Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Ben de bu gün 4000 km. bakımı için servise gittim. Yağ filtresi ve yağ değişti. Hava filtresi temizlendi. Zincir, gevşeme ihtimali olan vidalar ve genel kontrol yapıldı. Ödediğim ücret toplam 70 TL. Kullanılan yağ Repsol. Hepimize kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
    Apices bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskılerden pek kımse kalmadı selamı abide bugun sattı apache yı
    aaa yaprak dökümü olmuş

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben de bi önceki depo ile 373 km gitmiştim... bu depo ile de 447 km gittim... aradaki fark neden kaynaklandı anlamadım... en son benzin aldığım yerden dolduracam tekrar bakalım diğeri ne olacak...
    tabi kullanımla alakalı ama ortalama hızım 90-120 aralıgında arada top speed denemesi falan 605 km de ışık yanıp sönmeye başladı benzin aldım .Arkadaşlardada cbr 125 ve Cbf 150 var onlarda şaşırıyolar onların depo bitiyor benimki yarıma gelmiş oluyo
    Apices, quattromeb ve ysrats17 bunu beğendiler.
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru park ettim yan ayaklığı açtım, indim güm diye bir ses geldi. arkamı döndüğümde motor yerdeydi... debriyaj maneti ve sol ayna kırıldı. pazartesi sabahı da dünya kadar işim var :( pazar açık yedek parçacı var mı bildiğiniz?

Motosikleti
    Geçmiş olsun arkadaşım ayakmı tam açılmadı rüzgardan mı düştü ?
    rumelian bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üstü çok yüklüydü. iki adet valiz, 1 sırt çantası, topcase.. üstelik park ettiğim yerde ayağa doğru eğim vardı..

Motosikleti
    servisleri yarın bi ziyaret et şansına belki açık bulursun ...

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün servise gittim.
    Buji hava filtresi zincir değişimi yapıldı. 120 tl verdim çıktım. Ayrıca garanti kitapçığını işlettim. Bi 10.000 daha uğramam servise. İşçilik 15 tl aldılar.
    Tanıdık diyemi bu kadar az işçilik aldılar?
    Sizin oralar ne güzel valla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru park ettim yan ayaklığı açtım, indim güm diye bir ses geldi. arkamı döndüğümde motor yerdeydi... debriyaj maneti ve sol ayna kırıldı. pazartesi sabahı da dünya kadar işim var :( pazar açık yedek parçacı var mı bildiğiniz?
    Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi kullanımla alakalı ama ortalama hızım 90-120 aralıgında arada top speed denemesi falan 605 km de ışık yanıp sönmeye başladı benzin aldım .Arkadaşlardada cbr 125 ve Cbf 150 var onlarda şaşırıyolar onların depo bitiyor benimki yarıma gelmiş oluyo
    süper hocam... senin motor benzinden kısıp diğer araçların egzos gazlarını havadaki oksijeni falan yakmış resmen ... ben en fazla 480 gördüm diye hatırlıyorum... 600 km gerçekten çok iyi... inş değişmez...
    ercan41 bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim başıma geldi ben bahçede hortumla ön jantı yıkamıştım sonra birinci viteste 160 göstermeye başladı daha sonra metre başına 1 km yazdı odometrede iki hafta sonra tamamen bozuldu 50 tlye alıp kendim değiştirmştim şimdikinde hiç sorun yok gösterge bozulsa dediğin gibi benzini okuyamaz devir saatini sapıtır
    Dostum ben bi iki sitede baktımda 75 lira idi fiyat. bide bişey sorucam şimdi bunun yenisi daha hemen bozuldu, alırsak oda mı bozulcak hemen. senin değiştirdiğin ne kadar oldu
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanıdık diyemi bu kadar az işçilik aldılar?
    Sizin oralar ne güzel valla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın.
    Tanıdıkla alakası yok. Herkeze böyle zaten yaptığı ne ki buji sök tak hava filtresi zincir değişimi çok fazla bişey yok. Yağ değişimindede işçilik ücreti almıyolar sanırım.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Beyler motorumu sattım. Salı günü teslim edeceğim. Her zaman yanınızdayım unutmayın
    ercan41, Pashapache ve fatih35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler motorumu sattım. Salı günü teslim edeceğim. Her zaman yanınızdayım unutmayın
    Sabri abi hızlı satıldı motorun yaptıgın ekstralar satarkende işe yaradı Benim motoru koymuştum adam akıllı arayan bile olmamıştı...

Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper hocam... senin motor benzinden kısıp diğer araçların egzos gazlarını havadaki oksijeni falan yakmış resmen ... ben en fazla 480 gördüm diye hatırlıyorum... 600 km gerçekten çok iyi... inş değişmez...
    inş bende öyle ümit ediyorum

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    80-90 tl lik shark egzos kullananlara bir sorum var.ucundaki plastik erime yapıyor falan diyorlardı.kullananların yorumunu alabilirmiyim ? gerçektende eriyormu,memnunmusunuz egzosdan ?

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlı olsun kardeşim

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Arkadaşlar benim motorun benzin göstergesi yarının bir tık altındayken, biraz gittikten sonra tek çubuğa düşüverdi. Stop ettim, geri çalıştırdım iki tık oldu.

Sonra (bir hafta motor yattıktan sonra) yola çıktım. Tek tıka inmiş yine benzin. Daha tek tık gösterirken benzin bittiği için motor gaz yemedi (benzin gelmedi yani) ve stop etti. Rezerve'ye alınca normal çalıştı, tekrar normale (aşağıya) alınca aynı olay oldu.
    Gittim 20 TL benzin aldım, karbüratörü normal ayara (aşağıya) çevirdim. Benzin alınca düzeldi.

Fakat daha tek tık benzin gösteriyordu, neden böyle oldu? Ayrıca 25 TL benzin almıştım ve yaklaşık 150 km. sonra bu olay oldu. (25 TL benzin = 150 km. -rezerve benzin hariç-)

Yorumlarınızı bekliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Düzenleme:
    Rezerve 2,5 litre = 12 TL düşünürsek, ben rezerve kullanmadığım için 25-12= 13 TL'ye 150 km. civarı gitmişim.
    100 km.'de 8-9 TL benzin ediyor. (Benzin 5 TL olarak)

Yakıtta sıkıntı yok o zaman.
    Göstergede sorun mu var yoksa sizde de mi böyle oluyor?

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanıdıkla alakası yok. Herkeze böyle zaten yaptığı ne ki buji sök tak hava filtresi zincir değişimi çok fazla bişey yok. Yağ değişimindede işçilik ücreti almıyolar sanırım.
    Bizim burada ilk bakım 50 TL.
    İkinci bakım 120 TL.para alıyorlar.
    Sizin oralara göre kıyaslanınca fazla olmuyor mu?

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80-90 tl lik shark egzos kullananlara bir sorum var.ucundaki plastik erime yapıyor falan diyorlardı.kullananların yorumunu alabilirmiyim ? gerçektende eriyormu,memnunmusunuz egzosdan ?
    Apachede erimez çok ısınmıyor. Kullananlar var hiç eriyipte düşen görmedim. Fakat arkadaş mondial 150 mcx e taktı taktığı gün düşürdü o kapağı. Tavsiyem orjinalden yana egsoz takınca alt devirler ölüyor.

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorun benzin göstergesi yarının bir tık altındayken, biraz gittikten sonra tek çubuğa düşüverdi. Stop ettim, geri çalıştırdım iki tık oldu.

Sonra (bir hafta motor yattıktan sonra) yola çıktım. Tek tıka inmiş yine benzin. Daha tek tık gösterirken benzin bittiği için motor gaz yemedi (benzin gelmedi yani) ve stop etti. Rezerve'ye alınca normal çalıştı, tekrar normale (aşağıya) alınca aynı olay oldu.
    Gittim 20 TL benzin aldım, karbüratörü normal ayara (aşağıya) çevirdim. Benzin alınca düzeldi.

Fakat daha tek tık benzin gösteriyordu, neden böyle oldu? Ayrıca 25 TL benzin almıştım ve yaklaşık 150 km. sonra bu olay oldu. (25 TL benzin = 150 km. -rezerve benzin hariç-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Düzenleme:
    Rezerve 2,5 litre = 12 TL düşünürsek, ben rezerve kullanmadığım için 25-12= 13 TL'ye 150 km. civarı gitmişim.

Birkaç sayfa önce benim motorun yakıt sarfiyat bilgilerini paylaşmıştım.Bence 100 km'de 8-9 tl'den fazla yakar diye düşünüyorum.Genelde 2,3-2,8 litre arası yakıyor normal kullanımda.Buda nereden baksanız 12-13 TL.civarı yapıyor.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Düzenleme:

Motoru yan ayakta park edip bırakırsan öyle gösterir. Gösterge arızası değildir. Depodaki bütün benzin sola doğru gittiği için öyle gösteriyor. Yola çıkınca düzeliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burada ilk bakım 50 TL.
    İkinci bakım 120 TL.para alıyorlar.
    Sizin oralara göre kıyaslanınca fazla olmuyor mu?
    Normal şartlarda ek masraf çıkarmadığı sürece sadece yağ değişimi ve yağ filtresi değişimi yaptırıyordum. Yağ castrol 30 tl yağ filtresi 10 tl toplam 40 tl. Yağ değişimi felan kendim hallediyorum basit.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler