Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 2 haftadır debriyaj balatası arıyordum sonunda burdan bir arkadaşın (07DFB18) sayesinde ıspartadan sipariş ettim antep'e göre daha ucuza geldi

sipariş etmişken başka siparişlerde verdim yağ filresi hava filresi falan ama bir filtre varki ne işe yaradığını bilmiyorum nereye takılıyor bilen varmı,(fotoğrafta elimde duran)

http://hizliresimyukle.com/images/2015/06/27/slh.jpg
    http://hizliresimyukle.com/images/2015/06/27/slh1.jpg

hepsi 79 tl.
    benzin filtresi hacıabı.. depoyu sökünce görürsn zaten.. değiştirsen zararı olmaz.. zincir dişli seti alıcam bende orayıda arayıp sorayım en uygunu hangısıyse ordan alayım..

Alıntı emreengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler cevaplar için peki gündüz ledi yada çakar taksam bağlantıyı nerden almalıyım.
    direk kontaktan yada parklardan farketmez + olan herhangı bıyerden alabılrsın..

Alıntı Faraday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba değerli TVS Apache RTR 150 kullanıcıları
    2. El olarak aldığım 2012 model motorumun lastiklerini değiştirmek istiyorum. Şu anda üstünde önde 3.00-17 arkada 3.00-18(Tubeless) Metzeler lastik var. Fakat ömrü bitmiş denilebilir. Bu motorda tubeless uygulaması doğru mu? Ya da herhangi bir sorun oluşturuyor mu? Öne 3.00-17 arkaya 3.25-18 iç lastikli Metzeler taktırmayı planlıyorum. Bu kararı edinebildiğim bilgiler ışığında verdim. Siz tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim bu uygulama hakkında?
    Keyifli sürüşler dilerim.
    tubeless sorun olmuyor hocam kullanabılrsın.. iç lastıkten daha saglam olur..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    [QUOTE=EneS_Turker;3657134]benzin filtresi hacıabı.. depoyu sökünce görürsn zaten.. değiştirsen zararı olmaz.. zincir dişli seti alıcam bende orayıda arayıp sorayım en uygunu hangısıyse ordan alayım..

direk kontaktan yada parklardan farketmez + olan herhangı bıyerden alabılrsın..

Enes merhaba
    zincir dişli setinin sonunu ben aldım
    Yedek olarak olarak duruyor iş yerinde bulamazsan bendekini sana göndereyim.bana lazım olduğunda ya da bulduğun zaman gönderirsin sorun değil.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Hacıabi ben buldum sürat motorda ancak senin aldığın yerde daha ucuz ise diye dedim.. ne kadara almıştın sen ? aciliyeti yok çok sağol düşünmen yeter ;) zinciri son kez gerdim işte gittiği kadar sonra mecbur alıcam artık binmeye bağlı ne kadar gideceği.. değişmişken zincir dişli hepsini değişiyim dedim 20bın km dir orjınalı duruyor..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin filtresi hacıabı.. depoyu sökünce görürsn zaten.. değiştirsen zararı olmaz..
    Ustam deponun altina baktim benzin muslugu falan var baska benzin elemani yokki bu filtrenin takilabilecegi buyuklugunde bir yer goremedim

emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Merhaba arkadaşlar üstatlara bir sorum olucak 2012 apachede farlar motor çalışınca yanıyor bunun kontaktan direk yapıldığını duydum fakat kimi iyi diyo kimi akü boşaltıyor diyor bunun doğru şekilde nasıl yapılır detaylı anlatabilecek olan varmı acaba teşekkürler.

On lastik arkaya takilir mi? ebat uyuyor ama on icin uretilmis.

Motosikleti
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On lastik arkaya takilir mi? ebat uyuyor ama on icin uretilmis.
    yük endeksi uyuyorsa sıkıntı olacağını zannetmiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Ustam deponun altina baktim benzin muslugu falan var baska benzin elemani yokki bu filtrenin takilabilecegi buyuklugunde bir yer goremedim
    drej73 benzın musluğu ile karbüratör arasındaki hortumu takip et kesin bulursun
    Traveler bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Depoyu sökmeden göremezsn.. şaseye bağlı bi parça beyaz görürsün zaten açtığında..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

al bak resim koyayım akünün ilerisine bak deponun olmadığı yere..

07DFB18 bunu beğendi.

Cümleten merhabalar. Aklıma takılan bir soru var ne zamandır sorucam soramıyorum. Sizin motordada gazı kesince böyle bir yavaşlama amann gitmicem ben demeler var mı ? ön diskte yamukluktan dolayı balata sürtüyor o biraz hız keser gibi oluyorda, sanki motor freni çok yapıyor gibi geliyor. Birde ön cam nerden bulurum uygun fiyatlı ? 120 liraya facebookta sakallı diye biri var o satıyormuşta çok mantıklı gelmedi yarım metre plastik iki civata için o para. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Depoyu sökmeden göremezsn.. şaseye bağlı bi parça beyaz görürsün zaten açtığında..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

http://i.hizliresim.com/EYZY9B.jpg
    Tesekkurler ustam simdi acip bakcam

Motosikleti
    [QUOTE=EneS_Turker;3658152]Depoyu sökmeden göremezsn.. şaseye bağlı bi parça beyaz görürsün zaten açtığında..

http://i.hizliresim.com/EYZY9B.jpg[/QUOTE
    Bunun adına nokta atışı derler

Baska motorlarda nasil bilmiyorum ama sizde de vites araliklari cok mu yakin? 15/km de 2. vitesi istiyo. 25 gibi 3. vites 40da 5. vites. 4u hatirlamiyorum.

Bilgilenmek amaciyla soruyorum acemiyim yeni basladim motor kullanmaya.

Tesekkurler.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Baska motorlarda nasil bilmiyorum ama sizde de vites araliklari cok mu yakin? 15/km de 2. vitesi istiyo. 25 gibi 3. vites 40da 5. vites. 4u hatirlamiyorum.

Bilgilenmek amaciyla soruyorum acemiyim yeni basladim motor kullanmaya.

Tesekkurler.
    Dediğin aralıklar çok düşük. Ama önemli olan hız değil devirin kaç olduğu. Başta ben de devirsiz kullanıyordum ama şimdi şehir içi tek kişi ortalama 6-7 bin arası vites atıyorum bu da hız olarak 1 de 25, 2 de 45... gibi devam ediyor. Bence senin kullanışınla alakalıdır bu durum. Zira bizim motor biraz devirli kullanılmayı sever Ama dediğim gibi hızdan önce hangi devir aralığında vites attığın önemli.. Nacizane diyeceklerim bu kadar, faydalı olur inşallah
    Traveler bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    7bın devirden aşağı vites atmak motora işkencedir açık net yük bindirirsin motora.. hoş ben 8 bınden aşağı vites atmam ama 7 bin iyidir..
    Traveler bunu beğendi.

Motosikleti

http://i.hizliresim.com/EYZY9B.jpg
    dostum açtım baktım iki parçanın birbirileriyle alakası yok tahminimce tvs scoty pep filresi bendeki fotoya iyi bakarsanız etrafının süzgeç gibi olduğunu görürsünüz yinede tşkkr.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs

Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin aralıklar çok düşük. Ama önemli olan hız değil devirin kaç olduğu. Başta ben de devirsiz kullanıyordum ama şimdi şehir içi tek kişi ortalama 6-7 bin arası vites atıyorum bu da hız olarak 1 de 25, 2 de 45... gibi devam ediyor. Bence senin kullanışınla alakalıdır bu durum. Zira bizim motor biraz devirli kullanılmayı sever Ama dediğim gibi hızdan önce hangi devir aralığında vites attığın önemli.. Nacizane diyeceklerim bu kadar, faydalı olur inşallah
    7bın devirden aşağı vites atmak motora işkencedir açık net yük bindirirsin motora.. hoş ben 8 bınden aşağı vites atmam ama 7 bin iyidir..
    Cok bagirimaya basliyo ama motor mecbur atiyorum. Devire bakmadan atiyorum. Kisaca 40 km uzerinde 5. vitesde gidiyorum. Daha rodajda belki ondandir. Bakalim daha acemiyim daha cok pratik... Tesekkurler

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    o filtreye hangi akla hizmet benzin filtresi dersiniz benzinle alakası bıle egzos emisyon filtresi o

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Cok bagirimaya basliyo ama motor mecbur atiyorum. Devire bakmadan atiyorum. Kisaca 40 km uzerinde 5. vitesde gidiyorum. Daha rodajda belki ondandir. Bakalim daha acemiyim daha cok pratik... Tesekkurler
    7bın devir civarı at vitesi.. devre bakmadan atıyorum olurmu ^^

dostum açtım baktım iki parçanın birbirileriyle alakası yok tahminimce tvs scoty pep filresi bendeki fotoya iyi bakarsanız etrafının süzgeç gibi olduğunu görürsünüz yinede tşkkr.
    bilmiyorum hacıabı resimdeki değişik olabilir ama apachenın ki bu.. Sen niye aldın ne diye aldın kı onu ? Belki sana benzın fıltresı vermıiştir.. depodan karbüratore giden boruyu kesip arasına koyucaksın benzin filtresiyse. apachede yok orjinalde çünki.. Depo altındaki filtre bi çeşit emisyon gibi bifiltre .. motor bloğuna giriyor o borunun ucu..
    Traveler bunu beğendi.

Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    arkadaşlar castrol 4t 10w40 yağ kullanıyordum sanırım bu yağ buharlaşıyor viteslerde ya da seste bir sıkıntı yok fakat motor fazla ısınıyor ve yağ eksiliyor. Shell advance ultra 15w 50 koyayım diyorum önceki sayfalarda kullananlar olmuş memnunlar. motoru 7bin 8 bin devir aralığında kullanıyorum şehir çankırı ortalama sıcaklık yazları 25+

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler