Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    valla boşu boşuna yapıyorlar heralde o sağ aynayı büyük çoğunluk kullanmayı bilmiyor hani zaten motor olunca nimetten saymıyorlar bizleri trafikte ama tekmeyle aldığım aynalardan sonra heralde kafalara kazınmıştır o aynaların hünerleri ve önemi ;)
    ayrıca fuarda ki pulsarı beğendim apache'den sonra alınabilir siyah rengi ;) ama fiyatı hemen gazlamışlar ilgi görünce motor ;(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Alıntı jukama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardeşim dizimde biraz çizik var korumalı mont olmasa dirsekler çizilcekti motorun kafa grenajı korumalık bide aynalarda hasar var
    Onlari hallrdersin yaa kolay sana bisey olmasinda aman gersi hijaye

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arakadaslar tbuda sbr selamı abi bi cik arkadada sorum var
    Apache rtr 150 nin on dislide kece varmiss sizce onun degisimi ne kadar dir ben bu yerde sordum 30 dedi bana islerimin yigunlugundan dolayi motoru komsuma yani benden onceki sahibine verdim yarin o goturecek servise bakalim nelrr olacakk...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Cok sukut bende kafadan pek zirilti falan gelmiyo bu konuda ii mm motorumda hc ses yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Surat motordan baktim kece takimi 18 lira diyo dogrumudur arkadaslar yaa
    Yok mu bilenn

fatih35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150
    Onlari hallrdersin yaa kolay sana bisey olmasinda aman gersi hijaye

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Yok mu bilenn
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...11819855/detay

10 tl benzinle 60 km gidiyor arkadaşlar neden bu kadar çok yakıyor? Birde xenon far kullaan varmı?

Motosikleti
    Kardeşim o on amarsitor kecsii bana disli kecesi gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 tl benzinle 60 km gidiyor arkadaşlar neden bu kadar çok yakıyor? Birde xenon far kullaan varmı?
    Uykusuz bizim motorlara xenon gitmiyo malesef bende mercekli zenon istiyorum ama cok ugras ister 3 gun ugrasalmazz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Merhaba slm yaa tbusaa sabrii abi selami abi ses verin
    Abi bugun servisten geldi motor diyafram degisti + 35 yag filitre 45 +dişli ler gaz yagu ile temizlendi 10 lira + hava ayari karburator hava filitresi gaz ayari hava ayari +iscilikkkk toplam 125 tl tabi ...

Bu arada debrajj mushuruuuuu varmiss o gevsemisss veee o motoraa bagliymiss yagg ordann akmiss dedii sizceee dogrumuu saygilar

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Uykusuz bizim motorlara xenon gitmiyo malesef bende mercekli zenon istiyorum ama cok ugras ister 3 gun ugrasalmazz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Abi bugun servisten geldi motor diyafram degisti + 35 yag filitre 45 +dişli ler gaz yagu ile temizlendi 10 lira + hava ayari karburator hava filitresi gaz ayari hava ayari +iscilikkkk toplam 125 tl tabi ...

Bu arada debrajj mushuruuuuu varmiss o gevsemisss veee o motoraa bagliymiss yagg ordann akmiss dedii sizceee dogrumuu saygilar
    ön dişlinin orda debriyaj müşü var gevşeyince yağ akıtıyor daha öncede duymuştum 1 litre gaz yağı 3 küsür tl doğru hesapladıysam 45 tl gibi brişçilik ödemişsin biraz fazla almış

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişlinin orda debriyaj müşü var gevşeyince yağ akıtıyor daha öncede duymuştum 1 litre gaz yağı 3 küsür tl doğru hesapladıysam 45 tl gibi brişçilik ödemişsin biraz fazla almış
    Anladim oraa grvsemis dedi yaa valla ali ben motoru servisee bilee goturmedimm ki bizim komsu goturduu. Isler yogun oldugundan ama ses falan degismis. Bugun 200km yol yapmis 134 gotmus.. iste bugun bidaha kontrol edecekler mushurr motoraa baglii demii yani yagin olfugu yere
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    selamun aleyküm arkadaşlar.
    dün akşam başıma çok tuhaf bi olay geldi. motora binmiyordum 2 gündür. akşam çalıştırdım 1 km kadar bi yol gittim motoru çektim. neyse işlerimi hallettim birkaç saat sonra motorun yanına geldim, marşa basarım basarım çalışmaz. ayaktan felan denedim yine çalışmadı. hava filtresini bi sökeyim dedim. bi söktüm baktım hava filtresi kutusu ağzına kadar benzin dolmuş nasıl oldu neden oldu anlamadım ilk kez böyle birşey geldi başıma. hava filtresi kutusu resmen ağzına kadar benzin dolmuş. babam benzin şamandırası açık kalmıştır oda hava filtresine dolmuştur dedi. neyse söktüm hava filtresini boşalttım benzini. temizledim kuruladım iyice geri yerine taktım çalıştı. şimdilik sorun yok. benden başka bu olayı yaşayan varmı acaba
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşam başıma çok tuhaf bi olay geldi. motora binmiyordum 2 gündür. akşam çalıştırdım 1 km kadar bi yol gittim motoru çektim. neyse işlerimi hallettim birkaç saat sonra motorun yanına geldim, marşa basarım basarım çalışmaz. ayaktan felan denedim yine çalışmadı. hava filtresini bi sökeyim dedim. bi söktüm baktım hava filtresi kutusu ağzına kadar benzin dolmuş nasıl oldu neden oldu anlamadım ilk kez böyle birşey geldi başıma. hava filtresi kutusu resmen ağzına kadar benzin dolmuş. babam benzin şamandırası açık kalmıştır oda hava filtresine dolmuştur dedi. neyse söktüm hava filtresini boşalttım benzini. temizledim kuruladım iyice geri yerine taktım çalıştı. şimdilik sorun yok. benden başka bu olayı yaşayan varmı acaba
    Sirf meraktan acyim baktim hava filtresine kız gibi masallah. Ayriyetten birisi sen yokken tahliye hortumuyla oynadiysa benzin.ne calmak icin bu dedigin olabilir.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    dostum dediklerinde abartmıyorsan kesinlikle yağını değiştir. o benzin yağa karışmıştır mutlaka.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum dediklerinde abartmıyorsan kesinlikle yağını değiştir. o benzin yağa karışmıştır mutlaka.
    niye abartayım dostum salakmıyım böyle bi konuda ne amaçla abartayım? motor 180 yaptı demiyorumki hava filtresine benzin dolmuş diyorum..
    bilmiyorum valla motora yağ karıştımı ama duman atmadı çalışınca. karışsa duman atmazmıydı? hava filtresine değinceye kadar benzin doluydu içi
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf ci ybr cilere inat forumda paylaşılması lazım :D

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf ci ybr cilere inat forumda paylaşılması lazım :D
    aynen son ban yemeyelim

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    niye abartayım dostum salakmıyım böyle bi konuda ne amaçla abartayım? motor 180 yaptı demiyorumki hava filtresine benzin dolmuş diyorum..
    bilmiyorum valla motora yağ karıştımı ama duman atmadı çalışınca. karışsa duman atmazmıydı? hava filtresine değinceye kadar benzin doluydu içi
    estagfurullah salaklıkla alakası yok. filtre kutusuna çok benzin dolduğunu anlatmak için mübalağa yapmış olabilirsin.. yağa benzin karıştığında duman atmaz. benzine yağ karıştığı zaman duman atar. yani benzin deposuna yağ karışırsa duman atar. ama karterdeki yağa benzin karışırsa duman atmayabilir. bence eczaneden büyük bir iğne enjektör al ve motordan yağ çek. yağı incele bakalım bir tuhaflık varmı? ama bunu motor soğukken yap.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    bu durum karbüratörün görevini yerine getiremediğini gösteriyor. Eski motorlarda motor durdurunca musluk kapatılırdı. neden çünkü o anki karbüratörün taşmayı engelleyici aparatı yoktu da ondan. Tabi bir çok çağdaş motosiklet günümüz teknolojisini kullanıyordu onlara lafım yok ama bazıları böyleydi belki de gördüğüm motorların karbüratöleri sorunluydu ve kullancııları değiştirmeyip böyle bir uygulamada bulunuyorlardı. Ayrıca yağı değiştir diyen arkadaşlara katılıyorum hava filitresine gitmişse benzin aşağı da az da olsa çok da olsa süboplardan geçip inmiştir. yağı kesinlikle değştir yoksa ALLAH korusun bir bakmışsın motoru ısıtmışsın ve o da ne motor alev almış her şey olabilir.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel video

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel video
    tesekkurler ) vk dan buldum bende

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At

hacı senden fazla para almışlar bence

@uykusuz corap
    motorun hava filtresi, buji, değiştir. hava karbüratör ayarına baktır. zincir cok gevşek mi ona bak. lastiklerin havasını kontrol et.
    10 liraya 75 80 km kadar gidiyordu benim motor. sen şuan fazla yakıyorsun bana kıyasla
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estagfurullah salaklıkla alakası yok. filtre kutusuna çok benzin dolduğunu anlatmak için mübalağa yapmış olabilirsin.. yağa benzin karıştığında duman atmaz. benzine yağ karıştığı zaman duman atar. yani benzin deposuna yağ karışırsa duman atar. ama karterdeki yağa benzin karışırsa duman atmayabilir. bence eczaneden büyük bir iğne enjektör al ve motordan yağ çek. yağı incele bakalım bir tuhaflık varmı? ama bunu motor soğukken yap.
    içim rahat etmedi gittim yağı kontrol ettim hatta bir miktarını cakmakla yakmaya calıstım benzın karıstıysa yanar dıye ama yanmadı. Yarın bı sanayıye goturup sorayım sebebını ve cozumunu. Vakıt ayırdıgın ıcın cok sagol ıyı geceler kardesım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durum karbüratörün görevini yerine getiremediğini gösteriyor. Eski motorlarda motor durdurunca musluk kapatılırdı. neden çünkü o anki karbüratörün taşmayı engelleyici aparatı yoktu da ondan. Tabi bir çok çağdaş motosiklet günümüz teknolojisini kullanıyordu onlara lafım yok ama bazıları böyleydi belki de gördüğüm motorların karbüratöleri sorunluydu ve kullancııları değiştirmeyip böyle bir uygulamada bulunuyorlardı. Ayrıca yağı değiştir diyen arkadaşlara katılıyorum hava filitresine gitmişse benzin aşağı da az da olsa çok da olsa süboplardan geçip inmiştir. yağı kesinlikle değştir yoksa ALLAH korusun bir bakmışsın motoru ısıtmışsın ve o da ne motor alev almış her şey olabilir.
    heralde benzin şamandırası takılı kaldı ve benzin hava filtresine doldu, Allah korusun eğer dediğiniz gibi yağa benzin karışırsa motoruda kitler ve yanadabilir. Yarın bi göstereceğim sağolun cevabınız için. iyi geceler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler