Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecenlerde motory yıkarken tazık egzozunn boyasını kaldırmıstı bugun hallettımm..

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...50142417_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...01896180_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

buda modofakasyonlu apache sılındır sekman conta falan takım hersey 180 lik yapmıslar .. bızım bayının motoruu
    sun koprude ruzgara karsı 162 hız gormus motor ....

ama ebey ugrastılar bayyı sahıbının..

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...37740053_o.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

cıft ayak mars ayakcıgı hersey dokmusler agırlık olan herseyii
    karbüratörü ne yapmış kaçlık jetler kullanmış onu sorsaydın keşke

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörü ne yapmış kaçlık jetler kullanmış onu sorsaydın keşke
    Bidaha gittigimde sorayimm detaylii ustaa yoktuu ordaa detayli ogreneyim yazarim hepsini 2 ay ugrastilar o motoru o hale getirmek icinn .d
    M.balibey bunu beğendi.
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

by_q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache 2oo8
    Bidaha gittigimde sorayimm detaylii ustaa yoktuu ordaa detayli ogreneyim yazarim hepsini 2 ay ugrastilar o motoru o hale getirmek icinn .d
    sana zahmet degiştikleri parçalar tutan fiyatı falan ögrenip bilgilendirirsen iyi olur... benimde niyetim var eger fazla masraf giderse başka motor düşünüyorum.
    Allahümme salli ala seyyidina muhammed ve ala ali seyyidina muhammed

Motosikleti
    Alıntı by_q adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana zahmet degiştikleri parçalar tutan fiyatı falan ögrenip bilgilendirirsen iyi olur... benimde niyetim var eger fazla masraf giderse başka motor düşünüyorum.
    Tabi sorarim ama silindir sekmanlar piston falan degismis sordun krank degistimi die krank kaldiriyomus gücü dedi ama hic sormadim karburetoru kecenlerde jet falan sordum o ne dedi usta bizde mesela diyafram diyoruz onlar baska bisi diyoo sanayi ismi ne jetinn

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şahsi gorusum apacheye sonradan takilan hic bir sey yakismiyor cam yerine ruzgar gecirmez mont alabilirdiniz.

Arkadaslar arka tekeri sokup jantlari falan temizlemek istiyorum her taraf pislik icinde yag olmus yikayinca gecmiyor sungerle silmem lazim. Bizim motorla verilen alet cantasinda arka tekeri sokebilecegim parcalar var mi su an kayipda ona gore arayacagim.

Bendede vardı aynisi arka janta yag lekeleri vardi bugun serviste adam janlari siliyofu yag goturuyodu nedi bilmiyorum bende sildim hemen yag falan kalmadi

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    gecenlerde motory yıkarken tazık egzozunn boyasını kaldırmıstı bugun hallettımm..

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...50142417_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...01896180_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

buda modofakasyonlu apache sılındır sekman conta falan takım hersey 180 lik yapmıslar .. bızım bayının motoruu

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

benimki de aynısı olmuş neyle boyadınn?

Motosikleti
    Kısmetse Xmax 250
    Evet nerden aldınız acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Bir de benim bir sorum olacak, geçen gün motoru 500 km bakimi için servise götürdüm, yag filan değişti, subap ayarida yaptilar.servisten sonra gezerken motor isininca çıt çıt diye ses gelmeye başladı. Rolantida bile geliyor. Ustaya tekrar gittim bu sesi dinledi, motor rahat çalışsın diye subaplari gevşek biraktim dedi. Normal bu ses dedi ama onceden boyle bir ses yoktu. Sizde de var mı acaba böyle ses?

Arkadaslar oncelikle selamlar. Ben yeni baslayacak olan biriyim ve tvs ile baslamayi dusunuyorum yeni kasalar cok hosuma gitti bayi bana iki kasa arasinda motor farki olmadigini soyledi ama internette gordugum bir havadise gore titresim sorunun yuzde seksen oraninda azaltildigini duydum nedir gerceklik orani dikkate alip cevap verenlere simdiden tesekurler

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    ne yuzde 80 ı yok oyle bişi tvs tıtrer arkadas ama gıder
    www.erkakurye.com

Tesekurler. Bide fiyat farkini verip yeni kasa almak mantilimidir

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    mantıklı eskı kasayı rahat satamassın zaten pısyasası sınırlı o sınırı daha daraltmak anlamsız tıp ve denge olarak ta eskısınden guzel arka lastık baya etkılı olmus daha buyuk genıs antalyada hıc gormemıstım tvs 2012 de ybr kaynıyordu ortalık arap suyunda ev var
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı hecosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Bir de benim bir sorum olacak, geçen gün motoru 500 km bakimi için servise götürdüm, yag filan değişti, subap ayarida yaptilar.servisten sonra gezerken motor isininca çıt çıt diye ses gelmeye başladı. Rolantida bile geliyor. Ustaya tekrar gittim bu sesi dinledi, motor rahat çalışsın diye subaplari gevşek biraktim dedi. Normal bu ses dedi ama onceden boyle bir ses yoktu. Sizde de var mı acaba böyle ses?
    eski apache için kullanım kılavuzu : http://www.ekilavuz.com/kilavuz/df56...24/motorsiklet

arkadaşlar ustanın biri motosikletler için 10000 km civarında subap kapakları iyice yerine oturur o yüzde bir ayar yapmakta fayda var demişti... bizim motorlarda da subapların sıkıntılı olduğunu ayar tutmadığını söylüyo herkes... ben de 2500 bakımı için ustamla görüştüm sadece yağını değiştirip subap ayarı yapacam dedi... subaplar titreşime direk etki eder ve son 200 300 kmdir bi titreşim var motorda... kararsız kaldım götürmedim daha... 2013 model için kullanma kılavuzunun 35. ve 63. sayfalarını bir okuyun 2. bakım için nelerin yapılması gerektiği orada yazıyo... yağ filtresi değişimi, vidaların kontrolü, gaz teli, yakıt musluğu tortu haznesi, debriyajı vs falan yazıyo ama adam gerek yok sadece yağ ve subap diyo çıldıracam ya... 2 kere bakım yaptırdım hiç filtre değiştirmedi adam... temizlemedi bile... su anda 2530 km de motorum... ne yapayım hacılar bişey söyleyin...

Dogru buralarda ybr ve cbf kadar tutulmadi ama hayirlisi bakalim bir kac haftaya kismetse alicam bi dene.

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    quattromeb hıc elletme kardesım motorunu sakın oynatma sıboplarla felan sonra tıktık ses gelıyor dıye cıldırırsın zaten motorun sesı 4000 5000 km lerde degısecek kafana takma gercek sesı bu motorun karburatorle felan kesınlıkle oynatma her yag degısımınde fılıtresını degıstır zaten 5 lıra 5000 de kontol et 7000 de hava fılıtresını degıstırırsın bıraz pahalı o yuzden zıncırını yaglı tut gerısıne bısı olmaz yagına dıkkat et baska bıseye gerek yok
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    quattromeb hıc elletme kardesım motorunu sakın oynatma sıboplarla felan sonra tıktık ses gelıyor dıye cıldırırsın zaten motorun sesı 4000 5000 km lerde degısecek kafana takma gercek sesı bu motorun karburatorle felan kesınlıkle oynatma her yag degısımınde fılıtresını degıstır zaten 5 lıra 5000 de kontol et 7000 de hava fılıtresını degıstırırsın bıraz pahalı o yuzden zıncırını yaglı tut gerısıne bısı olmaz yagına dıkkat et baska bıseye gerek yok
    zaten en başından beri o çıtırtı ara ara oluyo ve daha önceki sayfalarda da tartışıldı bu konu... herkeste oluyo ve kimse subaplar ile oynanmasını tavsiye etmiyo ama adam diretiyo ... zinciri zaten 500 km dolmadan temizler yağlarım onda sıkıntı yok da yağ filtresini de değiştirmiyo... yarın başka servisle bi konuşacam kitapta yazanları birebir uygulayacaksa götürürüm yoksa şansına küssün... yapacak adamı bulana kadar kimseye oynatmam bakıma götürmem...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zahmet olmazsa çok iyi olur karbüratör işine bende kafa yoruyorum dahada nasıl güçlendirebilirim diye birde silindir dışında üst kapak değişmiş mi üst kapak ülkede yok
    fatih çelikk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki de aynısı olmuş neyle boyadınn?
    Wurt un 650 0ce dayanakli spreyiyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:43 ----------

Alıntı hecosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neyin subabb ayarii yaa 500 km.deki motora subab ayari mi yapılır. Subab ayari yapmasini bilen pek usta yokk subablarinizi elletmeyinnnn.....

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Motorumun ön camlı görüş açısı şekilde görüldüğü gibi ve bu arada artık rüzgardan etkilenmiyorum, eskiden rüzgar vücuduma vurup motoru sağa sola atmaya çalışıyordu ve artık yelken etkisi göstermediğimden motor güç kaybatmiyor kolay hızlanıyor.
    ilkervirlan, Apices ve memduhb bunu beğendiler.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun ön camlı görüş açısı şekilde görüldüğü gibi ve bu arada artık rüzgardan etkilenmiyorum, eskiden rüzgar vücuduma vurup motoru sağa sola atmaya çalışıyordu ve artık yelken etkisi göstermediğimden motor güç kaybatmiyor kolay hızlanıyor.
    Bu son şekil çok güzel olmuş
    Felis Leo bunu beğendi.

by_q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache 2oo8
    Evet fatih çelik kardeşim bende baya arastirdim krank yeterince kalinmiş sadece silindir piston ivir zivir değiştirmek yeterliMiŞ. Eski sayfaları baya karistirdim. Bu arada jetmidir nedir ona sanayi dilinde karbüratör memesi deniliyor kanimca Yanlis anlamadigim parçaysa.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT

Fatihcim 162 km hız göremez. km saati 160km hızdan sonrasını göstermiyor. insanlar bari yalan söylerken biraz mantıklı olsun.
    zerzura bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler