Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Kaç km deydi motor rektefiye yedi.
    Pek iyi bi alışveriş yapmamışsın gibi geldi bana. Rektefiyeden sonra rodaj dönemi aynı ilk aldığın gibi devam eder. Kompressörü bi test et istersen trafik ışıklarında vites düşürerek. Hor kullanılan her makina kendini belli eder..
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arjantinli69
    250cc ve üzeri bir Kawasaki ya da Suzuki den inip Apache ye bindiğinde titreşimi fazla bulabilirsin. Fakat çin malı motordan binip buna binenler çok mutlu görünüyor. Titreşim yok deyip kimseyi buna inandırmaya çalışmam. İlk motorsikletim ve şuana kadar 3000 km yaptım titreşim benim için sorun teşkil etmiyor. Motorun çalışması, performansı, şekli, atikliği gayet yerinde.
    yorumu iyi okusan anlıyacaksın olayı ama ilk iki cümleye göre yorum yapıyorsun arkadaşım hemen.2008 ve 2010 iki apache ile 36.000 küsür km yaptım dedim,ondan sonraki kullandıgım motosikletlerle bi alakası yok yani.kawa nereye tvs nereye

çogu yeni alan kullanıcılar çinli motor'dan inip tvs kullanmaya başladıkları için titreşim az geliyor onlara,birde titreşim olayı kişiye göre degişir.
    ben bir şeye iyi para veriyorsam O malında iyi,kusursuz olmasını isterim,haksızmıyım.
    cbf ve ybr de titreşim gören varmı her ne kadar çin montajı olsada

neyse benim asıl söylemek istedigim ; yok çift tırnak buji taktım titreşim kesildi diye yeni kullanıcıların aklını karıştırmayın,sayfalarca yazdık buraya eski kullanıcı olarak ama hayla bilmeden yorum yapan arkadaşlar var.

kazasız kullanımlar,yakışıklı ve sağlam motordur apache titrese bile
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Yardım

merhaba abilerim daha 18 yaşındayım ve scooter tarzı motordan başka motor kullanmadım tvs apache motoruna adeta aşık oldum 1.83 boyundayım acaba rahat eder miyim almalı mıyım 2011 model lütfen aydınlatırsanız sevinirim ...

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı çaylakmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba abilerim daha 18 yaşındayım ve scooter tarzı motordan başka motor kullanmadım tvs apache motoruna adeta aşık oldum 1.83 boyundayım acaba rahat eder miyim almalı mıyım 2011 model lütfen aydınlatırsanız sevinirim ...
    Bende 1.85'im ama boy ile ilgisi yok. ALMAMALISIN!!! O yaş için bu motor çok seri ve tavsiye etmiyorum.

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Aldığı ceza yetmemiş herhalde ve hiçbirşey olmamış gibi gelip hala yazıyor yüzsüzlüğün bu kadarı

Neyse ben muhattap olmuyorum ;)

neden almamalıyım abi ...Çok heves ettim almak istiyorum sağlık lisesinde okuyorum ve staj paramla alacağım kafayı koydum ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Bende 1.85'im ama boy ile ilgisi yok. ALMAMALISIN!!! O yaş için bu motor çok seri ve tavsiye etmiyorum.
    neden almamalıyım abi ...Çok heves ettim almak istiyorum sağlık lisesinde okuyorum ve staj paramla alacağım kafayı koydum ...

6000 deydi ama ben rodajım ne olduğunu falan bilmiyodum. bana açarsan ilk aldığında açarsın motoru dediler bende allah ne verdiyse bastım. sonuç olarak böle oldu :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:03 ----------

Kaç km deydi motor rektefiye yedi.
    Pek iyi bi alışveriş yapmamışsın gibi geldi bana. Rektefiyeden sonra rodaj dönemi aynı ilk aldığın gibi devam eder. Kompressörü bi test et istersen trafik ışıklarında vites düşürerek. Hor kullanılan her makina kendini belli eder..
    6000 deydi ama ben rodajım ne olduğunu falan bilmiyodum. bana açarsan ilk aldığında açarsın motoru dediler bende allah ne verdiyse bastım. sonuç olarak böle oldu :(

Motosikleti
    Vergisiz
    Kardeş 6000 deki motorun rektefiye yediğini ilk kez sende görüyorum. Motorun buna ihtiyacı varmıydı o da ayrı bi konu tabi.. Sıkıştırma fazla ilk 500 de yağını değiştir filtresini falan. Sonra da ufak ufak üzmeden devam et. Geçmiş olsun..

ixeywent
    Şu adamla muhatap olma kardeşim. Farklı sitelerde de Apache düşmanlığı yapıyor gördüğüm kadarıyla.Mustanoğlu hatırlar o şahıs. Ne keyfinizi kaçırsın ne yazdıklarına cvp verin lütfen. Günlük hayatımızda da rahatsız bir sürü insanla karşılaştığımıza göre int. ortamında rastlamamak olmaz demi.

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3500 km oldu
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    2200 de tırtılım
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 Hyper Edge
    arkadaşlar bana 2011 elektronik gösterge paneli lazım fiatını vs sordum soruşturdum hepsi tokatçı olmus gel bi seklde hallederiz fiyat soylemiyorlar. deliricem ya bir yardım edin
    Unutmayın dostlarım AT,AVRAT,SİLAH kimseye emanet edilmez...:pr:

Motosikleti
    Vergisiz
    Kaza mı yaptın, bozuldu mu? İstanbul HBI motor ile irtibata geç sana en yakın bayiiyi söyle. Oraya gönderirler, fiyat konusunda sağlıklı bilgi de almış olursun.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Kardeş 6000 deki motorun rektefiye yediğini ilk kez sende görüyorum. Motorun buna ihtiyacı varmıydı o da ayrı bi konu tabi.. Sıkıştırma fazla ilk 500 de yağını değiştir filtresini falan. Sonra da ufak ufak üzmeden devam et. Geçmiş olsun..

ixeywent
    Şu adamla muhatap olma kardeşim. Farklı sitelerde de Apache düşmanlığı yapıyor gördüğüm kadarıyla.Mustanoğlu hatırlar o şahıs. Ne keyfinizi kaçırsın ne yazdıklarına cvp verin lütfen. Günlük hayatımızda da rahatsız bir sürü insanla karşılaştığımıza göre int. ortamında rastlamamak olmaz demi.
    haklısın dostum. biz keyfimizi bozmayalım kardeş 6 binde motor yemek zordur ya nasıl bindinki. veya sorun sendemiydi motordamı? bak hondanın ayon muydu yoksa mayon mu tam hatırlayamadım şimdi bi pistonu var bizim pistonlardan daha geniş çaplı bizim motora oluyomu bi iki ufak parçada değişiyormuş. benim usta söyledi bunu taksak senin motor uçar diyo ama bu bi 50 bin km sonra yaparız dedi motor bittikten sonra dedi. adam işi çok iyi biliyo ya. ( bu arada servisdeki usta falan değil)
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın dostum. biz keyfimizi bozmayalım kardeş 6 binde motor yemek zordur ya nasıl bindinki. veya sorun sendemiydi motordamı? bak hondanın ayon muydu yoksa mayon mu tam hatırlayamadım şimdi bi pistonu var bizim pistonlardan daha geniş çaplı bizim motora oluyomu bi iki ufak parçada değişiyormuş. benim usta söyledi bunu taksak senin motor uçar diyo ama bu bi 50 bin km sonra yaparız dedi motor bittikten sonra dedi. adam işi çok iyi biliyo ya. ( bu arada servisdeki usta falan değil)
    ne pistonuymuş bu yaa ne özelliği varmış sorsana bi ustana

Motosikleti
    Alıntı myword1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne pistonuymuş bu yaa ne özelliği varmış sorsana bi ustana
    orjinal hondaymış çapı biçimkilerden büyükmüş ayon du sanırım.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Arkadaşlar piston büyüyünce silindir içine giren benzin de artıyor ve daha fazla ateşleme yapılıyor.Dolayısıyla motor belirtilen tabirle "uçma" sı çok doğal,bunun yerine tvs apache 160 veya 180 cc liğin silindir,piston vs. değiştirirseniz aynı şeye denk geleceğini görürsünüz.Önemli olan motorun kendi orjinal parçalarıyla uçması. Mesela 150 cbf 149 cc (apacheden büyük) silindir çapına sahip olmasına rağmen apache kadar beygir gücü ortaya çıkaramıyor. Yine de zevk meselesi........................

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Arkadaşlar bir forumda 29 Ağustos 2011 tarihli bir yazıda apache 180 rtr nin Türkiye'ye geldiğini belirtmişler.Haberiniz var mı fiyat felan.....

Motosikleti
    gelmedi daha sanırım gelse duyulur.

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar piston büyüyünce silindir içine giren benzin de artıyor ve daha fazla ateşleme yapılıyor.Dolayısıyla motor belirtilen tabirle "uçma" sı çok doğal,bunun yerine tvs apache 160 veya 180 cc liğin silindir,piston vs. değiştirirseniz aynı şeye denk geleceğini görürsünüz.Önemli olan motorun kendi orjinal parçalarıyla uçması. Mesela 150 cbf 149 cc (apacheden büyük) silindir çapına sahip olmasına rağmen apache kadar beygir gücü ortaya çıkaramıyor. Yine de zevk meselesi........................

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Arkadaşlar bir forumda 29 Ağustos 2011 tarihli bir yazıda apache 180 rtr nin Türkiye'ye geldiğini belirtmişler.Haberiniz var mı fiyat felan.....

o piston büyüdükçe güç de yükseleceğini 1900lerde anlaşılmış fakat öle bir teknoloji ortaya çıktı ki motor cc düşük olsa bile beygir katsayısı yükseliyo yani şu demek yamaha fz 600 fazer serisi motorı 98 bg yanlış duymadın yanı arabanın iki katı yüksek cclı fakat bg olarakta eş değer kapiş arabaya enjeksiyon : motorun sürtünme kat sayısı:enjeksiyon ve yeni teknoloji nokta enjeksiyon sistemi gibi ark arkaya sıralaya bilirim

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    tvs apache 180 modelinin geldiği söylentisini şu sitede gördüm bilginize, site adresini versem yanlış olmaz inşallah : http://turbotuning.gen.tr/forum/forum_posts.asp?TID=263

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

arkadaşlar ayrıca sahibinden ilan sitesinde Denizli'de Apache 160 rtr modeline rastladım.Ya Türkiye'ye 150 cc dışında model gelmedi diye biliyorum.Allah Allah!!!!!! Olsa da çok iyi olur hani....................

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    dostlar ne yaparsanız yapın sürat motor'dan alışveriş yapmayın. 1 aydır süründüyorlar beni. yeminle motordan soğuttu allahsızlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler