Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

değerli abilerim cumartesi motorumu almaya gidiyorum nasipse 18 yaşında ilk motorum tvs apache olacak ama renk konusunda kararsız kaldım siyah ve sarı ilgi çekici ama gri de karizma duruyor napsam acaba ? ve apache alacağımı söylediğim kişiler titreşim sorunundan bahsetti beni soğutmaya mı çalışıyorlar anlamadım ? siz ne diyorsunuz bu titreşim konusunda ? ayrıca nazilli gibi kçük bi yerde kullancam yani yazında aydın dan didime gitcem 2 kereye mahsus sorun çıkar mı ki ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi çok güzel oldu
    eyw. reis benim takıldığım konu millet 120 / 130 çok rahat çıkıyorum dio
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı çaylakmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli abilerim cumartesi motorumu almaya gidiyorum nasipse 18 yaşında ilk motorum tvs apache olacak ama renk konusunda kararsız kaldım siyah ve sarı ilgi çekici ama gri de karizma duruyor napsam acaba ? ve apache alacağımı söylediğim kişiler titreşim sorunundan bahsetti beni soğutmaya mı çalışıyorlar anlamadım ? siz ne diyorsunuz bu titreşim konusunda ? ayrıca nazilli gibi kçük bi yerde kullancam yani yazında aydın dan didime gitcem 2 kereye mahsus sorun çıkar mı ki ?
    renk olarak sarı güzel, benimkisi siyah güzel ama toz belli ediyo çizikte
    gri toz ve çizik belli etmez
    titreşim var az da olsa var sorun değil ama
    benzini doldur yağına bak dünyayı gez sorunsuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seninkide yapar dostum kaç km de motor rodaj bittimi
    hız yapar iken öne kapan biraz çenen göstergeye yaklaşsın
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewt motora kapanmazsan gitmez ben kapanmadan anca 115 görüyorum başkada gitmiyo. kapanınca 125 130 gidiyo 130 a herzaman çıkmıyo 125 de kalır tam kapandımı 130 diyo. rampa aşağı 138 de kalıyodu normal oturuş pozisyonunda geçen eğildim biraz 140 dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Alıntı çaylakmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istediğin yere götürür sen hiç merak etme. benim motorun yağını değiştireli 1500 km olmuştu. kontak kapamadan 300 km dip gaz gittim hep sıkıştırdım motorda hiç bişey yok. tabi insan yoruluyo ama apache yorulmaz renk olarak ben şimdi tvs alacak olsam sarı alırım üstünede moto taksi yazdırırım şaka bi yana sarı çok güzel gri side çok hoş duruyo mat oldugu için ama ben sarı alırdım. beyaz olsa kesinlikle beyaz ama yok malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Alıntı ibrahimtoprk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    simdide direksiyon cok agır ya .
    bilinçsiz kişilere motor vermenin cezası. hiç direksiyonun oraya kaynak yapılırmı ya sana demedimi kaynak yapacam diye dedi ise nasıl izin verdin benim içim gider. hadi yaptı etti demedinmi nesini yaptın lan sen bunun diye. arkadaşlar para kolay kazanılmıyo. motorlarımızın değerini bilelim.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ses göstergelerin oradan değil motor bloğundan geliyor. 3000 km den sonra saat gibi olur merak etme. Hatta uzun yoldan geldiğinde acaip şekilde artıyor şimdilerde can sıkabilir Yeni alınca öyle olur, sonra düzeliyor. Ne de olsa rodajdasın

işte tam dediğin gi uzun yoldan gelince şıkırtı gidio normaldede var neyse umarım 3000 kmden sonra keser demekki normalmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Bakımdan sonra görüşelim kardeşim Demin de yazdığım gibi, o ses motor bloğundan geliyor Çaresi yok, rodajdan sonra saat gibi olur kaygıya gerek yok
    dostum bn 2000 kmdeyim neredeyse ne zaman kesecek

Bi sorum olucaktı

Merhaba abilerim ben küçük üyelerinizden birisiyim bursada oturuyorum sorum şu
    Motor kaç km durmadan gidebilir ??? sabit 120 de gitse bi sorun olurmu

Motosikleti
    Alıntı Emre_(acemi) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim ben küçük üyelerinizden birisiyim bursada oturuyorum sorum şu
    Motor kaç km durmadan gidebilir ??? sabit 120 de gitse bi sorun olurmu
    depon bitene kadar

motor ısınıp yanma ihtimali yok demi ??

yanmaz motor bunlar
    100000 km gidiyo durmadan

100.000 ) bakımlarıda giderken yaptılır heralde

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    çok geç oldu ama ben de alıcam artık şu makinayı kesin karar.

100.000 ) bakımlarıda giderken yaptılır heralde
    evet kardeşim formula misali yolda bakım
    şaka biryana soru komik ve enteresan, durmadan değilsede uzun yol yaparsın 100 olur 500 olur arada zaten mecbur duracaksın sıkıştırmazsan dip gaz gitmezsen durmadan git

Teşekürler abiler- enteresan komik olabilir yeni yeni ögrenmeye çalışıorum motor bilgilerini
    Bide Egzoz değişimi olsa nası olur ?? Öneren var mı

Teşekürler abiler- enteresan komik olabilir yeni yeni ögrenmeye çalışıorum motor bilgilerini
    Bide Egzoz değişimi olsa nası olur ?? Öneren var mı
    youtube da var çok güzel olmuş
    apache dafra diye sarı renkli ara bulursun çok güzel olmuş

2012 apache lerde değişiklikler olabilirmi sizce ??

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    Alıntı ibrahimtoprk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    simdide direksiyon cok agır ya .
    kardeş gidonu çok sıkmıştır ondan olabilir. hem gerçekten kaynak falan niye izin verdin. çok çok sorunlu yeri değiştirirdin.

ulassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs apache 180 abs modelini getirse güzel olur bence.motorda hem abs var hem 17 hp.hemde daha kaslı duruyor sanki.beyazda yakışmış motora linkinide yazıyım
    http://www.tvsapache.com/index.html
    Live to ride,ride to live

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    [QUOTE=gurkantosun;2461199]Bende motorumu İzmir Özgül Motor'dan aldım, satış sonrası hizmet konusunda tereddütlerim var ama daha hiç bir şey yaşamadım, günahını almayım adamlarında görcez bakalım az kaldı bakıma.

Bu arada o göstergeden gelen ses gerçekten çok sinir ediyor insanı, bir çaresini bulan olursa beni de haberdar ederse çok sevinirim.

*** İzmirli kaç TVS kullanıcısı var burada ? ***

Arkadaşlar birde motosikletimi aldığım gün birde kask aldım öyle fazla araştırma şansım olmadı 1 kaç kişiye sordum o kadar, aranızda daha önce veya şu anda kullanan oldumu acaba (marushin 777 daisho)

motoru özgülden aldıysan o kafa granajını açıp vidaları konturol et kadeş bendede motoru ilk aldıgımda 5 bin 7 bin devir arası kafa granajı tarafından ses geliyordu kafa granajını ve o rtr 150 yazısının oldugu alyan anahtarla açılan plastik kapağı açtıgımda şok oldum plastik kapagı açınca göstergeyi gidona baglıyan iki civatadan biri yoktu kafa granajını açıncada 2 civata ve göstergenin ses yapmaması için iki lastik contanın olması gereken yerde hiç bir şey olmadığını gördüm yani onlarda eksikti gösterge kafa granajının içinde boşta sallanıyordu ertesi gün gittim özgül motora siz bu motorları çoluk çocugamı montajlatıyosunuz kardeşim 3 civata ve iki lastik eksik gösterge granajın içinde boşta duruyor nasıl iş bu dedim tabi kıvırdılar suçu fabrikaya attılar falan yani kendi suçlarını gene ört bas ettiler servis konusunda bi sorun yaşamassın yağını yağ filitreni değişip zincirini yağlarlar parasını alıp yollarlar eksik gördüğün yerleri söyleyerek düzelttire bilirsin ama iş garanti kapsamında değişecek her hangi bir elektronik yada mekanik motor parçasına geldinmi benim gibi dellenir kafayı yer söver sayar motorunuda garanti belgenide alır gidersin al sana kısaca özgül motoru anlattım

izmirde baya bi kullanıcı var sanırım bi ara bir buluşma organize edelim burdan ve bulusalım bence güzel olur.

kask olarak senin kaskı bilmiyorum oyüzden yorum yapamıcam ben ls2 comtact çene açılır güneş vizörlü kask kullanıyorum memnunum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Alıntı gurkantosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motorumu İzmir Özgül Motor'dan aldım, satış sonrası hizmet konusunda tereddütlerim var ama daha hiç bir şey yaşamadım, günahını almayım adamlarında görcez bakalım az kaldı bakıma.

Bu arada o göstergeden gelen ses gerçekten çok sinir ediyor insanı, bir çaresini bulan olursa beni de haberdar ederse çok sevinirim.

*** İzmirli kaç TVS kullanıcısı var burada ? ***

İlk gün çektiğim resimleride buldum onlarıda koyalımda şenlensin biraz ortalık

Uploaded with ImageShack.us

Arkadaşlar birde motosikletimi aldığım gün birde kask aldım öyle fazla araştırma şansım olmadı 1 kaç kişiye sordum o kadar, aranızda daha önce veya şu anda kullanan oldumu acaba (marushin 777 daisho)

veee son olaraak..

motoru özgülden aldıysan o kafa granajını açıp vidaları konturol et kadeş bendede motoru ilk aldıgımda 5 bin 7 bin devir arası kafa granajı tarafından ses geliyordu kafa granajını ve o rtr 150 yazısının oldugu alyan anahtarla açılan plastik kapağı açtıgımda şok oldum plastik kapagı açınca göstergeyi gidona baglıyan iki civatadan biri yoktu kafa granajını açıncada 2 civata ve göstergenin ses yapmaması için iki lastik contanın olması gereken yerde hiç bir şey olmadığını gördüm yani onlarda eksikti gösterge kafa granajının içinde boşta sallanıyordu ertesi gün gittim özgül motora siz bu motorları çoluk çocugamı montajlatıyosunuz kardeşim 3 civata ve iki lastik eksik gösterge granajın içinde boşta duruyor nasıl iş bu dedim tabi kıvırdılar suçu fabrikaya attılar falan yani kendi suçlarını gene ört bas ettiler servis konusunda bi sorun yaşamassın yağını yağ filitreni değişip zincirini yağlarlar parasını alıp yollarlar eksik gördüğün yerleri söyleyerek düzelttire bilirsin ama iş garanti kapsamında değişecek her hangi bir elektronik yada mekanik motor parçasına geldinmi benim gibi dellenir kafayı yer söver sayar motorunuda garanti belgenide alır gidersin al sana kısaca özgül motoru anlattım

izmirde baya bi kullanıcı var sanırım bi ara bir buluşma organize edelim burdan ve bulusalım bence güzel olur.

kask olarak senin kaskı bilmiyorum oyüzden yorum yapamıcam ben ls2 comtact çene açılır güneş vizörlü kask kullanıyorum memnunum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Bi buluşma ayarlansa iyi olur hakkaten. Servisten haber bekleyip istanbul ile irtibata geçmedi isen o istediğin parça 1 sene de geçse gelmez http://tvsturkiye.com/ sitedeki iletişim bölümünden burada yazdığın şikayeti iletebilirsin. Daha geçtiğimiz gün bende servis yönünden bazı sorunları yazmıştım. Hatta istersen kitapçıktan HBI motor istanbul ile irtibata geç yardımcı oluyorlar.

valla siteye girdim iletişimden msj atayım dedim oda sürekli bi problem nedeniyle mesaınız gönderilemedi yazıp duruyo anlıyacagın ordanda bi cacık olmaz benim sorun çözüldü zaten 4 gündür gösterge kendi kendine düzeldi problemsiz çalışıyor gösterge bile 23 gündür arızalı arızalı durmaktan sıkıldı bu servisten bi cacık olmaz deyip kendi kendine çalıştı tekrar sorun çıkarsa bu sefer direk HBI ile telefondan irtibata geçip halletmeye çalışıcam artık. kitapçıktaki bakımlar yani motorun garanti kapsamında kalması için olan bakımları yaptırmak için gene özgüle gidicez başka servis yok izmirde baksanıza onun dışında önünden bile geçmem allaha yakın bana uzak olsunlar garanti bitincede adam gibi bir motorcuya yaptırırım bakımları işim olmaz özgülle mözgülle yemişim yetkili servisini

Motosikleti
    hep dip gaz 300 km kontak kapamadım tık demedi. ki bi kadarda giderdi. bişey olmaz uzun yolda sen keyfine bak. ama merak etme sen yorulur durursun zaten

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Buyurun Arkadaşlar Buda Benim Sarı Şimşeğim 3 Günde 290 Km Oldu... Dün Bi Gezi Yaptık Arkadaşla 2 Apache 160 Km falan 5 kere mola 5er dakikadan devam motorun maşallahı var... Biraz Bol Fotoğraflı Oldu Ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 32 kullanıcı var. (0 üye ve 32 misafir)

Bu Konudaki Etiketler