Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünkü yalovadan ...
    http://imageshack.us/a/img15/1828/kyww.jpg
    Lastikleri parlatmak için arap sabunu kullanıyordum yıkadıktan sonra farkettım lastiklerin yanakları bem beyaz oldular lastigin kimyasını bozuyor diye düşünerek artık sürmeyecegim ama beyaz lekeler kaldı lastikte sıcak suyla bile süngerin yeşil tarafıyla ovalayınca bile çıkmıyor

http://imageshack.us/a/img818/9189/dyug.jpg
    Lastikleri parlatmak istiyorsan tavsiyem Kola sür. Süngerle. Şaşırtıcı gelebilir ama gerçekten uzun süre parlak kalmasını sağlıyor. Şişenin dibinde kalan kolayı kullanıyorum genelde çoğu zaman.
    ercan41 ve fatih çelikk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri parlatmak istiyorsan tavsiyem Kola sür. Süngerle. Şaşırtıcı gelebilir ama gerçekten uzun süre parlak kalmasını sağlıyor. Şişenin dibinde kalan kolayı kullanıyorum genelde çoğu zaman.
    lastiklere yanakta olsa birşey sürmenizi tavsiye etmem malum iki teker
    sbr bunu beğendi.

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var aynaları söküp onların yerine gidonun yanında takılan şu ürüünü takmak istiyorum. fiyatıda 16 TL gibi birşey ama olurmu olmazmı onu bilmiyorum deneyen varmı hiç ?

Motosikleti
    Km arttıkça motorsikletin huyu suyu da değişmeye başladı...

Sabah işe gitmek için hazırlanıyorum, geliyorum motrun başına, motor soğukken marşa ilk bastığımda çalışıyor, rolantiye bıraktığımda ise sönüyor. Sonrasında marşa ne kadar bassam çalışmıyor. Bir süre kontağı kapatıp bekliyorum tekrar basıyorum çalışıyor hemen hareket ediyorum... ışıkta durdum diyelim tekrar sönüyor, tekrar kontak kapat aç ta ki motor ısınıncaya kadar. Havalar henüz aman aman da soğumuş değilken neden böyle olmaya başladı :( Artık jikle ile ısındırıyorum motoru, sabahın 7.30'unda büyük bi eziyet oluyor apartmandakilere gürültüden :(

Gelelim sadete. bu sorunla karşılaşan arkadaşlar varmı ?
    Motosikletim 5.100km de şuanda.
    Sorunun Karbüratör ayarıyla bir alakası olabilir mi ?

Sabah işe gitmek için hazırlanıyorum, geliyorum motrun başına, motor soğukken marşa ilk bastığımda çalışıyor, rolantiye bıraktığımda ise sönüyor. Sonrasında marşa ne kadar bassam çalışmıyor. Bir süre kontağı kapatıp bekliyorum tekrar basıyorum çalışıyor hemen hareket ediyorum... ışıkta durdum diyelim tekrar sönüyor, tekrar kontak kapat aç ta ki motor ısınıncaya kadar. Havalar henüz aman aman da soğumuş değilken neden böyle olmaya başladı :( Artık jikle ile ısındırıyorum motoru, sabahın 7.30'unda büyük bi eziyet oluyor apartmandakilere gürültüden :(

karbüratör ayarı şart daha doğrusu iğne ayarı bende iğne ayarı yapmak için ve karbüratörü temizlemek için söktüm şimdi 40 derece havada jikleli ısıtıyoruz

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör ayarı şart daha doğrusu iğne ayarı bende iğne ayarı yapmak için ve karbüratörü temizlemek için söktüm şimdi 40 derece havada jikleli ısıtıyoruz
    Hay maşallah Hapı yuttuk desene. Gelde o ayarı yapabilecek birini bul

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache

Pasa senin sorunun hava ayari yarim tur ac dene bak duzelicektir

Hay maşallah Hapı yuttuk desene. Gelde o ayarı yapabilecek birini bul
    aman bilmiyorsan sakın kurcalama ben yaptım her ilk binişimde kendime saydırıyorum gidişte sorun yoksa ilk çalışma işkence bakalım kışın ne yapıcaz asıl eğlence o zaman başlıyor

Motosikleti
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pasa senin sorunun hava ayari yarim tur ac dene bak duzelicektir
    Muhtemelen hava ayarı ile alakalı. Ama ince işçilik isteyen bir işe benziyor kurcalamak istemiyorum, yarım tur aç derken, hangi vidayı hangi tarafa açıcaz yarım tur ? Hazırkinden de olmayalım

Motosikleti
    Muhtemelen hava ayarı ile alakalı. Ama ince işçilik isteyen bir işe benziyor kurcalamak istemiyorum, yarım tur aç derken, hangi vidayı hangi tarafa açıcaz yarım tur ? Hazırkinden de olmayalım

Karburatorun en alt kisminda sari altin renginde duz tornavida agizli bir vida var onu yarim tur sola ön tekere dogru cevir
    Ertesi gun sabah calistirirken bak yine stop ediyorsa ceyrek tur daha cevir
    Ama ilk basta cevirmeden oncede kendine bir nisan koy olaki cok cevirdiginde eski ayara getirmek icin cok basittir aslinda

Sabah lari motor ilk calismada az hava az benzin yerine fazla hava az benzin ister ki rahat calismasi icin jikle de bu ise yarar
    Kelebegi acar iceriye fazla hava gelmesini motorun daha rahat calismasini saglar

Tmm dostum kaptin sen onu

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Bu sıralar benimde motorda rolantisi bozuk çalışmaya başladı.Altta ki vidayı çeviriyorum ya çok fazla rolanti de çalışıyor ya da çok az bence havalar hafiften serinledi onunla alakalı olabilir diye düşünüyorum.

mstgcl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Size tavsiyem, sanayi sitesinde benzinli araba tamircisine gidip hava emisyon ayarını bilgisayar ile yaptırmanız.

tornavidayla bu işler olmuyor. benimde başımdan bu sorun geçti vidayı sağa çevir sola çevir bir şey elde edemezsin

motosiklet tamircilerinde bahsettiğim cihaz yok boşa uğraşmayın.

Motosikleti
    Alıntı mstgcl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size tavsiyem, sanayi sitesinde benzinli araba tamircisine gidip hava emisyon ayarını bilgisayar ile yaptırmanız.

tornavidayla bu işler olmuyor. benimde başımdan bu sorun geçti vidayı sağa çevir sola çevir bir şey elde edemezsin

motosiklet tamircilerinde bahsettiğim cihaz yok boşa uğraşmayın.

sen yenisin galiba
    tumasu bunu beğendi.

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    slm selami abi ne haber nasılş sın

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karburatorun en alt kisminda sari altin renginde duz tornavida agizli bir vida var onu yarim tur sola ön tekere dogru cevir
    Ertesi gun sabah calistirirken bak yine stop ediyorsa ceyrek tur daha cevir
    Ama ilk basta cevirmeden oncede kendine bir nisan koy olaki cok cevirdiginde eski ayara getirmek icin cok basittir aslinda

Sabah lari motor ilk calismada az hava az benzin yerine fazla hava az benzin ister ki rahat calismasi icin jikle de bu ise yarar
    Kelebegi acar iceriye fazla hava gelmesini motorun daha rahat calismasini saglar

Tmm dostum kaptin sen onu
    Tam tersi üstad,

havayı kısar. Zengin karışım hazırlar böylecene...

Motosikleti
    slm arkadaşlar bi sorum olacak sizlere motor eski sahibi 141 demisti ama ben 115 geçemedim ama rüzgara karsı o kadar ruzgar vardiki kask kavamdan uçaktı bu motor başka gidiyo ama hiç bogulmadan yokuş çıkıyo çok güzel makina ama daha 115 geçeemdim neden acaba

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bi sorum olacak sizlere motor eski sahibi 141 demisti ama ben 115 geçemedim ama rüzgara karsı o kadar ruzgar vardiki kask kavamdan uçaktı bu motor başka gidiyo ama hiç bogulmadan yokuş çıkıyo çok güzel makina ama daha 115 geçeemdim neden acaba
    belki 115i geçmemeye programlıdır?

Motosikleti
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

[/COLOR]

Sabah işe gitmek için hazırlanıyorum, geliyorum motrun başına, motor soğukken marşa ilk bastığımda çalışıyor, rolantiye bıraktığımda ise sönüyor. Sonrasında marşa ne kadar bassam çalışmıyor. Bir süre kontağı kapatıp bekliyorum tekrar basıyorum çalışıyor :) hemen hareket ediyorum... ışıkta durdum diyelim tekrar sönüyor, tekrar kontak kapat aç ta ki motor ısınıncaya kadar. Havalar henüz aman aman da soğumuş değilken neden böyle olmaya başladı :( Artık jikle ile ısındırıyorum motoru, sabahın 7.30'unda büyük bi eziyet oluyor apartmandakilere gürültüden :(

valla ben mlatyadayım sabah 6 da tek marsa alıto 3 dk ınıyo ve devam ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

çok komiksin :pr:
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bir denemek istiyorum bakalım benim gönlüme hitap edicekmi 14 dişli titreşim yağla alakalımıdır bilemicem sabri abi cevap versin tecrübeli olarak
    yağ azda olsa titreşimi etkiler ama motordaki tüm titreşimi yağın üstüne atmak doğru olmaz..çok kötü yağ kullanırsan motorun bıraz daha fazla titrer ama kaliteli marka yağlar arasında çokta fark yoktur..ercan bari sen titreşimden bahsetme yau benim görüşüm budur

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

slm arkadaşlar geçen kaza yapmıştım onun maliyeti 340 lira buldu yeni saat ve far hariç herşey degişti sbr ve selo abiye teşekür

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...55345440_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...28975011_o.jpg
    geçmiş olsun fatih. son kazan olur inşallah.
    ercan41 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti

Lastik hava basinclarini kontrol et

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 37 kullanıcı var. (0 üye ve 37 misafir)

Bu Konudaki Etiketler