Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ya :( aydınlatmayı daha iyi hale getirmek istiyorum tavsiyesi olan varmı peki :(
    bende bişeyler düşünüyorum aslında hem ucuz hemde kaliteli olsun diyorum
    55w ampül taksak olurmu tasa zarar verirmi ısınınca philips veya osram olabilir
    philips in var ama pahalı
    bizim motorlara hangi ampül uyar bilen söken varmı?
    h4 h7 gibi mesela
    birde ledli far ampülleri var watt ı düşük 6000k ışık veren ama çin işi
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Ya bide benim kısa ampülün biri patlak onuda değiştiricem kafayı komple sökmem mi gerekli?
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bide benim kısa ampülün biri patlak onuda değiştiricem kafayı komple sökmem mi gerekli?
    bilgim yok, kolaymı zormu bilmiyorum, merakta ediyorum aslında, sen sök burada paylaş bende öğrenmiş olurum, sökersen bak bakalım nasıl bir ampulmüş

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Arkadaşlar dün gece ön dişliyi 14 yaptım zincir biraz kastı ses yapıyor fakar motor ciddi anlamda rahatladı 7000 devirde 100 km hızla rahat gidiyor her sabah çıktığım uzun meğilli rampada da bayılma yapmadı herkese tavsiye ederim

Alıntı ADALI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün gece ön dişliyi 14 yaptım zincir biraz kastı ses yapıyor fakar motor ciddi anlamda rahatladı 7000 devirde 100 km hızla rahat gidiyor her sabah çıktığım uzun meğilli rampada da bayılma yapmadı herkese tavsiye ederim
    böyle giderse bende yapıcam bi 14 lük
    gece gece canınmı sıkıldı yoksa uyuyamadın mı
    zinciri gevşet, hızlanma olayı nasıl kayıp varmı, tavsiye ediyormusun ve hangi motorun dişlisi uydu

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Hafta sonu bi arkadaş değiştirmişti onun motoru kullandıktan sonra kesin karar verdim dayanamayıp gidip aldım cbf 150 dişlisi uyuyor 15 tl ye aldım ve yokuşlarda farkedilir bi düşüş yok düz yolda da az devirle daha hızlı gidiyorsun zinciri sonuna kadar saldık ama yinede çok az kasma var zamanla salar kendini diye umut ediyorum. tavsiye ederim bence değiştir

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Ben orjinal seven biri olarak herhangi bi değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Hızı da sınıfına göre fazlasıyla yeterli uzun yolda 110 sabitleyip yoluma bakıyorum. Hem motoru hem yakıtı düşünerek bunun üzerinde çok uzun gitmiyorum. Daha ne olsun :D

Alıntı ADALI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu bi arkadaş değiştirmişti onun motoru kullandıktan sonra kesin karar verdim dayanamayıp gidip aldım cbf 150 dişlisi uyuyor 15 tl ye aldım ve yokuşlarda farkedilir bi düşüş yok düz yolda da az devirle daha hızlı gidiyorsun zinciri sonuna kadar saldık ama yinede çok az kasma var zamanla salar kendini diye umut ediyorum. tavsiye ederim bence değiştir
    cbf dişlisi 15 oluyo, 15 lik takmadın değilmi, zinciri germemesi lazım bence, honda cg dişlisi takanda var, birazda pahalı almışsın
    denemek lazım

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben orjinal seven biri olarak herhangi bi değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Hızı da sınıfına göre fazlasıyla yeterli uzun yolda 110 sabitleyip yoluma bakıyorum. Hem motoru hem yakıtı düşünerek bunun üzerinde çok uzun gitmiyorum. Daha ne olsun :D
    Selam arkadaşım ben manisadan hasan senin saat sorunun vardı hallettinmi sorunu değiştirdilermi km saatini

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    15 DEĞİL 14 Taktım üstünde de 14t yazıyordu akabinde dişlileride saydım 14 adetti 15 makinayı zorlayabilir ama 14 dişli ile sanki tam olması gerektiği gibi oldu ben cok memnun kaldım

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Lastiklerini değiştiren arkadaşlar, nette kısa bir aramadan sonra fazla bir bilgi bulamadım, bizim apachelerin lastiklerini nerelerde değiştirdiniz, yakın zamanda değiştiren yada yer önerebilecek var mı.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    genelde honda dişlileri 15 i,le başladığından dolayı 14 her yerde olmuyo muş. cbf nin ön dişlisi 15 lidir 14 değil. benim aldıgımda honda dişlisi fakat cg125. zincir benim gayet rahat kalmıştı seninki neden gerdi acaba? bide bu kafa olayını söyleyim ben kafayı söktüm ibrenin içinden 2 ampul patlamıştı onu değiştirdimde. kafada iki sağda iki solda civata var biri sanırım 12 ile falan açılıyo diğeri tornavida ile. bunları açtıktan sonra motora önden bakınca farın altında yukarı aşağı yapmaya yarayan civata var uzun onu sökün kafa komple geliyo elinize çok basit işçilik kolay ama fark değiştirecek arkadaşlar onu sökmeye gerek yok gevşetin kafa aşağı doğru sallanıyo o zaman farı değiştirebilirsiniz.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Alıntı Uğur Bilgili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerini değiştiren arkadaşlar, nette kısa bir aramadan sonra fazla bir bilgi bulamadım, bizim apachelerin lastiklerini nerelerde değiştirdiniz, yakın zamanda değiştiren yada yer önerebilecek var mı.
    bende araştırıyorum bizim ebatlarda yok
    michelin kataloğuna baktım bizim ebatlarda yok maalesef yank büyüyecek yada taban kısmı küçülecek, 90-90*18 mesela arka için veya 100-90*18 olacak
    sen istanbulda araştırsana

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde honda dişlileri 15 i,le başladığından dolayı 14 her yerde olmuyo muş. cbf nin ön dişlisi 15 lidir 14 değil. benim aldıgımda honda dişlisi fakat cg125. zincir benim gayet rahat kalmıştı seninki neden gerdi acaba? bide bu kafa olayını söyleyim ben kafayı söktüm ibrenin içinden 2 ampul patlamıştı onu değiştirdimde. kafada iki sağda iki solda civata var biri sanırım 12 ile falan açılıyo diğeri tornavida ile. bunları açtıktan sonra motora önden bakınca farın altında yukarı aşağı yapmaya yarayan civata var uzun onu sökün kafa komple geliyo elinize çok basit işçilik kolay ama fark değiştirecek arkadaşlar onu sökmeye gerek yok gevşetin kafa aşağı doğru sallanıyo o zaman farı değiştirebilirsiniz.
    cbf lerin orj dişlisi 15, ybr 14 uymuyomu acaba
    ben sadece ampul değişikliği düşünüyodum, ledli park ampulü ve 55w far ampulü

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Şöyle bir lastik taksak olmazmı 130/80-18

http://www.youtube.com/watch?v=hALHH...eature=related
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende araştırıyorum bizim ebatlarda yok
    michelin kataloğuna baktım bizim ebatlarda yok maalesef yank büyüyecek yada taban kısmı küçülecek, 90-90*18 mesela arka için veya 100-90*18 olacak
    sen istanbulda araştırsana

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

cbf lerin orj dişlisi 15, ybr 14 uymuyomu acaba
    ben sadece ampul değişikliği düşünüyodum, ledli park ampulü ve 55w far ampulü
    ybrlerinki uymuyo sanırım.

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Kartalizma07 led park lambası bende kullanıyorum sorun olmuyor ama 55W far ampulü bizim motosikletlere olmaz, sistemine zarar vermek istemiyorsan kullanma derim. Ebay.com da 30$ a 35W Xenon motosiklet kiti satılıyor, öyle birşey alıp mevcut H4 ampülünden daha iyi bir aydınlatma alabilirsin.

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO

irc marka var piyasada şuan sadece .

http://www.anlas.com.tr/index/index....mid=15&lang=tr

NR25 yazan ön lastik

NR47 yazan arka lastik

İkisi toplam 120 tl civarı tutuyor.

Motosikleti
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc marka var piyasada şuan sadece .

http://www.anlas.com.tr/index/index....mid=15&lang=tr

NR25 yazan ön lastik

NR47 yazan arka lastik

İkisi toplam 120 tl civarı tutuyor.
    nr47 benim arka lastikden ön lastik orjinal de. 90/90/18 bendeki. kullanışlı bi sorun olmuyo güzel lastik

Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybrlerinki uymuyo sanırım.
    anladım sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Kartalizma07 led park lambası bende kullanıyorum sorun olmuyor ama 55W far ampulü bizim motosikletlere olmaz, sistemine zarar vermek istemiyorsan kullanma derim. Ebay.com da 30$ a 35W Xenon motosiklet kiti satılıyor, öyle birşey alıp mevcut H4 ampülünden daha iyi bir aydınlatma alabilirsin.
    bizimkilere h4 ampul uyuyormu yani. motorun elektrik gücü 100w 55w takmış olsan 100w geçmicek toplamda, 2 park 2 sinyal çalıştı farzet ve de arka stop, parklar led olursa watt olarak oradan 5 10w alırız kafamda hesapladım, tek endişem ampul ısısı

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Ampulun wattını yükseltmeni tavsiye etmem bu haliyle rölatide pırpır yapıyor far 55w takınca daha çok çoğalır malum direk motordan alıyor elektiği. Onun dışında zarar verirmi bilemem pırpır etmeside sorun değil diyorsan bir dene . Ben şahsen sevmiyorum. Isıdan kaynaklı birşey olacağını sanmam.

Aslında en mantıklısı led ama o da nerede bulunur bilmem. Ben şuan için memnunum farlardan.

Dişli değiştiren arkadaşlar detaylı bilgi verebilirmi ?

Mesela yakıt sarfiyatında herhangi bir değişiklik oldumu ? 2 kişide zorlama yapıyormu ? Ve titreşimde değişen bir şey varmı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler