Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim motor henuz 2800 km de ve aynı sesden mi bahsediyoruz bilmiyorum ama benim motorda da bi ses var . Motor çalışma sesınden ayrı bloğun içinden extradan az bi ses duyuluo nası desem böyle egzantrik zinciri sesi gibi falan . Motor yeni olduğu için hemen şüphelenip ustaya götürdüm fakat bunun normal bişey olduğunu söyledi sanırım bu tüm apachelerde var ve bi sıkıntı değil normal sesi. Dediğiniz gibi kask içinden motor sesını duymaya alışınca insan çıkarınca bi tuhaf gelio ondan da olabilir.
    Benim motor da henüz 1200 km de, bahsettiğimiz ses muhtemelen aynıdır. ben epey araştırdım, servise ve eski kullanıcıların birçoğuna sordum ve herkes bu sesin egzantrik sesi olduğunu, normal olduğunu, apache'lerin motor karakteristiği ile alakalı olduğunu söyledi. ilk zamanlar benide çok rahatsız ediyodu acaba bişeymi var motorda diyodum ama alıştım artık hiç takmıyorum kafaya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben 18 binde katı iptal ettim pekte tıkanıklık yoktu
    Katalizatörü çıkarınca orası boş mu kalıyor peki

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Alıntı suatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor da henüz 1200 km de, bahsettiğimiz ses muhtemelen aynıdır. ben epey araştırdım, servise ve eski kullanıcıların birçoğuna sordum ve herkes bu sesin egzantrik sesi olduğunu, normal olduğunu, apache'lerin motor karakteristiği ile alakalı olduğunu söyledi. ilk zamanlar benide çok rahatsız ediyodu acaba bişeymi var motorda diyodum ama alıştım artık hiç takmıyorum kafaya.
    Bence ses olayını takmayın Çünkü her türlü ses geliyor ben ne zaman sesi dinlesem 2-3 çeşit ses geliyor.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Arkadaşlar Tekrar Merhaba Büyük İhtimalle Kararımı TVS Apache RTR 150'den Yana Verdim. Nasipse Kışın ( Ölü Sezonda ) 3 Bin Lira Civarı 20.000 Km'nin Altında Bir Apache Almayı Düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Günaydınlar.

Orjinal Dişlileri İle Apache'nin ( Son Hızı Motordan Motora Değişir ) Ancak Sabit Stabil Gidebileceğimiz Hız Nedir ?

Mesela Sabit 100 Km/h İle Gidebilirmiyiz ?

Sanıyorum Apache'de Devir Kesici Yok, Haklımıyım ?

Birde Eski Kasa Apaçi'nin Jant Ebatlarından Dolayı Her Lastik Olmuyormuş Sanırım, Bu Konuda Öyle Okudum Mesela '' Michelin Pilot Street '' Lastikler Apache'ye Olur'mu ? Uygun Ebatı Varmıdır ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:33 ----------

Birde Apache'nin Orjinal Egzozunun Motosikleti Sıktığını Duydum, Katalizör İptali İle Bu Problemin Üstesinden Gelinebiliyor'mu ? Yoksa Komple Egzozu'mu Değiştirmemiz Gerek ?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Tekrar Merhaba Büyük İhtimalle Kararımı TVS Apache RTR 150'den Yana Verdim. Nasipse Kışın ( Ölü Sezonda ) 3 Bin Lira Civarı 20.000 Km'nin Altında Bir Apache Almayı Düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Günaydınlar.

Orjinal Dişlileri İle Apache'nin ( Son Hızı Motordan Motora Değişir ) Ancak Sabit Stabil Gidebileceğimiz Hız Nedir ?

Mesela Sabit 100 Km/h İle Gidebilirmiyiz ?

Sanıyorum Apache'de Devir Kesici Yok, Haklımıyım ?

Birde Eski Kasa Apaçi'nin Jant Ebatlarından Dolayı Her Lastik Olmuyormuş Sanırım, Bu Konuda Öyle Okudum Mesela '' Michelin Pilot Street '' Lastikler Apache'ye Olur'mu ? Uygun Ebatı Varmıdır ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:33 ----------

Birde Apache'nin Orjinal Egzozunun Motosikleti Sıktığını Duydum, Katalizör İptali İle Bu Problemin Üstesinden Gelinebiliyor'mu ? Yoksa Komple Egzozu'mu Değiştirmemiz Gerek ?
    Sabit 100 kmh'la gidebilirsin. Devir kesici yok doğrudur. Lastik konusunda arkaya michelin uyuyor. Fakat ön biraz pahalı onun haricinde metzeller ve sava var diğerleri pek iyi değil. Katalizör sıktığı iddaaları var evet ama bende öyle bişey yok. Canavar gibi gidiyor en son 141 gördüm komple egsozu değişmene gerek yok istersen kat iptali yaptırabilirsin ama yaptıranlar bi fark göremedim diyip duruyodu.
    C.Kaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabit 100 kmh'la gidebilirsin. Devir kesici yok doğrudur. Lastik konusunda arkaya michelin uyuyor. Fakat ön biraz pahalı onun haricinde metzeller ve sava var diğerleri pek iyi değil. Katalizör sıktığı iddaaları var evet ama bende öyle bişey yok. Canavar gibi gidiyor en son 141 gördüm komple egsozu değişmene gerek yok istersen kat iptali yaptırabilirsin ama yaptıranlar bi fark göremedim diyip duruyodu.

Öncelikle Cevaplarınız İçin Teşekkürler, Motosiklet - Otomobil vb. Taşıtlarda Lastiğin Önemi Büyük ( Kimisi Böyle Düşünmüyor Ama Umarım Başlarına Bir Bela Çıkmadan Mantıklı Düşünürler ) Metzelleri Duydum Alınca Motosikleti Ya Michelin ve Metzeller Düşünmekteyim. Kat İptali Otomobilden Alışık Olduğum Bir Kavram ve Otomobillerde Çok Fark Ettiriyor ( 1 Vites Arttırıyor Aracın Çekişini ) Bakalım Ya Kat İptali Yaparım Bende Yada Komple Tiger Egzoz Takarım, Hayırlı Günler
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Sabit 100 kmh'la gidebilirsin. Devir kesici yok doğrudur. Lastik konusunda arkaya
    michelin uyuyor. Fakat ön biraz pahalı onun haricinde metzeller ve sava var diğerleri pek iyi değil. Katalizör sıktığı iddaaları var evet ama bende öyle bişey yok. Canavar gibi gidiyor en son 141 gördüm komple egsozu değişmene gerek yok istersen kat iptali yaptırabilirsin ama yaptıranlar bi fark göremedim diyip duruyodu.
    Sarı Apache kat iptali performansa. Etki yapmaz zaten ama belli bir km den sonra doluyor ve motoru eline aliyorsun

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bu subap ayarı neden bozulur???? yapılalı daha 1000 km oldu yuksek devırde gazı kesınce egzos fena patlıyo subaplardan gelen sıırtı sesı arttı iice.hafta sonu ıyı bı ayar cekıcez yamaha servısınde.ama bu subap ayarı neden bozulur kısa zamanda anlamadım.

sabit stabil hız 70-80 iyi bence düz yolda orta devirler 100 çok bu motora, devir kesici var

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bayide gördüm üstüne oturdum her yerinden kalite akıyor enteresan, honda yamaha amblemi olsa 2 katına satarlar kesin...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu subap ayarı neden bozulur???? yapılalı daha 1000 km oldu yuksek devırde gazı kesınce egzos fena patlıyo subaplardan gelen sıırtı sesı arttı iice.hafta sonu ıyı bı ayar cekıcez yamaha servısınde.ama bu subap ayarı neden bozulur kısa zamanda anlamadım.
    egzoz patlıyorsa yakıt fazla geliyordur yada buji tırnak aralığı azdır yanmayan yakıt egzoz sıcaklığıyla egzozda yanıyordur

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabit stabil hız 70-80 iyi bence düz yolda orta devirler 100 çok bu motora, devir kesici var

devir kesici yok arkadaşım servis manuelinde de yazmıyor

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarı Apache kat iptali performansa. Etki yapmaz zaten ama belli bir km den sonra doluyor ve motoru eline aliyorsun
    Çakarlar süper yalnız hatırlatıyım dedim daha patlamadı

Çakarlar süper yalnız hatırlatıyım dedim daha patlamadı
    Varsa foto koyarmısınız? Nasıl bağlattınız?

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varsa foto koyarmısınız? Nasıl bağlattınız?
    Çakar dediğim park ampulü yerine takılan hem düz hem çakarlı yanabilen ledli park ampülü. Anahtarı bir kere açınca düz yanıyor kapatıp tekrar açınca çakarlı yanıyor oto aksesuarcılarda bulunur.

Buyrun buda videosu bana ait değildir.
    http://youtu.be/H423f3PHyUM
    Apices bunu beğendi.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Sonunda yağımı aldım.
    Motul 4T 7100 10W50 iki adet 1 litre aldım. 90 TL.

Servise gideceğim önümüzdeki günlerde.
    Servis, eğer yağ filtresi değişirse 90 TL olur dedi. Yağı ben götüreceğim için fiyat ne kadar düşer bilemiyorum. Normalde PO yağı kullanacaktı.

Yorumunuz nedir?

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda yağımı aldım.
    Motul 4T 7100 10W50 iki adet 1 litre aldım.
    90 TL.
    Servis, eğer yağ filtresi değişirse 90 TL olur dedi. Yağı ben götüreceğim için fiyat ne kadar düşer bilemiyorum. Normalde PO yağı kullanacaktı.

Yorumunuz nedir?
    Ben hava filtresini 10 TL ye almıştım.işçilikte en fazla 30 TL alması lazim ama servisten servise değişir.Bu arada aldığın yağ çok pahali geldi
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda yağımı aldım.
    Motul 4T 7100 10W50 iki adet 1 litre aldım. 90 TL.

Yorumunuz nedir?
    Yağ filtresi 10 tl yağ 30 tl castrol toplam 40 tl yağ değişimi yaptırıyorum.

Herkeze hayırlı akşamlar.Aranıza yenı katıldım 2011 Apache ile ne yazıkkı akılsızlık ve bilgisizlik ile bandırmadan kalkıp izmire almaya gittiğim motor pek içime sinmemişti fakat yınede aldım.bandırmaya donene kadar 1 ve 2 .vitesleri hiç kullanamadım cunkı geçmiyodu.bazen 4ten 5e atıyodu kendısı kafasına gore takılıyo.motoru dun almama rağmen bu gun motorcuma gittim motora baktık test ettı ve motorunu sokup şanzımanına bakmamız lazım dediler.nası olması gerekıyosa oyle yap diyip verdım motoru ve 150tl işçilik+malzeme parası olarak anlastık.anlıyacağınız kotu bır deneyım oldu ve bir daha kafama göre motor almıyacağım benı motordan soğuttular.birde motor 20binde olmasına rağmen (sözde tabi onada ınanmıyomda)debriyaj balatası bitmiş olabilirmi cunkı kacırdı bı kaç kere bitmeye yakındır heralde.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emre355 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze hayırlı akşamlar.Aranıza yenı katıldım 2011 Apache ile ne yazıkkı akılsızlık ve bilgisizlik ile bandırmadan kalkıp izmire almaya gittiğim motor pek içime sinmemişti fakat yınede aldım.bandırmaya donene kadar 1 ve 2 .vitesleri hiç kullanamadım cunkı geçmiyodu.bazen 4ten 5e atıyodu kendısı kafasına gore takılıyo.motoru dun almama rağmen bu gun motorcuma gittim motora baktık test ettı ve motorunu sokup şanzımanına bakmamız lazım dediler.nası olması gerekıyosa oyle yap diyip verdım motoru ve 150tl işçilik+malzeme parası olarak anlastık.anlıyacağınız kotu bır deneyım oldu ve bir daha kafama göre motor almıyacağım benı motordan soğuttular.birde motor 20binde olmasına rağmen (sözde tabi onada ınanmıyomda)debriyaj balatası bitmiş olabilirmi cunkı kacırdı bı kaç kere bitmeye yakındır heralde.
    geçmiş olsun 150 tl işçilik ve malzeme parası çok değil fiyatı uyguna aldıysanız ucuza kapamış gibi düşünün balata işi için konuşmak yanlış olur belki adam yeni değiştirdi ama motosiklet yağı yerine araba yağı koydu ondan kaçırıyorda olabilir eğer usta iyiyse şanzıman sıfır gibi olur

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun 150 tl işçilik ve malzeme parası çok değil fiyatı uyguna aldıysanız ucuza kapamış gibi düşünün balata işi için konuşmak yanlış olur belki adam yeni değiştirdi ama motosiklet yağı yerine araba yağı koydu ondan kaçırıyorda olabilir eğer usta iyiyse şanzıman sıfır gibi olur
    hani hayal kırıklığı oldu 3bin lira verip te boyle bişe almak gerçi ektraları var ama olmasada olurdu.inşallah iyi olur motor tek temennim o

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stabil 70 - 80 Hızı Ben 100'lük Cup'um İle Gidiyorum Hocam

İzlediğim Videolardan Gördüğüm Kadarı ve Buradaki Kişilerin Yazdığına Göre Kesici Yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler