Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache nin performans kitleri varmıdır acaba 160 ya da 180 cc yapsak motoru bi de tiger ekzost performans cdi ünitesi falan
    Gerçi eksozu değiştiricem tigerla ama diyerlerini bilmiyorum .
    Güvenilir bir ustayla uğraşılabilir aslında siz bile yapabilirsiniz ama kurtarıcak gene bir güvenilir usta şart:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Aslında katalizör iptali ile 1,5 hp güç farkı elde ediliyormuş.Tiger eksozun apache için ekzozu var.Honlama ve buyük piston kiti ile 160 cc nin üzerine çıkmak mümkün. bu da gücü 18 hp ye kadar çıkartır diye düşünüyorum. Ön 14 t dişli arka 40 (eski apache nin ) dişlisi ile sanırım titreşimin başladığı 6000 6500 devirde 110 km s hıza erişilebilir.
    ThE LaSt SaMuRaİ

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zevk meselesi tabii ama bence macera aramaya gerek yok.
    bu motorlar nice testler ve hesaplamalardan sonra son halini alıyor.
    en stabil halleri buymuşki, son kullanıcıyla bu şekilde buluşuyorlar.

--

lastik konusunda ise bugün İstanbul'un en büyük TVS satıcılarından biri ile görüştüm. Onlar bile iki aynı markayı takmanın mümkün olmadığından bahsettiler. Yani mesela hem ön hem arka Pirelli olamıyor. Ayrı ayrı, IRC ve Pirelli şeklinde takılabiliyor 1e1 orjinal boyutlarında. O da ne kadar sağlıklı olur tartışılır.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    katalizör iptalini yapanlardan biri benim..alt devirlerde motor aynı,fakat üst devirlere tırmandıkça farkını hissediyorsunuz..dişli olayına gelince ön yine 13T olmak koşulu ile arka 44T olan dişliyi ben 43T olan eski kasanın dişlisi ile değiştirdim..1 diş oynamak en mantıklı ve doğru olan uygulamadır bizim motorlarda..öne 14T taktığınızda rüzgar ve kilo çok farkediyor motorda..ama sadece arkayı 1 diş küçültürseniz ne ivmelenmeniz,nede rüzgara karşı kesiklik yaşamıyorsunuz..güzel yanı tem titreşimim çok azaldı,hem de son hızda motor çok keyifli ve daha stabil gidebilir hale geldi..

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    bence de ama piyasada 160 lığıyla 180 liği olduğu için insan neden olasın diyor tabbii ki 10 cc 1,5 hp + ekzost 1,5 hp oldumu bizim motor 16,5 hp walla ben isterim şahsen
    ThE LaSt SaMuRaİ

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim motoru satsam kaça gider acaba 2011 kazasız siyah renk 6000 km civarında servis bakımlı lastikler irc takım çanta demiri+ön far demiri var

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    arka dişlinin sparişini verdim zaten. Birde tiger ekzost alacağım. Otomatikman borusuyla geldiği için katalizör olmayacak. Benim salak servis dizel yağı koyduğu için şu an motor biraz yağ eksiltiyor bir iki değişim beklicem belki yanlış konan yağdan yapıyordur bir de garanti dışı falan derlerse tüketici mahkemesine vericem.hiç olmazsa o zaman performans piston düşünüyorum.
    ThE LaSt SaMuRaİ

arka dişlinin sparişini verdim zaten. Birde tiger ekzost alacağım. Otomatikman borusuyla geldiği için katalizör olmayacak. Benim salak servis dizel yağı koyduğu için şu an motor biraz yağ eksiltiyor bir iki değişim beklicem belki yanlış konan yağdan yapıyordur bir de garanti dışı falan derlerse tüketici mahkemesine vericem.hiç olmazsa o zaman performans piston düşünüyorum.
    yağ viskozite ve mak değişikliğine gidildiğinde sonraki 3 yağ değişimde bir miktar yağ eksiltmesi normaldir bu sürecü bekleyip öyle verin bence

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    ewet ewet
    ben de 2 değişim daha yapıcam 2 sindede filitreyi de değiştiricem ondan sonra belli olur zaten
    ThE LaSt SaMuRaİ

ewet ewet
    ben de 2 değişim daha yapıcam 2 sindede filitreyi de değiştiricem ondan sonra belli olur zaten
    en güzeli filtreli değiştirmek ben hep öyle yaparım serviste

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    bizde öyle yapacaktık ama 1 filitre yoktu 2 çanakkalede dedim arkadaşlara ya dedim bu adam dizel yağı koydu sorun olur mu? Aman dedile r hemen değişelim semi sentetik mobil koyduk 10 40 ama birdahaki değişimde 500 gr yağ çıktı motordan ... Filitreyi de değiştirdim yeni yağ koyduk şu an 700 km falan oldu %75 çubuğun 2 çarpısı kadar yağ var içinde bakalım ne olacak
    ThE LaSt SaMuRaİ

bizde öyle yapacaktık ama 1 filitre yoktu 2 çanakkalede dedim arkadaşlara ya dedim bu adam dizel yağı koydu sorun olur mu? Aman dedile r hemen değişelim semi sentetik mobil koyduk 10 40 ama birdahaki değişimde 500 gr yağ çıktı motordan ... Filitreyi de değiştirdim yeni yağ koyduk şu an 700 km falan oldu %75 çubuğun 2 çarpısı kadar yağ var içinde bakalım ne olacak
    o ustaların ben hepsini asacan böyle insanların aslında birde servi olmuş elinde yağ filtresi yok far desek gösterge paneli desek anlarımda filtre çok acayip işlerini ne kadar ciddi yaptıklarının kanıtı aslında

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Ya sorma başımıza gelenleri servise mi yaniim bide kepçe çarptı tam oldu yani iş hala muallakta ne olacak bilmiyoruz
    ThE LaSt SaMuRaİ

Ya sorma başımıza gelenleri servise mi yaniim bide kepçe çarptı tam oldu yani iş hala muallakta ne olacak bilmiyoruz
    memleketin çivisi çıkalı çok oldu bazı durumlarda kendini kaybetmeden hakkını almak gerekiyor

Genclik gunaydin motorumda dun bi sorun yasadim hiz yaparken 4. vites ve 5. Vites de motorun gucunde dusme oluyor hani benzin biterde bi anda guc kesilir ya benzin ile alakali bir sorun olabilirmi acaba bu hafta saticamda makinayi kotu izlenim birakmk istemem aliciya ayip olmasin ;-)

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    depo ne durumdaydı, pislik birikmiştir dicem ama neden sadece 4 ve 5 te yapıyor?

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı gorkem07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genclik gunaydin motorumda dun bi sorun yasadim hiz yaparken 4. vites ve 5. Vites de motorun gucunde dusme oluyor hani benzin biterde bi anda guc kesilir ya benzin ile alakali bir sorun olabilirmi acaba bu hafta saticamda makinayi kotu izlenim birakmk istemem aliciya ayip olmasin ;-)
    GÜNAYDIN karbratör diyaframını patlatmış olabilirsin aynı sıkıntı bendede vardı diyafram çıktı 40 tl ye değiştirdim sıkıntı kalmadı
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

İlginiz icin tesekkurler arkadslar acayip firtina var motoru hava guzel olunca gotureym direk baksinlar 3. Vitestede yapiyr aslinda. Yani motor ile basmak istgm zmn naz yapmkda ole diyim hani motor u ilk calistirirzda kalkarken kararsizdir ya :-) ole

arkadaşlar dünde sormuştum benim motoru satsam kaça gider acaba 2011 kazasız siyah renk 6000 km civarında servis bakımlı lastikler irc takım çanta demiri+ön far demiri var sorunsuz

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    balibey 3bine veriyordun enson

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler