Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı worldalone35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkdaşlar kafam çok karıştı honda cf125 e çıkmıs 3500 tl fiyatı insanlara sordukca cnm sıkılıyor ve karar veremeyım tvs apache en sağlamlıgı yuruyen aksanı bakımından en gercekcı bıırı verebılecekmı bana almam için nolursunun ?? uyuyamıorum
    cb 125 modeli bende internetten inceledim güzel alete benziyo
    ama kıyaslama için henüz erken alıp binenlere sormak daha faydalı olur, ybr tipinde ve onun gücünde bir motosiklet
    iş görürmü görür heryere git sorun çıkarmaz ama apache kadar güçlü değildir, rampada zayıf olur rüzgarda etkilenir aynı ybr gibidir bence
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apache sağlam motordur. Suzuki motoru kullanıyor. Bende ve ev arkadaşımda Apache var. Biri 10300 km de birisi 2900 kmde. Düzgün kullanılıp, bakımı aksatılmadığı sürece sıkıntı çıkartmıyor. Daha önce CBF 150 ile karşılaştırmıştım. Yine yazıyorum.

Merhabalar.

Arkadaşımda ve bende 2011 model 2 tane TVS Apache 150 var. Bundan öncede 2010 CBF150 kullandık.

Bir tanesi 10300km’de diğeri de 2900km’de ve maşAllah hiçbir sorunları yok. Ama ikisininde bakımlarını hiç geçirmeyiz, hor kullanmayız ve sabahları en az 3 dakika ısıtırız. (Isıtmayınca TVS’de CBF’de stop ediyor.)

TVS, Suzuki motoru kullanıyor, CBF (Honda) kendi motorunu üretip kullanıyor. CBF, Çin'de Honda Sundero adında kendi fabrikasında üretiliyor. TVS Hindistan'da TVS Motor Company adında kendi fabrikasında üretiliyor.

İkisininde servis ve yedek parça sorunu yok, TVS, TVS servisinde bakıma giriyor. Honda, Honda servisinde bakıma giriyor.

Başlamadan şunu hemen söyleyim; ikisininde üzerinde gelen lastikler gerçekten çok kötüler. Michelin Pilot Sporty taktıktan sonra kalkışta, frenlemede ve virajlarda çok daha güvenli oluyorlar. (Kesinlikle ve şiddetle can ve mal güvenliğiniz açısından tavsiye edilir.)

Görünüm olarak, herkese göre değişir ama TVS’nin tasarımı biraz daha racinge benzediği için daha çok bakış topluyor.

Motorlara dıştan bakıldığında; CBF’den farklı olarak, TVS’nin selesi daha alçak ve ayakların yola daha yakın. Kısa boylular için iyi bir avantaj. TVS’nin arka stopları LED’li, göstergeleri dijital, arka amortisörleri gazlı ve direksiyonu yarış motorlarında olduğu gibi iki parça. TVS, CBF’e göre daha kısa, alçak ama kalıplı bir motosiklet.

TVS’nin dijital göstergeleri CBF’den daha modern, daha okunaklı ve gece sürüşünde daha iyi görünüyorlar.

Kullanımlarına gelince TVS’nin CBF’den farkı; otururken biraz daha öne doğru yığılıyorsunuz (racing gibi), CBF de oturuş biraz daha dik dolayısıyla şehir içinde ve dışında oturuş olarak daha rahat ama bu yüksek hızda dezavantaj oluyor, yüksek hızda CBF daha çok rüzgar direnci alıp sizi geriye doğru itiyor ve dolayısıyla biraz yoruyor. Yüksek hızda TVS yola daha iyi oturuyor, daha çok güven veriyor.

TVS’nin arka amortisörleri gazlı ve CBF’e göre motosiklet daha az salınım yapıyor. Bir kasisten geçerken CBF biraz zıplıyor ama TVS hemen yola oturuyor. CBF’inde ön amortisörleri TVS’ye göre daha iyi. Ama her ikisinde de arada uçurumlar yok yine birbirine yakınlar.

TVS’nin vitesleri ve debriyajı CBF’den çok çok çok daha rahat bunu özellikle belirtmek istiyorum. Eğer sık vites değiştiriyorsan TVS yormuyor.

Düşük hızda (80km civarı) rüzgarsız bir günde 3 saatlik molasız yolculukta CBF sık vites değiştirmediğin sürece daha konforlu. Yani demek istediğim CBF i 3 saat kesintisiz kullanırsın ama TVS yi sadece oturuş pozisyonunun öne doğru biraz daha eğik olmasından dolayı 2-2,5 saat civarı kullanırsın.

Eğer ağırlıklı olarak gece kullanacaksan TVS’nin farları daha iyi ve far, motorun kafasıyla beraber dönüyor ama CBF’in farı sabit. Önemsiz gibi görmeyin sakın pratikte farların dönebilmesi çok işe yarıyor.

Teknik olarak; TVS, CBFden 1,9 PS daha güçlü ve 4 kg daha hafif. CBF 130kg, TVS 126kg (ruhsat bilgisidir.)

Performans olarak TVS, CBF’i geride bırakıyor. TVS gerçekten Hondaya göre kuvvetli olduğunu hemen hissettiriyor. Hem durduğu yerden kalkarken hemde 2. Vites 30km hızda sabit yan yana giderken gaz verdiğimizde sonuç değişmedi. Ama arada uçurumlar yok. TVS 100km hıza çıktığında CBF ile arasında 4 boy falan fark oluyor. (Motorların sürücüleri; TVS 172cm 76 kg, CBF 170cm 72kg. Motorların kilometreleri birbirine çok yakın ve aynı taban ebatlı Michelin Pilot Sporty F marka/model lastiklerle denenmiştir.)

Yakıt tüketimine gelince hesaplamalarıma göre CBF150 aynı güzergah uzun yolda 80/90km hız ile 100kmde/2,56 litre yakmıştı. TVS uzun yolda 80/90km hız ile 100kmde 2,68 litre yaktı.

CBF 1000km’de yağ değiştirdimizde 400 gr yağ eksiltiyordu. TVS 150 gr yağ eksiltiyor.

Fren performansına gelince TVS’nin frenleri daha kuvvetli ancak TVS’nin ön amortisörleri ağırlığı taşımada biraz yumuşak kalmış bana göre. Frenleme esnasında motosikletin ön amortisörleri çok fazla içe batıp, motosiklet çok yumuluyor. Daha kalın bir amortisör yağı ile bu giderilebilir diye düşünüyorum. Honda bu konuda daha iyi.

Sonuç olarak çok merak edilen titreşim olayına gelince; bence,

TVS’nin arkasında oturana titreşim var, kullanana yok denecek kadar az.

CBF’nin arkasında oturana titreşim yok denecek kadar az, kullanana yok.

Honda titreşim konusunda daha iyi, ancak TVS’nin daha yüksek güç ve tork üretmesi bu titreşimin sebebi olabilir. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Herkese kazasız, güvenli sürüşler.

peki arkadaşlar sahibindene apache ilanlarına baktıgımda hep 2011 model satılık yanı ınsanlar yenı aldıgı motoru neden satar 1000 km 2000km motorlar hepsıde

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki arkadaşlar sahibindene apache ilanlarına baktıgımda hep 2011 model satılık yanı ınsanlar yenı aldıgı motoru neden satar 1000 km 2000km motorlar hepsıde
    diğer markaların sıfırındada vardır satılan ama bence titreşimden dolayı satıyolar kesin keyifli alet keyif alamıyolar onlar
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Nazilliden bi arkadasım var orda tavsıye etmıolarmıs ama ymaha servısı solemıs bunu malı kotulemek ıcın solemıs olabılır ama yınede canımı sıktı acıkcası peki sizce ybr den cbf den dahamı dayanıklı

Motosikleti
    2008 TVS Apache
    shoei multitec çeneden açılır siyah kask satıyorum üzerinde ufak tefek çizikler var sadece ön camı değişmeli.üzerinde güneşlikli cam var camın üst kısmı biraz çizik alan arkadaş ön camını değiştirip sorunsuz kullanabilir kaskın yenisi 425 euro idi fakat şuan 700 liraya almak mümkün. pazarlıksız 300tlye satıyorum sadece istanbul içi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Nazilliden bi arkadasım var orda tavsıye etmıolarmıs ama ymaha servısı solemıs bunu malı kotulemek ıcın solemıs olabılır ama yınede canımı sıktı acıkcası peki sizce ybr den cbf den dahamı dayanıklı
    ben sana şöyle söyliyim hepsini sürdüm tvs 2007 vardı bende 2-3 sene önce çinli motorumda oldu arkadaşlarımın cbf ve ybr motorlarınıda çok sürdüm ama 1000 kere alsam yine apache alırım. 2 gün önce dayanamadım yine gittim 2008 2. el aldım . Aldığım motor ender bulunur cinsten özellikle istanbul için =) adam sadece işine gidip gelmiş motordan korkan birisi adam 100 km hıza çıkmamış daha hiç motorla =)) bende fırsatı kaçırmadım ve aldım. geçen gece e5e dönerken vw scirocco denk geldi 40-100 arası yanıma yaklaşamadı ve dümdüz yolda 140 yaptım apacheye bindiğim zaman altımda 150cc değilde 250cc motor varmış gibi hissediyorum ve sürmekten inanılmaz keyif alıyorum tercih senin ama apache kraldır ;)
    dayanıklılık konusuna gelince 80bin km 100bin km çok kurye motoru gördüm ve adam hala gidiyordu :D

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    vw scirocco bence dalga gecmıs senle kusuruma bakmada o kadar uzun boylu degıl
    www.erkakurye.com

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı konan17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoei multitec çeneden açılır siyah kask satıyorum üzerinde ufak tefek çizikler var sadece ön camı değişmeli.üzerinde güneşlikli cam var camın üst kısmı biraz çizik alan arkadaş ön camını değiştirip sorunsuz kullanabilir kaskın yenisi 425 euro idi fakat şuan 700 liraya almak mümkün. pazarlıksız 300tlye satıyorum sadece istanbul içi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

ben sana şöyle söyliyim hepsini sürdüm tvs 2007 vardı bende 2-3 sene önce çinli motorumda oldu arkadaşlarımın cbf ve ybr motorlarınıda çok sürdüm ama 1000 kere alsam yine apache alırım. 2 gün önce dayanamadım yine gittim 2008 2. el aldım . Aldığım motor ender bulunur cinsten özellikle istanbul için =) adam sadece işine gidip gelmiş motordan korkan birisi adam 100 km hıza çıkmamış daha hiç motorla =)) bende fırsatı kaçırmadım ve aldım. geçen gece e5e dönerken vw scirocco denk geldi 40-100 arası yanıma yaklaşamadı ve dümdüz yolda 140 yaptım apacheye bindiğim zaman altımda 150cc değilde 250cc motor varmış gibi hissediyorum ve sürmekten inanılmaz keyif alıyorum tercih senin ama apache kraldır ;)
    dayanıklılık konusuna gelince 80bin km 100bin km çok kurye motoru gördüm ve adam hala gidiyordu :D
    Yok artik adam belliki takmamis 1.4 turbo en kucuk motoru cok rahat alir 1.6 atmosferik olsa tamam onlarin 0-100 kmleri 11 12 sanyiye bizim motora es deger

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    bu sınıfta daha önce cbf 150(08) ve ybr 125(09) sahibi olmuş biri olarak apache rtr için daha kaliteli motor diyebilirim.

tvs yi test etme fırsatı bulmadım ama gerek görünüm gerek teknoloji olarak tvs agır basıyor. ybr ye göre daha kalıplı bir motor. cbf ile birbirine yakın.

ben önümüzdeki hafta alacagım.

eger alıp kısa süre sonra satmayacaksanız cb125e yerine bunu almanızda fayda var. açıkcası honda bende getirdigi model ile hayal kırıklıgı yarattı. avrupaya cbf125 gönderirken bize gelen model cb125 bırakın onu kuryeler alsın biz apache alalım da belki akıllanırlar.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    2008 TVS Apache
    vw scirocco 122hp teknik verileri 0-100km 9,7sn ki bu aracın bu verisi en iyi asfaltı olan pistte , en iyi en kaliteli lastikle ve en iyi kullanan pilot ile elde edilmiş bir değer . tabiki bunlar ne kadar etkili bir faktör gibi gözüksede süren kişiye bağlı maksimum 1 - 1,5 sn oynama olur diye düşünüyorum yani ama cidden geçtim :DD sonra geçti uçak gibi o ayrrı konu :D

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Şimdi Baktım da bu cb125 e ye tipi çin malı motorlara benziyor. Hiç begenmedim şahsen hondaya yakışmıcak bir model bence

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    122 hp scirocco her halukarda 10 sn de 100 e çıkar. Benim aracımın fabrika verisi 10.2 sn diyor ve kaç kez denediysem hep o civarlarda 100 e çıkıyor. Sciroccoda 10 sn de cıkar ama hadi sizin dediginiz gibi olsun 11 sn de çıksın. Ve bu durumda dahi tvs yi geçer çünkü 14 sn civarı 100 e çıkar tvs.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    yahu yarıştırmayın şu 4 tekerle 2 tekeri
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimine gelince hesaplamalarıma göre CBF150 aynı güzergah uzun yolda 80/90km hız ile 100kmde/2,56 litre yakmıştı. TVS uzun yolda 80/90km hız ile 100kmde 2,68 litre yaktı.

CBF 1000km’de yağ değiştirdimizde 400 gr yağ eksiltiyordu. TVS 150 gr yağ eksiltiyor.
    Doğru tespitlerini paylaştığın için teşekkürler, emeğine sağlık.
    Yazdıklarından yalnızca bu iki maddeye katılmıyorum. Benim motorum 5700 km de ve yakıt tüketimi max 2,45 lt şehiriçi.
    Yağ yakması ise kullanımla alakalı olabilir, sürekli kontrol ederim şuana kadar hiç yağ ilave etmedim.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    benim motorda 4500 de bende hiç yağ ilave etmedim her zamanda kontrol ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Apuf_...feature=fvwrel

arkadaşlar 2012 tvs apache rtr 250 aslı varmıdır tipi çok güzel yaw
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

600 cc ye geçmekle apache de kalmak arasında kararsızım

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    motorumu aldım bugün şükür ses kesilmiş.umarım sorun çıkarmaz bir daha.Allah servisin eline düşürmesin.

NACİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar, dün itibari ile motorumu aldım. Trafikten bıkmış birisi olarak, bir hışımla satın aldığım motor bana bakarkene , bende nasıl süreceğimi düşünüyordum. neyse şükür eve gelebildim. Sabah erken kalktım , yollar boşken işe gideyim dedim, hem yağışlı hava hemde süratli geçen araçlar , beni tedirgin etti. Havalar ısınmadan ve acemilik bitene kadar yola çıkmayacağım.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu aldım bugün şükür ses kesilmiş.umarım sorun çıkarmaz bir daha.Allah servisin eline düşürmesin.
    hadi hayırlı olsun artık güle güle bin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Alıntı NACİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, dün itibari ile motorumu aldım. Trafikten bıkmış birisi olarak, bir hışımla satın aldığım motor bana bakarkene , bende nasıl süreceğimi düşünüyordum. neyse şükür eve gelebildim. Sabah erken kalktım , yollar boşken işe gideyim dedim, hem yağışlı hava hemde süratli geçen araçlar , beni tedirgin etti. Havalar ısınmadan ve acemilik bitene kadar yola çıkmayacağım.
    hayırlı olsun güle güle kazasız belasız bin. boş alanda motorla çalışma yap acemiliğini at motoru tanı. daha sonra trafiğe çıkarsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda 4500 de bende hiç yağ ilave etmedim her zamanda kontrol ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Apuf_...feature=fvwrel

arkadaşlar 2012 tvs apache rtr 250 aslı varmıdır tipi çok güzel yaw
    bildiğin photoshop bence :d rtr 150 nin üstünde oynanmış hali
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun isallah bi Daha servis ile isin olmaz ki sanmiyorum beni ara demistim ama gerek kalmadi sanirim
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 40 kullanıcı var. (0 üye ve 40 misafir)

Bu Konudaki Etiketler