Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    4te 117 yaptıgında devir kaçta oluyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kesiciye yakın bi 10bin falan oluyo. 4 te bi kez kesiciye girebildim 122yle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

ama 5 le hiç hızlandığımı hatırlamıyorum. 4 te devir kesiciye girdiğimde 5 e attım bayır aşağı hız 122 de sabit kaldı.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    kalkışım seri olsun diyosan havayı kısacan
    üst devirlerim canlı olsun diyosan havayı acacan tabi buda son hıza biraz daha farkeder
    ikisinin ortasıda zaten normal olanıdır
    ben uzun gezilere çıkarken havayı açardım 1 tur
    bizzat test ettim onayladım

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı tvsbozuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesiciye yakın bi 10bin falan oluyo. 4 te bi kez kesiciye girebildim 122yle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

ama 5 le hiç hızlandığımı hatırlamıyorum. 4 te devir kesiciye girdiğimde 5 e attım bayır aşağı hız 122 de sabit kaldı.
    düzde 122 den sonra daha gider. en azından benimki 125 gördü diyebiliyorum düz yolda.
    her viteste redline sokup hız deniyorsan onu yapma.
    ilk 2 viteste uzat redline a kadar. 3 ten sonra 9 bin i geçirmeden değiştir. 4 te aynı şekilde.
    5 e aldıgında bak bakalım kaçta kalıcak son hızın..
    # motosikletle.blogspot

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ercan çabuk sıkıldın makineden heralde
    sıkılıncak gibi alet deyil her binişimde heycanlanıyorum ama ileriyi düşünmek lazım sabri abi Bugun babamla 30 km kısa bi gezi yaptık 80 le giderken gaza asılmasıyla kendimi duruyo hissetim (500cc maxiscotter)
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Son hız olarak değil de, tüketim olarak kapışırım hepinizle :D

Son zamdan önce aldığım 30 lira ile 290 - 300 km arası gittim (10km de sapma payı olsun).
    Agresif, aragazlı vs kullanırım genelde.
    2.1 lt/100km ediyor.

Standart dişliler ile,

Düzde 122km/s,
    Hafif yokuş aşağı 129km/s (130 olmadı ama az bir eğim vardı),
    Hafif Yokuş yukarı (FSM köprüden, Levent'e bağlanan yolda) 4. Vites 98km/s 9500d/dak, 5. vites 104km/s 8000d/dak,
    gibi de son hız değerleri elde ediyorum.

2. viteste sert debriyaj bırakışlarında pati falan çekiyor ama 3. viteste hiç başıma gelmedi. Kasten de denemem olmadı ;)
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız olarak değil de, tüketim olarak kapışırım hepinizle :D

Son zamdan önce aldığım 30 lira ile 290 - 300 km arası gittim (10km de sapma payı olsun).
    Agresif, aragazlı vs kullanırım genelde.
    2.1 lt/100km ediyor.

Standart dişliler ile,

Düzde 122km/s,
    Hafif yokuş aşağı 129km/s (130 olmadı ama az bir eğim vardı),
    Hafif Yokuş yukarı (FSM köprüden, Levent'e bağlanan yolda) 4. Vites 98km/s 9500d/dak, 5. vites 104km/s 8000d/dak,
    gibi de son hız değerleri elde ediyorum.

2. viteste sert debriyaj bırakışlarında pati falan çekiyor ama 3. viteste hiç başıma gelmedi. Kasten de denemem olmadı ;)
    paylaştığın objektif bilgiler için teşekkür ederim.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    yakıt olarakda benim makina az yakıyor diyebilirim.
    acınca gazı da gidiyor. hakimiyetimde hat safada motora karşı.
    bu motorun tek eksigi egzozu. egzoza bi formul bulsak. sıkıyor bu egzoz motoru değiştirsek daha hızlı devrilenecek..

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt olarakda benim makina az yakıyor diyebilirim.
    acınca gazı da gidiyor. hakimiyetimde hat safada motora karşı.
    bu motorun tek eksigi egzozu. egzoza bi formul bulsak. sıkıyor bu egzoz motoru değiştirsek daha hızlı devrilenecek..
    bende niyetleniyorum bu egzoza bir müdahale yapmayı amma kararsızım kullanan var mıdır takınca bir problem çıkarır mı bilemiyorum ama gözüme hoş gelen tiger egzoztan sonra bu var tiger 550 tl bu 103 tl
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...lassifiedTitle
    ne imzası beaaa

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende niyetleniyorum bu egzoza bir müdahale yapmayı amma kararsızım kullanan var mıdır takınca bir problem çıkarır mı bilemiyorum ama gözüme hoş gelen tiger egzoztan sonra bu var tiger 550 tl bu 103 tl
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...lassifiedTitle
    sharkın sesine de iyi diyorlar.
    bu motorun tek eksi si egzoz..
    # motosikletle.blogspot

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler egsozdan motoru bağlatmayın aman dikkat yanında birde kalın damarlı bir cezası oluyor

sizin makineler uçuyor benimkine göre. Ne kalkışta hızlıyım(Ybr 125 esd ile kafa kafaya anca) , ne de son hızım var. siz düzde 122 falan diyorsunuz ben baya eğimli bi yolda bayır aşağı 122 görüyorum 5 e çekince o da gidiyo. bayır yukarı 4 te 98 yapıp 5 e atıp 104 yapmak benim için hayal hayali de geçtim bayır yukarı 5 e atmak intihar :D yani ne kalkışta randıman alabiliyorum ne de son hızda. Geçen gün 90 da sabit deniyim dedim. 90 da rahat gidiyo motor ama 5 le giderken 90da yolda eğim değişmeden gaz kolunu da değiştirmeden 1 dk falan içinde 80 e falan düşüyo hız. 4 te bu sorunu yaşamıyorum. 4 te sabitlediğim hızda uzun süre gidebiliyorum. karbüratör pis mi hava ayarı mı lazım onu da bilmiyorum. Bi de yakıt konusu siz 11-12 kuruştan bahsediyosunuz ben sağdan soldan nerden hesaplarsam en düşük 13 en yüksek 16 kuruş çıkıyo :D

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sizin makineler uçuyor benimkine göre. Ne kalkışta hızlıyım(Ybr 125 esd ile kafa kafaya anca) , ne de son hızım var. siz düzde 122 falan diyorsunuz ben baya eğimli bi yolda bayır aşağı 122 görüyorum 5 e çekince o da gidiyo. bayır yukarı 4 te 98 yapıp 5 e atıp 104 yapmak benim için hayal hayali de geçtim bayır yukarı 5 e atmak intihar :D yani ne kalkışta randıman alabiliyorum ne de son hızda. Geçen gün 90 da sabit deniyim dedim. 90 da rahat gidiyo motor ama 5 le giderken 90da yolda eğim değişmeden gaz kolunu da değiştirmeden 1 dk falan içinde 80 e falan düşüyo hız. 4 te bu sorunu yaşamıyorum. 4 te sabitlediğim hızda uzun süre gidebiliyorum. karbüratör pis mi hava ayarı mı lazım onu da bilmiyorum. Bi de yakıt konusu siz 11-12 kuruştan bahsediyosunuz ben sağdan soldan nerden hesaplarsam en düşük 13 en yüksek 16 kuruş çıkıyo :D
    diafram patlak olmasın
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    aynen sen bi karburator diyaframına baktır..butun degerlerıne okey veririm ama ybr ile kafa kafaya kalkıyorum deyince orda duracaksın.
    TRANSALP XL700

ne kadardır o :D

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ne kadardır o :D
    20 lira civar birşeydi yanlış hatırlamıyorsam. bir an önce al da ybr lere dalga konusu olma
    TRANSALP XL700

biz arkadaş grubu olarak 5 kişiyiz 4 ybr 1 tvs . tvs lerin 3 ü eski kasa onları geçmekte zorlanmıyorum ama ybr esd ile nerdeyse kafa kafayayım ancak son hızlarda biraz farkı hissettirebiliyo. sizin yorumlarınızda ybr ler yaklaşamıyo bile yanınıza. eğer bakımdan sonra da beklediğim performansı alamazsam istanbula geldiğimde yanındayım sabri abi :D

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen sen bi karburator diyaframına baktır..butun degerlerıne okey veririm ama ybr ile kafa kafaya kalkıyorum deyince orda duracaksın.
    ybr mi o kim?
    ben artık ybr cbfi kıyaslama yapmıyom :D
    4. viteste geçtiğim için ikisini de.
    senin karbüratörde sorun vardır dediği gibi diaframda problem olabilir.
    # motosikletle.blogspot

anlamadığım diyafram kendi kendine nasıl patlayabiliyo.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    günaydın beyler, uzun zamandır ıhmal ettigim motorumu bugun köpüklü köpüklü yıkadım, zincir bakımını yaptım. bi kaç foto var ekleyeyim hemen

yavrucağın bakımsız hali

bunlarda ekipmanlar

ön dişli kapağının içler acısı hali

bu arada motoruma 220v inverter bağlamıştım. sadece telefon şarjı için kullanıyorum. malum aküyü yer bitirir bu meret aküden direkt hat çekerek,çakmaklık vasıtasıyla çalıştırıyorum.

ön dişli kapağı temizlenmiş hali. içinden bi kutu kola tenekesini dolduracak kadar yağ katmanı çıktı

buda en son hali

CaBaR250, selo9115, Progressive ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler