Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Abiler merhaba 2012 Tvs Apachem var muayenesi yaklaşıyor ve artık kendi sağlığım açısından lastikleri yenileme zamanı geldi fakat lütfen bana yardımcı olur musunuz internette okudukça kafam karıştı

dura action
    irc
    sava
    michelin
    metzeler

bu lastikleri duyuyorum sürekli ama daha önce lastik konusunda tecrübem yok şu an bana ekonomik ve mantıklı gelen öne sava arkaya michelin ama set olarak takmayıncada denge ağırlığının bozulduğunu yazan olmuş acil acil tecrübe dolu cevaplarınızı bekliyorum NE YAPMALIYIM ?

ek olarak motorum 24.500e yaklaştı

dişli seti + zincir
    arka fren balatası -çok ötmeye başladı artık zamanı geldi diye düşünüyorum-
    debriyaj balatasını -önlem olarak-
    bujiyi
    ve hava filtresini değiştirmeyi düşünüyorum
    yağ ve yağ filtresini 200 km önce değiştirdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 TVS Apache RTR 150
    arkadaşlar stomp grip arıyorum ama bildiğiniz tavsiye ettiğiniz var mı ??? bu arada benim motorda 2.500 kmye geldi (: herkese çok selam tekeriniz düz bassın

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Moostapha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ÇOK ACİL bir şey sormak istiyorum canımı sıkam bir durum var.

Motorum 10 bin bakımına girdi. Daha sonra 12 bin 500 bakımına sokmaya fırsatım olmadı. 13 bin km'ye yaklaşınca bir ses türedi. 1 haftada 600-700 km fazla yol yaptım fırsatım olmadı bakıma sokmaya. Motorun sağ tarafından çok tuhaf bir zıngırdama geliyor. Bilye sesi gibi. 50 yıllık motorlardan demir sesi gelir ya. Aynen öyle.

13 bin olmadan bi benzinlikten yağ aldım üstüne ekledim yağı azalmıştır diye. Gerçekten yağı duvara atsan akmayacak bir şekildeydi. Çok pisti. Bende motor yanmasın diye üstüne ilave ettim değiştirmedim yani.

Şimdi korkum bu ses yatak sarma sesimi. Egzoz tarafından geliyor gibi. Çünkü giderken geliyor. Durunca hiç gelmiyor. Sabit bir devirde de değil. Ama yola çıktıktan 1-2 dakika sonra gelmeye başlıyor. Egzoz'a ayağımı bastırıyorum nerdeyse yok oluyor. Ama ayağımı kaldırınca çok berbat alimunyum çarpması gibi bilgeler sanki birbirine çarpıyor. Demir çarpması sesi. Ama motorum çalışıyor. 110-120 görüyor yine sıkıntısız gidiyor.

Yatak sarması problemimidir yoksa Egzos'mudur arkadaşlar ?
    eksozun altında orta sehpanin dayandigi bi yer var ordaki lastik düşmüş olabilir yada eksoz korumasi (parlak olan) vidasi gevsemis olabilir oda degilse sbr nin dedigi gibi eksoz gitmis olabilir

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı SaRii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar stomp grip arıyorum ama bildiğiniz tavsiye ettiğiniz var mı ??? bu arada benim motorda 2.500 kmye geldi (: herkese çok selam tekeriniz düz bassın
    İstanbul Ay motorda vardı.. 50tl fln almıştı arkadaşım ama işe yaramaz bişey bana sorarsan çöpe para atmak

Alıntı hotbiber3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler merhaba 2012 Tvs Apachem var muayenesi yaklaşıyor ve artık kendi sağlığım açısından lastikleri yenileme zamanı geldi fakat lütfen bana yardımcı olur musunuz internette okudukça kafam karıştı

dura action
    irc
    sava
    michelin
    metzeler

bu lastikleri duyuyorum sürekli ama daha önce lastik konusunda tecrübem yok şu an bana ekonomik ve mantıklı gelen öne sava arkaya michelin ama set olarak takmayıncada denge ağırlığının bozulduğunu yazan olmuş acil acil tecrübe dolu cevaplarınızı bekliyorum NE YAPMALIYIM ?

dişli seti + zincir
    bujiyi
    Takım olarak takmanı tavsiye etmekle beraber.. Dura action ve sava için güzel şeyler okudum.. ordaki lastiklerin hepsi orjinalinden kat kat iyidir.. Ancak metzeler hepsinden ötesi.. Tabi maddiyata bakıyo.. hangisini takarsan tak üzeceğini sanmam..
    Bakımda dediklerin dışında gaz ve debriyaj tellerinede baktır.. kafan rahat olsn..

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettigin seylerden motor problemi olmadigi anlasiliyor. Apache egzozlari cift kat sactan yapilmistir. Buyuk ihtimalle seninki icerden kirildi.egzozcunun kaynak yapmasi lazim. Ama keske o yagi degistrseydin..
    Bencede , benım gibi ya egzozun içi dağıldı onu yaptırman lazım yada standart piyanolardan gelen bilye sesidir.. Bende sürekli var..
    Ama yağını değiştir.. 1 kez 2200km gördüm içindeki motuldü .. yinede o 200km işkence gibi geçti..içim içimi yedi..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS

dura action
    irc
    sava
    michelin
    metzeler

dişli seti + zincir
    bujiyi
    pırelli duratraction takalı 2 gün oldu performansı orjınal lastıkten sonra çok farketti ama öne uyumlusu yok.buji ve hava filtren daha önce değişmediyse kesinlikle değiştir.debriyajın kaçırma yapmıyosa elleme derim.fren balatan arka için söylüyorum asındıysa jantı degıstırmene neden olabılır biran evvel baktır

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)

Motorum 10 bin bakımına girdi. Daha sonra 12 bin 500 bakımına sokmaya fırsatım olmadı. 13 bin km'ye yaklaşınca bir ses türedi. 1 haftada 600-700 km fazla yol yaptım fırsatım olmadı bakıma sokmaya. Motorun sağ tarafından çok tuhaf bir zıngırdama geliyor. Bilye sesi gibi. 50 yıllık motorlardan demir sesi gelir ya. Aynen öyle.

13 bin olmadan bi benzinlikten yağ aldım üstüne ekledim yağı azalmıştır diye. Gerçekten yağı duvara atsan akmayacak bir şekildeydi. Çok pisti. Bende motor yanmasın diye üstüne ilave ettim değiştirmedim yani.

Şimdi korkum bu ses yatak sarma sesimi. Egzoz tarafından geliyor gibi. Çünkü giderken geliyor. Durunca hiç gelmiyor. Sabit bir devirde de değil. Ama yola çıktıktan 1-2 dakika sonra gelmeye başlıyor. Egzoz'a ayağımı bastırıyorum nerdeyse yok oluyor. Ama ayağımı kaldırınca çok berbat alimunyum çarpması gibi bilgeler sanki birbirine çarpıyor. Demir çarpması sesi. Ama motorum çalışıyor. 110-120 görüyor yine sıkıntısız gidiyor.

o ses susturucudan geliyordur muhtemelen eksoza bastırınca ses kesiliyorsa bence kesin susuturucudan geliyor içindeki kaynak çok zayıf yapıldığı için çabuk kırılıyor.

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ses susturucudan geliyordur muhtemelen eksoza bastırınca ses kesiliyorsa bence kesin susuturucudan geliyor içindeki kaynak çok zayıf yapıldığı için çabuk kırılıyor.
    Bugün garanti bir test sürüşü yaptım.

İlk marşa bastıktan sonra istediğim kadar gaz vereyim ses yok.
    Gitmeye başlıyorum 2-3 dakika geçmeden sesler yavaştan çıkmaya başlıyor ve 10-15 saniye içerisinde ses artık tamamen geliyor. Yani motorun ısınmasına bağlı diye düşünüyorum
    Gazı sabit tuttuğumda neredeyse ses yok oluyorken, gazı açtığımda ve tamamen bıraktığımda yani kompresorde iken ses geliyor. Yani gaz açma ve kompresor anında şırıl şırıl geliyor.
    Diğer bir hususta 7'bin deviri (yine dediğim gibi ısındıktan sonra) geçince sürekli geliyor. Bu titreşimin etkisi olabilir belki.

Yatak sarmasından çok fena tırstım.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER

Tvs apache rtr depo üstü çanta ve stop camı uygulaması.

S.a arkadaşlar a

Motosikleti
    Bugün garanti bir test sürüşü yaptım.

İlk marşa bastıktan sonra istediğim kadar gaz vereyim ses yok.
    Gitmeye başlıyorum 2-3 dakika geçmeden sesler yavaştan çıkmaya başlıyor ve 10-15 saniye içerisinde ses artık tamamen geliyor. Yani motorun ısınmasına bağlı diye düşünüyorum
    Gazı sabit tuttuğumda neredeyse ses yok oluyorken, gazı açtığımda ve tamamen bıraktığımda yani kompresorde iken ses geliyor. Yani gaz açma ve kompresor anında şırıl şırıl geliyor.
    Diğer bir hususta 7'bin deviri (yine dediğim gibi ısındıktan sonra) geçince sürekli geliyor. Bu titreşimin etkisi olabilir belki.

Yatak sarmasından çok fena tırstım.
    Tam olaral eksozdan geliyor o ses simdi bende emin oldum cunku bendede vardi bi aralar eksocuya gittim 15 tl ye yaparim demisti eksozu alttan yirtik acip icine kaynak vurup tekrar kapaticam demisti ve benim bir turlu yaptirmaya firsatim olmamisti ve simdi 3 aydir ses kendiliginden kesildi bence sende biraz bekle bi hele nolcak bakalim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Slm arkadaslar benim ön fren balatalari cok surtuyor yani ön tekeri havaya kaldirip elinle hizlica cevirdigin zaman bazen bir tur bile donmuyor bir kac ustaya sordum disk fren boyle calisir diyorlar 2 tane daha apache var arkadslarimda onlara baktigim zaman fren hic surtmuyor benimkinin surterek calismasi normalmi sizce

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N

dura action
    irc
    sava
    michelin
    metzeler

dişli seti + zincir
    bujiyi
    Ben öne sava Mc 18 arkaya michelin 90 90 18 kullandim ve cok memnun kaldim en ucuz alternatif budur pişman olmazsin desenleri hemen hemen aynıdır.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar herkese selam,

24 temmuz'da 3 motosiklet ile ege turuna gidiyoruz.Bakımları zamanında yapılan tubeless lastikleri olan gitmeden önce de ufak bir bakıma girecek olan apachem bana yamuk yapar mı aranızda apache ile uzun yol yapmış olan arkadaş var mı ?

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    slm arkadaşlar bizim hava filresi temizliği nasıl yapılıyor kompresör ile hava tutmaktan başka yöntemi varmı acaba?

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    slm arkadaşlar bizim hava filresi temizliği nasıl yapılıyor kompresör ile hava tutmaktan başka yöntemi varmı acaba?
    Solüsyonlar var da gereksiz para. Filtre solüsyondan daha ucuz (: Bir de içerden dışarı doğru üfletmelisin. Tersini yaparsan at o filtreyi çöpe.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

[/COLOR]Slm arkadaslar benim ön fren balatalari cok surtuyor yani ön tekeri havaya kaldirip elinle hizlica cevirdigin zaman bazen bir tur bile donmuyor bir kac ustaya sordum disk fren boyle calisir diyorlar 2 tane daha apache var arkadslarimda onlara baktigim zaman fren hic surtmuyor benimkinin surterek calismasi normalmi sizce
    Hiç bir sürtme normal değildir.Hiç birşey olmasa boşuna yakıt sarfiyatı + yediği balatalar da cabası. Fren balatalarını değiştirdiğin yerden farklı bir yere götür göster bence.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı chosenwar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

24 temmuz'da 3 motosiklet ile ege turuna gidiyoruz.Bakımları zamanında yapılan tubeless lastikleri olan gitmeden önce de ufak bir bakıma girecek olan apachem bana yamuk yapar mı aranızda apache ile uzun yol yapmış olan arkadaş var mı ?

http://<a href="http://hizliresim.co...Y2.png</a></a>
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...graflarim.html
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Solüsyonlar var da gereksiz para. Filtre solüsyondan daha ucuz (: Bir de içerden dışarı doğru üfletmelisin. Tersini yaparsan at o filtreyi çöpe.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

valla önce içerden hava tuttum ama dıştan da hava tuttum biraz, napim şimdi değiştirelimmi filtreyi sizce

hepinize teşekkürler bende öne sava arkaya michelin yapacağım sanırım şu lys sınavı bitsin yollar bizi bekler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı chosenwar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://<a href="http://hizliresim.co...Y2.png</a></a>

Merhaba Edremitten geçerken mutlaka kulübümüze uğramanızı bekleriz Edremit Körfez Motosiklet Kulübü EKMOK - körfez çevresinden geçerken her konuda yardımcı olmaya çalışırız birerde çayımızı içersiniz şimdiden iyi yolculuklar

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gezmişssiniz bayıldım

hepinize teşekkürler bende öne sava arkaya michelin yapacağım sanırım şu lys sınavı bitsin yollar bizi bekler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Merhaba Edremitten geçerken mutlaka kulübümüze uğramanızı bekleriz Edremit Körfez Motosiklet Kulübü EKMOK - körfez çevresinden geçerken her konuda yardımcı olmaya çalışırız birerde çayımızı içersiniz şimdiden iyi yolculuklar
    Mutlaka uğrarız zaman yaklaşınca haberleşelim
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache RTR 150

Merhaba, aynı sorunu 1 ay kadar önce bende yaşadım. Servise falan gittim adamlar aradı taradı nereden geldiğini bulamadılar. Motor özellikle ısındıktan sonra bi zırıldı yapıyordu. Tam sağ ayak kısmından geldiğini iyice dinledikten sonra anladım. Egzoza ayağımla bastırınca ses kesiliyodu. Orta sehpaya aldığımda sesin gittiğini farkettim. Orta sehpa ayaklığı katlandığında egzozun altındaki demir parçaya 1cm den daha az yakın duruyor. Devir yükselince titreşimden birbirine sürtüp ses çıkartıyor. Egzoz bağlantısına ufak bi lastik yapıştırabilirsin veya bez parçası sarabilirsin. Sorun çözülüyor

Merhabalar, abiler vibrasyonu azaltmak icin yaptiginiz seyler var mi? Arkadasim da 2011 kasa vardi ona sordum vidalarin hepsini plastik ile kaplamami tavsiye etti. (vidalarin uzerine tutturulup kapatan yuvarlak plastik) Baska tavsiye edebileceginiz seyler var mi? Bir de 1000 km'den sonra azalma yapiyor mu? Motorum 2014 kasa yeni 500 kmde.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, abiler vibrasyonu azaltmak icin yaptiginiz seyler var mi? Arkadasim da 2011 kasa vardi ona sordum vidalarin hepsini plastik ile kaplamami tavsiye etti. (vidalarin uzerine tutturulup kapatan yuvarlak plastik) Baska tavsiye edebileceginiz seyler var mi? Bir de 1000 km'den sonra azalma yapiyor mu? Motorum 2014 kasa yeni 500 kmde.
    Artçı peglerinden zırıltı gelirse onlarada lastik takmanı öneririm. Şahsen çok işime yaradı şuan için benim motosikletim de bir zırıltı yok.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler