Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Arkadaşlar geçen hafta motorumu alıp aranıza katılmış bulunmaktayım gerçekten harikulade bi makina sınıfının en iyisi yalniz bi sorum olacak şansıman yağı olarak kaç numara yağ kullanmamız gerekiyor ve bilen varsa kaç litre alıyor şanzımanı??? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    motor yağının haricinde şanzuman yağı olmaz.1 lt.motor yağı koyarsınız,aynı zamanda şanzumanıda yağlar.bu yüzden bizim motorlara ''ıslak şanzuman'' da denir.
    Benhür bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Selam Millet bu sabah gidip motorumu bir göreyim dedim servisim sağolsun sadece şasesini bırakmış açmadık ne depo kalmış üzerinde ne sele, bu motor hiç ellenmemiş hem iyi hem kötü dedi. Elektrik tesisatı dahil oksitlenen yerleri falan komple elden geçiriyor şuan. Bide bana 2 litre gaz yağı aldırdı ve bütün motoru bununla yıkayacaz dedi. Şimdilik göze çarpan tek sorun silindir ile karbüratör arasında plastik bir hortum var kısa kalın bi hortum benim o hortumda baya derin çatlaklar oluşmuş hava alır burdan bu dedi sökmesi de acayip dert diyor onu değiştirecez. Bakalım ters giden bir şey yok şimdilik. selamlar.

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Adanalı abim teşekkür ederim bilgilendirdiğin için ben şanzıman yağıda var sanıyordum. bu arada 10w40 mı yağ kullanmalıyım yoksa 10w 50 mi servis 10w 40 diyor ama ben servise cok güvenmiyorum acıkcası kendi yağımı alığ gideceğim 500 bakımına. hangisini tavsiye edersiniz marka ve numara olarak??

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Adalı86 kardeşim birkaç msj önce bizde bu konudan bahsediyorduk aslında. Kitapçıklar genelde 10-40 diyor. 10-50 kullanıp çok mutlu olanlar da var. Sıcaklarda yüksek performanslı motor 10*50 den şaşmam diyen var benim servis te diretiyor 15-50 %100 sentetik koyalım diye. Sonuç olarak bende oluşan fikir şu şekilde motorun durumu ve yaşadığın bölge bu işte etken. Tam sentetik (%100) bulduktan sonra 10-40 la da 10-50 ile de sorun yaşayacağını sanmıyorum. saygılar.

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Gurplood bilgilerin için teşekkür ederim. yaşadığım yer istanbul cok fazlada km yapmıyorum aslında 10w 40 iyi diye düşünüyorum ama ne marka yağ alacağıma karar veremedim daha önceki motorumda castrol kullanıyordum forum sitelerinde castrolden şikayet eden cok olmuş kararsız kaldım:S:S

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ADALI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gurplood bilgilerin için teşekkür ederim. yaşadığım yer istanbul cok fazlada km yapmıyorum aslında 10w 40 iyi diye düşünüyorum ama ne marka yağ alacağıma karar veremedim daha önceki motorumda castrol kullanıyordum forum sitelerinde castrolden şikayet eden cok olmuş kararsız kaldım:S:S
    castrol benim gözümde de yağ değil, adı var bence. bi kaç msj önce yazmıştım
    motul mobil shell bence bunlar iyi ipone da iyi diyolar, parasından belli oluyor zaten
    motul tam sentetik 40 tl, yarı sentetik aldım 25 tl
    mobil tam sentetik 25 toptancı fiyatı normal fiyatı 35 dediler
    shell 25 civarı olması lazım
    ipone 35 diye biliyorum ipone sitesine bak detaylı bilgi alırsın. adamlar bol çeşit yapmışlar, cadde off road diye ayırmışlar
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Bende mobil yağ kullanmayı düşünüyorum fakat hiçbiyerde bulamadım eğer bulursam mobil alacağım

---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

10w 50 racing motorlar için üretilmiş yağ bizim motorlarda kullansak herhangi bi zarar verir mi makinaya veya aksina artısı olur mu bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim ona göre yağ alacağım

Bende mobil yağ kullanmayı düşünüyorum fakat hiçbiyerde bulamadım eğer bulursam mobil alacağım

---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

10w 50 racing motorlar için üretilmiş yağ bizim motorlarda kullansak herhangi bi zarar verir mi makinaya veya aksina artısı olur mu bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim ona göre yağ alacağım
    bende mobil aradım antalyada bulamadım, distribütör ile temasa geçtim tek satış yokmuş, benzin istasyonuna getirin dedim geç kaldılar, motul aldım gayet iyi hatta en iyisi.
    bizimkide racing gibi motor 15 50 10 50 fark etmez tam sentetik olsun buda önemli, ne koyarsan koy ben hepsini denedim, motul koyunca vitesler daha güzel geçiyo hakkı yenmez.
    racing

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    10w 50 motulun tam sentetiğini bulamadım yarı sentetiği var ama castrolün 10w 50 tam sentetiği var ne dersin?

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar son anda yine bi değişiklik oldu ve Shell 10-40 koydum motora bakalım biraz kullanayım yine izlenimlerimi aktarırım. Tam sentetik bulmak bizim buralarda biraz zor sanki :S Çok iyi fiyata aldım zaten 500km sonra yine değiştiricem

10w 50 motulun tam sentetiğini bulamadım yarı sentetiği var ama castrolün 10w 50 tam sentetiği var ne dersin?
    10 50 şart değil, 10 50 yarı sentetik var sitesinden baktım
    motulun sitesine baktım 300V 4T Factory Line 15W50 bu ürün tam sentetik 40tl antalyada, satıcı bana yarı sentetik verdi bu işini fazlasıyla görür dedi para kazanmak istese tam sentetiği satardı haksızmıyım.
    http://www.motul.com/tr/en/products?f[range]=21 burdan bakın sol alt kısımda VISCOSITY yazan yerden derecesini seç bak, ama Türkiyede bulunmayabilir
    bulamazsan castrol koy gitsin
    sen nerde ikamet ediyosun

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben burada İPHONE yağ kullanıyorum.10/50 100% sentetik,1 lt.si 35 tl.İPHONE nun beyaz zincir yağını da aldım.janta sıçramayan bir yağ,sıkıyorsun tertemiz kullanıyorsun.motoruma değer bence.
    abi merhaba, nasılsın
    ipone yağ nasıl merak ettim

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ben çok memnunum,sanki motorun gidişi,çekişi düzeldi,rahatladı motor.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Arkadaşlar motorumla 2 kişi uzun yola çıkmayı planlıyorum motorum 600 km falan olacak uzun yola çıktığımda sizce saatte kaç km sabit hızla gidilir 2 kişi yardımlarınızı bekliyorum...

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çok memnunum,sanki motorun gidişi,çekişi düzeldi,rahatladı motor.
    anlaşıldı abi sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Arkadaşlar motorumla 2 kişi uzun yola çıkmayı planlıyorum motorum 600 km falan olacak uzun yola çıktığımda sizce saatte kaç km sabit hızla gidilir 2 kişi yardımlarınızı bekliyorum...
    bence daha erken sıcak hava yorarsın motoru 1000km yi geçseydin bence

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Peki 1000 km yapıp yola cıksam 2 kişi sabit kaç km hızla gider bizim makinalar

zor bi soru, düz yolda rüzgar fazla olmazsa 100 le gidersin herhalde, ama yorarsın

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    O senin birazda makinayı acmanla alakalı bişe ,ben motoru satmada önce en fazla 120 km hıza kadar cıkmıştım sen iki kişi bineceksin bence motoru fazla zorlamadan 100-110 idealdir , ki bu hızlar motorun ömrü içinde idealdir zorlasan daha fazla yapabilirsin ama bu seferde servise erken gidersin

Motosikleti
    TVS APACHE 2011
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim benimde kafadaki hız 90-100 düz yolda rahat gideceğini düşünüyorum gerçi henüz 70 i geçmedim ama sanırım 90-100 ile 2 kişi rahat gider

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Selam dostum, iki kişi 100 km sabit hız üçünüzüde yorar. Ayrıca artçın varken o hızlara çıkmayı şahsen çok doğru bulmuyorum.
    2 kişi atlayın motora ortalama bi devirde 80km/s ile korna çala çala =) hem motoru üzmeyin hem kendinizi hemde rüzgarın keyfini çıkarın.
    Hele bide yol üzerinde deniz kenarlarından geçecekseniz tadından yenmez.. Hayırlı yolculuk.. selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler