Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ipne 10 40 yağda bi problem olabilir
    M.balibey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs rtr 150
    sanmam bayadır kullanıyorum çünkü ipne yada motul yad önereceğiniz başka yağ varmı

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı tumasu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanmam bayadır kullanıyorum çünkü ipne yada motul yad önereceğiniz başka yağ varmı
    espriydi benimki.. kullandıgın yağlar kaliteli yağlar.. debriyaj ayarında problem olabilir yada balatan bitmiştir. kaçırma falan yapıyormu?
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    tvs rtr 150
    kaçırma derken söle anlatayım hızlandıktan sonra sıkıntım yok sadece kalkışlarda 2 kişi binince yada hafif rampata falan ilk karkışta lıkır tıkır bi ses geliyo sorna hızlanınca düzeliyor bide braz ısınınca vitesler de zorlama oluyo genelde 4 ten 3 e alırken geçmiyo birde durduğudma boşa almak istiyorum gecmiyo arada kalıyo hafif debraj bırakıyom cıtırdı olup bosa geçiyo lanet olası serviste hafatya gel dedi inşallah sorun cıkmaz

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    kaçırma derken söle anlatayım hızlandıktan sonra sıkıntım yok sadece kalkışlarda 2 kişi binince yada hafif rampata falan ilk karkışta lıkır tıkır bi ses geliyo sorna hızlanınca düzeliyor bide braz ısınınca vitesler de zorlama oluyo genelde 4 ten 3 e alırken geçmiyo birde durduğudma boşa almak istiyorum gecmiyo arada kalıyo hafif debraj bırakıyom cıtırdı olup bosa geçiyo lanet olası serviste hafatya gel dedi inşallah sorun cıkmaz
    once yagını kontrol et. eksikmi diye bak.. motoru yordugun için yagın inceliyo da olabilir. buda viteslerin kemıklı geçmesine neden olur. başka bir ihtimal balatan artık ömrünü doldurmuştur.
    şanzımanda sıkıntı olacağını sanmıyorum. ayrıca durmadan önce vitesi küçült. durduktan sonra 4ten boşa almak istersen zorlanırsın.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    tvs rtr 150
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    once yagını kontrol et. eksikmi diye bak.. motoru yordugun için yagın inceliyo da olabilir. buda viteslerin kemıklı geçmesine neden olur. başka bir ihtimal balatan artık ömrünü doldurmuştur.
    şanzımanda sıkıntı olacağını sanmıyorum. ayrıca durmadan önce vitesi küçült. durduktan sonra 4ten boşa almak istersen zorlanırsın.
    anladım baska servisede vermek istemedğimden sıkıntı yaptım yağınız perşembe değiştim yağta bi problem olcağını sanmıyorum.balatada olabilir ve tabiki 4 le durmuyorum 3 2 derken durduktan sonrada boşa gecerken sıkıntı yapıyordu. cok sağol bilgilendirdiğin için. Arıza lambası zırt bırt yanıyodu söndürüyorum tekrar insanda tik yapıyor birşeylermi oldu diye birde bu sesler falan gelince evham yaptım iyice bir sorum daha olucak bunu servisede sormayı unutuyorum hep ben yağı genelde kendim değiştiriyorum bizim yağ depoları 1lt alıyor ama fullemiyor tapanın ucundaki trtıklı yeriyle görebiliyorum yağı diğer uzun sapta yag izi bile yok acaba yağmı kacırıyor :S :D

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    anladım baska servisede vermek istemedğimden sıkıntı yaptım yağınız perşembe değiştim yağta bi problem olcağını sanmıyorum.balatada olabilir ve tabiki 4 le durmuyorum 3 2 derken durduktan sonrada boşa gecerken sıkıntı yapıyordu. cok sağol bilgilendirdiğin için. Arıza lambası zırt bırt yanıyodu söndürüyorum tekrar insanda tik yapıyor birşeylermi oldu diye birde bu sesler falan gelince evham yaptım iyice bir sorum daha olucak bunu servisede sormayı unutuyorum hep ben yağı genelde kendim değiştiriyorum bizim yağ depoları 1lt alıyor ama fullemiyor tapanın ucundaki trtıklı yeriyle görebiliyorum yağı diğer uzun sapta yag izi bile yok acaba yağmı kacırıyor :S :D
    arıza lambası sadece yaptıgın km ile alakalı..motordaki herhangi bir arıza da yanmaz.. filtreyi değiştirmediğin sürece 1lt yağ koyman gerekiir. yag cubugundakı tırtıklı kısmın ortalarında olması gerekir..uzun sapa kadar çıkmasın zaten
    TRANSALP XL700

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    tumasu senin debriyaj balatası son zamanlarını geçiriyor.

sabri abi malum servise gitmiyorum motor 910 km ye geldi servis ışıgı yanıp sönüyo ilk zamanlar fazla takmıyordum şimdi gözüm takılıyor eski sayfalarda vardı ama bulamadım o servis ışıgını nasıl söndürüyoruz ? motorla dib gaz daha yapmıyorum gazı yedire yedire çıkıyorum cbf ye kapıştık o dib gaz yan yana gidiyoruz 108 yaptım en son gaz kestim cbf de daha gitmiyo rodajdan sonra cbf ler çıkmasın önüme :D :D

ben filitreyide degiştirdim 1 litre yağ koydum çubugun tırnaklarının ortasına geliyor.

Motosikleti
    tvs rtr 150
    filtreyi bayadır değişrmedim :D gezmeyi seviyorum oyüzden km fazla günde nerden baksan iş ew arası 80 km bi 20 30 km de geziyorum artıyo habrie ama maşşallah diyelim seviyorum motorumu arıza lambasınıda bazı servisler uzun iş diye biz söndürürz diyorlar bilmeyenlerede söyleyebilirim öğrenmek için isotları aradım burdaki bi honda bayine sormustum bırak motoru yapalım dedi basitmi dedim yok o kadar basit deil falan demişti çakal herif para kopartacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sabri abi malum servise gitmiyorum motor 910 km ye geldi servis ışıgı yanıp sönüyo ilk zamanlar fazla takmıyordum şimdi gözüm takılıyor eski sayfalarda vardı ama bulamadım o servis ışıgını nasıl söndürüyoruz ? motorla dib gaz daha yapmıyorum gazı yedire yedire çıkıyorum cbf ye kapıştık o dib gaz yan yana gidiyoruz 108 yaptım en son gaz kestim cbf de daha gitmiyo rodajdan sonra cbf ler çıkmasın önüme :D :D

ben filitreyide degiştirdim 1 litre yağ koydum çubugun tırnaklarının ortasına geliyor.
    cbf 150 kullandım bizimkilere göre titreşimi az ama hız konusudna 120 yi gecememiştim ama bunla 134 net gördüm dahada gidemedim

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    120 yi de rüzgar ve yol şartları müsaitse

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache

ipne ne ya

Motosikleti
    tvs rtr 150
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ipne ne ya
    ipone motor yağı

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ipne ne ya
    kanka sen bilmiyonmu ipneleri ya her yer ipne dolu
    TRANSALP XL700

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    deli olacam benim kırmızı düğme motor ısınınca çalışmıyor ama soğukken stop etme işlevini yerine getiriyor nedendir acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

ipne sahte olabilir orjinal ipne olsaydı yapmazdı

sabri abi ben de 3-4 güne yağ değiştiricem yazın hangi yağı önerirsin?

Motosikleti
    tvs rtr 150
    Alıntı tvsbozuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ince almada ben aldım motor tuhaflaştı sesi falan değişti bayiyi aradım 2 saat önce 15 50 shell max önerdi yaz için yada motul 15 50 dedi ama motul pahalı biraz ben 10 40 ını kullqnıyordum 40 tl idi ıspartada ama baska illerde farlı bilmiyorum fiyatı
    tam sentetik olsun demişti ayrıca
    ipone yağıda işteyken yazdık ipne diye oldu nerden nere geldi :D

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı tvsbozuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 50 kullanman daha iyi olur. motul,ipone kullanabilirsin. castrol de iyidir.
    TRANSALP XL700

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    10 50 kullanman daha iyi olur. motul,ipone kullanabilirsin. castrol de iyidir.
    yarın nasipse bende rodaj bakımı için yamaha bayiine gidicem bakalım. cıkan filtre ve yagı merak ediyorum ne alemdeler..
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla bende hatırlamıyorum nasıl söndürüldüğünü..
    yeni kasa apachelerle birlikte cbf ler iyice anladı apachenin gücünü.. artık cbfler apache lere gaz basmıyor
    yağ seviyesi normal. zaten filtre kısmı 100gr yağ alıyor hemen hemen.. o kadar yagı koymazsanda çok birşey olmaz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın nasipse bende rodaj bakımı için yamaha bayiine gidicem bakalım. cıkan filtre ve yagı merak ediyorum ne alemdeler..
    pırıl pırıl çıkacak yağın.. 800gr cıkacak korkma
    ercan41 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    valla bende hatırlamıyorum nasıl söndürüldüğünü..
    yeni kasa apachelerle birlikte cbf ler iyice anladı apachenin gücünü.. artık cbfler apache lere gaz basmıyor
    yağ seviyesi normal. zaten filtre kısmı 100gr yağ alıyor hemen hemen.. o kadar yagı koymazsanda çok birşey olmaz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

pırıl pırıl çıkacak yağın.. 800gr cıkacak korkma
    en büyük rakibin benim motor olacak. tabi satmazsam.. =)
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler