Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır gerekmiyor. ama servisler sıkıp bakıyor nedense

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

motoru iyi muhafaza etmediysen ateşleme kesici dediğin şey oksitlenmiş olabilir. içine bol bol wd40 sık sonra bir süre aç kapa kendine gelir..bikaç motorda daha başımıza gelmişti.

Sabri çok sağ ol bilgiler için sende olmasan yanmışız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs rtr 150
    mrb lar. dün servise gittim motorda 3 4 k devirde giderken 1. ve 2 . viteste tekleme gibi bişiler oluyordu.benzin emmiyor gibi sanki.serrviste dişliler yıpranmış zincir yıpranmıs esneme yapıyor salma yapıyor dedielr değiştirtmedim. dişli ne alayımda taktırayım 13 43 yada 14 43 düşünüyorum. 14 43 kullanan varsa performansı hakkında bilgi verebilirmi birde zincir hangi marka almalıyım oringli tavsiye ediyorlar.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabri çok sağ ol bilgiler için sende olmasan yanmışız
    estagfurullah forum paylaşım için var. ama hala bir toplanamadık 8-10 apache.. hala içimde bi uhdedir haberiniz olsun dostlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Alıntı tumasu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb lar. dün servise gittim motorda 3 4 k devirde giderken 1. ve 2 . viteste tekleme gibi bişiler oluyordu.benzin emmiyor gibi sanki.serrviste dişliler yıpranmış zincir yıpranmıs esneme yapıyor salma yapıyor dedielr değiştirtmedim. dişli ne alayımda taktırayım 13 43 yada 14 43 düşünüyorum. 14 43 kullanan varsa performansı hakkında bilgi verebilirmi birde zincir hangi marka almalıyım oringli tavsiye ediyorlar.
    motor kaç km de?
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    tvs rtr 150
    estagfurullah forum paylaşım için var. ama hala bir toplanamadık 8-10 apache.. hala içimde bi uhdedir haberiniz olsun dostlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

motor kaç km de?
    23 200 daha önce değiştirmemiştim ama hiç aksatmadım zincirin dişlinin temizlenmesini yağını spreyini.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    23 200 daha önce değiştirmemiştim ama hiç aksatmadım zincirin dişlinin temizlenmesini yağını spreyini.
    zincirinin ömrünü tamamladığını varsayıp şu yorumu yapıyorum.. apachenın gucu bence 14 43 dıslıyı cevirmeye yetmez..ya arkayı 43 yap yada önü 14.. orjinal zinciri zaten oringli.. zincir bakımınıda aksatmıyorum diyorsan oringli alman en mantıklısı..
    TRANSALP XL700

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N

motor kaç km de?
    Sizin Amasra gezisi olmadı mı ya sabri

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin Amasra gezisi olmadı mı ya sabri
    ben katılamadım, selami de benim yüzümden gitmedi iki motor gazlayıp gitmişler..
    TRANSALP XL700

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    zincirinin ömrünü tamamladığını varsayıp şu yorumu yapıyorum.. apachenın gucu bence 14 43 dıslıyı cevirmeye yetmez..ya arkayı 43 yap yada önü 14.. orjinal zinciri zaten oringli.. zincir bakımınıda aksatmıyorum diyorsan oringli alman en mantıklısı..

arkayı değiştirelim sadece o zaman nedersin sen sabri kardeş ? ön tarafı açmak biraz daha meşakatli ve ugrastırır ekstradan. ben arka lastigi değişirken hemen arka dişliyide değişriim olur biter böylece. ama arkanın 2 diş küçülmesi gerekir bence 1 diş klüçültmek farketmez sanırm ?

Motosikleti
    tvs rtr 150
    14 44 yada 13 43 ikisinden birini yap diyosun yani sabri

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    14 44 yada 13 43 ikisinden birini yap diyosun yani sabri
    aynen öyle diyorum
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    tvs rtr 150
    aynen öyle diyorum
    eywallaahhhh.

pazartesi günü karşıdan hızla gelen kamyonun sıkıştırması nedeniyle ne kadar çırpınsamda yol kenarındaki çakıllara girip ufak çaplı ikinci kazamı yaptım. yırtılan monta ve pantolona hatta yamulup u halini alan koruma demirine üzülmedim ama o yavşak kamyon şöförünün kaçmasına son derece ayar oldum. şimdi size sorum, kamyonun plakasını arkamdan gelip olaya şahit olan taksinin şoförü almış olay geçti gitti ama plaka üzerinden bu şahsa bi yatırım uygulatabilir miyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanılmıyorsam bi kaç konu önce birisi topuzların değiştirilemiyeceğini yazmıştı .
    siz bence herşeyden önemlisi size birşey olmadığı için sevinin.topuz için moralini bozma benim 1 ay da 2 topuz da çizildi ezildi (: ama motor sağlam ben sağlamım.o çizikte nazarı olsun motorun yahu.yine gözüne çarpmaması için uygun boyayla sıyrılan yeri boyayabilirsin.geçmiş olsun tekrardan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

motorun koruma demirleri çok kötü.benim ilk kazamda koruma sağlamasına rağmen kırılmıştı.kaynak yapıldı.bence biraz daha büyük ve daha sağlam bi koruma demiriyle değiştirmek lazım.
    dostum gidon topuzunu illede değiştirteceğim dersen, bunu işi bilen birine yaptırman lazım çünkü topuzları ısıtıp genleşmesini sağladıktan sonra sökülmesi lazım. başka yöntemi varsa bilmiyorum ama değişik yöntemlerle sökemeyeni çok gördüm :D

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    Arkadaşlar merhaba motorumu satıyorum.Okul nedeyiyle 3 ay evvel aldığım yeni kasa apache imi satıyorum motorumu bilen bilir . servis bakımlıdır .bakımlara hep erken gidilmiştir 2000km asla beklenmemiştir.
    forumdan sabri ve selami abi motoru görmüştür ikiside bir nevi makinama kefil bile sayılabilirler :D

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır gerekmiyor. ama servisler sıkıp bakıyor nedense

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

motoru iyi muhafaza etmediysen ateşleme kesici dediğin şey oksitlenmiş olabilir. içine bol bol wd40 sık sonra bir süre aç kapa kendine gelir..bikaç motorda daha başımıza gelmişti.
    aynı sorun bendede var stop etmiyor meret tuş kapalıykende gaza basınca kesik kesik ateşleyip 4 bin devire gelip kalıyor orada wd40ta denedim olmadı motorcuda kapanmış servise gitmeyede üşendim neden olur Sabri abi pas vs yok içinde açıp baktım

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba motorumu satıyorum.Okul nedeyiyle 3 ay evvel aldığım yeni kasa apache imi satıyorum motorumu bilen bilir . servis bakımlıdır .bakımlara hep erken gidilmiştir 2000km asla beklenmemiştir.
    forumdan sabri ve selami abi motoru görmüştür ikiside bir nevi makinama kefil bile sayılabilirler :D
    ben senin makınana kefil olmam her 300km de bir zinciri temizleyip yağlıyon..zincirin aşınmıştır senin

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bendede var stop etmiyor meret tuş kapalıykende gaza basınca kesik kesik ateşleyip 4 bin devire gelip kalıyor orada wd40ta denedim olmadı motorcuda kapanmış servise gitmeyede üşendim neden olur Sabri abi pas vs yok içinde açıp baktım
    illaki bi temassızlık falan vardır. ya anahtarda yada kablolarda.. anahtarı direkt olarak bağlayıp dene..sorun devam ederse kabloları kontrol etmek gerekir.
    sllnbs.okn ve M.balibey bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kefil olmam haci
    Bir motor surekli yikanip yaglanirmi birakta azcik kirlensin

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    https://www.youtube.com/watch?v=OoOi7cmXRU4

arkadaşlar aranızda izleyenleriniz de olmuştur mutlaka ama ben yeni gördüm ve burada paylaşmak istedim...
    hokka bunu beğendi.

SerkanApache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Arkadaşlar herkese selamlar

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı SerkanApache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar
    A.s ustam hoşgeldin

SerkanApache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A.s ustam hoşgeldin
    var mı sıkıntı motorlarınızda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler