Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes nihat abiyle telefonlastik. cuma veya cumartesi bulusalim dedik pazara hazirlik.

cuma aksami görüşelim madem. aksam 8 uygundur tamam
    Tamam olur .. Hava sabahları cok kotu oluyo nasıl bı onlem alsak ekıpman olarka onu dusunuyorum ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    744 ü değil 120 i böleceksin oda şöyle olur

120/744=16 kuruş yani km de 16 kuruş yakmış
    100 kmde kaç litre yaktığınıda söylim

120/4,74=25,3
    25,3/744=0,34
    yani kısaca 3,4 litre benzin ile 100 km yol yapıyorsun
    çok mu devir çevirttiriyon hacı napiyon 3.4 litre benim kaymakam yakmıyo bu kadar
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı hup_gs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eywallah kardes güzel anlatımınla anladım.. 16 tl ye 100 km yol yapıyorum ozman ama sehir dısı sehir içi birazcık daha fazla yakar sanırsam buda iyi değil gibi fazla yakmıyormu sizce... yoksa normalmi ....
    Biraz Fazla ama sürekli gelen benzın zamlarından sonra Km de şu kadar kuruş hesabı sürekli değiştiği için artık benimde kafam gitti .. 100km kaç litre onu hesaplamak lazım en mantıklısı . ortalama bı apache kac yakıyo buna gore karsılastırmak lazım ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    valla benim alet bir depoyla 450 500 km arası yapıyor ilk rodaj zamanı ilk depo 650 km gitmiştii şu an 500 km yi görüyo anca yani 100 km de 3.2 litre falan yakıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

ben motoru devir manyağı yapıyorum desem yeri var 7000 devir altına inmez benim motor vites geçişleride genelde 9000 devirde yani 7000 ila 9000 devir arası kullanıyorum sadece 4 ten 5e atarken arada 10.000 devir gösteriyorum. birde geçen bir muhabbet olmuştu 5. vites 5000 devir motor kaç yapıyor diye özellikle baktım 5. vites 5000 devir 70 km altına inmiyor benim motor 70-73 km arası gidiyor ama sonradan aklıma geldi ben 12000 km de zincir dişli takımını komple değiştirdim ön 13 dişli arkayada eski kasa apache dişlisi takmıştı servis yeni kasa 44T imiş sanırım benim arka dişli 43T bu 5-6 km lik fark ordan sanırım normalde arkadaşlar 5.vites 5000 devir 65 km demişlerdi bendeki fark bundan kaynaklanıyor sanırım ilk değiştirdiğimde vites aralarıda uzamıştı çünkü biraz.
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Beyler merhaba uzun süredir yazamıyorum foruma sadece takipteyim acaba bu lastikler nasıl bi yerde uyar diye denk gelmişti ölçüleri inç üzerinden verilmiş heralde pek anlamıyorum ne diyosunuz kullanan vardı zannedersem ME22 ?

http://www.motolastik.com/Urun/Metzeler-350-18-TT-RF-62P-ME-22-pmu27182.html

http://www.motolastik.com/Urun/Metzeler-300-17-TT-50P-ME-22-pmu27183.html

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Yeni apacheden alan yok mu arkadaşlar çok merak ediyorum
    Ne Mutlu Türküm Diyene

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    fiyatı çok ya eski fiyatıyla aynı olcak bide titreşim olmuyacak warya ne tutulur ama 5 bin tlyede apache almak mantıklı gelmiyor
    ERROR88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    BeyLer Bugün Bahçelievlere kardeşimin yanına gittim dolaştım biraz .. Orda farkettim ön amörtisör keçesi patlamış .. Sol taraf sadece .. Hondaya gösterdim , Keçeler , yağı ,işçilik fln 200Tl gibi bi masraf çıkardı Bana .. Başına gelipte bu halde kullanan oldumu , Gideri varmı , yoksa ustanın dediği gibi daha büyük sıkıntılarmı açar .. Yaptırmak istesem hoş parada yok zaten .. Kafayı yicem valla İnadına üst üste biniyor herşey ..

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BeyLer Bugün Bahçelievlere kardeşimin yanına gittim dolaştım biraz .. Orda farkettim ön amörtisör keçesi patlamış .. Sol taraf sadece .. Hondaya gösterdim , Keçeler , yağı ,işçilik fln 200Tl gibi bi masraf çıkardı Bana .. Başına gelipte bu halde kullanan oldumu , Gideri varmı , yoksa ustanın dediği gibi daha büyük sıkıntılarmı açar .. Yaptırmak istesem hoş parada yok zaten .. Kafayı yicem valla İnadına üst üste biniyor herşey ..
    Enes o değil de hacım elinde kalacak motor ondan korkuyorum. En güzeli 3'e 5'e bakmadan çıkar motoru elinden biraz zahmet çeker 1-2 ay motorsuz gezersin ama en azından tekrar güzel, modeli yüksek olan bir motosiklet alırsın için rahat olur. Yoksa bilmiyorum artık tekeremi geliyorsun, stopie'mi yapıyorsun
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes o değil de hacım elinde kalacak motor ondan korkuyorum. En güzeli 3'e 5'e bakmadan çıkar motoru elinden biraz zahmet çeker 1-2 ay motorsuz gezersin ama en azından tekrar güzel, modeli yüksek olan bir motosiklet alırsın için rahat olur. Yoksa bilmiyorum artık tekeremi geliyorsun, stopie'mi yapıyorsun
    Yav motordan yana sıkıntım yok gayet memnunum ama böyle düşük olasılıklı şeyler benım başıma geliyor işte .. Canımı sıkan bu sadece .. Diğer türlü içim rahat merak etme ..

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kabahat motorda değil biz umursamazlığımızdan çekiyoruz. keçe patlamadan hayatta keçe meçe değişmeyiz motorun sadece yağı zamanla değişiyor zannediyoruz.hele o debriyaj teli gaz teli illaki kopacak yoksa zinhar değişmeyiz ne gerek varki çalışıyorken niye değişeyim... bu arada tamam cuma akşamı buluşalım konuşalım.nete pek bakamıyorum bu ara.
    kartalizma07 ve M.balibey bunu beğendiler.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    enen butceni toplayana kadar swni idare eder korkma... ben de deistim keceyi. ama 1 ay daha gotururdu yani. rahat ol. motor da elinde kalmaz canavar gibi bin salla. .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

bu arada ne hondaymis be. fiyata bak ! ben iscilik kece ve yaga 70 tl verdim. 200 ne.. ayip be

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enen butceni toplayana kadar swni idare eder korkma... ben de deistim keceyi. ama 1 ay daha gotururdu yani. rahat ol. motor da elinde kalmaz canavar gibi bin salla. .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

bu arada ne hondaymis be. fiyata bak ! ben iscilik kece ve yaga 70 tl verdim. 200 ne.. ayip be
    Hacıabi sorma hondanın yedek parçadan kazandığını söyleyen boş konuşmuyo .. :S 950lira çekıyolar fll on amortısorlere .. adamlar uçmuş resmen .. idare edermi bilmiyorum ki .. bi sizde görürsünüz bakıp işte .. yolda giderken bana bi zararı olmuyo hissettirmiyoda , orda yağı gördükce canımı sıkıyor .. gittikçede artacak o kesin bi kez kaçmış sonuçta ..

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kabahat motorda değil biz umursamazlığımızdan çekiyoruz. keçe patlamadan hayatta keçe meçe değişmeyiz motorun sadece yağı zamanla değişiyor zannediyoruz.hele o debriyaj teli gaz teli illaki kopacak yoksa zinhar değişmeyiz ne gerek varki çalışıyorken niye değişeyim... bu arada tamam cuma akşamı buluşalım konuşalım.nete pek bakamıyorum bu ara.
    aynen abı şu dediklerin o kadar doğruki .. En olmazsa yan sanayi 20şerden 40 lira keçeleri alır 20 yağ alır 40 flnda işçilik 100e kapatırım o da beni elim rahatlayana kadar idare eder heralde .. orjinal alıp 5 sene değişmesem nolcak o kdr süre motora binmicemki ..

Motosikleti
    2000 ford
    keçe olayı pahalı benim motorunda keçesi 60 tl mübarek.. Ebaydan 55 liraya 4 tane muadil aldım artık değiştirir değiştirir binerim keçe olayındaki en büyük hüner keçenin kalitesinden ziyade takılırken gösterilen özen çok önemli ...içerde kalan küçük bir toz un bile yağ kaçırmasına sebep olacağını unutmayın..

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Keçeleri ve yağı alıp bildik bi ustaya gitmek en iyisi .. Allahtan korkan tanıdık usta varmı şunu halletcek

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Buna ne kadar yağ konuluyor amörtisore .. bide nerden buluruz bilen varmı .. Abant öncesi şu işi hallediyim ya :S

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar
    bende dün motorda bi sağırlık hissettim, pazar yüksek devir yüksek performans aldım, ama dün 6000 devirden sonra gaz yeme çok aza düştü. rahat 100 yapmam gerekirken 80 küsürlerde seyretti azar azar yükseldi. 5-10 km sonra normale döndü arasıra yaptı ama
    neden böyle birşey olmuştur. buji yeni debriyaj bitmez. karbüratörden mi? yakıttan mı?
    mehmet_gemli bunu beğendi.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Keçeleri ve yağı alıp bildik bi ustaya gitmek en iyisi .. Allahtan korkan tanıdık usta varmı şunu halletcek

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Buna ne kadar yağ konuluyor amörtisore .. bide nerden buluruz bilen varmı .. Abant öncesi şu işi hallediyim ya :S
    Enes hacım inan çok servis gezdim hepsi azıma zıçtı sömürdükçe sömürdüler ama Gaziosmanpaşa'da motoliz var. Benim motoru oraya götürüyorum gerçekten insafiyetle iş yapıyorlar. Müşteri ilişkileri çok güzel kaldıki yunanistan'dan bilmem nerden oraya servis'e geliyorlar bunu internette söyleyeni çok duydum. Bende istemeyerek gittim oraya hiç içime sinmiyordu ama bir kere gittinten sonra tamam dedim benim servisim burası artık.

Düşünürsen Motoliz'i tavsiye ederim. Olmadı beraber gideriz adam tanıyor beni konuşuruz, gösteririz bakalım ne dicek duruma göre hareket edersin. Yarın müsaitsen geç bu tarafa haberleşelim duruma göre ortak bir saatte buluşalım.

Enes bak, Sedat abide bir yer söylemiş. Beraber gidin bir bakın, olmadı gelir benim ustadan da fiyat alırsın duruma göre bir yerde karar verirsin.

Motosikleti
    2000 ford

Gene insanlığım tuttu enes.. Seni yarın pendikte bi ustaya götüreyim..bu adam vakti zamanında honda da usta başılık yapmış ve daha sonradan kendi dükkanını açmış birisi..
    Bende orayı ramçodan öğrendim adam zaten hondacı bilir amotisörün alacağı yağı..Allahtan korkan bi adam namaz kılıyorken gördüm..muhabbetide iyiydi öyle kurusıkı ustalara benzetemedim..

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    bende dün motorda bi sağırlık hissettim, pazar yüksek devir yüksek performans aldım, ama dün 6000 devirden sonra gaz yeme çok aza düştü. rahat 100 yapmam gerekirken 80 küsürlerde seyretti azar azar yükseldi. 5-10 km sonra normale döndü arasıra yaptı ama
    neden böyle birşey olmuştur. buji yeni debriyaj bitmez. karbüratörden mi? yakıttan mı?
    Aynı şeyi bende 2 3 kere yaşadım özellikle motor soğuk olduğundan hemen hareket ettiğimde yaptığını farkettim durduğu yerde jikleyle ısıttım normal yarın bakıma götürücem bakalım ne diyecek önceki bakımda karbiratörün bi şeyi değişmesi lazım falan demişti de ondan yapabilir tam hatırlamıyorum yarın ola hayrola.
    kartalizma07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    Sizin problemde büyük ihtimal diyaframdan kaynaklanıyordur. Apache'nin kronik sorunu diyafram anlaşılan. Allah'tan pahalı bir sorun değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler