Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    arkadaslar ii aksamlar. ben arka frene bastıgımda kampanadn tık tık dye ses geliyor. 2 gun ses gelmiyor 3. günü yine baslıyor. nedenini bilen basına böyle bisey gelen varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    beyler, motor henüz bayiye gelmedi, hala gümrükte olmasına karşın parasını ödedim :/

Motosikleti
    cf moto 400
    Arkadaşlar teşekkür ederim herkese bazı arkadaşlar merak etmiş söyleim jandarmaya gittim araştırcakmış ama birşey yok tabi plaka vs göremedim hızlı kaçtı.Allaha şükür sağlığım iyi .Arkadaşlar öyle çok aptal şöfor varki allah rızası için yakından takip etmeyin bunları en ufak tümsekte adam 80 den 15 km düşüyo arkasındaki insan umrunda değil bunların

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı myword1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar izmirde tvs motor yetkılı servıs dıye kandırılmayın fırmanın adı kahramanlardakı yasar motor sozde babamın en samımı arkadsı ıdı dusununkı bana matık atmaya kalkıyorsa gerısını sız dusunun bunları ayrıyetten tvs yede ıso motorlar grubunada sıkayet edıcem parasını peşin verdım bugun yarın bugun yarın dıye dıye kı ben 20 gun boyunca durmadan gıttım geldım parayı ıade aldım fakat motoru baska yerden aldım aradan bı zaman gectı kaza yaptım maddı hasarlı bı kaza ıdı tutanakları verdık 2 hafta oldu ses seda yok bıldırdınmı dıyorum gozumun ıcıne baka baka yalan soleyerek verdım dıyor sıgorta fırmasın arayınca dosya yok dedıler hırcınla gıdınce dosyayı verdıler ama bu sefer baba dostu felan dınlemedım bastım kalayı ayrıyetten de kawasakınınde yetkılı servısı UNUTMADAN YAŞAR MOTOR kesınlıkle ve kesınlıkle gıtmeyın kendınız yapın ama gıtmeyın

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

bırde bayadan berı buraya gelemıyorum fakat yıne bı tıremedır almıs basını gıdıyor arkadaslar bızım motorlara ırıdyum bujı var bıze normalı satıyorlar 15 ıle 20 arası 5 bınde değiştiryorsun 25 ile 30 arasında olan ırıdyum bujı 15 bın rahat rahat goturuyor bırde tekve akımı dırek ulastırınca guzel yanma gelırve motorun duzensız ve guçlu çalısmıyor 11 kurus yakan motor bujıyı takar takmaz tıtresımde yakıtta dustu sımdı ıse 10kurus yakmakta sehır ıcı dısı dahıldır denemenızde fayda var
    Dostum çok karışık yazmışsın açıkçası 2-3 kez yavaş yavaş okumama rağmen bazı yerleri anlamış değilim. Noktalama işaretleri de kullanmadığından cümle nerde bitiyor pek çözemedim. "25 ile 30 arasında iridyum buji 15 bin rahat rahat götürüyor" demişsin 25 ile 30 arasında iridyum buji ne demek?
    "birde tekve akımı direk ulaştırınca" demişsin... yani biraz açarsan pls

Motosikleti
    tvs apache
    kusura bakma hızlı yazıp bırde kotrol etmedım ondan kaynaklandı yanı neyse konu şu motorumda tıtresım var dıyenlere motorun uzerındekı bujı çıft tırnaklı motoru bıraz sersem çalıstırıyor kıvılcım 2 tırnağa da geldığınde bujı ustundekı gerılım fazla olmuyor ve ıstenılen yanma olmuyor bu yuzden NGK MARKALI IRIDYUM BUJI kullanmanızı tavsıye ederım duzensız ateslemeyı engellıyor ve bujı uzerıne gelen akımı dağıtmıyor ve bu yakıtında duşmesıne yardımcı oluyor benım motor 110 kuruş yakarken bujı yı takınca 100kuruşa duştü yardımcı olmuşumdur inş

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    buji ile kesilecek olsa çoktan halledilirdi arkadaşım merak etme titreşim işini
    öyle pegleri ayırıp araya takoz koyarak titreşim kesilmez,kranka takacaksın balansörü alıcak titreşimi,yoksa titremeye devam,yok diyen kendisini kandırıyor malesef.
    apachenin tek kusuru titreşimdi ve hayla devam ediyor malesef.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    tvs apache
    hayır ben yalan mı söylüyorum veya sen denedın mı ben kendım tamırcıyım denedıkkı arkadaşlara yardımcı oluyorum sen bılıyorsan sen bıze yardımcı ol

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ii aksamlar. ben arka frene bastıgımda kampanadn tık tık dye ses geliyor. 2 gun ses gelmiyor 3. günü yine baslıyor. nedenini bilen basına böyle bisey gelen varmı?
    Sürekli arka frenleri kullanıyor olabilir misin? Ya da birden yükleniyorsan olabilir. Her iki freni de aynı anda ve yavaş yavaş yüklenmeyi dene, yada bi ustana göster.

Myworld1
    İzmir'de neredesin?

---------- Post added at 07:48 ---------- Previous post was at 07:44 ----------

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji ile kesilecek olsa çoktan halledilirdi arkadaşım merak etme titreşim işini
    öyle pegleri ayırıp araya takoz koyarak titreşim kesilmez,kranka takacaksın balansörü alıcak titreşimi,yoksa titremeye devam,yok diyen kendisini kandırıyor malesef.
    apachenin tek kusuru titreşimdi ve hayla devam ediyor malesef.
    Bizim motorlar daha rodajı yeni bitiyor 3000 e yaklaştı benimki. Balansör konusunda haklısınız ama TVS 2011 lerde eski modellere göre titreşimi azaltmış görünüyor. Şuana kadar benim için problem olmadı bundan sonra da olacağını düşünmüyorum. Çünki ilk zamanlar gibi değil çok rahatladı motor. İlerleyen km lerde daha da iyi olur.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    sayın tvs kullanıcıları nette aradım ama google amcaya anlatamadım derdimi onumu demek istediniz bunumu demek istediniz diyip duruyo eminim vardırda ben bulamadım .
    şimdi motorun sol kolda stop düğmesi varya arkadaşlar ona basınca stop ediyo aynı zamanda kontağı kapatıncada stop ediyo sizce hangisini kullanmak mantıklı ve bunların amaçları ne olabilir bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Motosikleti
    tvs apache
    izmir konak boğaziçinde oturuyorum

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın tvs kullanıcıları nette aradım ama google amcaya anlatamadım derdimi onumu demek istediniz bunumu demek istediniz diyip duruyo eminim vardırda ben bulamadım .
    şimdi motorun sol kolda stop düğmesi varya arkadaşlar ona basınca stop ediyo aynı zamanda kontağı kapatıncada stop ediyo sizce hangisini kullanmak mantıklı ve bunların amaçları ne olabilir bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
    Sol kolda değil kardeşim sağ kolda olacak o kırmızı düğme Evet dediğin gibi her ikisi de motoru stop ettiriyor. Marş motoru aküden gelen elektrikle çalıştığından daha uzun ömürlü ve güvenli kullanmak için kırmızı tuşu yapmışlar. Elektriği komple kesiyor, aldığım yerde usta ve sonra da birçok kişi kırmızı tuş ile stop ettirmenin daha sağlıklı olduğunu söylediler. Bende öyle yapıyorum..

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    ewt sağ kolda. bende o düğme ile kapatıyorum bana daha sağlıklı geliyo. ilk düğme sonra kontak çalıştırırkende ilk kontak sonra düğme. akşamları ise ilk ışıklarımı kapatıyorum sonra düğme sonra kontak.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    arkadaşlar, bu buji ile modifiye ettiğimizde daha mı iyi oluyor? bu konu hakkında kesin birşey yazılırsa iyi olur. birşok kişi için faydalı olacağını düşünüyorum. motoru almadan hemen serviste alalım ekletelim ne gerekiyorsa

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    sağımı solumu karıştırtı bu tvs benim yaww )) k.bakmayın
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Misal yolda gidiyorsun arkadaşını gördün durdun muhabbet başladı bas düğmeye dursun motor. Yani kısaca kısa süreli durup sürmeye devam edeceksen düğmeden kapat. Her seferinde kontak aç kapa aç kapa zararlı. Ben önce lambaları kapatıyorum sonra düğme arkasından kontak.

Motosikleti
    tvs apache
    aslında oradakı stobun bır anlamı var sayet kısa duraklamada ekran ve dığer elektinonık kısımlarda elektırığı kesmıyor motorun ateşlemeyi keserek kısa anlık beklemelerde işe yarıyor öteki türlü kontaktan stop ettınmı elektonık kısımlar kendını check yanı deneme yapamadançalıştıracaksın şayet ekran ve dığer aksamlara arıza verır bakarsanız buyuk makınalar ve genelde 2000 ve uzeırı ve yuksek cc lı makınalarda var

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

ön dişli diğişiminde fayda gören varmı

Motosikleti
    kanuni seyhan 150 ve tvs apache
    arkadaş ben ön dişliyi 14 diş arka lastiği 100/90-18 yaptım çok iyi titreşim olsun hız ve motor serilikten hiç bişey kayıpetmiyor

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    s.a millet nasılsınız, 2 hafta görüşemedim özledim sizleri
    memlekete gittim ıspartaya bayrama apachem ile yaklaşık 450km yaptım gidiş geliş motor canavar
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    [/COLOR]ön dişli diğişiminde fayda gören varmı[/QUOTE]

14t dişli
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a millet nasılsınız, 2 hafta görüşemedim özledim sizleri
    memlekete gittim ıspartaya bayrama apachem ile yaklaşık 450km yaptım gidiş geliş motor canavar
    Hoşgeldin dostum, bende nerede bu adam görünmüyor diyordum Uzun yolda ayrı bi tat veriyo hakkaten..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler