Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Benzinlik bana çok yakın, 2-3 gün sonra tekrar gidip bakıcam durum nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafta kırmızı gibi çıkmış abi, ama turuncu malesef.. Çok hoşuma gitmedi ama idareten dursun, hepsiburada.com'dan toplu sipariş vericem elim rahatlayınca. O zaman kırmızısını çekerim bu arada lastik basınçlarınız nasıl sizin? Ben ön 25, arka 32 ayarladım genelde artçılı biniyorum.
    eğer soğukken basıyorsan basınçlar doğrudur arka salıncaktada yazar zaten ama 1.6 kmyi geçtikten sonra lastiğe hava basma genleşmeden dolayı yanlış olur

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi kardeş titreşim bu motorun gerçeği, bir kere bunu kabul edeceğiz;
    Nedir bu motoru diğerlerinden ayıran yanı; Performans, hız, güç, serilik, son hız, tasarım(Ödül almış bi motor), daha bir racing duruş diğer commuter'lere nazaran, dijital gösterge vs vs. bunlar bizim bu motoru tercih etme sebebimiz.

Titreşimi azaltma konusunda bir çok denemelerim oldu, ön dişli değişimi (14T-15T)ön arka dişli değişimi 14T-40T, ön ve arkaya daha ince lastik motoru rahatlatmak açısından, ama hala titriyor malesef..... tabi dişi değişiminin motorsiklette tork düşmesine, yokuşlarda bayılmasına, 2 kişilik yolculuklarda zorlanmasına vs bunun gibi dezavantajları da var.

Sana tavsiyem hiç dişli işlerine girme, orjinal hali ile kalsın. Kullanım şeklininde hissedilen titreşimi etkiliyor. her viteste motoru sıkıştırmadan yukşak bir kullanım şekli hissedilen titreşimi de en aza indirecektir.

Mesela şu şekilde
    1. vites --> 15 KM -->2. vites
    2. vites --> 25 KM -->3. vites
    3. vites --> 35 KM -->4. vites
    4. vites --> 45 KM -->5. vites
    5. vites --> 45 KM+++ sonra uzar gidersin

Yumşak bir kullanım, zamanında aksatılmadan yapılan bakımlar, düzgün lastikler motorun sağlıklı çalışmasına minimum titremesine fazlasıyla etki eden unsurlar. bunları uyguladığın an çok daha keyif alıcaksın motorsikletinden..

keyifli sürüşler

slm kardeş ben sana başka bişey sorayım bu dişliyi falan değiştirmişsin son süraatinde artma oldumu nekadar oldu bilgi verirmisin?

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kardeş ben sana başka bişey sorayım bu dişliyi falan değiştirmişsin son süraatinde artma oldumu nekadar oldu bilgi verirmisin?
    bende degistirdim ama memnun kalmadim son viteste güç. yetmiyor kesinlikle orjinal dislilerde kullanin motorun gucu tetse belki bir 10 km lik artis olur ama degmez normal dislileri daha iyi

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşlar elimde eski kasaya tam uyumlu egsoz var karbon kaplama. Komple boğazdan egsoza kaynaklı şekilde şuanda. Kesme biçme kaynak cart curtla uğraşamam, egsoz alıcam derseniz özelden pm atabilirsiniz.
    Susturucusu mevcuttur.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.s kardeş
    aman aman bir etkisi olmuyor hız konusunda orjinal dişliler ile 10.000-11.000 devirde yaptığın hızları dişli değişimi ile daha alt bir devirde yapıyorsun hepsi bu.
    Dişli büyütmek motorun torkunu düşürür, yokuşlarda, artçılı yolculuklarda, rüzgarlı havalarda zorlanırsınız, Orjinal hali bütün bu şartlar göz önüne alınarak yapılmıştır ve motorsikletiniz en sağlıklı orjinal haliyle çalışır.
    Dediğim gibi ben bu konuda yine söz dinlemeyip kendim denedim ne titreşimin aman aman azaldığı var, ne de son hızın ciddi oranda artması söz konusu, olan cebimden çıkan paralara oldu...

yine de ben değiştirmek istiyorum diyorsan. tavsiyem ön-arka 14T-40T dişli değişimi, ön arka orjinallerinden daha ince lastikler, performans egzosu, performans bujisi(buji kablosunu da değiştirmek kaydıyla), performans hava filtresi gibi değişiklikler yaparsan anca randıman alabilirsin. tabi bunlar bedavaya olmuyor :D

a.s kardeş
    aman aman bir etkisi olmuyor hız konusunda orjinal dişliler ile 10.000-11.000 devirde yaptığın hızları dişli değişimi ile daha alt bir devirde yapıyorsun hepsi bu.
    Dişli büyütmek motorun torkunu düşürür, yokuşlarda, artçılı yolculuklarda, rüzgarlı havalarda zorlanırsınız, Orjinal hali bütün bu şartlar göz önüne alınarak yapılmıştır ve motorsikletiniz en sağlıklı orjinal haliyle çalışır.
    Dediğim gibi ben bu konuda yine söz dinlemeyip kendim denedim ne titreşimin aman aman azaldığı var, ne de son hızın ciddi oranda artması söz konusu, olan cebimden çıkan paralara oldu...

yine de ben değiştirmek istiyorum diyorsan. tavsiyem ön-arka 14T-40T dişli değişimi, ön arka orjinallerinden daha ince lastikler, performans egzosu, performans bujisi(buji kablosunu da değiştirmek kaydıyla), performans hava filtresi gibi değişiklikler yaparsan anca randıman alabilirsin. tabi bunlar bedavaya olmuyor :D
    iridyum buji takmakla performans elde edilmez ateşleme bobniide değiştirmek gerek ki buji tırnakları arasını açık karbüratörden gönderilen fazla benzini yakması kolaylaşsın bu arada orjinal bujisi servis manueline göre çok sıkı geliyor sentil varsa bujiyi söküp ayarlayın çiğ benzin atma ve egsoz patlması kayboluuyor ayrıca düz boru mantığyla yapılan ses egsozları yada slip on herhangi bir egsoz motora daha çok güç kaybettirebilir yorutubata dinamo verileri var bunlarla ilgili performans hava filtreside eğer komple kabüratörü sübabp ayarını ve egsoz sistemini değiştirmezsen ses vermekten başka işe yaramıyor ben k&n almıştım 30 tl sürekli hava filtresine vermek yerine 40 tlye filtreyi almıştım 1 milyon km ömrü var esas performans almak için ya komple 180 geçeceksin yada yarış kabüratörü k&n filtre daha güçlü ateşleme bobini slikon ipek buji kablosu ve buji başlığı iridyum buji sübab ayarı tiğer egsoz sanırım backpressure egsoz onun mantığıda olan bir egsoz takılacak ki 14tden performans alınsın karbüratör değiştirmeden sadece jetkit takılarakta bir yere kadar performans elde edilebliyor orjinal karbüratörü pilot jet 17.5 ana jet 115le performansı daha iyi oluyor düzden zincir ayarlıysa 133 görürsünüz

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar mevcut dişliniz kaç ve 7 bin devirde kaç km hızla gidiyorsunuz?
    Ben 14T 44T 7 bin devirde 95 100 arası gidiyorum,normalmi (zaten motorda sıkıntı var üst devirlerde kimseler yok 100 km den sonra hızlanmıyor,torkunda bi sıkıntı yok..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    14 dişli takınca artık motor 100 ancak yapıyor ve dipgaz yapınca motor kasıyor gazı biraz bırakınca hızlanıyormuş gibi oluyor .
    Osırıs ve memduhb bunu beğendiler.

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 dişli takınca artık motor 100 ancak yapıyor ve dipgaz yapınca motor kasıyor gazı biraz bırakınca hızlanıyormuş gibi oluyor .
    Aynen öyle oluyor? ne yapmam gerekli peki.. arka 44 kalsa önü 13 yapsam da vites araları kısalıyor çabuk redline giriyor bu seferde

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 dişli ile çok rahat 110 120 gidiyorum uzun yolda gazı açınca zorlanmadan çıkıyor 120 ye
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 dişli ile çok rahat 110 120 gidiyorum uzun yolda gazı açınca zorlanmadan çıkıyor 120 ye
    Arka dişlin kaç peki?

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka dişlin kaç peki?
    Arka dişli orjinal

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iridyum buji takmakla performans elde edilmez ateşleme bobniide değiştirmek gerek ki buji tırnakları arasını açık karbüratörden gönderilen fazla benzini yakması kolaylaşsın bu arada orjinal bujisi servis manueline göre çok sıkı geliyor sentil varsa bujiyi söküp ayarlayın çiğ benzin atma ve egsoz patlması kayboluuyor ayrıca düz boru mantığyla yapılan ses egsozları yada slip on herhangi bir egsoz motora daha çok güç kaybettirebilir yorutubata dinamo verileri var bunlarla ilgili performans hava filtreside eğer komple kabüratörü sübabp ayarını ve egsoz sistemini değiştirmezsen ses vermekten başka işe yaramıyor ben k&n almıştım 30 tl sürekli hava filtresine vermek yerine 40 tlye filtreyi almıştım 1 milyon km ömrü var esas performans almak için ya komple 180 geçeceksin yada yarış kabüratörü k&n filtre daha güçlü ateşleme bobini slikon ipek buji kablosu ve buji başlığı iridyum buji sübab ayarı tiğer egsoz sanırım backpressure egsoz onun mantığıda olan bir egsoz takılacak ki 14tden performans alınsın karbüratör değiştirmeden sadece jetkit takılarakta bir yere kadar performans elde edilebliyor orjinal karbüratörü pilot jet 17.5 ana jet 115le performansı daha iyi oluyor düzden zincir ayarlıysa 133 görürsünüz
    Mehmet alibey siz beni yanlış anladınız , benim söylediklerim motorsikletin performansını ya da son hızını artıracağı yönünde söylemler değil arkadaşla sadece dişli değişimi hakkında konuşuyoruz, vermek istediğim ana fikir sadece dişli değiştirmekle son hızda artış beklemek doğru değil
    ben sizin bahsettiğiniz kadar işin ayrıntısını bilmem. Sıradan bir kullanıcıyım, deneyimlerim dahilinde fikirlerimi söylüyorum. Bu kadar da ezmeyelim :D

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Arkadaşlar merhaba.Bir konuda fikrinize ihtiyacım var.Bir saat önce biraz dolaşmaya çıktım.Bursa'da biraz rüzgarlı hava var.40_50 km.süratle giderken motorun bilhassa arka kısmı biraz sallanmaya başladı.Arka lastik patladı zannettim.Biraz ileride durdum,baktım lastik sağlam.Bahsettiğim yer Bursa'da herkesin bildiği İzmir yolu metro istasyonu yanı.Malum açık bir arazi ama bizim motorlar bu süratlerde,çok fazla olmayan rüzgarda bu kadar etkileniyorlar mı?Yoksa bunun başka bir sebebi mi var acaba?(Lastik havası v.b.gibi)

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Bir konuda fikrinize ihtiyacım var.Bir saat önce biraz dolaşmaya çıktım.Bursa'da biraz rüzgarlı hava var.40_50 km.süratle giderken motorun bilhassa arka kısmı biraz sallanmaya başladı.Arka lastik patladı zannettim.Biraz ileride durdum,baktım lastik sağlam.Bahsettiğim yer Bursa'da herkesin bildiği İzmir yolu metro istasyonu yanı.Malum açık bir arazi ama bizim motorlar bu süratlerde,çok fazla olmayan rüzgarda bu kadar etkileniyorlar mı?Yoksa bunun başka bir sebebi mi var acaba?(Lastik havası v.b.gibi)
    bizim motorlar acayip rüzgar alıyor. bi ara gidiyorum aniden bir rüzgar geldi motor savrulmaya başladı hızımda 50 60 motorun hafifliğinden bence
    Apices bunu beğendi.
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Evet motor acayip rüzgar yiyor resmen şerit değişçekmiş gibi oluyor. Ben yeni aldığımda altınova yolu var burda denize sıfır evlerın arasında ara sokaklar var , ana caddeden giderken o aralardan rüzgar patlamaları oluyor ,eski motorla ordan hep geçerdim az bi etkilenirdi motor. Bunla ilk ordan gecerken motor bi savruldu aklım gitti Bu arada ben kaç gündür titreşimden yanıp yakarıyodum biliyosunz. Bugün 2013 model 1900 km de bi CBR125R a bindim o da bayağ bi titriyodu ,aklım cbr ye doğru kayarken vazgeçtim.
    Apices bunu beğendi.

Mehmet alibey siz beni yanlış anladınız , benim söylediklerim motorsikletin performansını ya da son hızını artıracağı yönünde söylemler değil arkadaşla sadece dişli değişimi hakkında konuşuyoruz, vermek istediğim ana fikir sadece dişli değiştirmekle son hızda artış beklemek doğru değil
    ben sizin bahsettiğiniz kadar işin ayrıntısını bilmem. Sıradan bir kullanıcıyım, deneyimlerim dahilinde fikirlerimi söylüyorum. Bu kadar da ezmeyelim :D
    yok be abi bilgiledirme amaçla malum ustlar dükkana girdiğin gibi hemen kaldırıyor maksat vatandaş sıkıntı yaşamasın bende orjinal haliyle dişli değişimi yapıca son hızda bişey beklememek lazım yazacaktım aslında fakat sıkışık bir vakitti yanlız şu ön arka dişli değiştirip titreşim gitti diyorlar bana mantıklı gelmiyor rolantide titreşimle aktarma organın ne alakası var ki bende egsoz hariç yukarıdaki işlemleri yapayım diyorum bakalım yada 2 litrelik motoru olan ölü bişey denk gelrse onu alıp turbo yapıcam benim garajda

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

rüzgarda motoru o yünde yatırın savrulmazsınız örneğin rüzgar sağdan esiyorsa sağa döner gibi kontra verin ama çok değil az bişey motor hafif sağa yatsın çizginizi koruduğunuzu göreceksiniz

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlar acayip rüzgar alıyor. bi ara gidiyorum aniden bir rüzgar geldi motor savrulmaya başladı hızımda 50 60 motorun hafifliğinden bence
    Rüzgarlı yollarda çok işimiz var o zaman bu motorla.Birde şehir dışında daha yüksek süratlerde olsak kimbilir nasıl dans edeceğiz
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgarlı yollarda çok işimiz var o zaman bu motorla.Birde şehir dışında daha yüksek süratlerde olsak kimbilir nasıl dans edeceğiz
    büyük sıkıntı çok rüzgar alıyor ve hafif ondan sallanıyor heralde zaten rüzgar mı var cekiyorum sağa 5 dk sonra devam riske gerek yok hani şeritten çıkıyorsun acayip götürüyor rüzgar seni. bugün de gürsuda piste giriçektim toprak baya su var dı riske girmeyeyim dedim :D
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler