Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbrcicocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Hunk 150
    Arkadaşlar meraba, ben tvs apache alınca plaka çıkartırken motor babamın üstüne olduğu için babamın mı çıkartması gerekiyo ? Bi kağıt veriyolarmış onu gösterince basıyolarmış galiba ama benim yaş 18 değil 15 bişey olurmu illa motorun sahibi mi olması gerekli ? bi de ruhsat falan alırken işi takipçiye bırakmayıp kendim yapayım diyorum 18 yaşından küçüğüm ve motor benim üstüme değil ben halledebilirmiyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbrcicocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meraba, ben tvs apache alınca plaka çıkartırken motor babamın üstüne olduğu için babamın mı çıkartması gerekiyo ? Bi kağıt veriyolarmış onu gösterince basıyolarmış galiba ama benim yaş 18 değil 15 bişey olurmu illa motorun sahibi mi olması gerekli ? bi de ruhsat falan alırken işi takipçiye bırakmayıp kendim yapayım diyorum 18 yaşından küçüğüm ve motor benim üstüme değil ben halledebilirmiyim ?
    babanın gitmesi şart 18den büyük bile olsan fark etmez

Hceylann93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    Arkadaslar diyafram ve vakum lastigi ayni sey mi? Usta kontrol etti ve vakum lastigi islevini kaybetmis degismesi lazim dedi onu degstrince performansta degisiklik olur mu

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hceylann93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar diyafram ve vakum lastigi ayni sey mi? Usta kontrol etti ve vakum lastigi islevini kaybetmis degismesi lazim dedi onu degstrince performansta degisiklik olur mu
    eğer karbratör için bahsettiyse aynı şey ikincil hava enjeksiyonunda da vakum lastiği var çünkü

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün debriyaj maneti (kolu) kırık halde 20 km şehir içi sürdüm. kırık dediysem kökünden kırılmış namussuz...
    aynalar takım olarak değişti. yeni kasa aynası takıldı, debriyaj maneti değişti. debriyaj balatasını değişelim dediler. balata değişirken, contaları sacları da değişti. mecburen yağ da değişti derken haşırt 250 TL...

şimdi alt devirlerde garip bir ses gelmeye başladı.

kesin kararlıyım. artık servis mervis yok. hatta yıkatmıyacağım bile..bir daha arıza yaparsa motoru parçalıyorum. yedek parça olarak satışa sunacağım.
    motosiklet hevesimin 1,5 yıldaki toplamı 7500 TL'yi buldu. hatalı bakımlar, sürüş ekipmanı, sigortalar, ehliyet sıfırdan motor yapılması... severim ben böyle işi...

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün debriyaj maneti (kolu) kırık halde 20 km şehir içi sürdüm. kırık dediysem kökünden kırılmış namussuz...
    aynalar takım olarak değişti. yeni kasa aynası takıldı, debriyaj maneti değişti. debriyaj balatasını değişelim dediler. balata değişirken, contaları sacları da değişti. mecburen yağ da değişti derken haşırt 250 TL...

kesin kararlıyım. artık servis mervis yok. hatta yıkatmıyacağım bile..bir daha arıza yaparsa motoru parçalıyorum. yedek parça olarak satışa sunacağım.
    motosiklet hevesimin 1,5 yıldaki toplamı 7500 TL'yi buldu. hatalı bakımlar, sürüş ekipmanı, sigortalar, ehliyet sıfırdan motor yapılması... severim ben böyle işi...
    Nasıl bir ses geliyor nereden geliyor buda önemli söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım. İllaki motora biniyosan masrafını düşünceksin ekipmanı sigortası muaynesi vergisi benzini bitmek bilmez. Bindiğine sayacaksın başka yolu yok. Ulaşımı sağlıyormu sağlıyor benim için önemli olan bu. Ayağımı yerden kessin mantığı.
    rumelian bunu beğendi.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS

servise motor yaptırtmayın tanıdık tamırcınız varsa goturun ben yamaha servısıne baktırıyorum sadece subap ayarı hava ayarı hava fıltre temızlıgı yaptırmıstım.(10 tl almıstı) yagını tuzunu kendım degıstırıyorum.motoru aldıgım yerde bılıyor yamaha servısıne gıttıgımı bi arıza olursa garantılık yaptırırız diyor.
    rumelian bunu beğendi.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Benzin göstergesinin yanlış göstermesinin, motorun yan ayaklıkta durmasından kaynaklandığını söylediğiniz için teşekkür ederim.
    (Seviyenin normale dönmesi için 15-20 dk. geçmesi normal mi bilmiyorum.)

------------------

Yağ olarak Motul 4T kullanacağım ve sanırım normalde 10-40 kullanılıyor.
    Ben Adana'da yaşıyorum. Bu sıcak memlekette farklı bir yağ kullanmam gerekir mi?

Ayrıca periyodik bakımlarınızı nereye yaptırıyorsunuz, yoklama alabilir miyim?

Hceylann93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer karbratör için bahsettiyse aynı şey ikincil hava enjeksiyonunda da vakum lastiği var çünkü
    tvs servisinden diyafram aldım taktırdım karbüratoru temizledi ustam sagolsun..
    karbürator biraz kirlenmiş usta temizledi diyaframı değiştirdi.. abartmayayım ama gaza tepkisi
    gaz kolunun hissi ve motorun gidişi değişti adeta..
    motorum gitmiyor boguluyo hızlanmıyo gaz kolum cok hissiz diyen arkadaşlara tavsiyem diyaframa baktırın..

rumelian hocam valla tvs nin gözünü seveyim ben. hiç abartmıyorum bi akrabam sıfır mondial scooter aldı
    400 km de falandı bi 15 gün bende kaldı motor 500 km falan bindim yaklaşık apache onun yanında uçak gerçekten..
    titreşim titreşim diyenler bi çin malı scootera binsinler. 20 km yol gidiyorum omurgam uyuşuyo sızlıyo eller kollar agrıyo.
    gitmiyo üstüne üstlük. bir de yakıyo 20 liralık benzin alıyorum 100 km demeden bitiyo. 15 gün sonra motora kavuştum.
    üstüne oturunca ohh beee dedim.. apache güzel motor hele bide bakımını falan yaptrınca mis.
    rumelian ve M.balibey bunu beğendiler.

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir ses geliyor nereden geliyor buda önemli söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım. İllaki motora biniyosan masrafını düşünceksin ekipmanı sigortası muaynesi vergisi benzini bitmek bilmez. Bindiğine sayacaksın başka yolu yok. Ulaşımı sağlıyormu sağlıyor benim için önemli olan bu. Ayağımı yerden kessin mantığı.
    tamir ve bakımların toplamı 1360 tl'yi buldu. 1 yıl 4 ay da. evde çizelge tutuyorum da . işte hatalı bakımlar var. acemiliğimize gelmiş. çakalların elinde, gereksiz işler yapmışız. gidene acımam da dersimizi darbe yiyerek aldık işte...

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    O hatalı bakımları, tecrübelerinizi açıklarsanız sevinirim.
    Ben ilk motosikletimi aldım, 2200 km.'de TVS Apache aldım.

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O hatalı bakımları, tecrübelerinizi açıklarsanız sevinirim.
    Ben ilk motosikletimi aldım, 2200 km.'de TVS Apache aldım.
    benim motorum 2008. en eski kasa apache... hatalı işlerden örnek:
    *** yağ kaçakları vardı. gittim bir servise bunu nasıl hallederiz dedim. adam aldı söktü motoru, sıvı contayı bastı heryere. bir aya kalmadan tekrar patladı. bu işe 150 tl bayılmıştım.
    *** bir sabah baktım ki yağ iyice azalmış. gittim arkadaşımın ustasına (!) adam direk tapayı açtı yağ değişti. yalandan hava filtresini temizledi. yağ filtresini değişmeden gacırt 40 TL... üstelik yeni yağı castrol magnatec otomobil yağı...

böyle böyle gitti paralar. şimdi Sürat motora yaptırıyorum bakımları. pahalılar ama hem orjinal parça hem de adam gibi işlerini yapıyorlar.

alınan dersler: motora kitapçığında yazdığı kadar bakacaksın. ikinci el motor alırken çok km görmüşünü almayacaksın. ha aldın mı, o zaman debriyaj egzantrik zinciri, teller, tüm sıvılar, aktarma zinciri, full ağır bakım masrafını göze alacaksın. bir de titremeyen motor alacaksın. o az titreyenler belli km sonra çok titreyen oluyor...

ufak bir ilave: bence çok ultra pahalı (iyi yağ kullanmak yerine) orta üst seviyede bir yağı kullanıp daha sık değiştirmek lazım. yani motul 300v gibi bir yağ ile 3000 km değil de, shell yarı sentetik alıp 1500-2000 km de değişmeli...

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    benim motorum 2008. en eski kasa apache... hatalı işlerden örnek:
    *** yağ kaçakları vardı. gittim bir servise bunu nasıl hallederiz dedim. adam aldı söktü motoru, sıvı contayı bastı heryere. bir aya kalmadan tekrar patladı. bu işe 150 tl bayılmıştım.
    *** bir sabah baktım ki yağ iyice azalmış. gittim arkadaşımın ustasına (!) adam direk tapayı açtı yağ değişti. yalandan hava filtresini temizledi. yağ filtresini değişmeden gacırt 40 TL... üstelik yeni yağı castrol magnatec otomobil yağı...

böyle böyle gitti paralar. şimdi Sürat motora yaptırıyorum bakımları. pahalılar ama hem orjinal parça hem de adam gibi işlerini yapıyorlar.

alınan dersler: motora kitapçığında yazdığı kadar bakacaksın. ikinci el motor alırken çok km görmüşünü almayacaksın. ha aldın mı, o zaman debriyaj egzantrik zinciri, teller, tüm sıvılar, aktarma zinciri, full ağır bakım masrafını göze alacaksın. bir de titremeyen motor alacaksın. o az titreyenler belli km sonra çok titreyen oluyor...

ufak bir ilave: bence çok ultra pahalı (iyi yağ kullanmak yerine) orta üst seviyede bir yağı kullanıp daha sık değiştirmek lazım. yani motul 300v gibi bir yağ ile 3000 km değil de, shell yarı sentetik alıp 1500-2000 km de değişmeli...
    2.el temiz sağlıklı bir motor almak çok zor siz 2008 model apache almışınız alırken örneğin Sürat motordaki ustalar gösterseydiniz daha servise girer girmez sesisnden motor daki kusurları tek tek sayarlardı.Malesef 2.el motor almak kumar gibi birşey İstanbul da hele ki 2.etken de gittiğiniz mahalle tamircileri yada ilk kez tvs gören ve tamir eden tamirciler geçmiş olsun

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    zorro yollarda hemde 180cc, apachenin acayip klonu fakat fazlası var, arka disk, yağ gösterge camı var,dijital devir,km,led sinyaller,180cc.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorro yollarda hemde 180cc, apachenin acayip klonu fakat fazlası var, arka disk, yağ gösterge camı var,dijital devir,km,led sinyaller,180cc.
    http://i.hizliresim.com/nP6rd5.jpg

http://i.hizliresim.com/jJOnbj.jpg
    Harbinden de Tam klonlamışlar.
    Bunun markasımı Zorro?
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Arkadaşlar 2 hafta süreyle okuluma motorumla gidicem yolumun üstünde arkadaşımda var onuda alıp gidiyorum o biraz yapılı 93 kg bende 67 kiloyum .yolumuz toplam gitgel 55 km ama yol asfal hiç çukurdu tümselti bişey yok dik rampa bile yok bu kadar yükle motora zarar verirmiyiz zincir gerginliği iki kişiye göre ayarlı başka nelere dikkat etmeliyim yolda 70-100 arası dalganarak gidiyorum önerileriniz ve yorumlarınızı bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

aklıma gelmişken amortisörler en sert ayarında ...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    oha arkadaşım yazık motora amortisörler patlayabilir. Ben bu yüzden ikinci el motor almak istemiyorum.

Motosikleti
    biraz bu konuyu araştırırken bazı arkadaşlar 185 kilo gitmişler apache ile önceki sayfalarda okudum, 8bin km oldu bu zmana kadar artçı olarak 2 defa aldım oda 1km lik mesafe yoktu bile ilk olucak işte uzun mesafe okul bitmeden başımıza bela almasak iyidir Kitapçıkta taşıma kapasitesi 150 kg yazıyor birazda tolerans versek limitlerde gidiyorum işte

splex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    slm aleyküm cümleten ben de yeni kasa apache aldım ve aranıza katıldım alalı on gün oldu bişi sormak ve fikir almak istiyorum benim arka stop hemen yanmıyo motor 5 dakıka calıstıktan sonra kendine geliyo ve sellektor ve sinyal yaktıgım zaman kesilme yapıyor neden olabir boyle durum yasıyon oldumu bi yardımcı olursanız sevinirim..

Motosikleti
    a.s aramıza hoş geldin akünü şarz etmemiş olabilirlermi yada suları eksik ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler