Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatihozveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol üstadım genelde senden geliyor cevaplar varol. bu arada baya az yakıyor 50 tl lik benzin ile şu anda 370 km yaptı +40km daha gider+ yedek depo 100km daha 500km falan 50 lira ile maşallah redline hiç olmadım desem yeridir genelde 2-3 viteste yoğun sayılabilecek trafikte zaman zaman artçı ile kullandım. iş ile evim arası 3.6 km sadece şehir içi yaptım çok çok menunum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

eyvallah üstadım dikkat ederim artık ölçmeye çalışıyorum da ne kadar gideceğini ondan bi sorayım dedim.
    rica ederim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Çagatay tek basina ayakta tutuyo topigi masallah :D vitesli olmayinca tadi yok agaa .. Binesim gelmiyo valla .. Dun karsiya gectim bi ara kopru cikisi apache ve cbf gectiler sakin gidiodum .. Kaptirdim arkadan eminim 2side neyin gectigini bile gorememistir salak salak bakiodular genc ccklar daha .. Ama in en ufak zevk vermiyo .. Ah apacheyle cbf tokatlarken aldigim zevk nerdee .. Yanindan gecerken 5e gostere gostere atmanin zevkini en kral scootere degismem ..
    sbr ve kartalizma07 bunu beğendiler.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı kargili19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mrb bende bir ay önce 2008 model Apache TSV 250 aldım çok hoşuma gitti ancak motor sizin dediğiniz gibi 10 kuruş değil 20 kuruş civarında yakıyor yani müthiş yakıyor. motor ilk gaz vermede tekleme var, gaz yemiyor sonra düzeliyor sanırım yakıt yakmasıda bundan, aynı motordan kullanan arkadaşlara sorduğumda hava ayarından olacağını söylediler, hava ayarı yaptırdım ama hala düzelmedi bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
    vayyy kargılı hemşerim bende kargılıyım arkadaşlar arkadaşa yardımcı olalım toprağımdır haa

herkese merhaba

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çagatay tek basina ayakta tutuyo topigi masallah :D vitesli olmayinca tadi yok agaa .. Binesim gelmiyo valla .. Dun karsiya gectim bi ara kopru cikisi apache ve cbf gectiler sakin gidiodum .. Kaptirdim arkadan eminim 2side neyin gectigini bile gorememistir salak salak bakiodular genc ccklar daha .. Ama in en ufak zevk vermiyo .. Ah apacheyle cbf tokatlarken aldigim zevk nerdee .. Yanindan gecerken 5e gostere gostere atmanin zevkini en kral scootere degismem ..
    hacı napayım elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum zamanında ustalardan kazık yiye yiye yememeyi öğrendim şimdi etrafıma da yardım ediyorum bugün de arkadaşın asyanın debriyaj varyatör kayışı ve yağını değiştirdim 6 saat uğraştım ilk sefer diye ama kız gibi oldu scooter konusunda tamamen katılıyorum

arkadaşlar bir konu hakkında bilgi almak istiyorum bilen varsa yardım edebilirmi.Ben apache mi 1 ay önce aldım yaklasık 700 km sonra 135 kadar cıktım.ancak gösterge panelinde SE olan bölümde 9.9 gösteriyordu bu gün baktım 8.5 düşmür .bir sıkıntı doğururmu acaba.

Loger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR 150
    Alıntı wanhelsing00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir konu hakkında bilgi almak istiyorum bilen varsa yardım edebilirmi.Ben apache mi 1 ay önce aldım yaklasık 700 km sonra 135 kadar cıktım.ancak gösterge panelinde SE olan bölümde 9.9 gösteriyordu bu gün baktım 8.5 düşmür .bir sıkıntı doğururmu acaba.
    0 - 60 km/s ye 8.5 saniyede çıktığını gösteriyor onu her sıfırladığında 9.9 gösterir....0 - 60 km/s kaç saniyede kalktığını ölçe bilmen için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:32 ----------

Malum önümüz kış, RTR 150'ye kış lastiği öneren var mı.
    Aklımı kaybetmekten değil, bulmaktan korkuyorum.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Loger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 - 60 km/s ye 8.5 saniyede çıktığını gösteriyor onu her sıfırladığında 9.9 gösterir....0 - 60 km/s kaç saniyede kalktığını ölçe bilmen için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:32 ----------

Malum önümüz kış, RTR 150'ye kış lastiği öneren var mı.
    benimki 5.1 i gösteriyor. yokuş aşağımı yaptım ne lastik için arkaya dura traction, önede irc alıcam bende..yorumları iyi
    TRANSALP XL700

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaya dura traction, öne irc alıcam.. yorumları iyi
    Ön arka aynı marka ve model alırsan çok daha iyi verim alırsın
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön arka aynı marka ve model alırsan çok daha iyi verim alırsın
    ön için pirelli ebat yok dediler ama
    TRANSALP XL700

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    slm arkadaşlar ben bu motoru her yıkadığımda göstergenin motor devri kısmında biraz buhar oluyordu.bugünde yıkadım ama bu sefer bayağı buharlaştı devir göstergesinin içi.motoru basınçlı suyla yıkıyorum ama direk göstergenin üstüne su tutmuyorum.ama uzaktan felan su tutarak göstergeyide yıkarım hep.bu buğulanma sorunun nasıl halledebiliriz?motoru birkaç saat güneşte bıraksam düzelirmi?yada göstergenin vidaları felan varsa iyi sıkılmamış ve bundan dolayı içine su giriyor olabilirmi?bu arada gösterge çalışıyor sadece camı içerden buğulandı.

Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben bu motoru her yıkadığımda göstergenin motor devri kısmında biraz buhar oluyordu.bugünde yıkadım ama bu sefer bayağı buharlaştı devir göstergesinin içi.motoru basınçlı suyla yıkıyorum ama direk göstergenin üstüne su tutmuyorum.ama uzaktan felan su tutarak göstergeyide yıkarım hep.bu buğulanma sorunun nasıl halledebiliriz?motoru birkaç saat güneşte bıraksam düzelirmi?yada göstergenin vidaları felan varsa iyi sıkılmamış ve bundan dolayı içine su giriyor olabilirmi?bu arada gösterge çalışıyor sadece camı içerden buğulandı.
    motorla biraz gez lambaların ısısıyla düzelir bir yerden hava alıyor o garantiden değiştirsinler baktın değişmiyorlar içini aç camın etrafına güzelce siyah silikon çek bir daha olmaz

kış lastiği içinde ben ircleri kulanıcam yine winter griplerin ebatı yok çünkü

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorla biraz gez lambaların ısısıyla düzelir bir yerden hava alıyor o garantiden değiştirsinler baktın değişmiyorlar içini aç camın etrafına güzelce siyah silikon çek bir daha olmaz

kış lastiği içinde ben ircleri kulanıcam yine winter griplerin ebatı yok çünkü
    şimdilik düzelse bile her yıkamada bununlamı uğraşıcam ben.garantidende değişeceklerini sanmıyorum ama bi şansımı denerim.büyük ihtimal kullanıcı hatası derler.bide göstergenin içini açıp kurcalamak istemiyorum.ilerde bozulursa garantiden değiştirmezler. daha önce bu problemden garantiyle göstergeyi değiştiren oldumu?

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdilik düzelse bile her yıkamada bununlamı uğraşıcam ben.garantidende değişeceklerini sanmıyorum ama bi şansımı denerim.büyük ihtimal kullanıcı hatası derler.bide göstergenin içini açıp kurcalamak istemiyorum.ilerde bozulursa garantiden değiştirmezler. daha önce bu problemden garantiyle göstergeyi değiştiren oldumu?
    bencede en mantıklısı siyah silikon çek, ben farı söküp yani ön kafayı şeffaf silikon çektim. ses yapmasın diye
    benimde far tasında damlacık oluşuyo, ama gösterge önemli
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede en mantıklısı siyah silikon çek, ben farı söküp yani ön kafayı şeffaf silikon çektim. ses yapmasın diye
    benimde far tasında damlacık oluşuyo, ama gösterge önemli
    ben bi garantiden değiştirmeye çalışıyım şunu değişmezlerse yaparız artık silikon işini.
    kartalizma07 bunu beğendi.

garantiden değiştirmezlerse dediğim gibi yap temiz işçilikle dışarıdan kimse anlayamaz adamlara hortumla yıkıyorum de sakın kompresörle sıktım deme hatta göstergeye hiç su tutmam ıslak bezle silerim dersen daha iyi olur mazeretleri kalmaz

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garantiden değiştirmezlerse dediğim gibi yap temiz işçilikle dışarıdan kimse anlayamaz adamlara hortumla yıkıyorum de sakın kompresörle sıktım deme hatta göstergeye hiç su tutmam ıslak bezle silerim dersen daha iyi olur mazeretleri kalmaz
    aynen öyle yaparım.hatta yağmurda bile buharlaşıyor derim.güneşli havada buhar kayboluyor kapalı soğuk ve yağmurlu havada yine oluşuyor.öyle yada böyle değiştirtmem lazım bu göstergeyi.

aynen öyle yaparım.hatta yağmurda bile buharlaşıyor derim.güneşli havada buhar kayboluyor kapalı soğuk ve yağmurlu havada yine oluşuyor.öyle yada böyle değiştirtmem lazım bu göstergeyi.
    aynen ne gerekiyorsa yap sonuçta onlardan da para çıkmıyor üşeniyorlar bedava işçilik yapmaya gelince ben bile takarım de ver gazı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

ya şu akünün tahliye hortumu başıma bela oldu bişeyler yapan var mı içinizde katı paslandırıp duruyor

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Çağatay sen vazmi gectin motoru satmaktan .. Yoksa aklimda olsun bunu satarsam fln :D

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Selam arkadaşlar nasılsınız ne zamandır yazamıyorum nasıl gidiyor dün iş dönüşü 4 vites 9000 devir 135 5 vites 9000 küsür devir 160 km hız gördüm aklım yerinden çıkacaktı noluyor yav destur falan dedim kendi kendime sanırım benim km okuyucu bozulacak fazla fazla göstermeye başladı baksanıza birde bir iki haftadır 4 viteste 9000 deviri geçmiyor 5 beşe attıgımda ise sürat ve çeki anormal derecede düşüyor 5 viteste 100 km hızı geçmiyordu 4.viteste bir iki sıkıştırdıktan sonra açılıyor 4. Vites 10000 devir 110 5. Vitese attıgımda 116 117 km ye kadar hızlanıyordu ama biraz önce işe gelmek için yola çıktım ne yaptım ne ettim se 1. Viteste dahil olmak üzere 9000 deviri görmüyor makina 4. Vites tabiri caizse anıttırıyorum motoru nerdeyse motor patlıcak ama 9000 devirde takılıyor geçmiyor 5 e atıyorum rahatlıyor ama gene devir yükselmiyor 100 km hızı göremedim yav delirdim neden yapar acaba bilgisi olan yada başına gelen arkadaş oldumu??????
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler