Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar gelelim son gelişmelere

Hatırlarsanız cumartesi günü eşim kırmızı ışıklarda beklerken arkasındaki kepçe hareket edip eşime ve motoruma çarptıktan sonra eşimin uyarılarına rağmen kaçmıştı..
    Tabii bizde polisi arayıp şikayette bulunup davacı olmuştuk
    Bu gün itibariyle Polisten bi haber çıkmadı tabii ki. Bizde tanıdık bi komiseri araya koyduk mobeseden 2 km takip etmişler fakat tabii plaka belli değil
    Bize söylenen artık siz arayıp bulunca 155 i arayıp ihbar edeceksiniz oldu tabii eşimde bende şok olduk. Başladık araştırmaya dozer kepçe ekskavatör benzeri araçların ticaret odasına kayıt olması gerektiğini öğrendik . Neyse eşim aradı ve çanakkale dahilinde 23 araç tesbit ettik. Birtanesi aynı eşime çarpan araç ve evimin karşı sokağında kayıtlı. Bakalım neler olacak.
    Sigorta işine gelince öğrendiğimiz sigorta bize yaramıyor kaçtığı için. Biz aracı yaptırıp fatura ibraz ederek mahkemede istiyecekmişiz hakkımızı yanlız tabii şöylede bişey var ben motoru zaten ite kaka aldım 2000 tl civarı masrafı var şu an ödeyecek durumum yok. Bekliyecez mecburen fakat ben 2 aylık sıfır motorum kazalı olacak nasıl olacak bilemiyorum.
    İyi akşamlar arkadaşlar tekeriniz düz bassın....

Ulan ne saçma bi adalet sistemimiz var ya .. Utanmasalar adami yakala parani al dicekler yav :S enistemin motor calinmisti , polis kendside .. Yakaladilar adami .. arayp merkeze bildirmis cevap : bindir otobuse gelsin buraya biz gozaltina aliriz :D cidden şaka gibi .. Takip ediyorum yazamasamda gecmis olsun abi sanada haniminada .. İns en kisa zamanda bulunurda sifirlarsin motoru ..

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yapmissin haci sağolasin (: giremedm haftasonundan snra .. Haftasonu 300km kdr yol yaptk gezdk baya ..
    cennetkizi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan ne saçma bi adalet sistemimiz var ya .. Utanmasalar adami yakala parani al dicekler yav :S enistemin motor calinmisti , polis kendside .. Yakaladilar adami .. arayp merkeze bildirmis cevap : bindir otobuse gelsin buraya biz gozaltina aliriz :D cidden şaka gibi .. Takip ediyorum yazamasamda gecmis olsun abi sanada haniminada .. İns en kisa zamanda bulunurda sifirlarsin motoru ..

İyi yapmissin haci sağolasin (: giremedm haftasonundan snra .. Haftasonu 300km kdr yol yaptk gezdk baya ..
    Walla enescim yedirmiyecez hakkımızı. Haklı hukuk mücadelemizi de böyle şeyler diğer arkadaşlarında başına gelir diye yayınlicaz burada...
    Tabii diğer arkadaşlar da konu dışı olmasına rağmen isterlerse ... Aynı şekilde kaza raporu motoruma kepçe çarptı topiğinde olduğu gibi.
    Topik kirliliğini sevmeyen biriyim o yüzden çok fazla yazmam. Desteklerini esirgdmeyeyen tüm dostlara teşekkür ederim
    cennetkizi bunu beğendi.

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    tekrar geçmis olsun. daha önce yazdığım gibi motoru kendi imkanlarınızla yaptırıp. faturayı mahkemede beyan edebilirsiniz. yada servisten fiyat teklifi alıp kaşeli filan gene mahkemede beyan edip parayı talep edebilirsiniz.

ilk yapmanız geren kaza raporu tutmaktı. olay yerine trafik veya asayiş polisi çağırıp zabıt tutturmanız gerekiyordu. sahsın kaçtığını bu sebbeple davacı olduğunuzu söyleyip polisin ifadenizi almasıyla yasal süreç başlamış olacaktı. muhtemelen bide olay yerinden karakola gidip ifadenizi verdikten sonra. resmi bi hastaneden sağlık durumunuzu belirten rapor alacaktınız.dosyaya polis ekleyecekti. polisin sizi savcıya götürmesi için ısrar edip savcıya durumu izah edecektiniz. sonra mahkeme ve taksilat..ifadede plaka veya kimlik bilgisi olması şartıyla.sizin olayda sahsın bilinmemesi kötü. keşke taxi filan bişeyle peşinden gidip yakalasaydınız.bugibi durumlarda tecrübe çok önemli o anki şokla insanın eli ayağı birbirine dolaşıyor.aklına hiç bişey gelmiyor.

söyle bi durum var. trafiğe çıkan her araç kaza riskini ve aracına zarar gelebileceğini kabullenmiş sayılıyor. bunu güvenceye almak için devlet trafik sigortası diye bi şart koşuyor..mesela sıfır km çok pahalı bi araç aldınız. 100.000 gayme saydınız. hıyarın biri kırmızıda geçip size vurdu.20.000 lira zarar verdi. trafik sigortası sizin arabayı yaptırıyor. kazadan dolayı olan değer kaybını karşılamıyor. sizde bunu karşı taraftan talep edemiyorsunuz. sineye çekiyorsunuz..
    selo9115 bunu beğendi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen atilla abinin dediği gibi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim benzin musluğu sürekli reserve durumunda. bir sıkıntı yaşamadım
    neden olabilir ki tam tahliye hortumunun orda - uçlu vida var acaba o mu gevşedi

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar geçmis olsun. daha önce yazdığım gibi motoru kendi imkanlarınızla yaptırıp. faturayı mahkemede beyan edebilirsiniz. yada servisten fiyat teklifi alıp kaşeli filan gene mahkemede beyan edip parayı talep edebilirsiniz.

ilk yapmanız geren kaza raporu tutmaktı. olay yerine trafik veya asayiş polisi çağırıp zabıt tutturmanız gerekiyordu. sahsın kaçtığını bu sebbeple davacı olduğunuzu söyleyip polisin ifadenizi almasıyla yasal süreç başlamış olacaktı. muhtemelen bide olay yerinden karakola gidip ifadenizi verdikten sonra. resmi bi hastaneden sağlık durumunuzu belirten rapor alacaktınız.dosyaya polis ekleyecekti. polisin sizi savcıya götürmesi için ısrar edip savcıya durumu izah edecektiniz. sonra mahkeme ve taksilat..ifadede plaka veya kimlik bilgisi olması şartıyla.sizin olayda sahsın bilinmemesi kötü. keşke taxoanki şokla insanın eli ayağı birbirine dolaşıyor.aklına hiç bişey gelmiyor.

söyle bi durum var. trafiğe çıkan her araç kaza riskini ve aracına zarar gelebileceğini kabullenmiş sayılıyor. bunu güvenceye almak için devlet trafik sigortası diye bi şart koşuyor..mesela sıfır km çok pahalı bi araç aldınız. 100.000 gayme saydınız. hıyarın biri kırmızıda geçip size vurdu.20.000 lira zarar verdi. trafik sigortası sizin arabayı yaptırıyor. kazadan dolayı olan değer kaybını karşılamıyor. sizde bunu karşı taraftan talep edemiyorsunuz. sineye çekiyorsunuz..
    Dostum doğru
    Biz karşı taraf kaçtığı için rapor tutamadık ama polis raporu hazırlandı bizde davacı ve şikayetçi olduk. Biz 155 i aradık ve tam 40 dakka bekledik trafiği aslında ben arayacaktım 112 yi iski iski geleceklerdi ama işte lanet olsun basit bir incinme için kimsenin günahına girmek istemedim. Bizim sıkıntımız polisin suçluyu bulmak için kılını kıpırdatmaması çanakkalede normalde hırsızlık bike olmaz. Savunmaları yoğun olmaları. Bir ucundan bir ucu 4 km. Olan bir şehir çanakkale
    Bulmak istemiyorlarmı diyorum bazen
    Neyse son aldığımız daha doğrusu ulaştığımız bilgiye göre ( hidromek markaydı araç ) servisi bulduk ve sadece 2 araç var çanakkale de

Bakalım ne olacak şu an için beklemedeyiz saygılar...

yağı eksiltmesinin sebebini buldum son servise gittiğimde büyük yağ tapasını değilde 3 küçük cıvatayı sökmüşlerdi biri tam sıkılmamış yada gevşemiş orda çok uzun aralıklarla damlatıyor(günde 2-3 damla) şimdi yağmur olduğu için yerdeki yağı fark ettim güzelce sıkıp etrafınıda kağıt mendille temizledim 3 saattir damlamadı şu karbüratörden boşalan benzinin çözümünü bilen yok mu arkadaşlar

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörde bi parça vardı adı aklıma gelmedı bızım bı arkadaşada olmustu onu yutuyomuymus ne öle bişi onun depişmesi gerekiyomuş. genelde apachede boşta çok gaz verince oluyo demışler. bende hiç olmamıştı.
    bir çok kullanıcının son zamanlarda sorunu bu..son hızı yok diye..bu parçayı hatırlayabilirsen paylaş bakalım neymiş bu nane bu kadar etki eden

Motosikleti
    Honda İnnova & Piaggio x9 500
    S.a arkadaşlar ben size bişeyler sormak istiyorum Öncelikle benim Honda İnnovam var 2012 model daha 11 aylık Birinden teklif aldım 4 bin lira veriyim dedi . Aklımda Tvs Apache var .Motorumu satıp Tvs alsam mı diye düşünüyorum.

1- Benim İnnova 2 kişi 100 km 1,7 litre yakıt yakıyor ortalama hızım 60-80 Tvs de bu civarda mı yakar .

2-Amca oglumda ybr 125 Esd var onunla yarıştıgım zaman 20-25 metre fark atıyorum .Tvs de daha rahat ve daha farklı bi fark atabilirmiyim?

3-Normal seyir hızım 100 civarı rüzgarda 90-95 e düşer Geçenlerde bayır aşagı 125 yaptım . Tvs düzde hızım kaç olur .Vede Km saati tam anlamıylamı gösteriyor yok biraz abartımı var

4-En önemli sorum da şu malum havalar sogudu benim innovam en soguk havada bile tek marş bin git . Amcaoglundaki Ybr sabahları çalıştır 2-3 dk bekle ısınsınki gaz yesin bekle dur.Tvs de soguk havalarda gaz yememe sıkıntısı varmı sabah ilk çalıştırma ?

Cevaplarınızı bekliyorum ...

Teşekkürler

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı eros01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar ben size bişeyler sormak istiyorum Öncelikle benim Honda İnnovam var 2012 model daha 11 aylık Birinden teklif aldım 4 bin lira veriyim dedi . Aklımda Tvs Apache var .Motorumu satıp Tvs alsam mı diye düşünüyorum.

1- Benim İnnova 2 kişi 100 km 1,7 litre yakıt yakıyor ortalama hızım 60-80 Tvs de bu civarda mı yakar .

2-Amca oglumda ybr 125 Esd var onunla yarıştıgım zaman 20-25 metre fark atıyorum .Tvs de daha rahat ve daha farklı bi fark atabilirmiyim

3-Normal seyir hızım 100 civarı rüzgarda 90-95 e düşer Geçenlerde bayır aşagı 125 yaptım . Tvs düzde hızım kaç olur .Vede Km saati tam anlamıylamı gösteriyor yok biraz abartımı var

4-En önemli sorum da şu malum havalar sogudu benim innovam en soguk havada bile tek marş bin git . Amcaoglundaki Ybr sabahları çalıştır 2-3 dk bekle ısınsınki gaz yesin bekle dur.Tvs de soguk havalarda gaz yememe sıkıntısı varmı sabah ilk çalıştırma ?

Teşekkürler

valla hacı sende ahiret sorusu gibi soru sormuşsun

1,yakıt olarak ben agresif kullanıca olduğum halde 13 krş yakmakta,

2,kendi sınıfında tvs yi kalkışta olsun yürüyüşte olsun daha geçen olmadı olamazda,

3,normal seyirlerde 100 kmye çok rahat çıkabilmekte hatta bazı arkadaşlarım 130 144 yapmıştır çelikatlı ve ramço bunlara örnektir,

4,soğuk havalarda tek marşta alır hatta bazen jikle ilede çalıştırırım sorun olmadı

ama şöyle bişey var hemen öyle bas marşa bin git öyle bişey yoktur hatta motoru bir müddet çalıştırırım hareket ettirmem ki bu motorun iyiliği içindir tvs olmasından değildir.

zaten normalde arabayı bile bir müddet çalıştırman lazım hiçbir motora arabayı soğuk motora basıp gidemezsin.

5,tvs derim tek geçerim,
    6,tvs derim tek geçerim,
    7,tvs derim tek geçerim,
    8,tvs derim tek geçerim,
    9,tvs derim tek geçerim,
    10,tvs derim tek geçerim,

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı eksiltmesinin sebebini buldum son servise gittiğimde büyük yağ tapasını değilde 3 küçük cıvatayı sökmüşlerdi biri tam sıkılmamış yada gevşemiş orda çok uzun aralıklarla damlatıyor(günde 2-3 damla) şimdi yağmur olduğu için yerdeki yağı fark ettim güzelce sıkıp etrafınıda kağıt mendille temizledim 3 saattir damlamadı şu karbüratörden boşalan benzinin çözümünü bilen yok mu arkadaşlar

mali karbüratörün gaz ayarı yapılan yerin altında bir tane sarı renkte vida var onu kontrol ettinmi?
    o benzin tahliye vidası motoru gaza boğulduğu zaman o vidayı gevşetim içindeki benzini boşaltıyosun o belki gevşemiş olabilir kontrol et.
    M.balibey bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT

2-Amca oglumda ybr 125 Esd var onunla yarıştıgım zaman 20-25 metre fark atıyorum .Tvs de daha rahat ve daha farklı bi fark atabilirmiyim?

Teşekkürler
    ben apache fanatiği biri olarak motorunu satmanı istemem..innovanın tipi hariç herşeyine hayranım.. apacheye innova kadar az yaktıramazsın.innova çok kaliteli bir motor,enjeksiyonlu olduğu için ayarıydı,teklemesiydi falan uğraşmazsın..sadece 5 10 km hızlı gitmek için apache alma bence..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150

Teşekkürler
    sbr'nin cevabına katılıyorum. Ayrıca Honda üretimi motorlar bellidir ve güzeldirler de hem fizik hem de teknik olarak... Benim ilk gördüğüm innova motorun egzosu açılmıştı. Ben de bu tür egzos açarak insanları rahatsız edenlerin ne kendilerine ne de motorlarına itibar etmediğimden motorun altına üstüne bakmadım. Hemen küçük gördüm, tabi sahibinden ötürü... Dediklerinin hız hariç hiçbirini apache de bulamazsın cevap bu kadar basit. Bunun yanında selo9115 ' in 4. sırada dediklerine de katıldığımı belirtip bir daha yazma zahmetine girmek istemiyorum. Hadi kal sağlıcakla...

karbüratörden boşalan benzinin çözümünü bilen yok mu arkadaşlar

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    karbüratörden boşalan benzinin çözümünü bilen yok mu arkadaşlar
    bali ben sana yukarda açıklama yapmıştım
    yoksa sen beni kaale almıyormusun

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bali ben sana yukarda açıklama yapmıştım
    yoksa sen beni kaale almıyormusun
    yok abi görmemişim hemen bakıyorum kusura bakma

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:37 ----------

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hacı sende ahiret sorusu gibi soru sormuşsun

1,yakıt olarak ben agresif kullanıca olduğum halde 13 krş yakmakta,

2,kendi sınıfında tvs yi kalkışta olsun yürüyüşte olsun daha geçen olmadı olamazda,

3,normal seyirlerde 100 kmye çok rahat çıkabilmekte hatta bazı arkadaşlarım 130 144 yapmıştır çelikatlı ve ramço bunlara örnektir,

4,soğuk havalarda tek marşta alır hatta bazen jikle ilede çalıştırırım sorun olmadı

ama şöyle bişey var hemen öyle bas marşa bin git öyle bişey yoktur hatta motoru bir müddet çalıştırırım hareket ettirmem ki bu motorun iyiliği içindir tvs olmasından değildir.

zaten normalde arabayı bile bir müddet çalıştırman lazım hiçbir motora arabayı soğuk motora basıp gidemezsin.

5,tvs derim tek geçerim,
    6,tvs derim tek geçerim,
    7,tvs derim tek geçerim,
    8,tvs derim tek geçerim,
    9,tvs derim tek geçerim,
    10,tvs derim tek geçerim,

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

mali karbüratörün gaz ayarı yapılan yerin altında bir tane sarı renkte vida var onu kontrol ettinmi?
    o benzin tahliye vidası motoru gaza boğulduğu zaman o vidayı gevşetim içindeki benzini boşaltıyosun o belki gevşemiş olabilir kontrol et.
    üst tarafı okumuştum da alt tarafı gözden kaçmış benimde aklıma o geldi ama bilgim olmadığından kurcalamak istemedim sonuna kadar sıkılı mı olması gerekli abi

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla enescim yedirmiyecez hakkımızı. Haklı hukuk mücadelemizi de böyle şeyler diğer arkadaşlarında başına gelir diye yayınlicaz burada...
    Tabii diğer arkadaşlar da konu dışı olmasına rağmen isterlerse ... Aynı şekilde kaza raporu motoruma kepçe çarptı topiğinde olduğu gibi.
    Topik kirliliğini sevmeyen biriyim o yüzden çok fazla yazmam. Desteklerini esirgdmeyeyen tüm dostlara teşekkür ederim
    Merhaba takipçi arkadaşlar. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler. Dün itibariyle kendi araştırmalarım ve çabam sonucu kepçenin yerini tespit ettim. Ç.Kale'de bi inşaat firmasının büyük tabelalarının arkasında park halinde gördük. Önden, arkadan ve yandan plakası ile birlikte cepten fotoğraflarını çektim. Birlikte gittiğim işyerinden şefim de ben kepçenin yanındayken inş. firmasının prefabrik idari kısmına girmiş, kepçenin onlara ait olduğunu öğrenmiş. Operatörü sorduğunda, "yok, evindedir" demişler. ( benim görmediğim ) patrona benzeyen adam "hayırdır, niye sordun?" demiş . Şefim de "hafta sonu bizim kıza çarpıp, kaçmış." deyince adam "Kızda bişey var mı?" diye sormuş. Şefim de "Kızımızda bişey yok ama bişey olup olmaması önemli değil, önemli olan çarptıktan sonra kaçması. Nasıl bulabiliriz?" diye sormuş. Adam, "sabah 7,5'ta mesai başlar." demiş, o kadar. Ne arıyayım, buraya çağırayım demek var, ne de cep telefonunu vereyim ya da adresini vereyim demek var. Şefim bakmış, bu adam bilmezlikten geliyor gibi konuşuyor, anlamış yardımcı olmayacak.Daha fazla üstüne gitmeden "Peki, o halde biz polislere bildiririz. Gerekli işlemleri onlar yaparlar." deyip, ayrılmış oradan. Günlerdir dedektif gibi iz sürüyorum. Bi yerden bi ipucu çıkar da bulunur diye ve nihayet bulduk makinayı. Bu gelişmeden sonra ne yapacağımıza dair İş yerindeki komiser abimizin yönlendirmesi ile 15'inde cumartesi günü verdiğim ifadeye "Ek İfade" vermem gerektiğini söyledi. İşte ben bu makinayı gördüm, tam plakası şudur. şu adreste park halindeydi. Şu firmaya aittir. Fakat kepçeyi gördüğüm anda operatör olmadığı için, teşhisimin tam ve doğru olması açısından kaza günü kullanan kişi ile yüzleştirilmeyi ve bana ve motoruma verdiği masrafları kişiden talep ediyorum. Bir de ilave olarak, olay günü gelen polisler trafik ekibinden değil de asayiş olduğundan kaza tespit tutanağı düzenlenemediği için kazayı görüntüleyen Mobese kamera kayıtlarının.......no.lu dosyama eklenmesini talep ediyorum dicekmişim. Komiser abimiz sağ olsun, onlar o kişiyi bulup, yüzleştirme için sana getircekler dedi. Bugün emin olmak için ben ve eşim normalden erken kalkıp, kepçenin olduğu yerde kendi arabamızın içinde erketeye yattık. Birkaç dk. geçmeden biri geldi, biz karşıdan izliyoruz tabi. kepçenin ışıkları yandı. Arkadan beyaz bir cipe benzer araç geldi. ikisi hiç inmeden yanyana konuştular. Kepçe hareket edince peşine düştük. Kullanan kişi çarpan adam değildi. kepçeyi takip ederek, çalıştığı yeri öğrenelim ki, belki orada vuran kişiyi de görür, resmederiz diye düşündük. Ama aradan yarım saat geçti, adam izlendiğini anladı, bizi ana yola çıkarıp, kendi şehir merkezine döndü. Bir kez daha kepçeyi kaçırdık ama artık orjinal plaka no ve sahibinin iş adresi var elimizde. Bu akşam ifademe ilave yapmaya gidicem. Bakalım polislerin işini de biz devraldık ve de bulduk. Bundan sonrası onlara kalmış. Bekleyip, göreceğiz....Kazasız ve güzel günler hepinize.
    M.balibey ve selo9115 bunu beğendiler.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı cennetkizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba takipçi arkadaşlar. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler. Dün itibariyle kendi araştırmalarım ve çabam sonucu kepçenin yerini tespit ettim. Ç.Kale'de bi inşaat firmasının büyük tabelalarının arkasında park halinde gördük. Önden, arkadan ve yandan plakası ile birlikte cepten fotoğraflarını çektim. Birlikte gittiğim işyerinden şefim de ben kepçenin yanındayken inş. firmasının prefabrik idari kısmına girmiş, kepçenin onlara ait olduğunu öğrenmiş. Operatörü sorduğunda, "yok, evindedir" demişler. ( benim görmediğim ) patrona benzeyen adam "hayırdır, niye sordun?" demiş . Şefim de "hafta sonu bizim kıza çarpıp, kaçmış." deyince adam "Kızda bişey var mı?" diye sormuş. Şefim de "Kızımızda bişey yok ama bişey olup olmaması önemli değil, önemli olan çarptıktan sonra kaçması. Nasıl bulabiliriz?" diye sormuş. Adam, "sabah 7,5'ta mesai başlar." demiş, o kadar. Ne arıyayım, buraya çağırayım demek var, ne de cep telefonunu vereyim ya da adresini vereyim demek var. Şefim bakmış, bu adam bilmezlikten geliyor gibi konuşuyor, anlamış yardımcı olmayacak.Daha fazla üstüne gitmeden "Peki, o halde biz polislere bildiririz. Gerekli işlemleri onlar yaparlar." deyip, ayrılmış oradan. Günlerdir dedektif gibi iz sürüyorum. Bi yerden bi ipucu çıkar da bulunur diye ve nihayet bulduk makinayı. Bu gelişmeden sonra ne yapacağımıza dair İş yerindeki komiser abimizin yönlendirmesi ile 15'inde cumartesi günü verdiğim ifadeye "Ek İfade" vermem gerektiğini söyledi. İşte ben bu makinayı gördüm, tam plakası şudur. şu adreste park halindeydi. Şu firmaya aittir. Fakat kepçeyi gördüğüm anda operatör olmadığı için, teşhisimin tam ve doğru olması açısından kaza günü kullanan kişi ile yüzleştirilmeyi ve bana ve motoruma verdiği masrafları kişiden talep ediyorum. Bir de ilave olarak, olay günü gelen polisler trafik ekibinden değil de asayiş olduğundan kaza tespit tutanağı düzenlenemediği için kazayı görüntüleyen Mobese kamera kayıtlarının.......no.lu dosyama eklenmesini talep ediyorum dicekmişim. Komiser abimiz sağ olsun, onlar o kişiyi bulup, yüzleştirme için sana getircekler dedi. Bugün emin olmak için ben ve eşim normalden erken kalkıp, kepçenin olduğu yerde kendi arabamızın içinde erketeye yattık. Birkaç dk. geçmeden biri geldi, biz karşıdan izliyoruz tabi. kepçenin ışıkları yandı. Arkadan beyaz bir cipe benzer araç geldi. ikisi hiç inmeden yanyana konuştular. Kepçe hareket edince peşine düştük. Kullanan kişi çarpan adam değildi. kepçeyi takip ederek, çalıştığı yeri öğrenelim ki, belki orada vuran kişiyi de görür, resmederiz diye düşündük. Ama aradan yarım saat geçti, adam izlendiğini anladı, bizi ana yola çıkarıp, kendi şehir merkezine döndü. Bir kez daha kepçeyi kaçırdık ama artık orjinal plaka no ve sahibinin iş adresi var elimizde. Bu akşam ifademe ilave yapmaya gidicem. Bakalım polislerin işini de biz devraldık ve de bulduk. Bundan sonrası onlara kalmış. Bekleyip, göreceğiz....Kazasız ve güzel günler hepinize.
    Bende takibinizindeyim sonuna kadar takip edin ve hakkınızı arayın yaptığı yanına kalmasın şerefsizin kaçıp gitmek ne demek yaa
    cennetkizi ve M.balibey bunu beğendiler.

Alıntı cennetkizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl bir zihniyet yav sanki egm veritabanın da bu kepçeninyada çanakkaledeki bütün kepçelerin bağlı olduğu adres ve çanakkalede ne kadar kepçe operatörlüğü belgesi olan varsa hepsi kayıtlıdır hangi firmada çalıştığı bilinmese de yapılacak iş bunların hepsini toplayıp aynalı camın önünde yan yana dizmek ve sizde aynalı camın arkasındayken zanlıyı teşhiş etmeniz bütün bunları yapmaları bir gün bilemediniz iki günlerini almaz
    cennetkizi bunu beğendi.

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    bu nasıl bir zihniyet yav sanki egm veritabanın da bu kepçeninyada çanakkaledeki bütün kepçelerin bağlı olduğu adres ve çanakkalede ne kadar kepçe operatörlüğü belgesi olan varsa hepsi kayıtlıdır hangi firmada çalıştığı bilinmese de yapılacak iş bunların hepsini toplayıp aynalı camın önünde yan yana dizmek ve sizde aynalı camın arkasındayken zanlıyı teşhiş etmeniz bütün bunları yapmaları bir gün bilemediniz iki günlerini almaz
    Haklısınız Balibey hemşerim. İş makinalarının kayıtları Ticaret ve Sanayi Odalarında tutuluyormuş. Çalışabilmek için oraya tescil yaptırdıkları için. Ben de Çanakkale ÇTSO'yu aradığımda zaten Emniyet Md.lüğünden kendilerine konu ile ilgili bir yazının geldiğini söylediler. Bilmiyorum ne olacak, ben de en az sizin kadar merak ediyorum ama çok can sıkıcı işler bunlar yaa... Allah vermesin ama bir daha böyle birşey gelirse başıma yada başına gelen arkadaşlar dikkat etsin, Mutlaka Trafik Ekibi göndersinler ve tutanak tuttursunlar. yada adamın yakasına yapışın, polis gelene kadar salmayın bi yere lavuğu...Valla daha neler dicem de az kalır.... Bütün hafta bunun için çırpınıp durdum, umarım değer...
    Desteklerini esirgemeyen ve yalnız bırakmayan tüm iki teker sevdalısı dostlarıma teşekkür ederim....
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

Motosikleti
    Honda İnnova & Piaggio x9 500
    selo9115 ,sbr ,seyyid47 saolun sorumla ilgilendiginiz için . Çok karasız kaldım

Kafama takılın bir soru oldu tvs nin sitesinde 17 inç opsiyon jant seçenegi var. Hızı degişiyormu ?
    10 km sürat farkı dediniz İnnovamda egilmeden 110lara çıkamıyorum. Egilerek gitmekte olmuyor. Siz 120-130 ları egilerek mi yapıyorsunuz . Normal kullanış pozisyonunda son hızınız nedir ? Arkadaş agresif kullanımda 13 ykr yakıyor dedi . 50-60 km sabit hızla 8-9 ykr yakarmı ?
    Bu sorularıma cvp alıyım kafamda son noktayı koyucam .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)

Bu Konudaki Etiketler