Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    sene 2008 ne gunlerdı beaa2006 model apache

https://www.youtube.com/watch?v=Ab9RM2s7Yy4[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------
    https://www.youtube.com/watch?v=u6Xly25933A

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Selam Arkadaşlar,
    Bu sabah eşimi hastaneye yetiştirmek için motorun yanına gittiğimde şok oldum
    Yarım depodan fazla olan benzini sıfır çizgi gösteriyordu
    Benzin muslugu da kapalıydı damlatmış olamazdı Benzin kokusu da yoktu
    Önce gösterge arızası sandım ama daha sonra eğilip baktım ki ne göreyim
    Allah, Kitap korkusu olmayan dinsizler bütün benzinimi son damlasına kadar çalmışlar!...

Benzin hortumunu herhangi bir motorcudan bulabilirmiyim fiyat ne kadardır?
    Birde bu hortum yerine hırsızları engellemek için paslanmaz hortum takabilirmiyim buna uygun
    Ooof of bir de benzinciye laf anlatma derdi var Bir defasında kardeşimin benzini bitti diye arabasını çekmişlerdi arabayı teslim almaya giderken benzin bidonuyla benzinciye gittiğimizde adamlar karakoldan kağıt getir ne bilelim molotof yapmayacağını benzin veremeyiz diyor...
    Madem satmayacaksın benzini ozaman ne diye bu bidonu satıyorsun kardeşim!...
    Pashapache bunu beğendi.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,
    Allah, Kitap korkusu olmayan dinsizler bütün benzinimi son damlasına kadar çalmışlar!...

Birde bu hortum yerine hırsızları engellemek için paslanmaz hortum takabilirmiyim buna uygun
    Ooof of bir de benzinciye laf anlatma derdi var Bir defasında kardeşimin benzini bitti diye arabasını çekmişlerdi arabayı teslim almaya giderken benzin bidonuyla benzinciye gittiğimizde adamlar karakoldan kağıt getir ne bilelim molotof yapmayacağını benzin veremeyiz diyor...
    Geçmiş olsun kardeşim allah beterinden saklasın motorunun da çalınabilirdi. Malesef kanı bozuk şerefsizler çok piyasada. allah sonumuzu hayır etsin.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Selam Arkadaşlar,

geçmiş olsun, bende bir ara o hortumu aradım oto tamircileri sanayisinde rekorcu diye bilinen oto hortumcuları var ordan buldum sonrada öğrendim bir çok motorcuda varmış zaten

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    geçmiş olsun.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka çanta Maxem 52 litre. Çanta boyasızdı. Siyah akrilik boya yaptırdım.
    Yan çantalar Tex marka. Yan çantalar koltuğun üstünden heybe gibi bağlandığı için uzun yolda otururken artçıya rahatsızlık verebilirdi ayrıca biraz daha arkada durmaları daha iyi olacaktı. Bu nedenle arka çanta demirine yan çantalar için ek yaptırdım. Ayrıca artçı için ayak koyma yeri de yaptırdım ve yine akrilik siyaha boyattım.

Yan çantalar arka sinyallerin yarıya yakınını kapatıyordu. Arka sinyallerin kolları biraz uzun. Bu nedenle arka sinyalleri kısa kollu led sinyal ile değiştirdim. Led sinyal daha da yakıştı.

http://imageshack.com/a/img823/9295/3o9b.jpg

http://imageshack.com/a/img845/2048/8u7s.jpg

http://imageshack.com/a/img809/7849/i0ko.jpg

Yan çanta da aşağıdakine benziyor.

http://imageshack.com/a/img22/5400/le4s.jpg
    Resimlerden de anlaşıldığı üzere epey uğraş vermişsiniz ve oldukça da güzel olmuş.
    Elcik korumalar da çok dikkat çekici. Paylaşımlarınız için çok teşekkürler.

Motosikleti
    Sağolun Arkadaşlar ama malesef kaç motorcu, tesisatçı, nalbur gezdiysem yok
    bir motorcuda benzer bir kablo buldum arabalara kullanıyormuş ondan keseyim dedi ama onunda kelepcesi yoktu
    sırf yaramazlık olsun diye çoluk çocuk bile çok rahat sökebilir o yüzden almadım
    Artık yarın karaköy perşembe pazarı denilen yere yada rekorcu dediğiniz oto hortumcularına bakacağım
    Allah kimsenin ne malına ne canına zeval vermesin hakikaten moralim çok bozuldu ama olacağı varmış demekki, Allah beterinden saklasın...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7mm örgülü benzin hortumu alın(arabalar için olandan metresi 5 tl bişey) ben ondan kullanıyorum motosiklet için satılanlar çok çabuk yıpranıyor kendi kendine kopuyor

Motosikleti
    Arkadaşlar Allah rızası için bir akıl verin çünkü şuanda sinirimden elim ayağım titriyor!
    Dün bahsettim benzinimi çaldılar diye, bir şekilde benzin hortumu buldum cbf hortumu uymadı ama akşam dayım sağolsun getirdi bir hortum taktık beraber
    Bugün Cuma namazından önce eve döneyim diye benzinciden dün aldığım 20 TL'lik benzini depoya boşalttıktan sonra benzin musluğunu açtım ve çalıştırdım motoru
    Çalışmasına çalıştı ama gözüm kaldırıma ilişince bir de ne göreyim şakır şakır benzin damlıyor
    Hemen annemden ayna ve fener isteyip deponun altına baktım
    büyük bir vida ve büyük ve yakınında bir conta gördüm el yordamıyla kontrol ettim ama oradan da benzin gelmiyordu
    Orta sehpanın oradan damlıyordu... Nereden kaçırıyor olabilir bir fikri olan var mı?
    Neyse motosikletin gidonuna doğru bakarken gözüm bu defa hidrolik yağının seviyesini gösteren kısma ilişti
    Bu defa gördüm ki hidrolik yağı nerdeyse yok denecek kadar azalmış!
    Yani arkadaşlar bu şerefsiz hırsızlar benzinimi çalmakla kalmamış motosikletimin her yerine zarar vermeye çalışmış anlaşılan!

Hidrolik yağı neden eskilir?
    Benzin Orta sehpanın oradan bir yerden şakırdıyor nereden olabilir?

Ben motosikleti en yakın tamirciye kadar çalıştırıp götüreyim yola akan benzin aksın diye düşünürken dayımı arayıp sordum o da bana "Kesinlikle çalıştırma motosiklet yolda giderken ısınınca alev alma riski var" dedi

Hava da yağmurlu elim kolum bağlı 130 kg motoru ne yaparım ne halt ederim bilmiyorum

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaşlar ben bişey sorayım size ben yokuşta aşşağı inerken eksozdean pat pat ses geliyor nedendir acaba ama çok çok yüksek ses değil ama pat pat ediyor?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Arkadaşlar Allah rızası için bir akıl verin çünkü şuanda sinirimden elim ayağım titriyor!
    Dün bahsettim benzinimi çaldılar diye, bir şekilde benzin hortumu buldum cbf hortumu uymadı ama akşam dayım sağolsun getirdi bir hortum taktık beraber
    Bugün Cuma namazından önce eve döneyim diye benzinciden dün aldığım 20 TL'lik benzini depoya boşalttıktan sonra benzin musluğunu açtım ve çalıştırdım motoru
    Çalışmasına çalıştı ama gözüm kaldırıma ilişince bir de ne göreyim şakır şakır benzin damlıyor
    büyük bir vida ve büyük ve yakınında bir conta gördüm el yordamıyla kontrol ettim ama oradan da benzin gelmiyordu
    Orta sehpanın oradan damlıyordu... Nereden kaçırıyor olabilir bir fikri olan var mı?
    Neyse motosikletin gidonuna doğru bakarken gözüm bu defa hidrolik yağının seviyesini gösteren kısma ilişti
    Yani arkadaşlar bu şerefsiz hırsızlar benzinimi çalmakla kalmamış motosikletimin her yerine zarar vermeye çalışmış anlaşılan!

Ben motosikleti en yakın tamirciye kadar çalıştırıp götüreyim yola akan benzin aksın diye düşünürken dayımı arayıp sordum o da bana "Kesinlikle çalıştırma motosiklet yolda giderken ısınınca alev alma riski var" dedi

Hava da yağmurlu elim kolum bağlı 130 kg motoru ne yaparım ne halt ederim bilmiyorum
    tamam ahmet sakin ol. bence öncelikle karbüratör tahliyeden benzin çekmeye çalışmışlar. sonra anlamışlar ki uzun sürecek, benzin hortumundan çekmeye karar vermişler. yani o orta sehpanın ordan akan benzin. buyuk ıhtımalle karburator tahlıyesınden akan benzin.

aşağıda işaretlediğim yerdeki vidayı iyice sık.

hidrolik seviyesinin azalmaması lazım aslında. ama bunun hırsızlarla alakalı olacagını sanmıyorum. servis ekler.
    TRANSALP XL700

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşım tamircini ara gelsin motoru olduğu yerden alsın. Alacağı servis ücreti 30-40 tl.
    2014 ün İstanbulunda bukadar çaresizlik sernaryosu çok abes olmuş.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım tamircini ara gelsin motoru olduğu yerden alsın. Alacağı servis ücreti 30-40 tl.
    2014 ün İstanbulunda bukadar çaresizlik sernaryosu çok abes olmuş.
    arkadaş bu problem için 30-40 tl vermemek için bizlere danışıyor bence ki doğru da yapıyor.

ahmet tuzlada çalışıyorum işten 18.30da çıkacagım ve e5 üzerinden kadıköye gideceğim. eğerki ikametin yolumun üzerindeyse ve saatte uyuyorsa bakarım ben. sen sıkma canını.
    TRANSALP XL700

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Benzin akan motorla servise gitmeyi düşünüyor ken para vermeyecekmi.
    Önünde akan benzinin nerden geldiğini bulamamış , nasıl yardımcı olucaksın.
    tornavida tutmayı biliyormu bilmiyormu.
    Viday gösterdin adam sıkıyim derken söktü , takayım derken bozdu. Başına daha büyük iş açtı.
    Bunun adıda yardım mı olucak.
    Yakın olsa gider bakılır adıda yardım olur.

( arkadaşım nerde motorun saryer e yakınsa gelip bakabilirim. )

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Viday gösterdin adam sıkıyim derken söktü , takayım derken bozdu. Başına daha büyük iş açtı.

kusura bakma birader bilemedim haklısın.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Sabri kardeşim çok sağol ilgin için ama malesef ben Kocamustafapaşa/Fatih bölgesinde
    annemlerde misafirlikteyim yani sana ters kalır, yolundan etmek istemem

Bu arada hemen aşağıya inip motosikletin yanına vardım ve dediğin vidayı kontrol ettim vida tamamen sıkılı
    ama o kabloyu kendime çekince yaklaşık 10-15 cm sonrasından kesik olduğunu fark ettim
    o kablo normalde nereye bağlanıyor ben kablo alsam kendim takabilirmiyim?
    Hidrolik olayınıda benzin sorunumu hallettikten sonra en yakın tamirciye gidip baktıracağım

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Sabri kardeşim çok sağol ilgin için ama malesef ben Kocamustafapaşa/Fatih bölgesinde
    annemlerde misafirlikteyim yani sana ters kalır, yolundan etmek istemem

Bu arada hemen aşağıya inip motosikletin yanına vardım ve dediğin vidayı kontrol ettim vida tamamen sıkılı
    ama o kabloyu kendime çekince yaklaşık 10-15 cm sonrasından kesik olduğunu fark ettim
    o kablo normalde nereye bağlanıyor ben kablo alsam kendim takabilirmiyim?
    Hidrolik olayınıda benzin sorunumu hallettikten sonra en yakın tamirciye gidip baktıracağım
    o hortumun ucu boşta olması gerekiyor. herhangi bir kesiklik yok yani. o durum normal.
    TRANSALP XL700

Motosikleti

Kardeş sen kendi açıdan düşünüyorsun da ben sana şöyle özetleyeyim Ben daha bu ayın 25' inde şubat maaşımı gecikmeli olarak aldım ama mart ayının maaş zamanı geldi... çektiğim maddi sıkıntıları anlatmak için söylemiyorum bunu sadece ülkemizde para kolay kazanılmıyor onu anlatmak için yazdım

İkincisi de Allah kimsenin ne canına ne malına zarar zeval vermesin başına gelince daha iyi anlıyorsun birşeyleri...

Tornavida işine gelince elim tornavida tutar, her nekadar motosiklet uzmanı olmasamda başka işlerde tamirat işinden anlarım
    Ama burada sabri gibi tecrübeli kardeşlerimin bilgi ve birikiminden faydalanmak için danışıyorum ki başına benzeri bir durum gelen bir arkadaşımız olduğunda bu yazılanların belki ona da faydası dokunur diye

Yanlış anlaşılmam umarım, Hepinize saygılar
    Hayırlı Cumalar
    sbr ve M.balibey bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hidrolik seviyesi balata bittikçe normal bir şekilde aşağıya iner fakat gidonu sağa sola çevirincede seviyede şaşma olur o yüzden düzken kontrol etmek gerek

Motosikleti
    Tvs Apache
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka çanta Maxem 52 litre. Çanta boyasızdı. Siyah akrilik boya yaptırdım.
    Yan çantalar Tex marka. Yan çantalar koltuğun üstünden heybe gibi bağlandığı için uzun yolda otururken artçıya rahatsızlık verebilirdi ayrıca biraz daha arkada durmaları daha iyi olacaktı. Bu nedenle arka çanta demirine yan çantalar için ek yaptırdım. Ayrıca artçı için ayak koyma yeri de yaptırdım ve yine akrilik siyaha boyattım.

Yan çantalar arka sinyallerin yarıya yakınını kapatıyordu. Arka sinyallerin kolları biraz uzun. Bu nedenle arka sinyalleri kısa kollu led sinyal ile değiştirdim. Led sinyal daha da yakıştı.

http://imageshack.com/a/img823/9295/3o9b.jpg

http://imageshack.com/a/img845/2048/8u7s.jpg

http://imageshack.com/a/img809/7849/i0ko.jpg

Yan çanta da aşağıdakine benziyor.

http://imageshack.com/a/img22/5400/le4s.jpg
    Elçik korumaları nerden aldınız bir adres link site ismi soyleye bilir misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Birde arkadaşlar egzoz paslanmalar mevcut mptorum yeni olmasına karşın.tabi kışın yağmur çamur kullandım hep birde on fren diskinde de ufak pas gibi lekeler var ne tarz bi uygulama yapmam gerekir kendim yapabilir miyim yada serviste egzoz ve diskten pas vb artık neyse temizleme için ne kadar ücret alırlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:00 ----------

Ve şimdilik son olarak pazartesi günü istanbuldan izmire yola çıkıcam özellikle yanımda olması gereken birşeyler varsa soyler misiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler