Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı ne marka koydun sen kardeşim?
    genelde fiat marka araçlar için önerilir.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde fiat marka araçlar için önerilir.
    http://b1206.hizliresim.com/y/r/8k4c0.jpg
    evet fiat servisleri kullanır italyan yağıdır. bizim komşu fiat servisi çok över o yağı bal gibidir der.
    biz kullandık pek bi fark yok
    motoruna otomobil yağı koydun yani
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet fiat servisleri kullanır italyan yağıdır. bizim komşu fiat servisi çok över o yağı bal gibidir der.
    biz kullandık pek bi fark yok
    motoruna otomobil yağı koydun yani
    yarı sentetik yağ olsun gerisi fasa fiso..fasa fiso olan otomobil ve motor yağı kısmı...hepsi aynı rafineriden çıkıyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarı sentetik yağ olsun gerisi fasa fiso..fasa fiso olan otomobil ve motor yağı kısmı...hepsi aynı rafineriden çıkıyor...
    hepsi aynı rafineriden çıkıyror olabilir. ama şimdi benim aklıma şöyle bir soru takıldı. motosikletler otomobillere göre çok daha yüksek devir çevirebilen makinelerdir. bir motosikletle 7000 devirde 10dk boyunca rahatça gidebilirsiniz.. ama sıradan bir otomobille bunu yapmaya çalışsanız pek hoş şeyler olmaz.. şimdi bana şunu diyebilirsiniz: o zaman otomobillere motosiklet yağı koyalım, çok yüksek devirlerde rahatça gidelim.. benim anlatmak istediğim şu: otomobil yağları çok yüksek devirlerde gerekli yağlamayı yapamayacakmış gibi geliyor. yanlışmı düşünüyorum?
    kartalizma07 bunu beğendi.

bencede motorun ve otomobilin devirleri farklı, yüksek devirde yağlama iyi yapmayabilir, sen 50000 de yersin ben 150 binde misal olarak.
    mühendisler boşuna yapmamışlar. ozaman dizel motor yağıda koyabiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

ve motosiklet yağları otomobil yağlarına göre pahalı olur benim bildiğim

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi aynı rafineriden çıkıyror olabilir. ama şimdi benim aklıma şöyle bir soru takıldı. motosikletler otomobillere göre çok daha yüksek devir çevirebilen makinelerdir. bir motosikletle 7000 devirde 10dk boyunca rahatça gidebilirsiniz.. ama sıradan bir otomobille bunu yapmaya çalışsanız pek hoş şeyler olmaz.. şimdi bana şunu diyebilirsiniz: o zaman otomobillere motosiklet yağı koyalım, çok yüksek devirlerde rahatça gidelim.. benim anlatmak istediğim şu: otomobil yağları çok yüksek devirlerde gerekli yağlamayı yapamayacakmış gibi geliyor. yanlışmı düşünüyorum?
    arkadaşlar bakın bu konuda çok tartışmlar yapıldı...inanın arasında pek çok fark yok.. ben kurye iken de bu yağlardan kullandım ve hiç bir motorumda yağlama ile sıkıntı yaşamadım.... neyse ben bu konuda tartışmaktan bıktım ama ben ve benim çevrem artık motosiklet yağı diye tabir edilip içinde farklı bişey olmayan yağlara farklı para vermiyoruz.... muhim olan yağ ısınınca özelliğini kaybetmesin....

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

bencede motorun ve otomobilin devirleri farklı, yüksek devirde yağlama iyi yapmayabilir, sen 50000 de yersin ben 150 binde misal olarak.
    mühendisler boşuna yapmamışlar. ozaman dizel motor yağıda koyabiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

ve motosiklet yağları otomobil yağlarına göre pahalı olur benim bildiğim
    forumdan fat dizel yağı kullanıyor.. mahonyy de.. benim elimde olsa bende atarım... bu arada sedat ın motoru şuan 70 000 de.. sedat 57 de ben gibi 2050 kullanıyor önceki motoru 50 000 de sorun yoktuı.... şuan elimde duran ybr 125 ilk yağı haricinde hepsi 2050 idi şuan 38000 de sıkıntı yok... yani arkadaşlar bakın ticaret çok farklı bişey... ben adını vermek istemediğim yağ fabrikalarından yağ alırdım.. direk ambalajların üzerine etiket yapıştırırlardı... motosiklet fabrikasında çalışırken hiç bir mühendis test e çıkmazdı.. ramço sen bizden tecrübelisin bak eksileri yaz ben imzamı atarım derdi... keşke gerçek mühendis test etsede bizde malum paraları versek... bakın burdan şu kanı çıkar koskoca hondanın mühendisleri yağ yakan motor yaparmı...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

bizimkisi deneme uygulama bilgisi değil o sende mevcut. ben ve benim gibiler kuralına göre oynarlar ya zararı olursa diye
    mühendisten kastım yağ labaratuvarlarında çalışan mühendisler.
    sende bilirsin tam senteik yağlar labaratuvarlarda geliştirilir yapılır yani, yarı sentetikte olabilir tam bilmiyorum.
    herkes kafasına yatanı kullansın ozaman

Motosikleti
    bizimkisi deneme uygulama bilgisi değil o sende mevcut. ben ve benim gibiler kuralına göre oynarlar ya zararı olursa diye
    mühendisten kastım yağ labaratuvarlarında çalışan mühendisler.
    sende bilirsin tam senteik yağlar labaratuvarlarda geliştirilir yapılır yani, yarı sentetikte olabilir tam bilmiyorum.
    herkes kafasına yatanı kullansın ozaman
    bendeki mantık şu.. sık yağ değiişimi ama ucuz yağ kullanmak.. hatta geçen sefer erol ve sedat 57 de gördü.. ipone yağ kullandım 1000 km ve hiç bir fark göremedim...

40 lira vermiştim.. ben 11 liraya akpet in kendi yağını alıp kullanıyorum... her 3000 yerine her 1000 km yağ değişimi yapıyorum... inanın motorun içinden çıkan yağın siyah çıktığını görmedim bunca senedir...

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    bende daima tecrübeyi ilk planda tutarım.. benim için kullanıcıların yorumları, motoru yapandan daha önemlidir.. ramço sende yıllardır kuryelik yapmışşın.. kullanmışsın test etmişsin, belli sonuçlara ulaşmışsın..sana güvenmemek elde değil.. ayrıca dediğin gibi bir sürü para verip aldığımız yağları üreten firmalarında hali ortada.. hiçbirine güvenemiyoruz..

Motosikleti
    mesela zat 150 gibi scooterlerde tam sentetik yağ kullanılmalı.. ama bizim motorlarımızda yarı sentetik daha güzel bence...

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    mesela zat 150 gibi scooterlerde tam sentetik yağ kullanılmalı.. ama bizim motorlarımızda yarı sentetik daha güzel bence...
    zat 150nin allah bin belasını versin

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zat 150nin allah bin belasını versin

ben o motora verilen paraya acırım yazık yaw.. ama yinede beddua iyi değil..çok motorcu kazandırdı bize..........

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    ben 500 km bakımında castrol pover 1 koydurdum yarı sentetik. Ama şimdi bana yamaha servisindeki usta castrol magnetech koymamı söyledi mineral yağı daha iyi korur filan dedi. Benim aklımdaki shel 15.50 ydi.
    Ben bugün bujiyi değiştirdim arkadaşlar NGK IRIDIUM taktırdım 25 tl. Motorun gaz yemesi dahada güzelleşti. Akşam çıkıp bi hız denemesi yapcm bakcm farketcekmi. Orjinal haliyle 135 yapmıştım

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Valla ben izmirde yasayan ve 10/40 motor yagi kullanan biri olarak şöyle söyliyeyim ben en gec 700 km de bir yagi degistiriyorum ve ne yagi koyarsam koyayim yag hep sim siyah cikiyor bu sene apachemle ilk yazim ve su ana kadarki tecrubem izmir gibi sicak iklimli bolgelerde yaz aylarinda 10/40 cok yetersiz kaliyor sanki gerci kullanim farkida var ben çok yüksek devirde kullanıyorum 2 vitesten sonra vites yükseltigim en düsük devir 9000 dir mesela su an menderesteyim tapa gaz geldim motor 126 km hizi gordu ve motor alev alev yagi degistireli 300 km kadar oldu ve 100 km sonra falan bende 15/20 yag kullanmayı düşünüyorum nedersin ramazan sence havayı ve benim kullanım tarzımı düşünürsen sence 15/20 uygunmu yoksa baskabir sey önerirmisin vitesli motorda ilk tecrübem ilk vitesli motorum ve ilk yaz ayım nasıl yag kullanmam lazım çözemedim yardim ve cevap için şimdiden teşekkürler....
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

500 bakımını yatprıdım bugün, yağ olarak ustaya hangisi var dedim, sheel ve castrol var dedi, en iyi hangisiyse onu koyalım dedim, castrol power 1 10w-40 önerdi ondn koyduk yarı sentetik herhalde, filtre değişdi, sağı olu sıkıldı, birde rölantide 2000- 3000 arası oynamayı halletti, karbüratörde bilmem ne var dedi, motoru ümreniye yaşar motordan aldım adamlar hiç bir ayar yapmadan vermişler, sürat motorda (kağıthane ist) karbürator ayarını yaptı, sele altı şu alet edvatın olduğu tıorbayı bile plastik bilezik ile sıkıştırıp öyle takdı, sağını solunu iyice sıkdı.

Şimdilik bir sorun yok 38 tl aldılar.

Sorun çıkmaz ise aertık hep sürat motora götüreceğim servis için. Birde 1000 kmde bakıma sokayım diyorum yağ ve filtre bir daha değişsin malum rodajda bitiyor, sonra kullanım kitapçığındaki rutine uyarım.

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti almış bulunuyorum. Nihayet kavuşabildik

Satışı yapan bayii 12 haziran itibariyle gelen motosikletlerin karbüratörlerin biraz daha farklı olduğunu söyledi...

Birkaç resim...

M.balibey, rahmi34, motorcu84 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Sarı bu motora çok yakışıyor, özellikle hava kapalıyken. Lakin benim rengim değil, bana uymaz Güneş vurduğunda renk iyice açık görünüyor postacı gibi oluyor :D Allah(c.c) kaza bela vermesin.
    tigrina ve Gökbörü bunu beğendiler.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    yağın üzerinde benzinli motorlar için yazıyor otomobil veya motorsiklet demiyor. bugün 4 litre castrol aldık 50 tl dedim ne iş ben selenia zamanında 75 fiyat çekmiştin sen git yağcıya 1 litre castrolu 10 tl ye alırsın dio önemli olan içindeki diyo sendeki ya yarı sentetik kaliteli dedi yok minerallisi var şunu bunu var sayıyordu bende motora 12 tl ye akpet almıştım 1000 km de değiştirdim yağ sarı idi hala ama motorumda titreşim yapmıştı bu yağ rahatlattı titreşim azaldı. isteyen istediğini koysun rahat olun

[
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Arkadaşşlar Tv grubumuza bekleriz http://www.facebook.com/ILoveTvs

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Satmıyorum ulen illa ısrar etti adam sat diye ikna oldum 3700 e sonra 3400 bunun piyasası felan olum bak git zaten satmak isteyen mi var dedim sustu ilan ı kaldırdım 1 ay oldu hala nerden bulup arıyorlar anlamış değilim
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler