Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tekeri şişiriyorum 1 sn
    TVS den soğutur adamı.. http://j1304.hizliresim.com/18/s/mdmw7.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    japan_rules - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    25.000 km tecrübeden sonra birazda araba..
    yağ eksiltmek mii dediniz ?

pazar günü sakarya, salı günü sakarydan bilecik pazaryeri-
    salı akşamı önce sakarya sonra istanbul... Sadece salı günü 400 küsür km yol yaptım.
    Çoğu 100-110 arası düz ve boş yollarda 120 yi denedim ve şu varki egzozdan sonra 110la rahat, 100 ile çok çok rahat sabit gidiliyor
    erays ve EneS_Turker bunu beğendiler.

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Gururumuzsun Emre
    ben de uzun bir yol yapmak istiyorum ya..

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı meto322 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerindeki hayvansa tvs nin suçu ne kardeşim
    erays bunu beğendi.
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    övdükce zam geliyo kanka. azcık kötüleyelimde yeni alacaklara belki faydamız olur ucuza alırlar.
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi apacen varken boyle konusmuyodun nihat kardes senin.motordan iyisi yoktu nolduuuuu hahaha
    hem senin bu topikte ne isin var hadi bakim hyoculara takil sen onlar senin kankalarin hade bakim
    haha

Motosikleti
    CBR 250 R
    üzerindeki hayvan olsa yine iyi o.ç bile değil o ya, başka bir şey. oradaki herkes, buna izin veren herkes başka bir şey

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Napıyonuz Ahali .. Motoru satıcam diye Buralara pek takılmıyorum ki Hasret duymıyım çok fazla kendimi alıştırıyoruım :D buda geçicek sabır diyorum :( Ama İzlemedeyim Tekeriniz düz bassın , Apache dip gazda yağ eksiltir Benim 800 gr fln çıkmıştı 1600 km (yarısı dip gaz ) sonucu :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    CBR 250 R
    dip gaz her şeye zarar yani.. hem yakıt fazla, hem yağ eksiltiyor vs..
    5000-7000 arası mı gitmeli?

Motosikleti
    Tvs RTR 150 Sarı
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fecebok,da resimleri görünce aldın sandım erol.
    boşver la alma 5bine apachemi alınır.heryeri ayrı kıpırdıyo motorun. zamanında övdük övdük fiyat şişmiş.azcıkda kötüleyelim belki fiyat düşer.
    yağı kontrol etmeyen motoru kitliyo çok koyan motoru kitliyo bu nasıl motor anlamadım çin malından beter. hem yağ yakmıyo diyolar ama hikaye. öyle bi yakıyoki. tapagaz gitde gör. şanzumanıda 5para etmez aynı benim hyo gibi çatur çutur.hele hele karbüratörde diyafram diye bi nalet var devamlı deliniyo çekişten düşüyo. motor koruma demiri içi boş bildiğin sac. kendi kendine çatlayıp kırılıyo vibrasyondan.gösterge arızalarına hiç girmiyorum zaten. hee en fenasıda yedek parça.sakın ben sıfır aldım nasıl olsa garantili bişey olursa götürürüm servise değiştirir yollarlar falan diyede düşünmeyin öyle bişey yok.eğer çok şanslıysan ve ağzın laf yapıyorsa hakkını arayabilirsen garantiden anca değiştirirsin ama oda öyle hemen olmaz. değişecek parça serviste mevcuttur lakin onu sana vermezler hindistana sipariş verirler şanslıysan taaaaaaa 1ay sonra gelir parça.
    Bu arkadasın yazdıklarına birebir katılıyorum. Aldıgıma binpisman oldum ve satmazsam bidaha bidaha pisman olucam. Bu camur atma değil, tamamen birebir gercekler. Tvs apache rtr150 tam olarak burada yazıdıgı gibi bir motor... Kornanın biri bozulunca garantiden bir korna istedim, adamlar tam 6 ay sonra kornan geldi diye beni aradılar... Tabii normalde aramazlar, biz korna gelene kadar, gitgelden dolayı yedek parcacıyla akraba olduk
    Diyeceğim o ki, apache almayı düsünen arkadaslar kesinlikle almasınlar. Er yada gec pisman olurlar... Gidin ybr 125 alın kafanız rahat etsin. Yamaha kalitesi, saglam parca ve sıfır kıprasım. Mercedes gibi motor...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Takmayın kafanıza alt tarafı 4000 liralık basit bir motor işte verin yarı parasına satın gitsin bir gariban sevinsin bindiğinizi kar sayın , buda size ders olsun
    mehmet_gemli ve alacakaptan bunu beğendiler.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orda yazdıklarım evet malesef doğru bi ikisi benim başımdan geçen bi ikiside arkadaşlarımın başına gelenlerden derledim biraz. geçen sene sıfır apache almıştım fabrikasyon ön disk yamuktu garantiden değişeyim dedim yeni disk gelene kadar 3bin km yol yaptım ön frensiz! motor koruma demirim durduğu yerde ortadan ikiye ayrıldı. bunlar benim başıma gelenler.diğerleride arkadaşlarımın başına gelenler onlarda gerçek ben şahidim.

ama çaktırmadan şunuda söliyim ben motordan memnundum ybr,dende cbf,dende iyi motor apache.

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Bende motosikletimden memnunum arkadaş benim başımada az buz şey gelmedi motosikletten dolayı koruma demiri benimde durduk yere ortadan ikiye ayrıldı o olur yani o kadarda motor 8500 kmde yağsız kalıp kitlemeden sesten anladım servisi aradım suç benim mi bendede var tabi ama yağını kontrol etmemek ama tam 3000 kmde yağı bitmişti nasıl bitiyorsa büyük ihtimalle eski servisimden dolayı eksikmi yağ koydular bilemiyorum her neyse o arada Bursa'da gayet iyi bi motorcu bizim motorun servisliğini almıştı şansıma aradım geldiler kapımın önünden aldılar motosikleti tam 3 hafta içinde silindir piston senkman her şey garantiden değişti kuruş vermedim motorum şu an 18900 kmler civarında hafiften yağ eksiltmesi normal o kadar zorlamaya göre düşünüyorum geçen sene tam 1400 km yaptım forumda konusuda var ta çeşmeye kadar gittim geldim eve 1 gr yağ eksiltmedi tabi akıllı gittim geldim.
    ybrye bindim arkadaşın bisikletten hiç bir farkı yok gitmiyo motor bizim motorda gazı verince tepki veriyo şahlanıyor kısacası ben motorumdan gayet memnunum gittiği yere kadar gider ne zaman durumum el veriri o zaman yükseltirim pek acelem yok o da 1 1.5 sene sürer herkese kazasız belasız sürüşler.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yağ eksiltmesi arkadaş, 3000 e kadar yağ değiştirmediğim oldu yağda ne aşırı kararma ne eksilme oldu. olduysada gözle görülür değildir. titreşimde abartılı değil. güç performans istiyorsan apacheler böyle. beğenmeyen satsın
    cbr da da titreşim var diyolar ne kadar doğru bilmem ama
    erays bunu beğendi.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    tıtreşim sıfır tvs'de olabilecek kadar az,
    bu durum 2012 modellerdede aynıydı,
    yanı tıtreşim yeterınce var yıne,

artçıya titreşim hissettirmemesi için artçı ayak pag'lerinin altlarında lastik takviyeleri mevcut,
    fakat sadece artçı için geçerli bu durum.

erays bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    az önce biten güzel bir temizlik ve parlatma işleminden sonra turlamaya hazırız ;)

Emreerol bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tıtreşim sıfır tvs'de olabilecek kadar az,
    bu durum 2012 modellerdede aynıydı,
    yanı tıtreşim yeterınce var yıne,

artçıya titreşim hissettirmemesi için artçı ayak pag'lerinin altlarında lastik takviyeleri mevcut,
    fakat sadece artçı için geçerli bu durum.

http://i.imgur.com/GqYrQli.jpg

http://i.imgur.com/OqeUP5N.jpg

http://i.imgur.com/Erznm1H.jpg

http://i.imgur.com/Qkl5jsH.jpg

http://i.imgur.com/s39yjZn.jpg
    jantların ikiside 17 mi yoksa arka daha mı küçük ben mi yanlış gördüm

ya biktim valla bende titresimden 13 modeli denicem almak istiyorum fakat ant.daki yetkili servis 5kurus etmez iscilige 70 lira istiyor 2 vida sıkıyor . Kararsizim belki emekli motoru cbf alirim cok konforlu be :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

arka teker 16 inc kanimca sozde titresimi azaltirylar :-) balansor yok cok fazla bi titresim dusucegni dusunmuyorum fakat denicem on yargi ile davranmayayim

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar daha once de sordum cevap gelmemisti, yeni belirtilerle birlikte biraz daha detayli yazayim, belki bir yorumunuz olur.
    Motorda fren lambasinin yanmamasi ve yag damlamasi sikayetiyle motoru aldigim arkadasin goturdugu tamirhaneye gittim. Sahibi alirken bakimlarini yeni yaptirdim demisti. Ama ustam ben istememe ragmen yag da degisti. Taninmamis marka olan bir 15-40 yag kullandi. Filtre degismedi. Yag degisiminden beri motor titriyor. Ozellikle rolantide hilti kullaniyor gibiyim. 4000 devirde feci uyusturuyor. Birde usta bunun avans musuru bozuk dedi ama ben internette oyle bir musur bulamadim. Motor rolantideyken gaz verdigimde yarim saniye tepki vermiyor ve yarim saniye sari isik yaniyor. Ayrica isininca da hafif subab sesi geliyor gibi.
    Esas sikayetim vites dusururken ayagimla dal kiriyorum resmen. 1 den 2 ye gecerken bazen bosa geciyor ama 2ye gecmiyor. Bu da kaza tehlikesi yaratiyor. Pisman oldum keske fren lambasi yanmasaydi da motorum normal kalsaydi.
    Sizce suc yagda mi? Debriyaj da sorun olsa nasil anlarim? Bir test sansim var mi? Anans musuru dedigi sey nedir? Motor tamirinden pek anlamam ama otomobil tamirinden anlarim. Bundan sonra kendim yapicam bakimini.

Not: acemi motorcu, ilk motor, 25000 km de 2007 tvs apache 150cc.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    kardes naptin ya icimi katarttin o ne sorunlar oyle masallah yok yok ist.neresindesin bir bulusma yapip bakalim motora bu arada motor kac modeldi

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    vites geçişleri ve sübap sesleri büyük ihtimalle koyduğu dandik yağdan olabilir kaliteli motul yağ kullan farkını hissedersin. tavsiyem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 38 kullanıcı var. (0 üye ve 38 misafir)

Bu Konudaki Etiketler