Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DL 1000
    kivanctf,

müzik sistemi ile ilgili eğer istanbul'dan alma şansın varsa, tahtakale'de marputcular işhanı ve çevresinde oto müzik sistemleri ile ilgili hertürlü cihaz ve ekipmanı bulabilirsin, eğer ist olmaz dersen saa yakın bir oto müzik sistemi satan bir yerden aşağıdaki özelliklere sahip ekipmanları toplaman yeterli olacaktır;

1-Hoparlör : mümkünse marine tip, sudan nemden etkilenmez fiyatı yaklaşık 120-150 YTL/Set. ancak 10 cm çokzor bulursun, büyük çaptakileride motora sığdıramazsın. mümkün değilse 10 cm çapında 2-yollu normal hoparlör. Max. wattlarınaaldanma nominal değeri 15-20 watt olanlar gayet yeterli olur, sonuçta bu çapta zaten woofer gibi ses alamazsın. Marine tip almazsan, ortası kağıt değil policarbon malzemeden (plastik gibi) ve yine körük kısımları(etrafındaki çembere bağlantı olan yerleri) kauçuk gibi olanlardan olsun, suya ve neme daha çok dayanır. unlarım fiyatıda 40-50 YTL/set civarında. Bozulana kadar idare eder, bozulunca değiştirirsin(motor yağmur, yıkama s esnasında ıslanmazsa pek birşey olmaz. Her ikisinde de toz en büyük düşmanın olacaktır.

2-Anfi : 2 kanallı, yine 2x15-20 watt gücünde üçük bir anfi. Uzakdoğu malı olanlar 50-70 ytl arasında. boyutları küçük olan birşey tercih et, sele altına yerleştirmen için.

3-Müzik çalar : Ben ipod tarzı birşey kullanmanı tavsiye ederim. Ancak keyfine göre başka bir cihazda olabilr.

Bunların montajını da biraz elektronik bilgin varsa kendin yapacaksın ya da iyi birisine yaptıracaksın. Yanlız dikkat et motoru delik deşik etmesin.

Örnek bir resim:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Hepinize Merhabalar.. Bir iki gundur bakamadım yine guzel bilgiler düşmüş.

Alıntı thunderkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada okuduklarım arasında bir arkadaş Iridium buji taktığını yazmış.
    Ardaşlar Iridium bujiler bizim motorlarımıza uygun bujiler değildir. Bunlar daha devirli racing motorlar için, yüksek devirlerde kuvvetli ateşleme için yapılan bujiler, bizim motorlarda hem ömrü normal bujiye göre çok kısadır ve pat diye sizi yolda bırakabilir, üstelikte gereksiz fazla maliyet olur, 98 oktan benzin kullanmak gibi düşünebilirsiniz. Ticari amaçla satan kişiler sizi yanıltmasın.
    thunder bu konuda genel bir konsensus varda bujileri değiştireyim tekrar. Bujileri takan arkadaşın ticari kaygısı oldugunu dusunmuyorum ama belki bilgilerin farklı olması olabilir. ? Bu konuda son kararınızı sizden ve diğer arkadaşlardan bekliyorum.. Sureklı uzun yol yapıyorum . Sıkıntı olacaksa hemen degıstırmek ısterim..

Alıntı isko-isko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste gördüm. givi koruma demiri olan sola devrilen v-strom'un sinyali kırılmış,debriyaj maneti yamulmuş,sol ayak pegi kırılmış ama krenajlarada hasar yoktu.toplam hasar 300ytl gibi.

kappa ve givi aynı fabrika ürünleri,
    kappa crash bar 200ytl,givi 250ytl, kalite farkı yoksa o zaman kappa mı?
    yada 50ytl daha ver marka satın al

teşekkürler,
    İskender abi ben Givi MOnokey kullanıyorum çok memnunum.. Tavsiye ederim 50 Kagıt için kötüsüsünü alma.. Bir de en az 52 litrelik olanı al 2 kask içine sıgıyor..

kivanctf,

müzik sistemi ile ilgili eğer istanbul'dan alma şansın varsa, tahtakale'de marputcular işhanı ve çevresinde oto müzik sistemleri ile ilgili hertürlü cihaz ve ekipmanı bulabilirsin, eğer ist olmaz dersen saa yakın bir oto müzik sistemi satan bir yerden aşağıdaki özelliklere sahip ekipmanları toplaman yeterli olacaktır;

Bunların montajını da biraz elektronik bilgin varsa kendin yapacaksın ya da iyi birisine yaptıracaksın. Yanlız dikkat et motoru delik deşik etmesin.

Örnek bir resim:

Hocam alınacak uygun malzemeyi marka, model ve tahmını fiyatlarını ufak bir liste halinde bize özet olarak sunabilirsen uygun şekilde tahtakaleden alabilirim sanıyorum..(gerci saolasın yazmıssın ama markaları da olsa cok guzel olur ona gore bakarım )Ya da en azından buldugum fıyatları sızlerle paylasayım belkı hep beraber alırız..

Selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    kivanctf,

1-Hoparlör : mümkünse marine tip, sudan nemden etkilenmez fiyatı yaklaşık 120-150 YTL/Set. ancak 10 cm çokzor bulursun, büyük çaptakileride motora sığdıramazsın. mümkün değilse 10 cm çapında 2-yollu normal hoparlör. Max. wattlarınaaldanma nominal değeri 15-20 watt olanlar gayet yeterli olur, sonuçta bu çapta zaten woofer gibi ses alamazsın. Marine tip almazsan, ortası kağıt değil policarbon malzemeden (plastik gibi) ve yine körük kısımları(etrafındaki çembere bağlantı olan yerleri) kauçuk gibi olanlardan olsun, suya ve neme daha çok dayanır. unlarım fiyatıda 40-50 YTL/set civarında. Bozulana kadar idare eder, bozulunca değiştirirsin(motor yağmur, yıkama s esnasında ıslanmazsa pek birşey olmaz. Her ikisinde de toz en büyük düşmanın olacaktır.

2-Anfi : 2 kanallı, yine 2x15-20 watt gücünde üçük bir anfi. Uzakdoğu malı olanlar 50-70 ytl arasında. boyutları küçük olan birşey tercih et, sele altına yerleştirmen için.

3-Müzik çalar : Ben ipod tarzı birşey kullanmanı tavsiye ederim. Ancak keyfine göre başka bir cihazda olabilr.

Örnek bir resim:

Açıklamalarınız çok doyurucu öncelikle çok tesekkurler ... Benim dusundugum sistemi aynı sekilde anlatmısınız. Montajda sorun yasacagımdan dolayı ne yapmalıyım ve izmir de nereye yaptırabılırm bilmiyorum . Bana montaj konusnda yardımcı oluyrsanız çok sevınırım ...
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

Motosikleti
    DL 1000
    Alıntı TRADER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize Merhabalar.. Bir iki gundur bakamadım yine guzel bilgiler düşmüş.

thunder bu konuda genel bir konsensus varda bujileri değiştireyim tekrar. Bujileri takan arkadaşın ticari kaygısı oldugunu dusunmuyorum ama belki bilgilerin farklı olması olabilir. ? Bu konuda son kararınızı sizden ve diğer arkadaşlardan bekliyorum.. Sureklı uzun yol yapıyorum . Sıkıntı olacaksa hemen degıstırmek ısterim..

Hocam alınacak uygun malzemeyi marka, model ve tahmını fiyatlarını ufak bir liste halinde bize özet olarak sunabilirsen uygun şekilde tahtakaleden alabilirim sanıyorum..(gerci saolasın yazmıssın ama markaları da olsa cok guzel olur ona gore bakarım )Ya da en azından buldugum fıyatları sızlerle paylasayım belkı hep beraber alırız..

Selamlar

Dostum, öncelikle şunu söyleyeyim, iridium buji kullanman motoruna zarar vermez ama gereksiz. Ömrü çok kısa. Sana şöyle bir örnek vereyim;
    arkadaşın bandit'i bir türlü çalıştıramıyorduk. Bujilere çıplak gözle söküp bakıyorsun, çakıyor gözüküyor, aralık normal, motor çalışmıyordu, bujileri değiştirince motor hemen çalıştı. Tahminin 4-5k km sonra bujilerin bitebilir, değiştirmende yarar var, en azından yanında yedek bujilerini bulundur ki yolda kalmayasın.

Müzik sistemi ile ilgili iş tamamen bütçe ile ilgili ama ucuz ve kaliteli olmak üzere aşağıdaki örneklere göre araştırma yapabilirsin.

1- Hoparlör :
    Marine tip kullanmak istiyorsan şu ürünlere bak
    http://www.marintek.com.tr/marintekd...Id=64&pId=2484
    Yuvarlak marine en küçük bu ebatlarda var. Ya da böyle kullanacaksın;
    http://www.marintek.com.tr/marintekd...Id=64&pId=2487

Ya da normal hoparlör alacaksın ama ömrü kısa olur, sıksık değiştirirsin,
    Sony, Clarion 40-50YTL civarı, JBL, MB Quartz gibi biraz daha kaliteliler 100YTL civarı.

2- Amfi:
    Amfi pahalı birşey almaya gerek yok. Minton, Sansui gibi markaların küçük amfileri var yeterli iş görür. Ama JBL, MB Quartz gibi hoparlörler kullanırsan tam doyuramaz. O zaman onunda kalitelisini alacaksın. Çok çeşitli marka model seçenekleri var, biraz araştrman lazım. Tavsiyem ucuz yollu birşey alman. Malum motorda toz, vibrasyon, su nem vs. çok uzun süre dayanmayabilir.

Alıntı kivanctf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklamalarınız çok doyurucu öncelikle çok tesekkurler ... Benim dusundugum sistemi aynı sekilde anlatmısınız. Montajda sorun yasacagımdan dolayı ne yapmalıyım ve izmir de nereye yaptırabılırm bilmiyorum . Bana montaj konusnda yardımcı oluyrsanız çok sevınırım ...

Açıkçası İstanbul'da çok iyi arkadaşlarım var oto müzik ve görüntü sistemleri kuran ancak İzmir'de böyle kaliteli montaj yapacak neresi var bilemiyorum.
    İstanbul'a gelebilirim uygun bir zamanda dersen sana burada her tülü yardımcı olurum. Eğer izmir' de yaptıracaksan şunlara dikkat et,
    1- Amfi beslemesi aküden direk alınmalı, araya mutlaka sigorta kullanılmalı,
    amfi tetiklemesi için kontaktan bağlantı filan yapmak isterlerse yaptırma ön panele küçük bir anahtar taktır amfiyi ordan aç-kapa manuel olarak.
    2- Muhtemel delik delme, kesme işlemleri gerekecek, bu işlemlerin çok dikkatli yapılması lazm, bir yanlış ölçü, acele davranma kötü görüntüler bırakabilir montaj sonrası özellikle dashboardda.

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    arkadaslar herkese hayırlı saglıklı bır hafta dılıyorum

Motosikleti
    Arkadaşlar oncelikle araçlar için uretilen motor yağı ve benzin için katkı maddeleri var . Benzin enjeksiyon sistemini temizlediği soylenen ufak 500 ml lik şişeler veya yine 500 ml lik motor yağının az kullanılmasını motorun gurultususz calısmasını ve yakıt sarfiyatının dusmesini saglayan yağ katkıları var ben gecen gun aldım ama kullanmadım daha . Kullanan arkadaş var mı ? Konu ile ilgili kutuda yazılı yeri aradım bugun tekrar bana bilgi için dönecekler . Bende aldıgım bilgileri paylaşıcam ....

Motosikleti
    DL 1000
    kivanctf,

Bu tip katkı maddelerini daha önce arabada kullanmıştım. Tabi gözle göremiyoruz faydalarını ancak labaratuar testlerine güvendiğimiz kadarıyla faydalı olduğuna inanıyoruz. Ancak, motorsiklette yağ bildiğiniz gibi farklı, debriyaj, şanzıman ve motor ortak yağ kullanıyor ve bu nedenle motosiklet yağları daha farklıdır. Bu tip katkı maddeleri debriyaj plakaları üzerinde kayganlık ve debriyaj kaçırmasına neden olabilir, hatta kesin olur çünkü bu katkı maddelerinin ortak özelliği sürtünme katsayılarının düşük olması.

Bence bu tip katkı maddeleri yerine motorun yağının bozulmasına esas neden olan, yüksek ısıdan yağı korumak ki bizim motorlarda yağ soğutmalı canavar gibi yağın aşırı ısınması motoru yüksek performansla uzun süre kullansan bile çok çok zor (Şahsen ben Kuşadasından yalova'ya sadece 1 mola susurlukta vererek ve 2 kez de sadece benzin almak için durarak denemiş bulunmaktayım), eğer hep performanslı kullanıyorsak 6000 km değilde 4000 km de yağımızı değiştirirsek motorumuz için daha faydalı diye düşünüyorum. Tabi bir de değişim kilometresi gelmemiş olsa bile en az yılda 1 kez motor yağı değiştirilmeli ve mümkün olduğunca rafda az durmuş yağ alınmalı. Ben yağ olarak Castrol Power1 15-40 kullanıyorum ve memnunum.

Motosikleti
    BURGMAN 650
    Arkadaşlar oncelikle araçlar için uretilen motor yağı ve benzin için katkı maddeleri var . Benzin enjeksiyon sistemini temizlediği soylenen ufak 500 ml lik şişeler veya yine 500 ml lik motor yağının az kullanılmasını motorun gurultususz calısmasını ve yakıt sarfiyatının dusmesini saglayan yağ katkıları var ben gecen gun aldım ama kullanmadım daha . Kullanan arkadaş var mı ? Konu ile ilgili kutuda yazılı yeri aradım bugun tekrar bana bilgi için dönecekler . Bende aldıgım bilgileri paylaşıcam ....
    selam kıvanctf
    motorsıklette katkı maddelerını sadece benzınde kullanmanı tafsıye ederım oda verılen ölcülerde ve bellı aralıklarda tabı yag icin olanlarsa motor icin özel pıyasada satılanlar sadece araba motoru icin kaydırıcılıgı yüksek olanlar bunlarda motorun deprıyaj balatarının yüzeyıne yapısınca kacırmasına sebeb oluyor
    bu sebeble katkı kullanmak yerıne kalıtelı yag kullanman cok daha iyi olur kazasız sürüşler
    TAMER

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altan abime katılıyorum.

blueman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Herkese slm, tatildi kıştı kıyametti hastalıktı derken bayadır bilgisayarla çok haşır neşir olamayınca topicten uzak kaldım Ama topic en başından beri kalitesinden ödün vermeden devam ediyor

Ocak ayının son haftasında sağolsun Altan motor (tamer) abime gittim, makinamın 12000 bakımını yaptık kafamdaki problemleri çözdük, bu zmna kdr ihmalkarlılık yaptıgım topcase ve koruma demiri için konuştuk, bu arada lastiklerimde biraz eskimiş onun alt yapısını konustuk sanırım yaza girmeden değiştirmem gerekecek. Buradan teşekkür etmeden gecemiyecegim sağolsun Tamer abi fazlasıyla yakından ve buyuk bir titizlikle ilgilendi.( hemde hasta hasta) Bu arada ön gösterge panel camımdaki problemim içinde garanti işlemlerini başlattı beklemedeyiz. En yakın zmnda halledecegiz inşallah.

12000 bakımı yaptırıp altan motordan cıktıktan snr motosikletimden gelen ses eskiye göre artmıştı ilk başta gelip geçici olabilecegini düşündüm, fkt ozellikle 4000 devirden sonra eskiye oranla neredeyse yüzde 30 daha fazla motor sesi alıyordum.1 gün kdr kullandıktan snr panikle tamer abiyi arayıp sordum bakımdan snr kendisinin motoru test ettiğini bi sorun olmadıgını soyleyince içim biraz daha rahatladı, hatta onumuzdeki gunlerde tekrardan görüşecegiz. Snr bir kac motorcu arkadasımla konuyu konustuktan snr hava filitresi yag filitresi değisen motordan bu sekilde bir ses yukselmesinin normal oldugunu aslında motorun gercek sesinin bu oldugunu soylediler. Eger basına gelmiş yada gelecek arkadaşlar olursa haberleri olsun.

Bu arada Topcase konusunda ne kdr aynı fabrika deselerde arastırdım givi ile kappa arasında dağlar kdr fark var ozellikle 50 euro için kesinlikle değmez. Givinin malzemesi daha sert ve kaliteli. Bu nedenle tavsiye edebilecegim topcase givi 52 lt monokey topcase. Bu arada guzel geziler toplandılar oluyor içim kalıyor en yakın zmnda yüz yüzede görüşmek ümidiyle arkadaşlar
    [B][FONT="Times New Roman"]DL 650 V-STROM [I]bigDOCTOR[/I][/FONT][/B]

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaşlar gene bi toplansak en kısa zamanda.Ama ben bu sefer kendi motorumla gelirim DL1000 beni zorluyo

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Birileri toplantı mı dedi???
    Bir toplantı daha yapmanın zamanı geldi arkadaşlar sanırım Hemen altyapı calısmaları yapalım..

Ben mekan olarak Dragos sahıl yolundakı 0216 yı öneriyorum.. Tarihe karar verelim beraber olalım ...

Selamlar

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar gene bi toplansak en kısa zamanda.Ama ben bu sefer kendi motorumla gelirim DL1000 beni zorluyo

DL 1000 test etmek ısteyen arkadaslarımız var Eray Ucretsız test ımkanı sunarsan cok ıyı olur..

@Makine hocam forumda bir sorun mu var? Mesaj yazınca ya da abone maılı gelınce tıklayınca alakasız eskı mesajlara gıdıyor lınkler .. Bir denermısın benım için..

Selamlar
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Motosikleti
    BURGMAN 650
    HERKESE GÜNAYDIN ARKADAŞLAR KOLAYLIKLAR DİLERİM
    bu arada toplantıyı aysonu gıbı yapalım istiyorum mümkünse
    işlerimın yogunlugu ve fuar hazırlıkları nedenıyle dostlarla yapılacak sohpetlerı kacırmak istemıyorum. cafe 216 uygun rahat ta
    hadı murat sen yıne bı evsahıplıgı yapsan ????*

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı ALTAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKESE GÜNAYDIN ARKADAŞLAR KOLAYLIKLAR DİLERİM
    bu arada toplantıyı aysonu gıbı yapalım istiyorum mümkünse
    işlerimın yogunlugu ve fuar hazırlıkları nedenıyle dostlarla yapılacak sohpetlerı kacırmak istemıyorum. cafe 216 uygun rahat ta
    hadı murat sen yıne bı evsahıplıgı yapsan ????*
    Tamam abı yapacagız bır ayarlama.. Hem bıraz fuar dedıkodusu da yaparız.. Ctesı mı yapalım yoksa pazar mı??

blueman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Ooo çok güzel Toplanalım tabi, baya oldu bir araya gelmeyeli. Yer uygun zmndada inşallah uyuşuruz.
    [B][FONT="Times New Roman"]DL 650 V-STROM [I]bigDOCTOR[/I][/FONT][/B]

Motosikleti
    toplantılarda hep 0216 gibi yerlerde oluyor 0232 yapsak izmirden gelmesi guc te o yuzden ... Ama katılmayı cok isterim ...

Motosikleti
    BURGMAN 650
    toplantılarda hep 0216 gibi yerlerde oluyor 0232 yapsak izmirden gelmesi guc te o yuzden ... Ama katılmayı cok isterim ...
    yazagezi düzenledımızde gelınce sana mısafır oluruz oralardada toplanır sohpet ederız

muratcım cmts aksan sanırım herkese uyar arkadaslarında fıkrını alalım

Motosikleti
    DL 1000
    Arkadaşlar,

Geçenlerde yazdığımız müzik sistemi konusu ile ilgili bugün tesadüf Capitol alışveriş merkezinin otoparkında bir shadow da gördüğüm hoparlörleri paylaşmak istedim. Motorun sahibi arkadaşı göremedim ancak sis farlarının tasından kutu yapmış çok da yakışmış, buyrun;

Bu arada toplantı olayına ben de kaılmak istiyorum, denk düşerde buralarda olabilirsem.

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ALTAN MOTOR Bu resimdeki karter koruma demirinin fiyatını öğrenebilirmiyim? Ayrıca adrese gönderebiliyormusunuz? Benim yan koruma demiri resimdekiyle aynı sanırım herhangi bir oynama yapmadan takabilirim. Bilgi verirseniz sevinirim.

Görüşmek üzere.
    Arkadaşlar benim koruma demirini reklam ettiniz. Nazar mı değidi ne ? Aklınızda olsun diye paylaşmak istiyorum.
    Geçen hafta sonu motorla dolaşırken 5000 devirden sonra motordan korkunç bir metal sürtünme sesi geldi bir anda . Ne oluyoruz falan diye kenara çektim . Gazı verdikten sonra 5000 devir civarları aynı ses yine geldi. Sanki motorun içine somun atmışınızda sallanıyor gibi ( böyle birşey olduğunda motorun çalışma şansı yoktur, ama benzetme işte) Kafayı yiyordum. Günlerden Pazar olması sebebi ile açık servis şansı da yok. Motorcu arkadaşlara gösterdim . Herkez kullağını motorun farklı yerlerine yönlendirmiş ama ses var kaynağı yok.

Neyse düşük devirde sitenin otoparkına girdim. Yarın nasıl servise götürürüm planı yapıyorum bir yandan . Son bir kez bakarken o ne ? Ses kaynağı bana bakıyor. Resimde görülen alt koruma demiri önünde bulunan 3 parçalı bölümden bir parçası çatlamış ve ayrılmış. motordaki vibrasyon artınca birbirine sürtüyor ve dehşet bir metal sesi çıkıyor. İçim bir anda rahatladı. Hemen karter korumayı söküp , imes sanayide bir kaynakçıya gidip kaynaklattım. Paslanmaması için üzerine siyah sprey boyayıda attım ve eskisinden güzel oldu. Ama demiri söktüğümde inceleme fırsatıda buldum. Arkadaşlar son derece basit ve bildiğiniz allahın demiri bu aparat için 120 euro bir bedel vermek gerçekten sinir bozucu . Ben verdim nihayetinde ama sinir oldum. Aynısını götür bir demirciye daha sağlamını yapar yani. Son derece basit bir şey. Sonuçta bu demir, kaza anında falan işe yarayan bir şey değil. Altı üstü karter koruma demiri. Eğer imkanı olan varsa böyle bir yaptırılabilir diye düşünüyorum.
    [COLOR="Blue"]En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı ALTAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazagezi düzenledımızde gelınce sana mısafır oluruz oralardada toplanır sohpet ederız

muratcım cmts aksan sanırım herkese uyar arkadaslarında fıkrını alalım
    İnşallah herzaman beklerim ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler