Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı erhanmehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tam yakıyordum ki benzine indirim gelicek dediler bende indirimi bekliyorum indirim gelince yakıcam.
    tvsyle geçiliyorsan motorunda bi sıkıntı vardır. zincirin gevşektir lastiğin iniktir. bujin iyi ateşlemiyordur, subap ayarın kaçıktır. karbürator hava yakıt ayarı ayarsızdır.
    daha bi cok sebep var. en büyük sıkıntı da plotaj hatası olabilir.. tvs 6 7 binden sonra çoşuyor.. 5 binde vites değiştiriyorsan çin malı scooter bile geçer seni
    14 dişli var bende düzde yatıncan 128 rahat görüyorum rüzgar olmadıgında.
    egimli yolda zaten bu alet 140 üstüne cıkabiliyor. ışıklarda cbr 125 bile 100 den sonra filan gelebiliyor yanıma. yoksa stop lambasını izliyor.
    TurkishPower ve M.balibey bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YZF R-25
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvsyle geçiliyorsan motorunda bi sıkıntı vardır. zincirin gevşektir lastiğin iniktir. bujin iyi ateşlemiyordur, subap ayarın kaçıktır. karbürator hava yakıt ayarı ayarsızdır.
    daha bi cok sebep var. en büyük sıkıntı da plotaj hatası olabilir.. tvs 6 7 binden sonra çoşuyor.. 5 binde vites değiştiriyorsan çin malı scooter bile geçer seni
    14 dişli var bende düzde yatıncan 128 rahat görüyorum rüzgar olmadıgında.
    egimli yolda zaten bu alet 140 üstüne cıkabiliyor. ışıklarda cbr 125 bile 100 den sonra filan gelebiliyor yanıma. yoksa stop lambasını izliyor.
    Benim motor 24000 km civarı oldu heralde sogukta çalışmıyordu geçen gün subab ayarı yapıldı. ( kardeşim yaptırdı) Bide böyle deneneyim ama 5. viteste motor 8-9 civarına gelince hızlanmıyor. Sende de böylemi vitesleri kaç binde değiştiriyorsun. Özellikle 4. vitesi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Buji kaç bin bakımında değişiyor bilen varmı 5 binde şuan değiştirsemmi ?

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Hangi cbr mis bakim o cbr tvs yarısını söyleyin arkadaşa tvs yi ben kullandım cbr iki şoför değişti yinede tvs aldı ama .e 5 de cbr yalan eder tvs yi ispatli
    sbr bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji kaç bin bakımında değişiyor bilen varmı 5 binde şuan değiştirsemmi ?
    kitapçıkta 9 bin yazıyor ben 6 binde değiştirdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

ulan geçen gece benim apacheye egsoz taktırıyordum rüyada o sabahtan beri şeytan dürtüyor yeminle
    ercan41 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R-25
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi cbr mis bakim o cbr tvs yarısını söyleyin arkadaşa tvs yi ben kullandım cbr iki şoför değişti yinede tvs aldı ama .e 5 de cbr yalan eder tvs yi ispatli
    Kardeş apache ile max kaç , cbr ile max kaç görülüyor?

Kardeş apache ile max kaç , cbr ile max kaç görülüyor?
    apache orjinal haliyle düz yolda yatarak 133 %10luk şaşma desek 120 km

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Benim motor 24000 km civarı oldu heralde sogukta çalışmıyordu geçen gün subab ayarı yapıldı. ( kardeşim yaptırdı) Bide böyle deneneyim ama 5. viteste motor 8-9 civarına gelince hızlanmıyor. Sende de böylemi vitesleri kaç binde değiştiriyorsun. Özellikle 4. vitesi.
    14 dişli ile vitesleri uzatarak değiştiriceksin. zaten beşinci vites ekonomi gibi bişi oluyor
    4. viteste 118 filan görüp 5 e atıyorum
    zaten 5.vitesten sonra 6-7 km daha yapıyor 125 126 ya nazlana nazlana cıkıyor
    5.vitese atarken 9 10 bin devir yapmadan atarsan 5. vites zaten ölü gibi. cok agır hızlanıyor.
    14 dişli uzun yol dişlisi. ben memnunum uzun yol olarak kullanıyorum motorumu. sogukta yagmur da kullanmıyorum, şehir içinde kullanmıyorum.
    ama istanbulda olsam şehir içi için 13 dişli kullanırdım.

aksini söyleyen yok zaten
    100 den sonra 110dan sonra geliyor cbr geciyor.
    ama kalkışta ilk 500 1000 metrede tvs cok seri oldugundan köpek gibi gidiyor.
    cbr da ben 148 gördüm.
    tvs de gördüğümde 142, o da cok fazla artıları oldugu için oldu rüzgar egim filan
    # motosikletle.blogspot

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    ben selonun ınazuması ıle olctum 150 gormus bende aynı degerı gordum tvs 14 dıslı ıle bıldıgın kopek gıbı gıder ama 90 dan sonra cbr grenaj sayesınde ruzgarı yarıyor baslıyor uzamaya
    selo9115 bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    su bakim konusunda ne kadar sanssizim... Yetkili servise gittim, Alpet scooter yagi koydu. Motorun eski sahibinin ustasina gittim. Castrol magnatec araba yagi koydu 10/40. Baya bir tartistik. Yok mineral yagmis. Ust kapakta kurum baglatirmis. Atma elimde yag yok baska desene dedim. Neyse... Ustelik 50 lira aldi bu ise... tamam motorum eski ama bu kadar hor mu gorulmeli yani...

Sizce bu castrol yag ile kac km idare edebilirim? Hemen degismeli mi?

Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su bakim konusunda ne kadar sanssizim... Yetkili servise gittim, Alpet scooter yagi koydu. Motorun eski sahibinin ustasina gittim. Castrol magnatec araba yagi koydu 10/40. Baya bir tartistik. Yok mineral yagmis. Ust kapakta kurum baglatirmis. Atma elimde yag yok baska desene dedim. Neyse... Ustelik 50 lira aldi bu ise... tamam motorum eski ama bu kadar hor mu gorulmeli yani...

Sizce bu castrol yag ile kac km idare edebilirim? Hemen degismeli mi?
    debriyaj kaçırabilir o yağla haberin olsun

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    ben selonun ınazuması ıle olctum 150 gormus bende aynı degerı gordum tvs 14 dıslı ıle bıldıgın kopek gıbı gıder ama 90 dan sonra cbr grenaj sayesınde ruzgarı yarıyor baslıyor uzamaya

Cbr 125 uzun yolda tvs yi üzer

Tvs 100 km ye kadar super fakat 100 den sonra baslanir nazlanmaya

Motosikleti
    YZF R-25
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 uzun yolda tvs yi üzer

Tvs 100 km ye kadar super fakat 100 den sonra baslanir nazlanmaya
    cbr 6 vites oldugu için mi geçiyor sonuçta biri 150 cc digeri 125 cc.

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 abs (2014)
    Arkadaslar merhaba. Şubatta askere gideceğim icin motoru garaj'a alicam fakat internette yok depoyu sök , bujileri sök silindire pas engelleyici koy falan bir suru tavsiye var. Bunlari yaparsam motoru toplayamam bi daha o yuzden sadece aküyü çikartip , depodaki benzini bosaltip üstünü örtsem yetmez mi ? Yada aküyü çıkartmadan tetikleme ile calismaz mi aku bitmis bile olsa geldigimde ?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı vardar1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. Şubatta askere gideceğim icin motoru garaj'a alicam fakat internette yok depoyu sök , bujileri sök silindire pas engelleyici koy falan bir suru tavsiye var. Bunlari yaparsam motoru toplayamam bi daha o yuzden sadece aküyü çikartip , depodaki benzini bosaltip üstünü örtsem yetmez mi ? Yada aküyü çıkartmadan tetikleme ile calismaz mi aku bitmis bile olsa geldigimde ?
    depoyu boş tutma. aksine gırtlagına kadar doldur. akuyu cıkartsanda cıkartmasanda buyuk ıhtımalle akun bıtecek.. en son yapabılıosan bujıyı sokup içine bı kac damla yag damlat. sonra ayak marsına bı kac kere bas. orta sehpaya kaldırıp ustunu ort.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 abs (2014)
    Bujiyi sökme isini kullanma klavuzundan bakarim artik. Akuyu geldigimde serviste tekrar doldurturum olmadi. Zinciri yağli mi birakicaz yoksa temizleyip mi ?
    Motor yagınıda bosaltmak gerekir mi ? Cok ugrastiriyorum kusura bakmayin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Yakın zamanda sigortasını yenileyen oldu mu acaba arkadaşlar ?

Ve tabi olduysa ne kadara yeniledi hangi sigorta şirketinden ?

Bujiyi sökme isini kullanma klavuzundan bakarim artik. Akuyu geldigimde serviste tekrar doldurturum olmadi. Zinciri yağli mi birakicaz yoksa temizleyip mi ?
    buji için kovan anahtar gerek bir tanede akü şarj cihazı alabilirsin 30 40 tl bişey zinciri temizleyip yağlarsan paslanma azalır paran varsada ucuzundan motoryağını değiştir yoksada bişey olmaz

Alıntı emre.cinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda sigortasını yenileyen oldu mu acaba arkadaşlar ?

Ve tabi olduysa ne kadara yeniledi hangi sigorta şirketinden ?
    axada 111 tlye %5 geçikme zamlı olarak yaptırdım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Bende bi önceki sigortamı axadan yapmıştım 150 tl civarıydı. Bugün aradılar süresi yaklaştığı için 204 tl fiyat verdiler

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    motor yagını bosaltma. zinciri yaglı bırak..bu arada askerliği kısa dönemmi yapcan?
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler