herkesin yetişmesi rahat olacak. Yanı 6 da işten çıkan çok rahat yetişebilir. Ama 18:00'da toplanıldığında benim gibi uzaktan gelenler için sıkıntı oluyor. Bir de işten o gün geç çıktığını düşünürsek tamamen imkansız hale gelebiliyor. Bence bunu bi değerlendirmeliyiz.Ne dersiniz?

Motosikleti
    Shadow
    Biz gece 23:00 kadar takılıyoruz. İstediğiniz saatte katılabilirsiniz.Hepimiz calısıyoruz, gelemiyenler mutlaka oluyor.Çok sorun değil zaten bu yüzden her hafta toplanmaya calısıyoruz. Kim müsaitse artık.

Ben buradan buluşacağımız zaman haber veririm yine,kendinize iyi bakın .

Motosikleti
    Shadow
    Bu pazartesi aksam yine bulusacagiz Besiktas meydanda (Genc Cafenin orada).Duruma göre oradan bi yerlere yemek yemege falan süreriz .Musait olanlar ozelden haber versin gelecek olanlari bekleyelim.

Motosikleti
    İNAZUMA F , HONDA ŞHADOV 750
    Shadov sevenler neredesiniz?
    Dostlar 2007 model shadov ile aranızdayım.
    Tüm dostlara kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Alıntı seyyah egeyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin kardeşim
    seyyah egeyo bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 ACE
    Alıntı seyyah egeyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız mutlu yollar yapın.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Arkadaşlar bende shadow black sprit 2001 modelini alacağım önümüzdeki hafta.Artık bu başlıkda bende tecrübelerimi paylaşacağım.

Sizlere sormak istediğim konu,alacağım motorun benzin depo ayar musluğunun başındaki plastik ayar kolu kırılmış,bu parçayı nereden temin edebilirim acaba?
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    İNAZUMA F , HONDA ŞHADOV 750
    İki tekere aşık dostlarım iyi niyetleriniz için çok teşekkür ederim.
    Dün isparta'dan shadow'umu aldım - 7 derecede memleketime getirdim şükür.
    İlk izlemim yamaha dag star 650 ye göre daha çok titreşimi olması.
    Daha sonraları izlenimimi aktarmaya devam edeceğim.
    Tüm dostlara kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler