Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Valla Bende Tam Olarak Bilmiyorum Vericez ßi Ücret ya Ücret wermeden Sokmazlar Direksiyon Sınavına

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende motoru aydından almıştım. tam aydında benzinliğe giricem çarşının ortasında tık stop etti yedeğe aldım benziliğe gittim 15 tl benzin aldım ve benzinlikte km yi sıfırladım normal depoya geçiş yaptım muğlaya geldim 115 km falan oldu gerisini şehir içi gezdim çift kişi geldik aydından aşırı rüzgarllıydı hava 145 km de normal depo bitti. sonra bi daha da ölçmedim :d
    benzin bitince yedeğe geçmeden km yi sıfırlayacaksın, bende önceleri senin gibi yapıyodum en sağlıklısı bu, diğer şekilde benzin bitti yedeğe geçtin benzin aldın sıfırladın km yi, musluğu normale çevirdin, yedekte boşalan kısım dolmuyomu doluyo bu da eksik km olarak yansır hesaba...
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    KARDEŞ MESAJIMI DİKKATLİ OLKURSAN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ HATTA AYNI ŞEYLERDEN BAHSETTİİĞİMİZİ ANLAYACAKSIN

Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KARDEŞ MESAJIMI DİKKATLİ OLKURSAN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ HATTA AYNI ŞEYLERDEN BAHSETTİİĞİMİZİ ANLAYACAKSIN
    doğru diyosun hemen hemen aynı şeyler hızlı hızlı okudum geçtim iyi anlamamışım
    her vites kullanılmalı, bende akşamları bindim ilk çalıştırmada ısıttım falan falan iyi rodaj yaptığıma inanıyorum ama yağ filtresi değişmedi ilk bakımda, yağ benimde temizdi filtre iyi dedi değişmedi.
    aklımda soru işareti oldu artık değişmelimiydi acaba diye, kitapçıkta değişmesi gerektiği belirtilmekte

sana kemik atan oldu mu
    [B]YamahaYBR125+Solaris50[/B]HondaCBF150[B]TvsRTR150[/B]MondialAG125+MCT250+125mt+150kn[B]MZ251+301[/B] Jawa250classic+TwinSport350[B]PejoNINJA50[/B]Mobilette50[B]Bisan150lf[/B]Crown150[B]2TekerÜstünde16Yıl+150000Km[/B]

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Yav arkadaşlar benimde kafam rodaja takıldı ben motoru ilk 500 km bakımına kadar hiç zorlamadım 4500 5000 devir aralığında kullandım zaten 5000 devirde sabit 70 km hız yapabildim servise gittim yağ ve yağ filitresini değiştirdiler usta bundan sonra yavaş yavaş yüklenebilirsin dedi şuan 850 km de motor ben servisten çıkınca yavaş yavaş hızlanarak 110 gördüm sonrasında yine 5000 devir 70 km sabit hızla seyrettim kısa süreliğine 110 yaptım motorum 800 km olduğunda gece hava bayağı serindi çıktım yola sadece 2 km gibi kısa bir mesafede 131 bastım çektim elimi gazdan birdaha 5000 deviri geçmedim bu iki kez basmak bu km lerde motora zarar vermiş olabilirmi sizce sadece iki kez sıkıştırdım yani ilkinde 110 ikincisinde 131 gördüm ama kısa süreliğine bastım çektim bunun zararı olmuşmudur acaba

tabiki zarar görür.motorun ömrü azalır.zaten 131 cenabet sayıdır.mortingen şitrayze goççum.
    [B]YamahaYBR125+Solaris50[/B]HondaCBF150[B]TvsRTR150[/B]MondialAG125+MCT250+125mt+150kn[B]MZ251+301[/B] Jawa250classic+TwinSport350[B]PejoNINJA50[/B]Mobilette50[B]Bisan150lf[/B]Crown150[B]2TekerÜstünde16Yıl+150000Km[/B]

Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Bende Tam Olarak Bilmiyorum Vericez ßi Ücret ya Ücret wermeden Sokmazlar Direksiyon Sınavına
    ya bilmiyorum, bu sitede böyle bir para istememeleri gerekiyormuş, yasal değil diye söylüyorlar. bazı kurslarda bu sınav için 20 tl falan alıyormuş. benden 45 istediler ondan sordum. neyse pazartesi başka kurslara telefonla bir sorarım sonra duruma göre yazarım buraya.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin bitince yedeğe geçmeden km yi sıfırlayacaksın, bende önceleri senin gibi yapıyodum en sağlıklısı bu, diğer şekilde benzin bitti yedeğe geçtin benzin aldın sıfırladın km yi, musluğu normale çevirdin, yedekte boşalan kısım dolmuyomu doluyo bu da eksik km olarak yansır hesaba...
    zaten pompanın başına 20 metre falan kalmıştı 20 metredede bişey yakmaz yahuu
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Ya ben birsey sorucam kafayi yicem yoksa yolda gudiyorum gidisinde durusunda problem yok sadece vites gecislerinde biraz surtunuyo gibi oluyo birinci problemim bu ikincisi ve beni en uyuz eden sey ise hareket halinde misal 3. Vites 3000 dewir sabit gidiyorum motordan motorun sesi disinda sanki icerde bisey kirilmista singir singir ses geliyo motorun sesinin altinda killaniyorum acaba bsymi oldu dye daha motor 155 km de yardimlarinizi bekliyorum.

Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben birsey sorucam kafayi yicem yoksa yolda gudiyorum gidisinde durusunda problem yok sadece vites gecislerinde biraz surtunuyo gibi oluyo birinci problemim bu ikincisi ve beni en uyuz eden sey ise hareket halinde misal 3. Vites 3000 dewir sabit gidiyorum motordan motorun sesi disinda sanki icerde bisey kirilmista singir singir ses geliyo motorun sesinin altinda killaniyorum acaba bsymi oldu dye daha motor 155 km de yardimlarinizi bekliyorum.
    bende anormal bi durum olmadı yüksek devirde yırtınıyo gibi sanki turboya geçiyo gibi, vitesleri normalde çok yumaşak geçer, yağını kontrol et önce ve servise git sor kafan rahatlar bilgi edinirsin

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende anormal bi durum olmadı yüksek devirde yırtınıyo gibi sanki turboya geçiyo gibi, vitesleri normalde çok yumaşak geçer, yağını kontrol et önce ve servise git sor kafan rahatlar bilgi edinirsin
    Ya usta vitesler yumusak zaten arada sadece surtuyo.benim o dedgim ses arastirmalarima gore siboplardan geliyo cunku motor sogukken yapmiyor rolentede yapmiyor sadece sogukken yapiyor benim korkum motorun ic aksamina bsy olmasin yarin gidicem servisine baqalm ne dicekler

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    dostum buyuk ihtimalle subapların sesidir o. İcin rahat olsun yine bi servise sor icin rahat eder.özellikle motor ısınınca subaplar dediıin sesi yapar.

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    ya üstad sanırım ondan ama biraz titizimdir birde ilk motorum oldugundan tabiri caizse üzerine titriyorum anlamadım gitti sogukken rolantide yapmıyor sadece ısındıgında 3000 deviri gectigimde duyuyorum.motorun normal egzos sesinin altında sanki altımda bir poşet meşe war onlar şıngırdayıp duruyor tribe girdim bu yüzden :([COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Bu arada bu akşam gezintideyken akşam güneşi battığı sırada öylesine bir foto almıştım sonradan bakınca gözüme cok güzel geldi sizlerlede paylaşmak istedim akşam güneşi ön far'a güzel yansımış

Benhür bunu beğendi.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bu motorlar ısınınca gürültülü çalışır biraz. sübaplardan geliyo o sen rahat ol yoluna bak.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    [/QUOTE]

çok harika .güzel görünüyor allah kazasız belasız yolculuk nasip etsin.
    bu efe mut'lu

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    herkese selamlar.
    Bende en yakın zamada apache alıcam sormak istedğim.
    Orjinal Performans İnçin ekzoz bulabiliyormuyuz.AKROPOVİÇ gibi
    yaptıranlar varsa paylaşırsa çok sevinirim.Birde Ekzoz u değiştirmek garantiden çıkar mı?
    Niye soruyurm derseniz aldığım gün ekzozu değiştiricem youtube çok güzel bi video görmüştüm.
    BU VİDEO DAKİ EKZOZ SÜPER Adam Ekzozun büyüklüğünü ayarlıyor alyansla.
    http://www.youtube.com/watch?v=RsqXlljzKBU

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav arkadaşlar benimde kafam rodaja takıldı ben motoru ilk 500 km bakımına kadar hiç zorlamadım 4500 5000 devir aralığında kullandım zaten 5000 devirde sabit 70 km hız yapabildim servise gittim yağ ve yağ filitresini değiştirdiler usta bundan sonra yavaş yavaş yüklenebilirsin dedi şuan 850 km de motor ben servisten çıkınca yavaş yavaş hızlanarak 110 gördüm sonrasında yine 5000 devir 70 km sabit hızla seyrettim kısa süreliğine 110 yaptım motorum 800 km olduğunda gece hava bayağı serindi çıktım yola sadece 2 km gibi kısa bir mesafede 131 bastım çektim elimi gazdan birdaha 5000 deviri geçmedim bu iki kez basmak bu km lerde motora zarar vermiş olabilirmi sizce sadece iki kez sıkıştırdım yani ilkinde 110 ikincisinde 131 gördüm ama kısa süreliğine bastım çektim bunun zararı olmuşmudur acaba
    Kaygılanmana gerek yok Aldığın moto çin malı değil ilk bakımdan sonra ara sıra göster çek iyi olur. Sürekli düşük devirde düşük hızda motor sürülmez yolun durumu motorun devirine göre. Rodajı 50 km de tamamlamaya çalışan arkadaşlar bu kadar incelemeyin sağır edersiniz motoru.. Motor soğukken 6000 devirde, sıcakken uzun yolda 7000 de vites değiştiririm. Gayet de sağlıklı çok şükür bi sorun yok. Devirinde kullanmak her zaman daha güvenlidir Yakıt korkusu da çekmenize gerek yok ayrıca en fazla 12 krş yakıyor benim testlerime göre

O ses normal kardeşim 2000-2500 km gibi çok azaldığını görürsün, kaygılanmana gerek yok. Hele 50-100 km kesintisiz otoban falan yaparsan motoru durduğunda çok daha artar. İlk bakımda kaliteli bi yağ koydur sonra ufak ufak göster çek korkma.

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'dekiler hangi servisi kullanıyorsunuz memnun musunuz? Eğer servis işinde kafama yatan bir cevap alırsam burdan motoru alacağım tek sıkıntım şu servisi İzmir'deki. Özgül motor hoşuma gitmedi.

"blade17xx" resmi çok beğendim. kazasız belasız nice motosikletlere..
    Özgül motora ilk gittiğimde bende böyle düşünüyordum. Biraz sıkıntılı ama iş yükünün fazla olmasından dolayı sanırım. Servisteki ustalarla konuşur bi zaman ayarlarsınız motorunu yaparlar. Ekrem usta var orda ben memnun kaldım.

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    arkadaşlar, cbf mi bumu derken bu motordan almaya karar verdim. özelikle şekli beni çok cezbetti. özellikle sarı rengi çok güzel. tek endişem ikinci el konusu. bu motor benim ilk motorum olacak. motoru satın alırken tüm tavsiyelerinize ihtiyacım var. sürat motordan almayı düşünüyorum....

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    simdi servisten geldim arkadaslar ustamda dedi simdilik siboplar gevsektir sibop sesi o 500 km bakımında depoyu söktügümde bakarım hepsine azalır o ses dedi cok kıllanmıstım rahatladım biraz isin garibi dün gelen sesten daha fazla gelmeye basladı anlamadım gitti kullandıkca artıyo şıkır şıkır tribe soktu beni :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 26 kullanıcı var. (0 üye ve 26 misafir)

Bu Konudaki Etiketler