Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

orjinal lastikler yaz için idare eder ama yagmuru sevmiyo fren mesafesini uzatıyo kaliteli diil.. kışa degiştir .. bu arada apach motoru torklu güçlü bi motor ama fazla sıkıştırmıcan yaglama yetersiz kalıyo ve silindiri çiziyo buda size 1000 tl gibi bi masraf demek .normal normlarda kolay kolay arza vermez .. bu arada arka dişliyi büyütürseniz çekişe verir hız düşer.. küçültürseniz de rampada kalkmaz .. seçim sizin.. bence orjinal kalsın.. kros olsa tamam derim güç lazım hızla işiniz yok .. ama bu tip motorlar asfalt için üretilmiş rampada kalkacak düzde de 100 yapsa kafi dir..
    herhese ii sürüşler ve güvenli..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun lastiklerini değiştiren oldumu ? Olduysa marka,fiyat ve memnunluk derecesini söylerse sevinirim.

Yağmuru çamuru beklemeyin bence herkes lastiklerni değiştirmeli hiç güvenli değil üzerindekiler.

Bu arada bugün biraz hız denemesi yapayım dedim 108 km de kaldı . Rüzgar vardı ama bu kadar etki edermi ? Hız meraklısı değilim 90 km bana yetiyor ama bir sorun varsa da çözmek gerekli.
    ben UNİLLİ marka ile değiştirmiştim,ön-arka.pirelli sadece öne vardı,ön başka,arka başka sevmediğim için takım olarak değiştirdim.

Alıntı raif34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal lastikler yaz için idare eder ama yagmuru sevmiyo fren mesafesini uzatıyo kaliteli diil.. kışa degiştir .. bu arada apach motoru torklu güçlü bi motor ama fazla sıkıştırmıcan yaglama yetersiz kalıyo ve silindiri çiziyo buda size 1000 tl gibi bi masraf demek .normal normlarda kolay kolay arza vermez .. bu arada arka dişliyi büyütürseniz çekişe verir hız düşer.. küçültürseniz de rampada kalkmaz .. seçim sizin.. bence orjinal kalsın.. kros olsa tamam derim güç lazım hızla işiniz yok .. ama bu tip motorlar asfalt için üretilmiş rampada kalkacak düzde de 100 yapsa kafi dir..
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Motorun lastiklerini değiştiren oldumu ? Olduysa marka,fiyat ve memnunluk derecesini söylerse sevinirim.

Yağmuru çamuru beklemeyin bence herkes lastiklerni değiştirmeli hiç güvenli değil üzerindekiler.

Bu arada bugün biraz hız denemesi yapayım dedim 108 km de kaldı . Rüzgar vardı ama bu kadar etki edermi ? Hız meraklısı değilim 90 km bana yetiyor ama bir sorun varsa da çözmek gerekli.

hakan lastikleri mutlaka değiştir dediğin gibi ben ne zaman sert firen yapsam lastikler anında kitledi 1 keresindede motoru yatırdık okuduysan konu bile açmıştım. para sıkıntısı yaşamam diyorsan tabiki kaliteli markalar var ben IRC taktırdım ön arka sağolsun bora abiylede telefonlaştık almadan onada danışmıştım. lastiklerle geçen gece zoraki olarak fren testimi yaptım. çöp aracının arkasında giden aracı sinyal verip ardından selektör atıp sollamaya çıktım ve aracın sürücüsü hiçbir uyarı yapmadan oda çöp aracını sollamaya çıktı doğal olarak sert fren ve sola kaçış hamlesinde lastikler gayet iyi bir tutuş sergiledi hemde parke yolda hızım 70 civarı idi. eski lastikler şuan hastanede yatırıyordu beni muhakkak. fiyatına gelince ben ön arka 118 liraya aldım
    ön: 90/90x17 arka:100/90x18 yer izmirde sipariş verebilirsin ben o şekilde getirtmiştim lastikleri 6 lirada ambar parası tutuyor 1-2 günede geliyor. araştır uygun görürsen numarasını veririm sana. metzeller sadece arka lastik 300 tl

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    agresif kullanım zarar vermez herhalde ne diyosun Bora abi.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Tvs Apachi 2011
    Bende Motorumu aLdım Sonunda İnsallah hayırLı Olur Beni Pisman Etmez Simdilik Bir Sıkıntımız yOk Sadece İlk Bakım Sonrası Titresim en aLT Seviyeye İner diye Bekliyorum İnsallahj Öyle Olur ..

Motosikleti
    Tvs Apachi 2011
    Mavi Anahtar : Bu arada bugün biraz hız denemesi yapayım dedim 108 km de kaldı . Rüzgar vardı ama bu kadar etki edermi ?

Kardes Bu HIz Bana kaLırsa Cok düsük Ben Test Sürüsünde Cok Kısa Mesafede 95 yabmıstım ki Bu hız Eminim en az 120 Olurdu ısıkLar Olmasaydı .

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı raif34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bende kışı bekleyecektim ama sonradan çok yanlış bir düşünce olduğunun farkına vardım. En basitinden belediye çiçeklerden çok yolları suluyor ve özellikle geceleri . Ve kuru asfaltta bile yeterli tutunma yapamıyor lastik.

Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan lastikleri mutlaka değiştir dediğin gibi ben ne zaman sert firen yapsam lastikler anında kitledi 1 keresindede motoru yatırdık okuduysan konu bile açmıştım. para sıkıntısı yaşamam diyorsan tabiki kaliteli markalar var ben IRC taktırdım ön arka sağolsun bora abiylede telefonlaştık almadan onada danışmıştım. lastiklerle geçen gece zoraki olarak fren testimi yaptım. çöp aracının arkasında giden aracı sinyal verip ardından selektör atıp sollamaya çıktım ve aracın sürücüsü hiçbir uyarı yapmadan oda çöp aracını sollamaya çıktı doğal olarak sert fren ve sola kaçış hamlesinde lastikler gayet iyi bir tutuş sergiledi hemde parke yolda hızım 70 civarı idi. eski lastikler şuan hastanede yatırıyordu beni muhakkak. fiyatına gelince ben ön arka 118 liraya aldım
    ön: 90/90x17 arka:100/90x18 yer izmirde sipariş verebilirsin ben o şekilde getirtmiştim lastikleri 6 lirada ambar parası tutuyor 1-2 günede geliyor. araştır uygun görürsen numarasını veririm sana. metzeller sadece arka lastik 300 tl
    Geçmiş olsun görmedim. Para sıkıntısı yaşanır illaki de canımızdan da önemli değil iyi araştırıp bakmak gerek. Eski motoruma bende irc taktırmıştım . Çin malı lastiklere oranla baya bir fark yaratmıştı motorda . Türk malı olmasıda bir avantaj. Antalyada irc bayisi var eğer orada bulamazsam numarayı isterim . Eğer irc 120 liraya patladıysa michelin en az 250-300 tl. Neyse en kötü ihtimal irc taktıracağım. Teşekkürler

Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı jOck3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavi Anahtar : Bu arada bugün biraz hız denemesi yapayım dedim 108 km de kaldı . Rüzgar vardı ama bu kadar etki edermi ?

Kardes Bu HIz Bana kaLırsa Cok düsük Ben Test Sürüsünde Cok Kısa Mesafede 95 yabmıstım ki Bu hız Eminim en az 120 Olurdu ısıkLar Olmasaydı .
    Düşük olduğunun farkındayım. Yağdan şüpheleniyorum kaliteli olsun diye motul yağ kullanmıştım .Başka birşey de olabilir rüzgarında etkisi olabilir. Bu haftasonu gene deneyeceğim yoksa servise bir göstereceğim. Gerçi ben kolay kolay 90 km geçmem ama genede göstermek gerek.

Motosikleti
    lifan kp 150
    slm arkadaş ben tvs almayı düşünüyorum + ve - yanları nelerdir ve en önemlisi yakıt 100 km de kaç lt yakıyor ortalama

Motosikleti
    CRF
    Yarın plaka işlemlerini hayırlısıyla bitirebilirsem MAT GRİ APACHE' me kavuşucam..

Motosikleti
    TVS APACHE RTR RED
    s.aleyküm arkadaşlar. ben bi ay önce aldım .şimdi nasıl sölesem MAŞŞALLH diyelim. harika bişey .uzun yol yaptım . ege turuna çıktım dün. yolda uçuyor . dağları tepeleri çok rahat çıkıyor.230 km yaptım şimdilik .50 liralık benzin almıştım . full gösteriyordu .2 diş gitti. walla daha ne olsun. çok cimri mutlaka tavsiye ederim. bu benim ilk motorum değil. öle hani gök görmemiş biri gibi yazmıyorum :D selametle herkese .

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    s.a arkadaşlarım öncelikle motorunu yeni alan (benim gibi ) arkadaşlarıma hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum Allah kaza bela vermesin. benim de tvs cilere bi sorum olcak motor daha 2 km ilk çalışma zamanında gaz yemiyorr hafif gaz verdiğim de stop edecek gibi oluyo bazende stop ediyo ama 15-20 dk çalıştıktan sonra biras daha iyi oluyo çalışması acaba bu normal mi birde ilk aldığım yer 500 km de bakım yaptır dedi kitapçıkta 1000 yazıyo bizim ustada 600-700 arası getir dedi acaba hangisi daha iyi olur. tşklerrr...

Motosikleti
    yasinim kardeş,ilk çalıştırma sırasında gaz yemiyorsa muhtemelen motorun soğuk olmasından kaynaklanıyor olabilir ama bence karbüratörün hava ayarı bozuk gibi geliyor bana.ilk bakım konusuna gelince,zaten bakım zamanı geldiğinde,devir saatini içindeki anahtar resimli kırmızı lamba yanıyor.o zaman bakıma götürürsün.o lamba hatırladığım kadarıyla,500 de,2500 de ve devamında bakım zamanı geldiğinde yanıyor.

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    abicim cevabın için tşk. ederim bundan önce yuki motorum vardı onu 2 gün çalıştırmayıp sonrasında çalıştırdığım da hemen gaz alıyodu acaba bu tvs de mi farklı yani motor boğuluyo gibi oluyo sonra yawaş yawaş azalıyo bide 4bin devirde bile aşırı bi titreme var servisle konuştup km yaptıkca düzelecektir dedi ama pek tatmin etmedi. son olarak motoru bakıma kadar böyle kullansam yani hava ayarı bozuk sıkıntı olurmu ki

Motosikleti
    RX3i EVO
    Özellikle sabahları ilk çalıştırmada motorun stop etmesi , gaz yememesi can sıkıcı bir durum. Bu tip çoğu motorda bu sorun var. Motoru hafif gaz veya cikle ile 2 3 dakika ısıtmak gerekiyor.

bakımdan sonra titreşim sıkıntısı yaşamazsın

Motosikleti
    Tvs Apachi 2011
    Özellikle sabahları ilk çalıştırmada motorun stop etmesi , gaz yememesi can sıkıcı bir durum. Bu tip çoğu motorda bu sorun var. Motoru hafif gaz veya cikle ile 2 3 dakika ısıtmak gerekiyor.

bakımdan sonra titreşim sıkıntısı yaşamazsın
    Aynen Can Sıkıcı Bir Durum Bu Gaz yememesi ve Biraz Gec Isınması ama Beni iLgiLendiren Konu Titresim eger 1. Bakımdan sonra Suan Oldugundan Daha az Seviyeye İnerse dedigin Gibi Bu Motor Piyasanın Bu fiyatla Kralı demektir : )

Motosikleti
    tvs apache
    slm arkadaslar sıze bı sorum olacak motor çalısırken uzunlar yanıyo devırde 3500 felan kornaya bastığınızda farlarda ısığın azalması oluyormu bırde arka canta aparatı bilen varmı ızmırde oturuyorum burda var 100 lıra dıyo el yapımına

Motosikleti
    RX3i EVO
    Onu bilmem de rölantide çalışırken düz farlar kırpıyor. Zannımca akü yeterince kaliteli değil. Servis rölantide bu normal diyor ama sıfır akünün bu şekilde zayıf kalmaması gerek bence. Benim çin malı motorda bile 2 sene sonra farlar kıprmaya başlamıştı .

Bende şimdi internetten arka bagaj aparatı araştırmıştım kaynana seni sevecek

http://www.motorsepeti.com.tr/pro/21...RTBAGAJ-DEMIRI

http://www.yildizticaret.com/pro/217...RTBAGAJ-DEMIRI

http://www.motorparcalari.net/Tvs_Ap...-urun2241.html

Seç beğen al. fiyat 50 tl . Bana çok geldi ama piyasa bu yapacak birşey yok. Taktırmak şart. Bir 50 tl de bagaja vereceğiz tamam.

Motosikleti
    arkadaşlar,rölantide farın göz kırpar gibi yanmasının sebebi,farlar elektriği direk aküden değil,konjektörden alıyor olmasıdır.akü,sabit volt verir,konjektör,rölantide,motorun çalışmasına/devrine göre elektrik verir.yani olan şey bir arıza değil,elektrik sisteminin kurulumuyla ilgili bir durumdur.

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,rölantide farın göz kırpar gibi yanmasının sebebi,farlar elektriği direk aküden değil,konjektörden alıyor olmasıdır.akü,sabit volt verir,konjektör,rölantide,motorun çalışmasına/devrine göre elektrik verir.yani olan şey bir arıza değil,elektrik sisteminin kurulumuyla ilgili bir durumdur.
    bunun durumun düzelmesi gibi bi durum söz konusumu yeni bi akü aldığımızdada mı aynısını yapar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler