Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    çok saolasın jesse, kusura bakma senin mesaj gözümden kaçmış ilk fırsatta bakacağım tabi H4 mü veya başka bişeymi inşallah içinde yazıyordur...
    34 EID 02

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Selamlar

Raked triple tree denen ve ön çatala açı vermek için kullanılan aparatlar var.
    AME diye bir alman firması hemen hemen her marka model için üretiyor. +9,+14 veya +18 derece artış sağlanabiliyor. Ayrıca bu ürün negatif trail (yol tutuş alanı) yaratmadan çatal açısını arttırıyor. Maximum hızlarda bile güvenli sürüş sağlıyor. Gallery'de Honda'lara yapılmış uygulamaların fotografları var. Kit'in içinde uzun amortisör tüpleri, uzun fren hidrolik borusuna kadar gerekli herşey çıkıyormuş. Parçalar elinize geçtiğinde uygulama ve yola çıkma 8 saat... Çok hoşuma gitti. Acaba bu tarz bir şey kullanan oldu mu veya düşünen? Görüntü çok hoş oluyor...

http://www.ame-chopper.de/Seiten_USA...abelkits.html#
    mikail_6 bunu beğendi.

KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

Vtx 1300s

Arkadaşlar dün vtx 1300 ün peşinatını ödedim. bir hafta içinde elimde olacak. Beni yüreklendirin lütfen..
    www.gezginayaklar.com

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı KEMALKOMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün vtx 1300 ün peşinatını ödedim. bir hafta içinde elimde olacak. Beni yüreklendirin lütfen..
    hayırlı olsun...vtx 1300 ü aldığına göre gerekli yürek fazlası ile mevcut zaten..
    bende 3 mayıs cumartesi günü yola çıkıp 4 günlük kısa bir tur yaptım.
    yol yapmak iyi geldi diyebilirim.arada bir gerekli oluyor.
    istanbuldan 4 motor yola çıkıp otoyolu akyazı çıkışına kadar kullandık.
    daha sonra kuzuluk daki bir saate yakın molada kahvaltımızı yapıp şerefiye -dokurcun yolunu takip ettik.

hava raporunun yağış uyarısına rağmen yağmurla hiç karşılaşmadık mudurnuya kadar.

mudurnu tarih kokan bir yer.osmanlı kokuludur mudurnu.
    osmanlılardan bugüne ulaşmış bir fısıltı gibi duran kasabaya şeyh-ül ümran tepesinden baktığınızda;
    aşağıda eski beyaz boyalı evlerin, bahçelerin, camilerin kucaklaştığını görürsünüz.
    derenin yakınında bir horoz da ötmese, saat Kulesinin altında zamanın kımıldamadan durduğunu düşünür insan.
    oysa, cumartesi günleri sabahtan akşama kadar kasabadan insan sesleri yükselir.
    mudurnu pazarı kurulmuştur çünkü. mevsimine göre, kanlıca mantarından iri taneli bomba fasulyeye, ekşimik peynirinden saray helvasına kadar yerel birçok yiyeceği buradan alabilirsiniz.
    pazarın en önemli özelliği, kadınların ürettikleri peynir, yoğurt, reçel, korova şurubu gibi ürünleri kendi elleriyle satmalarıdır. yerel giysileriyle, kendilerine özgü şiveleriyle, hoşsohbet yaklaşımlarıyla mudurnulu kadınlar artık yokolmakta olan bir geleneğin batı karadeniz bölgesindeki son temsilcileri olarak kabul edilebilirler.

sararmış fotoğraflar renkli fotoğraflardan daha değerlidir mudurnuda.
    iş bulmak için kentlere giden çocukların ve orada doğan torunların ilkokul önlüklü fotoğrafları da komodinlerin üzerinde, eski fotoğrafların yanında durur.
    bahçelerinde meyva ağaçları, yıldızçiçekleri, sıcak duygular yetişen; geceleri hala sobaların üzerinde mısırların patladığı, anneannelerin torunlarına masallar anlattıkları kasabadır mudurnu.
    fasulyelerin kurutulmak için kaldırımlara serildiği, camilerden çıkan insanların kanaryalı berberlerde oturup sohbet ettiği, sincapların topladıkları cevizleri telefon tellerinin üzerinde cambazlık yaparak yolun karşısındaki yuvalarına taşıdığı kasabadır. geçmişte bir ipekböceği gibi hayatı örerken, bugün bir kıyıda unutulmuşluğun hüznüyle, arnavut kaldırımlarını sessiz insanların adımladığı kasabadır mudurnu.

mudurnu evlerinden birine konuk olup kahve içerken,
    söz dönüp dolaşıp köşede duran üzeri el işiyle süslenmiş sandığa geldiğinde,
    ev sahibi sizi kendine yakın bulursa onu açar ve el emeği, göz nurlarını gözünüzün önüne serer.
    o bindallılarda, oyalarda, dantel işlerinde mudurnulu gelinlerin dile getirilemeyen öyküleri yazılıdır.
    giyilmemiş çamaşırlar nasıl kokar bilirsin..
    sandık odalarında...
    diye başlar ya hani kapalıçarşı adlı şiirinde orhan velinin..
    mudurnulu genç kızlar da, annelerinin çeyiz sandığını açarken o kokuyu duyarlar.
    sandıktan çıkan uçkurlar, göynekler, oya yemeniler, yağlıklar ve diğerleri oraya yüz elli yıl önce konmuştur.
    göz gönenir, el öğünür bu emeğin karşısında.
    kasabayı gezerken armutçular, hacı abdullahlar ,yarışkaşı, keyvanlar ve haytalar konağı size anılarını anlatmaya çalışabilirler. ya da yavuz sultan selim camiinin yoldaşı kanuni sultan süleyman camii size yanındaki yatırların söylencelerinden söz edebilir. hepsini, herkesi dinleyin mudurnuda;
    demircileri, bakır ustalarını, saç soba imalatçılarını,
    kızılcık reçeli yapan yaşlı kadınları, ağaçlarıda, kuşları da..

mudurnuya gelenler yolda yürürken karşılaştıkları,
    tanımadıkları insanların kendilerini sıcak bir gülümseyişle selamlayışlarına şaşırıyorlar.
    her ne kadar mudurnulular bahçelere kilimlerin serildiği, samanyolunun altında çaydanlıkların fokurdadığı, mahallelinin cümbür cemaat geceyi karşıladığı eski günleri unutamıyorlarsa da;
    bizim gibi kentlilere, karşılık beklenmeksizin verilen bir selam bile yetiyor.....

daha sonra abanta geçtim.turumuzun bu bölümünde yağmura yakalandık bir miktar..mudurnu ile abant arası 18 km.oldukça virajlı yolları var.bir okadarda keyifli..bulutların tepesine kadar çıkıyorsunuz..

abantta arkadaşlarımı yolcu edip bir süre daha burada kaldım..
    toplamda 700 km ye yakın yol yapıp turumu tamamladım.

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    güzel bir gezi teşekkürler

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Kaldera çok güzel anlatmışsın gezip gördüklerini, belgesel tadında olmuş eline sağlık...

KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    KALDERA anlatımında fotoğraflarında çok güzel. Keşke bende olsaydım dedirttin. Teşekkürler.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Dl 650 2008
    walla süper gezmişsin, ben de en kısa zamanda çıkıyorum geziye, paylaşırım fotoları sizlerle...

Motosikleti
    kısmet olursa haftaya bende tek başıma Karadeniz gezisi yapacağım. biraz riskli olacak ama.

çok güzel bir gezi olmuş fotoğraflarda harika.... bir sorum olacak motorunuzdaki çantalar sanırım HEPCO & BECKER NEVADA KİTLENEBİLİR YAN ÇANTA memnunmusunuz o kadar paraya değer mi fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uğur abi .ne yaptın sen öyle ne güzel gezi olmuş.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Alıntı astray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir gezi olmuş fotoğraflarda harika.... bir sorum olacak motorunuzdaki çantalar sanırım HEPCO & BECKER NEVADA KİTLENEBİLİR YAN ÇANTA memnunmusunuz o kadar paraya değer mi fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    evet çantalarımdan oldukça mennunum.fiyat konusuna gelince classic model motosikletlerin hemen herşeyin fiyatı yüksek.bu motora uygun yakışır aksesuarlar böyle..karşılaştırma yapabilmek için uygun alternatif örneklerin olması gerek..
    piyasada var olan diğerlerinden ise keyif alınamayacağını düşünüyorum.
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğur abi .ne yaptın sen öyle ne güzel gezi olmuş.
    al şu motorunuda hayırlısı ile senlede gideriz bir yerlere..

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Çok güzel bir gezi olmuş paylaşımın için teşekkürler
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    Kaldera abi valla çok güzel gezi olmuş helal size...

Arkadaşlar, benim shadowun en son bakımı 8000 kmde yapılmış şu an 11800kmde bunun standart bakımı 12000de olması gerekiyormuş zannedersem ama benim eski motorumun ustası 12000e kadar yolu var der, siz ne dersiniz...
    34 EID 02

Motosikleti
    Alıntı bonzai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldera abi valla çok güzel gezi olmuş helal size...

Arkadaşlar, benim shadowun en son bakımı 8000 kmde yapılmış şu an 11800kmde bunun standart bakımı 12000de olması gerekiyormuş zannedersem ama benim eski motorumun ustası 12000e kadar yolu var der, siz ne dersiniz...
    uygun zamanda buluşabilsek shadowcularlada gezeceğiz ama daha gerçekleştiremedik.
    yağ değişim km sine gelince bence ustanız doğru demiş.5-6 bin km aralıkları uygundur.dönüşümlü olarak yağ ve hava filtresinide değişirsiniz..ama her bakımda hava filtresini kontrol edin..eğer temizlemek gerekirse basınçlı hava tutmayın tutturmayın. gelen hava nemli geleceği için filtre gözeneklerinin dahada çok tıkanmasına neden olur.doğru olan filtreyi hafifçe yere dokundurmaktır..

filkete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi 2008 modeller sadece enjeksiyonlu olarak mı üretliyor???
    bir zamanlar tanrıya karşı işlenen günah en büyük günahtı,ama tanrı öldü,onunla birlikte öldü o günahkarlar da.

Motosikleti
    Dl 650 2008
    Arkadaşlar haftasonu Çorlu'ya yaptığım gezinin birkaç fotosunu yüklüyorum, Kaldera abininki gibi detaylı ve güzel fotolar değil ama idare edin :D

Yolculuk başlangıcı depoları dolduruyoruz...

Yol üstünde kısa bir mola

Bu da çay molası :D

Ve hedefimiz olan Çorlu'ya ulaşıp motosikletlerimizden iniyoruz

Bu arada daha önce soran arkadaşlar olmuştu, hesapladım şehir dışında 14ykr gibi birşey yakıyor...

Motosikleti
    cam olmamasının rahatsızlığını yaşamışsındır..
    havaların iyice ısınması ile yolda börtü böceklerde çoğaldı. tavsiye ederim cam taktırmanı.

Motosikleti
    Dl 650 2008
    ya cam görüntüsünden nefret ediyorum, ama uzun yolda rüzgarı da az yeme açısından gerekli, onun için şu kolay sökülüp takılan camdan almayı düşünüyorum, en azından şehir içinde çıkarırım

Motosikleti
    Arkadaşlar ekzostmu değiştirdikten sonra 100 km deki benzin sarfiyatım 4.5 lt ye çıktı.Ancak motordaki çekiş gücü ve çalışması çok rahatladı. 2500 km lik küçük bir karadeniz turu yaptım.verdiğim değer ortalamadır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler