Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben Antalyada yaşıyorum ve ilk bakımda servisin kattığı yağı bilmediğim için endişeliyim.Rodaj döneminde kullanılan yağ önemli diye biliyorum ve motorum henüz 1100 kmde.Servis ne marka yağ kullanıyor biliyormusunuz Antalyadaki? Bir de sizce Motul mü kullanmak akıllıca olur yoksa Castrol mü?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sadece yağ parası verdim
    ikinci bakımda yağımı aldım gittim ve 30tl işçilik parası verdim
    buji ve yağ filtresi değişmedi
    buji 25 yağ filtresi 15 nasıl fiyatlar???
    Motul 15 50 4T motor yağı(yarı sentetik mi tam sentetik mi bilemiyorum. Bu konuda bilgilendirme alırsam sevinirim) Yağ filtresi ilk bakımda değişti.

25 yağ + 10 yağ filtresi(uzerinde suzuki yazıyodu)

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,p.tesi günü itibarıyla,buradaki tvs bayisinde çalışmaya başladım.dün bir parti apache geldi,sahiplerine teslim etmeye başladık.
    Hayırlısı olsun abi, yeni işinde mutluluklar dilerim. Bu durum bizlere de büyük avantaj tabi, bilgilerine muhtacız.. Saygılar.

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

Alıntı ADALI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim benimde kafadaki hız 90-100 düz yolda rahat gideceğini düşünüyorum gerçi henüz 70 i geçmedim ama sanırım 90-100 ile 2 kişi rahat gider
    İzmir-Manisa ortalama hız 110 km 2 kişi rahat gidiyor motor. Yerine göre de daha da hızlanıyor, beklentilerimle tam örtüştüğü için motorumdan çok memnunum. Devir saati sorunum değişmesine rağmen yine tekrarladı servise tekrar gösterip digitalin motor bağlantılarını kontrol ettircem.

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı infexx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Antalyada yaşıyorum ve ilk bakımda servisin kattığı yağı bilmediğim için endişeliyim.Rodaj döneminde kullanılan yağ önemli diye biliyorum ve motorum henüz 1100 kmde.Servis ne marka yağ kullanıyor biliyormusunuz Antalyadaki? Bir de sizce Motul mü kullanmak akıllıca olur yoksa Castrol mü?
    Antalyada ki serviste akpet gibi bir marka yağ var yani işe yaramaz. ipone yağ da kullakdıklarını söylemişti ama ben bakıma gittiğimde yoktu zaten ben motul 15-50 yarı sentetk yağ alıp gitmiştim servise. Motul al 25 tlydi yanlış hatırlamıyorsam . Birde kafama takıldı motor 1100 km ye gelmiş bakım görmedimi hiç ?

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı infexx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antalyadaki bana ilk değişimde shell koydu ben onu istedim birde akpet in yağı vardı.
    hatta dedimki tam sentetik yokum dedim, bilseydim kendi yağımı alır gelirdim dedim, 2500 bakımında motul yarı sent aldım öyle gittim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 15 50 4T motor yağı(yarı sentetik mi tam sentetik mi bilemiyorum. Bu konuda bilgilendirme alırsam sevinirim) Yağ filtresi ilk bakımda değişti.

25 yağ + 10 yağ filtresi(uzerinde suzuki yazıyodu)

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

Hayırlısı olsun abi, yeni işinde mutluluklar dilerim. Bu durum bizlere de büyük avantaj tabi, bilgilerine muhtacız.. Saygılar.

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

İzmir-Manisa ortalama hız 110 km 2 kişi rahat gidiyor motor. Yerine göre de daha da hızlanıyor, beklentilerimle tam örtüştüğü için motorumdan çok memnunum. Devir saati sorunum değişmesine rağmen yine tekrarladı servise tekrar gösterip digitalin motor bağlantılarını kontrol ettircem.
    motul un aynı derecede yarı ve tam sentetik yağları var
    ben 15 50 5100 yarı sentetik aldım
    burda yağ filtresi 15 lira dedi servis
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sadece yağ parası verdim
    ikinci bakımda yağımı aldım gittim ve 30tl işçilik parası verdim
    buji ve yağ filtresi değişmedi
    buji 25 yağ filtresi 15 nasıl fiyatlar???
    2. bakımda ne işlem yapılıyor benim 2. bakım yaklaşıyor.

30 tl çok değilmi işçilik için . Birde ilk bakımda yağ filtresi değiştimi senin kitapçıkta değişmesi gerektiği yazıyor ama servis değiştirmedi.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. bakımda ne işlem yapılıyor benim 2. bakım yaklaşıyor.

30 tl çok değilmi işçilik için . Birde ilk bakımda yağ filtresi değiştimi senin kitapçıkta değişmesi gerektiği yazıyor ama servis değiştirmedi.
    yağ değişti kendim aldım
    30 işçilik başka para vermedim, işçilik normal daha azda olabilir
    yağ filtresi iyi dedi, buji iyi bidakine değişelim dedi, hava filtresini temizledi, zinciri temizledi
    civataları sıktı, hava ayarı yaptı
    fazla bişey yapmadı aslında
    ben işi bilen olduğumdan bazen müdahele ediyorum
    yeni motor buji yağ filresi değişirmi diyorum
    bana kalsa bujiyi 10000 km değiştirmem diyorum
    buji çok pahalı adama koyuyor resmen
    işine karışmak gibi olmasın de ama karış
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Ben cbf 150 kullanırken ilk bujiyi 18000 km değiştirdim 2. bakım yani 2500 bakımında bujinin değişmesi saçma buji gerektiğinde değişmeli diye düşünüyorum alın yedek buji nerde bitti orda değiştirin yenisiyle yağ filitresine gelince onun ilk yağ değişiminde değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum ilk yağda motor yeni olduğu için pislik olma olasılığı yüksek bence ilk 500 km bakımında yağ filitresini servis nekadar değişmesine gerek yok desede değiştirin sonrasında 5000 km de bir değiştirmek yeterli olacaktır ben cbf 150 de 18 bin km de buji değiştirdim yağ filitresini değiştirdiğimi hatırlamıyorum ki motoru servise götürmüyordum tüm bakımlarını kendim yapıyordum 5000 km de bir yağ filitresinin değiştirilmesinin uygun olacağını düşünüyorum

Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    İzmirde servisi varmı bu motorun

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirde servisi varmı bu motorun
    İZMİR/MERKEZ'de 2 servis anlaşması Yarın(18/07/2011) itibarıyla hizmete başlayacaklar diye biliyorum. Bunlardan birisi Kahramanlar'daki YAŞAR MOTOR diğeri ise Yağhaneler'deki ÖZGÜL MOTOR.
    Bir de şuanda Tvs Türkiye'nin internet sitesinde de yer alan Ödemiş'teki IRMAK MOTOR var.

[IMG][/IMG]

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:39 ----------

Devir saatim normal görünse de çoğu zaman 5000 de bazen 7000 de bazen de 3000 de takılı kalıyor, yukarı gidiyor aşağı inmiyor. Yenisi takıldı yine aynı, motor bağlantılarıyla ilgili servise ayak üstü uğradım oradaki arkadaş baktı şöyle biraz ama daha müsait bi zamanda getirirsen şasi olabilir iyice kontrol edelim dedi. Bora abi ya da bilgisi olan tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saat kafasına göre bazen düzeliyor

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    C.tesi 500 bakıma gittim,giderkende castrol 10w50 tam sentetik yağ aldım fakat servise gittiğimde usta bu yağ olmaz dedi. nedeni ise bizim motorlarda şanzıman yağını motor yağından aldığı için debriyaj kacırma yapar zamanla dedi ve bnim yağla kendi ellerinde olan castrol 10w40 yarı sentetik yağı takas yapıp onu koydum bilgisi olan arkadaslar bu konuda bni bilgilendirebilir mi

Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalyada ki serviste akpet gibi bir marka yağ var yani işe yaramaz. ipone yağ da kullakdıklarını söylemişti ama ben bakıma gittiğimde yoktu zaten ben motul 15-50 yarı sentetk yağ alıp gitmiştim servise. Motul al 25 tlydi yanlış hatırlamıyorsam . Birde kafama takıldı motor 1100 km ye gelmiş bakım görmedimi hiç ?
    500 km bakımına gitmiştim tabiki de,hani koyduğu yağın markasını görmedim.Şimdi 1200 km de,2500 km bakımına gelmeden bir yağ değiştirip motora öyle yükleneyim diyorum.

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Arkadaşlar acil olarak bişey sorayım.

Ben dayanamıyorum 2.500 liram var 2.el alayım diyorum sonuçta ilk vitesli motorum olucak düşürürsem falan üzülürüm 0 alınca.

Şimdi sahibindende fiyatıma uygun buldum bir kaç tane motor. km leri 20 bin ila 25 bin arasında ama korkuyorum almaya. :( alırsam yolda bırakırmı? yani motor beni zarara sokarmı?

Bu motoru alırken nelerine dikkat edeyim?

Acil cevap bekliyorum teşekkürler.
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

ankarada nasıl bayisi olmaz ya !!!

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cbf 150 kullanırken ilk bujiyi 18000 km değiştirdim 2. bakım yani 2500 bakımında bujinin değişmesi saçma buji gerektiğinde değişmeli diye düşünüyorum alın yedek buji nerde bitti orda değiştirin yenisiyle yağ filitresine gelince onun ilk yağ değişiminde değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum ilk yağda motor yeni olduğu için pislik olma olasılığı yüksek bence ilk 500 km bakımında yağ filitresini servis nekadar değişmesine gerek yok desede değiştirin sonrasında 5000 km de bir değiştirmek yeterli olacaktır ben cbf 150 de 18 bin km de buji değiştirdim yağ filitresini değiştirdiğimi hatırlamıyorum ki motoru servise götürmüyordum tüm bakımlarını kendim yapıyordum 5000 km de bir yağ filitresinin değiştirilmesinin uygun olacağını düşünüyorum
    honda cbf 150 de zaten yağ filtresi yok ki.buji 15 000 km.de değişir arkadaşlar.

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir saatim normal görünse de çoğu zaman 5000 de bazen 7000 de bazen de 3000 de takılı kalıyor, yukarı gidiyor aşağı inmiyor. Yenisi takıldı yine aynı, motor bağlantılarıyla ilgili servise ayak üstü uğradım oradaki arkadaş baktı şöyle biraz ama daha müsait bi zamanda getirirsen şasi olabilir iyice kontrol edelim dedi. Bora abi ya da bilgisi olan tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saat kafasına göre bazen düzeliyor
    2,satte de aynı şey oluyorsa,şase yada temazsızlık olma ihtimali yüksek,eğer bozuk olsaydı,zaman zaman düzelmezdi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    C.tesi 500 bakıma gittim,giderkende castrol 10w50 tam sentetik yağ aldım fakat servise gittiğimde usta bu yağ olmaz dedi. nedeni ise bizim motorlarda şanzıman yağını motor yağından aldığı için debriyaj kacırma yapar zamanla dedi ve bnim yağla kendi ellerinde olan castrol 10w40 yarı sentetik yağı takas yapıp onu koydum bilgisi olan arkadaslar bu konuda bni bilgilendirebilir mi

bu 160 km hız gercekten gercekmi yani naıl yaptın bunu eger gercekse helal olsun düzgün motor acmıssın bn en son düz yolda ygördüğüm hız 138 di ...

Alıntı burrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 160 km hız gercekten gercekmi yani naıl yaptın bunu eger gercekse helal olsun düzgün motor acmıssın bn en son düz yolda ygördüğüm hız 138 di ...
    o benim motorumda da oldu.dijital ibre bazen yapıyor böyle şeyler.baktım hi speed 160 km/h yazıyordu ama ben o kadar basmamıştım

---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 11:47 ----------

Servisin kattığı yağdan memnun değilim,değiştirmeyi kafaya koydum.15/50 uygun oluyor yaz koşullarında,Motul-İpone-Repsol'den hangisini kullanmalıyım sizce ? Bir de,koruyucu özelliği olan yağ mı kullanmalıyım,yoksa performans özelliği olan yağı mı ?

Motosikleti
    TVS APACHE 2011

Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Selam bora abi cbf 150 de yağ filtresi var araştırabilirsin ama değişimi çok zor epey zahmetli olduğu için hiç değiştirmedim :D

bora abi bana apeche ön jantı lazım,yardımcı olabilirmisin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler