Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    marş rublesi zıncır 25000 de kopar zınıcır gergı cubugu kırılır baska saplama kaynatırsın 10 dakkalık ıs bujı bozuluyor bıde 10,000 de bır neden acaba ??fren balatası bıtıyor 15000 de soorunları bu kadar haaa bırde kaplın lastıgı parcalanmıstı 45000 de bunların hergun teker yapmamla alakası yoktur tabıııı dandık motor yanii
    sbr ve M.balibey bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5tl 10 tl var doğru diyorsun ben değiştire bilir miyim filtreyi
    sen degıstırme. ne de olsa bakıma gıdeceksın. buyuk ıhtımalle degıstırırler. degıstırmezlerse sen soylersın.
    TRANSALP XL700

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen degıstırme. ne de olsa bakıma gıdeceksın. buyuk ıhtımalle degıstırırler. degıstırmezlerse sen soylersın.
    tamam zaten değiştirmezlerse söylerler heralde
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı meugur74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu motordan almayı düşünüyordum. yeni kasa , eski kasa fiyatıyla olsaydı iyi olurdu alabilirdim. ama fiyat yükseliyor devamlı 2014 sade motor 5500tl olacak heralde.
    rtr160 getirebilselerdi daha iyi olurdu o paraya, alt motor hep aynı.

Bide bu motor biraz hassas galiba soft araziye gelmiyor(yol motoru).birşeyleri arıza veriyor. Motorun kronik veya muhtemel arıza verebilecek parçaları neler bilgi veririseniz iyi olur.(biz biraz keçi gibi motor aradığımız için )
    hassas mı ? apache ? ilk defa duydum apache nin hassas olduğunu :D arkadaşım apache siyle resmen off road bile yapıyor,soft arazi nedirki...taş gibi motor korkma sen

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam zaten değiştirmezlerse söylerler heralde
    enes bey motoya gideceksin ilk bakımda filtre değişiyor benim değişmişti öteki serviste sonra ikinci bakımı onlarda yaptırmıştım yine değiştirmişlerdi sen yine söylersin erdal abiye

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

gideceksen yazacaktım

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı meugur74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu motordan almayı düşünüyordum. yeni kasa , eski kasa fiyatıyla olsaydı iyi olurdu alabilirdim. ama fiyat yükseliyor devamlı 2014 sade motor 5500tl olacak heralde.
    rtr160 getirebilselerdi daha iyi olurdu o paraya, alt motor hep aynı.

Bide bu motor biraz hassas galiba soft araziye gelmiyor(yol motoru).birşeyleri arıza veriyor. Motorun kronik veya muhtemel arıza verebilecek parçaları neler bilgi veririseniz iyi olur.(biz biraz keçi gibi motor aradığımız için )
    soft mu hassasmı ?? profilimdeki foto hiçbirşey değil apache ile yaptıgım inanın bana bu motor göründüğünden duyulduğundan daha sağlam. Yada ben düşmesini atlamasını iyi biliyordum
    sbr, kuroscu ve TurkishPower bunu beğendiler.

Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enes bey motoya gideceksin ilk bakımda filtre değişiyor benim değişmişti öteki serviste sonra ikinci bakımı onlarda yaptırmıştım yine değiştirmişlerdi sen yine söylersin erdal abiye

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

gideceksen yazacaktım
    bey motodan aldım oraya götürüyorum sağ olun yinede

Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soft mu hassasmı ?? profilimdeki foto hiçbirşey değil apache ile yaptıgım inanın bana bu motor göründüğünden duyulduğundan daha sağlam. Yada ben düşmesini atlamasını iyi biliyordum
    amortisör ve jantlar baya damarlı bir fiyata sahip dikkat et derim

Motosikleti
    cf moto 400
    Depoyu fulledim 2 gün once ilk defa benzim olcumu yapacagim , su an 110km oldu 1 dis dustu benzin. Depoda ne kadar benzin vardi bilmiyorum ama 55 tl ye agzina kadar geldi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    16.000 km oldu, bakıma soktum Apache'yi bugün

Gidergen aradım, dedim ben kendi yağımı kendim alıp getiricem diye. Mırın kırın etti. Sonra razı oldu servis.

1 aydır YBR ya da CBF gibi gidiyordu kereta. Nazlı nazlı. Düşündüğüm çıktı ve diyafram değişti. Gitmicem demiyor şimdi Olan 50 liraya oldu.
    Yağı da Ipone 4R000RS 10-40 koydum. Denemek istedim. Bundan önce Motul 5100 vardı, memnun kaldım çok aklınızda olsun.
    Devir saati problemim vardı. Ikarus otobüs gibiydi. Bi aşşa bi yukarı. Kafasına göre işler... Rölantide çalışmaz falan. Kablo soketiyle falan oynadı yaptı bişeyler. Temassızlık varmış. Artık devir saatim de var. (CBF'de yok)

Park lambalarım patlaktı. Ben söylemeden (söylemeyecektim, olmasa da olur) değiştirdi. Park lambam da var.
    Vakit geldi artık diyip zincir - dişli takım değiştirdim komple.
    Buji ve filtreler işte bir de.

Gidiyor la şimdi motor. Şahin sollayamaz olmuştum yeminle. Musluk contası kadar şey ne hale soktu motoru. Diyafram önemli parça tabii yoksa 50 lira olmazdı fiyatı

16000 oldu ve hala fren balatalarımı değiştirmedim. Bu da ayrı bir husus. Bitmiyor yahu. Arka neyse de, ön frene hastayım. Hintli yapmış abi.

Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gidergen aradım, dedim ben kendi yağımı kendim alıp getiricem diye. Mırın kırın etti. Sonra razı oldu servis.

1 aydır YBR ya da CBF gibi gidiyordu kereta. Nazlı nazlı. Düşündüğüm çıktı ve diyafram değişti. Gitmicem demiyor şimdi Olan 50 liraya oldu.
    Yağı da Ipone 4R000RS 10-40 koydum. Denemek istedim. Bundan önce Motul 5100 vardı, memnun kaldım çok aklınızda olsun.
    Devir saati problemim vardı. Ikarus otobüs gibiydi. Bi aşşa bi yukarı. Kafasına göre işler... Rölantide çalışmaz falan. Kablo soketiyle falan oynadı yaptı bişeyler. Temassızlık varmış. Artık devir saatim de var. (CBF'de yok)

Park lambalarım patlaktı. Ben söylemeden (söylemeyecektim, olmasa da olur) değiştirdi. Park lambam da var.

Gidiyor la şimdi motor. Şahin sollayamaz olmuştum yeminle. Musluk contası kadar şey ne hale soktu motoru. Diyafram önemli parça tabii yoksa 50 lira olmazdı fiyatı

16000 oldu ve hala fren balatalarımı değiştirmedim. Bu da ayrı bir husus. Bitmiyor yahu. Arka neyse de, ön frene hastayım. Hintli yapmış abi.
    çizgiler duruyorsa sıkıntı yoktur fakat fren hidroliğini değiştirmende fayada var

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150

zerzuraa dıyaframa cok para vermıssın ben de degıstım 35 liradıı

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Sarışınla bir uludağ kaçamağı,

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

resimdeki ağaç, meşhur 600 yıllık asırlık çınar
    enesbingl ve ilkervirlan bunu beğendiler.

Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    iyi kar varmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

bugün bursa samanlı taraflarında mat titanyum gri tvs gördüm burdan mı acaba ?

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Selam arkadaşlar motoru aldığımdan beri hep şehir içi kullanmıştım bugun havada güzel şöyle biraz dolaşayım dedim İstanbul tarafından gelindiğinde Tekirdağ şehir merkezine girmeden Edirne yoluna bağlayan yeni yola çıktım. Motor henuz rodajda olduğu içinde basmıyorum normal hızda seyrederken motorun yolda gezdiğini farkettim .Fazla rüzgarda yoktu ama hani böyle rüzgar savurturya motoru aynen öyle geziyo motor ortalama hız 60 65 korktum gecemedim zaten .Lastikler orjinal üzerindekı lastikler yol tutuşu iyi değil biliyorumda bu kadar da değildir herhalde lastiklerden olabilirimi sizce yada fikri olan ..

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar motoru aldığımdan beri hep şehir içi kullanmıştım bugun havada güzel şöyle biraz dolaşayım dedim İstanbul tarafından gelindiğinde Tekirdağ şehir merkezine girmeden Edirne yoluna bağlayan yeni yola çıktım. Motor henuz rodajda olduğu içinde basmıyorum normal hızda seyrederken motorun yolda gezdiğini farkettim .Fazla rüzgarda yoktu ama hani böyle rüzgar savurturya motoru aynen öyle geziyo motor ortalama hız 60 65 korktum gecemedim zaten .Lastikler orjinal üzerindekı lastikler yol tutuşu iyi değil biliyorumda bu kadar da değildir herhalde lastiklerden olabilirimi sizce yada fikri olan ..

Bizimm lastiklerin bencre yoll tutuşu cok güzel kurudaa kaymiyo virajlarda guzell ama sadece islaktaa kayar bu lastik sadece suyaa tukuruk un ustunden gec kayar abii
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizimm lastiklerin bencre yoll tutuşu cok güzel kurudaa kaymiyo virajlarda guzell ama sadece islaktaa kayar bu lastik sadece suyaa tukuruk un ustunden gec kayar abii
    Abi yapmayin yahu azicik yattimi göt atiyor arka teker. Satacam diye degistirmiyorum yoksa ilk is degistirmek olurdu. Ayrica benim diyaframda bozuk ama yaptirmiyom 100km hiz yetiyor bana :D

Motosikleti
    Suzuki inazuma- PCX150
    Benimkide nazlı nazlı gidiyo 10.000 km de acaba diyaframdan mı ?

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal lastikten biraz daha iyi olan IRC kullandım. 10.000 km kadar IRC kullanıp, iyi bir lastiğe geçtim.
    Fark inanılmaz. Lastik değil arkadaşlar IRC ya da üzerinde ki orjinaller.

Hani bu 106 GTI kullanıp kendini uçak zannetmek gibi. Daha hızlısına binmemiş ki adam

Alıntı jukama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkide nazlı nazlı gidiyo 10.000 km de acaba diyaframdan mı ?
    Başlarda 8000den sonra açılıyordu motor. Turboluymuş gibi. 8000den sonra tekme atıyordu biri sanki motora arkadan. Birkaç yüz km sonra da o da gitti. Gaz yemiyordu isteksizdi. 4. vites ile hızlandığım yokuşta 3. vites ile 7000 devir sabit gider oldum.
    Sende de böyle midir durum bilmiyorum. Kronik zaten bu diyafram problemi. Elbet çıkar. O kauçuk-plastik parça benzin içinde dura dura esneme özelliğini yitiriyor.

Motosikleti
    Suzuki inazuma- PCX150
    Orjinal lastikten biraz daha iyi olan IRC kullandım. 10.000 km kadar IRC kullanıp, iyi bir lastiğe geçtim.
    Fark inanılmaz. Lastik değil arkadaşlar IRC ya da üzerinde ki orjinaller.

Hani bu 106 GTI kullanıp kendini uçak zannetmek gibi. Daha hızlısına binmemiş ki adam

Başlarda 8000den sonra açılıyordu motor. Turboluymuş gibi. 8000den sonra tekme atıyordu biri sanki motora arkadan. Birkaç yüz km sonra da o da gitti. Gaz yemiyordu isteksizdi. 4. vites ile hızlandığım yokuşta 3. vites ile 7000 devir sabit gider oldum.
    Sende de böyle midir durum bilmiyorum. Kronik zaten bu diyafram problemi. Elbet çıkar. O kauçuk-plastik parça benzin içinde dura dura esneme özelliğini yitiriyor.
    Şimde bendede seninki gibi bazen hayvan gibi çekiyo bazen de her viteste 8000 devir üstüne çıkmıyo. çıksa bile nazlana nazlana. Dün drift geçti beni öyle bi sinir oldum ki. Ayrıca hangi lastiğe geçtin ölçüleri neler? yaz gelmeden bende değiştircem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 37 kullanıcı var. (0 üye ve 37 misafir)

Bu Konudaki Etiketler