Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Egsozun patlaması subapla ilgilimidir ? Patlamayı kesmek için ne yaptırmam lazım sübap hava ayarı yaptırdım ama gene aynı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsozun patlaması subapla ilgilimidir ? Patlamayı kesmek için ne yaptırmam lazım sübap hava ayarı yaptırdım ama gene aynı
    patlama bendede çok oluyor, birde motorumun sallanma problemi var 2 motorcuda zincir setlisi değişmesi gerekiyor dedi, motorda problem yok dediler ama bilmiyorum bence var gibi

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    arkadaşlar askerden yeni geldim daha önces,nde 2007 model ybr kullandım 2009-2013 arasında şimdi ybr almak istemiyorum nedense okadar parayı haketmediğini düşünüyorum. Şimdi tek sorum titreşim. Beni nekadar yorar? Çok uzun yollar yapmıyorum en fazla 200 300 km daha fazla olsa 500 olur daha fazlası yok. Artçıyı düşünmüyorum caz yapacaksa binmesin arkama . Önemli olan benim kaç km hızdan sonra elim ayağım uyuşmaya başlar
    81VATAN__54MEKÂN

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Bende, yokuş aşağı, rüzgarı arkadan yiyerek 141 gördüm en fazla.
    Düzde de 110-120 gidiyor.
    Fazla da kasmamak lazım.
    Birde motora, 3.00-18 şambriyel taktık.
    Sıkıntı olur mu sizce?

Motorcuya goturdum hıdrolıgı degıstır diye. Balatayı zımparaladı. Hıdrolige baktı full dolu dedi yolladı. Başka motorcuya gıdıp degıstırmelıyım dımı icinde kabarcık var hıdrolık camının?

Birde zincir gergınlıgı nasıl yapılır? Bagajdaki aletlerle olurmu? + zıncır neden bollasır?

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan benim kaç km hızdan sonra elim ayağım uyuşmaya başlar
    Elin ayağın uyuşacak kadar titreşim yok arkadaşım için rahat olsun. Titreşim 7 - 8 bin devirden sonra yaklaşık 90 km hızın üzerinde hissediliyor. o da sorun edecek kadar değil.
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    artık yok..
    Ozaman pek sıkıntı olmaz galiba. E bununlada 90in ustunde saatlerce sürecek halimizde olmadığına göre bana gider bu makina

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozaman pek sıkıntı olmaz galiba. E bununlada 90in ustunde saatlerce sürecek halimizde olmadığına göre bana gider bu makina
    Aynen.

Eşimle birlikte 3 günde 2000 km yol yaptım, titreşimden hiç rahatsızlık duymadım. Sele ve oturma pozisyonu nedeniyle 1 - 2 saatte bir mola vermek durumunda kaldım.

Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen.

Eşimle birlikte 3 günde 2000 km yol yaptım, titreşimden hiç rahatsızlık duymadım. Sele ve oturma pozisyonu nedeniyle 1 - 2 saatte bir mola vermek durumunda kaldım.
    Güzelmis ozaman cokta hissedilen bir titreşimi yok. Ybr bakimi çok basit bi makinaydi buda öylemidir bakimlarini kendin halledebilir miyim buradan yazip sorup.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcuya goturdum hıdrolıgı degıstır diye. Balatayı zımparaladı. Hıdrolige baktı full dolu dedi yolladı. Başka motorcuya gıdıp degıstırmelıyım dımı icinde kabarcık var hıdrolık camının?

Birde zincir gergınlıgı nasıl yapılır? Bagajdaki aletlerle olurmu? + zıncır neden bollasır?
    hay o ustanın ben götüne zor gelmiş kendinde değiştirebilirsin zincir gerginliğinide anlatan olmazsa eve gidince yazarım aletler işe yarar muhtelemelen fakat baya dandikler
    sbr bunu beğendi.

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hay o ustanın ben götüne zor gelmiş kendinde değiştirebilirsin zincir gerginliğinide anlatan olmazsa eve gidince yazarım aletler işe yarar muhtelemelen fakat baya dandikler

tamam hocam bekliyorum

ARKADAŞLAR MERHABA BENDE ARANIZA YENİ KATILDIM.1 HAFTA ÖNCE YENİ KASA TVS ALDIM KIRMIZI RENGİNİ.SIFIR ALDIM VE ACEMİYİM PEK Bİ BİLGİM YOK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM BİR KAÇ SORUM OLACAK.MOTOR 1 GÜN HİÇ KULLANMADAN GARAJDA DURDUKTAN SONRA İLK ÇALIŞTIRMAK İÇİN SADECE ELEKTRİK MARŞI İLE ÇALIŞMIYOR HAVANIN SOĞUKLUĞUNDAN OLSA GEREK ANKARADA YAŞIYORUM BEN JİKLE İLE ÇALIŞTIRIYORUM YANİ JİKLEYİ ÇEKİP MARŞI ÇALIŞTIRIP BİR SÜRE MOTOR ISINDIKTAN SONRA YANİ 10 SANİYE KADAR FELAN TEKRAR JİKLEYİ ESKİ HALİNE GETİRİYORUM VE RÖLANTİDE MOTORUN ISINMASINI BEKLİYORUM 3 4 DK KADAR SONRA YARDIRIYORUM.BU DOĞRUMUDUR KULLANMA KILAVUZUNDA BUNA BENZER BİŞEY OKUDUM BİRDE LASTİKLERİ DEĞİŞTİRCEM ÖNEREBİLECEĞİNİZ SPOR GÖRÜNÜMLÜ LASTİK MARKASI VEREBİLİRMİSİNİZ YENİ KASA İÇİN YOL TUTUŞU FELAN İYİ OLAN FİYAT OLARAK ORTA HALLİ.ŞİMDİDEN TEŞŞEKKÜR EDERİM

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    http://www.fmsci.co.in/2012/2whomo/Apache%20RTR%20180%20Homologation%20Final.pdf

BU SİTEDE 180 CC APACHE HER BİLİGİSİ YAZIYO SUBAP DEGEERLERI FELAN BIZIMKILERE UYARMI BILEMIYORUM

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

http://issuu.com/bamirthampr/docs/rtr_160_service_manual

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

http://issuu.com/bamirthampr/docs/rtr_160_service_manual

150 CC APACHE SUBAP DEGERLERİ YAZIYOR ULASABILCEGEMIZ BILGILER BURDA UMARIM YARDIMCI OLMUSUMDUR.SUBAPLAR EMME 7 EGZOS 12 OLACAKMIS BENIM AYARLA EMME 7 EGZOS 11 SIKITINTI YOK

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende, yokuş aşağı, rüzgarı arkadan yiyerek 141 gördüm en fazla.
    Düzde de 110-120 gidiyor.
    Fazla da kasmamak lazım.
    Birde motora, 3.00-18 şambriyel taktık.
    Sıkıntı olur mu sizce?
    sıkıntı olmaz değerler normal.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-tvs-apache-rtr-150-masrafsiz-temiz-acil-165594761/detay/

2.El temiz , bakımları yapılmış apache arayan arkadaşlarım ilana göz atabilirler.

Motosikleti
    Kısmetse Xmax 250
    Arkadaşlar benim yaşadığım sıkıntıları sizinde yaşamamanızı istediğim için bilgilendirme yapmak istedim... Ben izmir karşıyaka motoshoptan motorsiklet aldım 21.02.2014 tarihinde,plaka işlemleri için firma kendisi aracıya verebileceğini ve bununda sigorta ile birlikte 500 lira tutacağını söyledi.. Ben de tamam dedim verdim ücreti neyse çıktı plaka.(Tabi bu arada bu işlemler çok uzadı,firmaya sorduğumda uygunluk belgesi gelecek dedi,bilmem ne dedi.Tahminim bana sattığı motoru başkasına sattı ve beni yeni motorlar gelene kadar oyaladı)... Aradan zaman geçti 3 ay sonra motorumu sattım ve satışı vermek için notere gittiğimde motorun borcu çıktı Ocak vergisi ödenmemiş. Neyse ben yatırdım orda hemen, daha sonrada bu aracılık yapan kişiye ulaştım.Neden dedim ben size 500 lira verdimde bu ocak vergisini yatırmadınız dedim.Adam kendisine 430 lira verildiğini söyledi yani motoshop firması ordanda kar etmek istemişşşşşşş... Neyse konu para değil ama yapılanlar hiçte etik değil.. Motoshopu aradım neden böyle böyle yaptınız dedim,"çok konuşma neyse parası gel al" der gibi bir tarzda cevap verdi... Zaten motoru bunlar yüzünden sattım 3 kere firmaya bakıma gittim, beni sallayan bile olmadı,ben yokmuşum gibi davrandılar neyse kurtuldum çok şükür bu firmadannnnnn....

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

İz-motodan xmax almak için mağazalarına gittim ve sordum işte sıfır motor alırsam ne kadar masraf olur dedim, bana dedikleri sigorta dahil plaka masrafı 400 lira... vayyy beee biz kazığı başta yemişiz zaten motoshoptan....

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Bende ocak ayında sıfır tvs apache aldım plaka ruhsat işlerini sigortacıya 400 lira yaptırdım ama içinde ocak vergisi yok. hatta 3 defa sıfır motor aldım herseferınde muameleciye yaptırdım Motorlu taşıtlar vergisinin ödendiğini duymadım ilk defa senden duyuyorum .Fazla para almışlar bu doğr ama MTV zaten ödemezler diye biliyorum yanlışsam düzeltin .

Motosikleti
    Kısmetse Xmax 250
    Ben araba alfim ocağın sonunda aldığım yer odedi mtvsini... Ayrica ben fazla para verdim firmaya ama o nedense kendine de pay çıkartmış.... Size göre ben mayısta da alsam ocak ayinin mtvsini vercem oyle mi???

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Bana demedi ki MTV ucretine karismayiz diye... Sen 500 ver herşey yapilir dedi

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    sibop değerleri 7 11 arkadaşlar en performanslısı bu.

ontheroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorun ilk 500 bakımında yapılan işlemler neler acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 34 kullanıcı var. (0 üye ve 34 misafir)

Bu Konudaki Etiketler