Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ekaragz82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE
    2006 model tvs vardı 30000 km oldu hiç debriyaj balatası değiştirmedim kaçırma falanda yoktu 7000 çok az

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen benimkide 7600 yeni yeni yokuslarda hissettirmeye basladi ozellikle trafikte cok isininca hemen belli ediyor. ben cok sert kullanirim motoru ama bu kadar hizli bitecegini dusunmeistim sonraki bakimda ekstra masraf cikti simdi
    maalesef bende devamlı durkalk ve agresif kullanıyorum. ve motorda devamlı 150kg yüklü.
    benim motorunda debriyajını benden başka bitirebilen yok
    debriyaj balatası 15 tl.
    35tl de değiştirmek için usta istedi.
    toplam 50tl gidecek gibi.
    seninde o civarda bişeydir balata değişim ücretin..
    şahsen ben motor iyice gitmemeye başlayıncaya kadar kullanacağım benim balataları..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar bir sey soracagim. Bende 2007 apache var (gri renk motorlu). Ciddi titriyor. Sizce neden olabilir. Her devirde her hizda ayni derecede titriyor. Bir yerlerini kontrol ettirmek mi lazim?

raceremree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE
    Arkadaşlar iyi akşamlar birşey sorucam bu yeni kasa apache ile bilgisi olan varmı ne fark var sizce şuan 2012 apache mi satıp almaya değer mi boyutları biraz daha iri ise düşünüyorum sizce nasıl?

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    E tabi görünüşü daha güzel tabi..kendi keydine kalmış

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı raceremree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi akşamlar birşey sorucam bu yeni kasa apache ile bilgisi olan varmı ne fark var sizce şuan 2012 apache mi satıp almaya değer mi boyutları biraz daha iri ise düşünüyorum sizce nasıl?
    Bence değmez aynı motor, sadece yan karenaj ve alt sakalı biraz büyütüp farı ve ön rüzgarlığı değiştirmişler, motor tamamen aynı hiç gerek yok, değiştireceksen başka marka al farklı olsun.
    memduhb bunu beğendi.

japan_rules - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    25.000 km tecrübeden sonra birazda araba..
    İyi akşamlar arkadaşlar.
    Bugün Sakaryadan döndüm. İlk Çıktığımda az benzinim vardı bilmediğim yerden çok almayayım diyerek yla çıktığımda ilk po dan 20 liralık benzim aldım.
    5 km kadar gitmemiştim ki motor boğulmaya devir çevirmemeye başladı. Aklıma ilk benzin geldi suludur diye.
    zehir gibi geçen 40 km nin sonunda bir opet çıktı karşıma. opettende 20 liralık 97 oktan aldım. içindeki sulu benzindeki su çökmesin diye düz mantıkla opet çıkışında biraz salladım motor.

yol gittikçe düzelir gibi oldu istanbul yakınların da hiç problem yoktu. 100-110 km hızlara rahat çıkabiliyordum.

eve geldim motorun soğumasını bekledim yıkamaya götürecektim çalıştırdım ama ne zorla...
    su çökmüş tabi bende geçti gitti sanıyorum yıkamaya gittim yıkandı ve bir daha da çalışmadı motor.

Vurdurdum ama nafile ..
    evim aynı caddenin az aşağısında kalıyordu yokuş aşağı bindim geldim eve ama aklım motorda kaldı.
    karbüratördeki suyu nasıl boşaltırım bilmiyorum, motora bi zarar vermiş miyimdir bilmiyorum...
    yarın sabahtan ustayı getirmeyi düşünüyorum.
    bakalım neler olacak... :/

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    karbüratörün altında su tahlıyesi vidası var sarı renkte orayı gevşet pis benzi aşağı aktığını göreceksin sonra tekrar çalıştırmayı dene

ama bana soracak olursan hiç kurcalama direk bujiyi değiştir sorun kesin orda bak görürsün

Motosikleti
    dayı bujiyi geçen hafta değiştirmiştim daha aküyle beraber . ben çıkıp bi bakayım dediğin vidaya..

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Emre ne oldu ki öyle ya? Abi sabit bir markadan almak lazım benzini, shell ve opet ideal bu konuda. hay allah, inş daha basit bir konudur. geçmiş olsun

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence değmez aynı motor, sadece yan karenaj ve alt sakalı biraz büyütüp farı ve ön rüzgarlığı değiştirmişler, motor tamamen aynı hiç gerek yok, değiştireceksen başka marka al farklı olsun.
    Yeni modeli güzel olmuş beğendim yeşil renkte güzel, bir ara 180liği abs li filan çıkacak deniliyordu ne oldu?
    O değilde 250 cc çıksa on numara olur
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre ne oldu ki öyle ya? Abi sabit bir markadan almak lazım benzini, shell ve opet ideal bu konuda. hay allah, inş daha basit bir konudur. geçmiş olsun
    petrol ofisinden almıştım istanbulda hep aynı şube opetten alıyorum sulu benzin probleminden haberim bile yoktu.
    su tahliyesini açtım biraz benzin çektim sonuç aynı buji kapağını çıkardım beyaz porselen kısmında biraz is vardı sonrada o kapağı yerine takamadım zaten gece gece aklım yine motorda kaldı.
    9.000 km oldu daha ilk defa motor naz yapıyor bana oda kendi keyfine değilde benzinden işte.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı japan_rules adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    petrol ofisinden almıştım istanbulda hep aynı şube opetten alıyorum sulu benzin probleminden haberim bile yoktu.
    su tahliyesini açtım biraz benzin çektim sonuç aynı buji kapağını çıkardım beyaz porselen kısmında biraz is vardı sonrada o kapağı yerine takamadım zaten gece gece aklım yine motorda kaldı.
    9.000 km oldu daha ilk defa motor naz yapıyor bana oda kendi keyfine değilde benzinden işte.

Emre geçmiş olsun. Sıkma canını bence. Benzinden kaynaklı bir prolem olmadı bütün benzini boşalt dök gitsin. Opetten yarım litre benzin al şişeyle, (Normalde o şekilde benzin vermezler kimliğini bırakırsın olmadı) temiz benzini koy, bujiyi felan tekrar bir temizle belki düzelir. Ustaların geneli zaten maddi geçirmeyi seviyor, birde özel olarak çağırdığın zaman maddi yönden seni üzer diye düşünüyorum. Olmadı Enes'e bir alo de belki oda yardımcı olabilir.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    sabah erkenden servisi çağırdım işe de gitmem gerekiyordu,
    usta gelip bujiyi değiştirdi, çalıştı motor(su bujiyi bozmuş/ yoldaki patlamalar nedeniyle).
    bende depoyu boşaltım içinde çok az benzin kaldı opete gittim onunla patlama falan olmadı giderken.
    gittiğimde kalan benzini de boşalttım, opetten 97 oktan benzin alıp ofise geldim motor tıkır tıkır çalışıyor.
    ama sakaryaya döndüğümde sulu benzin satan po ya tekrar gideceğim...
    erays bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Emre geçmiş olsun .. Hacı eğer benzindense , tahliye hortumunun vidasını açtığında (sidiklik derler) Sulu benzin akar gider .. eğer yine çalışmıyosa motorda su oldugunu düşünüyosan , son gaz ver çalışmıyoken bi kaç sn bekle .. Sonra ani çalıştır motoru .. Boğulma dediğimiz şey .. o yanmada suyuda atar .. Bunları yaptığın halde çalışmıyosa benzinle alakalı değildir zaten .. bi dene ona göre bişeyler yapalım ustayla uğraşma basit bişeydir yüksek ihtimal ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

usta gelip bujiyi değiştirdi, çalıştı motor(su bujiyi bozmuş/ yoldaki patlamalar nedeniyle).
    bende depoyu boşaltım içinde çok az benzin kaldı opete gittim onunla patlama falan olmadı giderken.
    gittiğimde kalan benzini de boşalttım, opetten 97 oktan benzin alıp ofise geldim motor tıkır tıkır çalışıyor.
    Hacı geçmiş olsun , marş hiçmi basmıyodu motorun nasıl çalışmıyodu onu söyleseydin direk buji derdik :D bide her zaman yedek bulundur yanında cebinde dursun değiştirp denersin , bi çok sorun bujiyle halloluyo .. neyse daha kötüsü olmasında skntı degıl bu ..
    erays bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Japan_rules bak selo dayı anlıyor maşallah.sorun ile ilgili ilk doğru çözümü o vermiş

duryolcu120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Düşünmekte :D
    Arkadaslar bende bu motoru dusunuyom ama bayi ve servisine hic rastlamadm canakkale bigaliyim buraya yakin bayii ve servisi varmi?

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    ybr mi apache mi derken apache de karar kıldım fakat ankarada oturuyorum
    Burada tvs bayii yok en yakın bayii eskişehirde, motoru almalık bi kere gidebilirim ama bakım için zırt pırt gidip gelemem.
    bu bakım işinin üstesinden gelebilir miyim? kendim yapabilir miyim? Teknik olarak bir atölyem, alet edevatım var, araba bakımı balata değişimi vs yapabiliyorum fakat daha önce hiç motor kullanmadım.

Apache aldığımda Garantisi parçası sorun olcaksa ybr alıp tintini tintini gitmeyi tercih ederim, ama üstesinden gelebileceğim bi işse kendi motoruma kendim bakmak ve gücü hissetmek isterim tabi.

bir de yakıt tüketimi hakkında doğru düzgün bir veri bulamadım apache hakkında, ortalama 80-90km hızla ne kaç lt yakıt yakar 100km de?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadi geçmiş olsun gözün aydın

beyler bizim motorun arkasını alçaltmak mümkün mü

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Merhabalar apache ahalisi.

Uzun zaman oldu girmeyeli , bir sürü şey geçti başımdan. Dünden beri okuyorum okumadiklarimi burada.

Atilla abiye de haber edemedim fakat okuduğum kadarıyla satmış motoru. Hayırlı olsun.

İnşallah sonraki gezilere dahil olabilirim.
    erays bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 42 kullanıcı var. (0 üye ve 42 misafir)

Bu Konudaki Etiketler