Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolu depoyla, yani 11 litre ile 250 Km. yapıyorum.

İki silindir bir motosiklete göre normal diyorum.
    100 KM de 4.4 litre ozman peki bu veri şehir içimi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dragstar 650 & shadow 750
    Alıntı CaiN_MarKo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldera abi, çok güzel şeyler söylemişsin içim biraz olsun rahatladı, lakin bu ses 2 hafta öncesine kadar yoktu, şimdi giderken metalin metale değme sesine benzer bir ses çıkıyor, motorum daha 5800km'de ve 6000km bakımını 5000deyken yaptırdım, yani balatasını bitmiş olması çok düşük bir ihtimal ama yine de bir kontrol edeceğim, teşekkürler...

balataları kontrol ettim ikisi de gayet yeni ve aşınma çentiklerine gelmeleri için sanırım bi 30000 km yol yapmam lazım bu durumda bu sesin normal olduğunu kabul ediyoruz sanırım...
    balataların yeni görünüyorsa ve 30000 daha gider diyorsan da bence sorun yine balatalarındadır. Orjinal mi bilemiyorum ama sert balatalar diske zarar verebilir, çizilmesine yol açabilir. Ayrıca duzgun olmayan aşınma sonucu balata üzerindeki boşluklara ince kum, toz vs yerleşebilir. Malesef balataları sökmek te kısa vadede çözüm olur. Eğer sorun sert balatalarda ise hem sürüş emniyeti hem de motorun sağlığı için balataları değiştirmelisiniz ve diskleri kontrol ettirmeli gerekirse düzelttirmelisin derim..

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar özür dileyerek bu motorla alakalı olmayan bişey sormak istiyorum, çünkü tamamını okudum ve gerçekten teknik yardım bölümünde bu soruma cevap verileceğini sanmıyorum,burada mühendisler var galiba
    tabiki cevap vermemeniz hak, vermeniz lütuf alakasız çünkü.

denizliden uşağa hiç durmadan artçılı geldim, yolun tamamı yokuştu, hiçbi sorun yoktu ama motoru durdurup etresi gün çalıştırdığımda sesi değişikti, zevksiz bi ses, bugün ise düzeldi eskisi gibi, sanırım hararet yapmıştı, kalıcı bi sorun olurmu acep. (çin malı & hava soğutmalı)
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denizliden uşağa hiç durmadan artçılı geldim, yolun tamamı yokuştu, hiçbi sorun yoktu ama motoru durdurup etresi gün çalıştırdığımda sesi değişikti, zevksiz bi ses, bugün ise düzeldi eskisi gibi, sanırım hararet yapmıştı, kalıcı bi sorun olurmu acep. (çin malı & hava soğutmalı)
    hava soğutmalı küçük hacimli motorlar yol durumu, yük durumu,hava durumu,kullanım süresi gibi etkenlere göre çok daha çabuk tepki verirler..halk dilinde motor şişmesi olarak bilinir.. motorun hiç ara vermeden yazdığım etkenlere bağlı olarak sıkıştırılması durumunda ilk tepki olarak vuruntulu çalışma başlayacaktır..bu durum farkına varılmazsa daha sonra aşırı sıcak ortamdan yapısı değişen piston gömlek içinde sıkışıp kalacak,ve kilitlenecektir...
    sizin olayınızda bunların hiç biri oluşmamış..belki bir ihtimal segmanlarda hasar oluşabilir..onuda motorun çekişinden anlarsınız...

hava soğutmalı motorların uzun süre kullanılmaması, belli aralıklarda yolda dinlendirilmesi nedenleri bu yüzdendir.su soğutmalılarda bunların hiç biri olmaz..çünkü motor ısısı sürekli sabittir yada soğutucu fan desteği ile sabit tutulur..

selam arkadaşlar bende 2008 model 750 şhadow aldım inanın sürüşü eski modoruma göre daha kolay şimdi şhadowcu arkadaşlarla gezmek günü birlik modorla ilgili bilgi baylaşmak isderim beklerim şimdilik iyi ve güzel sürüşler

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Hayırlı olsun Spirit mi? Injektörlü değil mi?

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Alıntı iyimser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende 2008 model 750 şhadow aldım inanın sürüşü eski modoruma göre daha kolay şimdi şhadowcu arkadaşlarla gezmek günü birlik modorla ilgili bilgi baylaşmak isderim beklerim şimdilik iyi ve güzel sürüşler
    Hayırlı olsun .güle güle kullan
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Motosikleti
    henüz yok.
    hayırlı olsun Spirit modeli mi?

Motosikleti
    arka fren balatasını komple değiştirmek yerine balata çaktıran oldumu shadow kullananlar arasında..?

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Uğur abi deneme bence sonra ses yapar, gıcık olursun... Çok mu pahalı orijinali?

Motosikleti
    emrah,balatada ses yapma ihtimali var..
    ama bu balatanın hamuru ile ilgili...ses yapar ama sert olduğu için çok uzun süre aşınmaz.
    balata yumuşaktır çabuk biter ,ama hiç ses yapmaz..
    arka balata sorduğum yetkili servislerde daha doğrusu honda da mevcut değil..25 güne kadar gelecekmiş..ön balatalarda sorun yok..disk balata olduğu için alternatif fiyatta seçenekler var..
    kısaca çakma balatada ses yapıp yapmayacağı öncesinde belli olur diye düşünüyorum.
    arka fren kampanası araçlardan çok farklı değil.serviste orijinali ile değişiminden yana ama çakma balatanında sorun çıkaracağını çok sanmıyorum..bunu yaptıran varsa bir sorun oldumu diye sormuştum.

bu arada 6 temmuz pazar günü saat 11 gibi bostancı beers in oraya gelebilecekler varsa biraz takılıp kritik yaparız...

Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mczaga26-06-2005, 18:53 PM
    shadow 750 ne kadar yakıyor?bilen varmı? 600 mü 750 mi yakıt tüketimi fazla değilse 750 alıcaM LÜTFEN yardım
    drag 650 ile shadow 750 arasında yakıt tüketimleri senin için çok önemli ise her ikiside 100 km de 5 LT tüketir.
    tavsiyem bu motorlardan birine sahip olmak istiyorsan yakıtını düşünmeyeceksin ...ayrıca 2005 yılından beri hala yakıttamısın..?..
    selam arkadaşlar bende 2008 model 750 şhadow aldım
    hayırlı olsun..

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure

Görev yaptığım okul şehrin biraz dışında olduğundan, verdiğim yakıt tüketimi şehir içi ile dışının ortalaması sayılabilir.

Selamlar.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Motosikleti
    yok
    Merhabalar benim aklıma birşey takıldı. Honda shadow spirit türkiyede alan yok türkiyede daha çok classic modeli kullanılıyor. Amerikada da tam tersi spirit modeli daha çok kullanılıyor. Bu türkiyenin yol durumundan mı tarzımızdan mı dolayı?

Motosikleti
    Dl 650 2008
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emrah,balatada ses yapma ihtimali var..
    ama bu balatanın hamuru ile ilgili...ses yapar ama sert olduğu için çok uzun süre aşınmaz.
    balata yumuşaktır çabuk biter ,ama hiç ses yapmaz..
    arka balata sorduğum yetkili servislerde daha doğrusu honda da mevcut değil..25 güne kadar gelecekmiş..ön balatalarda sorun yok..disk balata olduğu için alternatif fiyatta seçenekler var..
    kısaca çakma balatada ses yapıp yapmayacağı öncesinde belli olur diye düşünüyorum.
    arka fren kampanası araçlardan çok farklı değil.serviste orijinali ile değişiminden yana ama çakma balatanında sorun çıkaracağını çok sanmıyorum..bunu yaptıran varsa bir sorun oldumu diye sormuştum.

bu arada 6 temmuz pazar günü saat 11 gibi bostancı beers in oraya gelebilecekler varsa biraz takılıp kritik yaparız...

drag 650 ile shadow 750 arasında yakıt tüketimleri sizin için çok önemli ise her ikiside 100 km de 5 LT tüketir.
    tavsiyem bu motorlardan birine sahip olmak istiyorsanız yakıtını düşünmeyin...

hayırlı olsun..
    kaldera abi, bi türlü buluşup, konuşamadık walla, şu anda bilgisayarımı yeni açtım, çünkü shadowumla istanbul- bandırma-gökçeada-istanbul hattı,1 hafta tatil yaptım(çok zevkliydi, fotoları yükleyeceğim inşallah) ve bugün de(6 Temmuz) yine şehir dışına çıkıyorum, 6 Temmuz bostancı buluşmasına katılmayı çok isterdim ama gene görüşemeyeceğiz, Ağustos ayında inşallah geniş katılımlı birşeyler yapalım, zira yaz bitiyoooorrrrrrrrrrrrr..............

Motosikleti
    henüz yok.
    kaldera@ sorma her yıl böle araştırıp araştırıp vazgeçiyorum bu sefer kararlıyım galiba.

fakat dragstar ile shadow arasında kaldım . ikisini de 2.el düşünüyorum.

Motosikleti
    kaldera@ sorma her yıl böle araştırıp araştırıp vazgeçiyorum bu sefer kararlıyım galiba.

fakat dragstar ile shadow arasında kaldım . ikisini de 2.el düşünüyorum.
    valla senin işin zor arkadaşım.. bir iki sene daha düşünürsen tamamen iptal edersin zaten..

bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    arkadaşlar biliyorsunuz ben 2005 shadow'umu ikinci el aldım ve eski sahibi kullanım klavuzunu kaybettiğini söyledi, haliyle şu an elimde bir kullanım klavuzu yok, acaba sanal ortamda pdf vb. formatlarda ne olursa artık elinde olan varmı? veya ben bunu nereden temin edebilirim...

Birde kısmet olursa hafta sonu motorumla Çanakkaleye gideceğim benim motorla ciddi anlamda ilk uzun yolum olacak acaba yedek buji, yedek ampul gibi yanıma neleri almamı önerirsiniz...
    34 EID 02

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    bonzai ben tek başıma bir seferde 2500 km yol katettim motorumdan tık sesi gelmedi ne bir arıza yaptı ne beni üzdü. Ama tabi bu problem yaratmayacak anlamına gelmez. İşte burada Honda tercih sebebinde servis ağı önem kazanıyor. honda çok yaygın servis ağına sahip. Soruyorlar ya şunumu alsam bunu mu alsam diye. Servis önemi ortaya çıkıyor işte burada.
    Ben sadeceyanıma lastik patlamasına karşı sprey almıştım ama kullanmak için ihtiyacım olmadı.seninde olmaz inşallah.

bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    saolasın Tüzemen aslında benimde en çok korktuğum konu bu lastik olayı, onun için bende dediğin spreyden alacağım, onun haricinde çok fazla bişey almayı düşünmüyorum belki birde ön far ampulü,
    asıl aklıma takılan debriyaj teli ve fren içinde bişeyler yedekte bulundurmak gerekirmi acaba, sonuçta bunlardan biride yolda bir sıkıntı çıkartırsa yola devam edemem, gerçi bu motorda ben onları değiştiremeyi beceremem herhalde ya neyse...
    Bakıma sokalıda daha bir ay olmadı zaten bujiler falan yeni değişti...
    34 EID 02

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Selam 150cc den 750 cc ye değişmeyen tek şey motosiklet tarzınız olmuş
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler