Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bora abi sana birşey soracağım. Motora çanta taktıracağım . O demir aparatı hazır biryerden satın mı aldın yoksa sanayide filan mı yaptırdın . Ben burada sordum sanayide yaptırırız dedi.
    hayır,orjinali yani motosiklet parçacılarında hazır var,arka boynuzları(tutacakları) çıkartıp,onun yerine vidalanıyor,herhangi bir tadilata gerek olmuyor.45-50 tl.

Motordaki denge konusunda da aynen katılıyorum çok güzel ve güven verici bir dengesi var
    aynen.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2008 TVS Apache
    Selam arkadaşlar =)
    Mavi_Anahtar arkadaşım saolsun önceden yazmış olduğum bi konuyu sizlerle paylaşmış =)
    3 aydır motorum yok ve yazı geçirmek için 2. el motor almaya karar vermiştim hatta bu sefer cbf 150 alıyım diyodum ki 2011 apacheyi gördüm yine aklımı çeldi yaa :D
    ama keşke 160cc olanını getirselerdi =((
    Ben alıcak olan arkadaşlara tekrar tekrar bu motoru öneriyorum .
    TVS yi skygo bisan ramzey gibi markalarla karıştırmayın arkadaşlar =))
    tvsnin asıl sitesi bu http://www.tvsmotor.in/apache-rtr-160.asp yurt dışında tutulan ve bilinen bi marka her ne kadar ismi bi yamaha honda kadar olmasada adamlar yapıyolar =))
    tek konuda size sorun çıkarıcaktır motora yüklenirseniz sizi bi honda bi yamaha üzmez ama TVS üzebiliyor =)) yeni modelini test etme imkanım oldugunda sizlerle paylaşıcam iyi akşamlar..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Merhaba Arkadaşlar sürekli apachinin sitesine baktığım için avrupa olanına TVS Gerçekten güzel makina yapmış Hemde ABS li RTR 180 ABS Buyrun
    http://www.youtube.com/watch?v=vIK0l...mbedded#at=293
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Tvs Apachi 2011
    Mavi_Anahtar

Eşya koyacak yeri yok uyuz oluyorum

Benim ön disk fren arızası dışında herhangi bir şikayetim olmadı şimdiye kadar. Servisi biraz yavaş yedek parça gecikiyor. Başka bir soru yok
    [/QUOTE]

Bende Bugun İskenderun Eski Yetkili Servisi iLe Konustum İcim RahatLadı ..
    Adam TVS İle CalısmayI Bırakmasına Ragmen Söyledigi Söz Bu ..
    ' Ben TVS İle Calısmıyorum ama Adamlarada HaksızLık edemem Piyasada Suan da O motor Üstüne yOk Sadece teknik Servisinde Biraz aksakLık yasarsın dedi .. Oda Sans isi Tabi ve Motoru Kullanmaya BagLı Olsa Gerek ...

Bu motorun izmirde yetkili servisi yokmu? Sitesinden baktım da izmir yazmıyor.
    Sırf bu yüzden vazgeçicem..

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

slm

Alıntı cagorx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun izmirde yetkili servisi yokmu? Sitesinden baktım da izmir yazmıyor.
    Sırf bu yüzden vazgeçicem..
    bizde arkadasımla bandırma bayisinden aldık 2 tane aldığımız sırada izmirde doğa motor vardı servis olarak. ancak anlasamamıslar ve motor getirmiyorlar, biz ilk bakım olarak onlara götürdük, ilgilendiler bakımı yaptılar sorun olmadı tavsiye ederim.
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Motosikleti
    Tvs Apachi 2011
    Motorun Yakıtı Konusunda Rahatsız Olan var mı ? AdanaLı Abim Sen İskenderun Adana arası Git geL yapmıstın gaLiba yakLasık ne kadarLık yakıt yakıyor arkanda Artcı iLe ?

Motosikleti
    jOck3R kardeş,ADANA-İSKENDERUN arası ölçüm yapmadım ama şunu iyi biliyorum ki ADANA-EĞİRDİR(İSPARTA)yolculuğumda,ADANA'dan doldurdum,575 km.yol gittim,ortalama 90-100,arasıra 120-125,tek olarak,eğirdir'e geldiğimde daha 1 çizgi duruyordu.yani daha rahat 100-150 km.yol alırdım.çünkü o 1 çizik bir süre sonra yanıp sönmeye başlıyor ve sonra da sönüyor,ondan sonra da devir saatinin içindeki sarı,pompa resimli ikaz lambası var ki o son ikazdır.ee onunla da biraz yol giderdim.yol arkadaşlarım,EREĞLİ'de ve BEYŞEHİR'de benzin aldılar,ben almadım.özet olarak bitinceye kadar denemedim ama,1 depoyla uzun yol şartlarında rahat 700 km.gidiyor.ayrıca,uzun yolda,sürekli 100-110 gidebilecek bir motor.

Motosikleti
    Tvs Apachi 2011
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jOck3R kardeş,ADANA-İSKENDERUN arası ölçüm yapmadım ama şunu iyi biliyorum ki ADANA-EĞİRDİR(İSPARTA)yolculuğumda,ADANA'dan doldurdum,575 km.yol gittim,ortalama 90-100,arasıra 120-125,tek olarak,eğirdir'e geldiğimde daha 1 çizgi duruyordu.yani daha rahat 100-150 km.yol alırdım.çünkü o 1 çizik bir süre sonra yanıp sönmeye başlıyor ve sonra da sönüyor,ondan sonra da devir saatinin içindeki sarı,pompa resimli ikaz lambası var ki o son ikazdır.ee onunla da biraz yol giderdim.yol arkadaşlarım,EREĞLİ'de ve BEYŞEHİR'de benzin aldılar,ben almadım.özet olarak bitinceye kadar denemedim ama,1 depoyla uzun yol şartlarında rahat 700 km.gidiyor.ayrıca,uzun yolda,sürekli 100-110 gidebilecek bir motor.
    Saol Abicim Ben DevamLı Adana - İskenderun Arasında Giderim gaLiba Dönmez Vs Gitmek Acmıyor Önceki Motorumda Bretondu Oda Uzun yOl yapamıyordu ve yakıtı Fazlaydı . Apachi iLe yOlculuk Bambaska Olacak gaLiba ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:42 ----------

Anladıgım KadarI iLede Bu uzun yOlda Baya Rahattı Bu Motor Cünkü Bu kadar Uzun yOl Baska Sartlarda Izdırap Olur .

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Ortalık biraz şenlensin

Motosikleti
    Yamaha
    S.a

Arkadaşlar acil olarak yardımlarınıza ihtiyacım var. Kusuruma bakmayın damdan düşer gibi oldu ama bende kısmetse apache rtr 150 alıcam buda bir bakıma sizin sayenizde olucak.

Şimdi soruma gelelim; 2011 Model Tvs Apache Rtr 150 bu motor nasıldır sizce? Kullanan ve bilgili arkadaşlardan bana yardım etmesini bekliyorum. Özellikle "Mavi_Anahtar" bu arkadaşımızdan. Motorunun resimlerini görünce içim eriyi verdi. Allah nazarlardan saklasın. Bu motorun tam bir vibrasyon manyağı olduğu söyleniyor. Bu konuda ne diyebilirsiniz? Motorun kullanan arkadaşlara veya kullanmış olan arkadaşlar size zahmet olmazsa benim için motorun eksi (-) ve Artı (+) yönlerini yazabilirmisiniz? 1 Depo ile kaç km yol gidiyor. Birde motorun seriliği nasıldır? Motorda devir kesici varmı? Benim için en önemliside bu aslında. istediğim zaman gaz açıp kaçabilirmiyim aralardan? Motoru sıkıştırdığım zaman bir sorun yaşayabilirmiyim? Lütfen bilgili ve kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Hepinize hayırlı forumlar diler, şimdiden teşekkür ederim..

Motosikleti
    Tvs Apachi 2011
    Ortalık biraz şenlensin

Ortam SenLenmis Gercekten Harbi Faca Motor Kazasız Belasız SürüsLer kardes ..
    Bu arada Vibrasyon ManyagI diye anLatanLar heraLde KıskancLıktan Olsa Gerek Bende Ayırtıyorum Ustasına danıstıM Herhangi Vibrasyon Olmadıgını Söyledi DevirLi Kullandıktan Sonra .. Ama Olsada Farketmez Acıkcası Bu Motora deger : )

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı jOck3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun Yakıtı Konusunda Rahatsız Olan var mı ? AdanaLı Abim Sen İskenderun Adana arası Git geL yapmıstın gaLiba yakLasık ne kadarLık yakıt yakıyor arkanda Artcı iLe ?
    Benim ilk tespitim full şehiriçi , sabit 50 km hız ile km'de 10 kuruş yaktı.

Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a

Arkadaşlar acil olarak yardımlarınıza ihtiyacım var. Kusuruma bakmayın damdan düşer gibi oldu ama bende kısmetse apache rtr 150 alıcam buda bir bakıma sizin sayenizde olucak.

Şimdi soruma gelelim; 2011 Model Tvs Apache Rtr 150 bu motor nasıldır sizce? Kullanan ve bilgili arkadaşlardan bana yardım etmesini bekliyorum. Özellikle "Mavi_Anahtar" bu arkadaşımızdan. Motorunun resimlerini görünce içim eriyi verdi. Allah nazarlardan saklasın. Bu motorun tam bir vibrasyon manyağı olduğu söyleniyor. Bu konuda ne diyebilirsiniz? Motorun kullanan arkadaşlara veya kullanmış olan arkadaşlar size zahmet olmazsa benim için motorun eksi (-) ve Artı (+) yönlerini yazabilirmisiniz? 1 Depo ile kaç km yol gidiyor. Birde motorun seriliği nasıldır? Motorda devir kesici varmı? Benim için en önemliside bu aslında. istediğim zaman gaz açıp kaçabilirmiyim aralardan? Motoru sıkıştırdığım zaman bir sorun yaşayabilirmiyim? Lütfen bilgili ve kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Hepinize hayırlı forumlar diler, şimdiden teşekkür ederim..

Vibrasyon manyağı tamam vibrasyon var yok değil ama abartmaya da gerek yok Ben rodaj aşamasında sabit 50 km hız ile yarım saat 1 saat kesintisiz sürdüğüm de motordan indiğim zaman sarhoş gibi oluyordum titreşim baya hissediliyordu. Ama rodajı tamamlayıp normal hızlara ulaştığım zaman hiçbir sorun kalmadı. Ama uzun yol yapmadım henüz tam birşey diyemiyorum ama yapanlarda sorun olmadığını söylüyor. motor yeterince seri tatmin eder. Devir kesici yok diye biliyorum nedir ne işe yarar onu da bilmem.

Bu motorda yaşanacak tek sorun yedek parça sıkıntısı.

Motosikleti
    Tvs Apachi 2011

Vibrasyon manyağı tamam vibrasyon var yok değil ama abartmaya da gerek yok Ben rodaj aşamasında sabit 50 km hız ile yarım saat 1 saat kesintisiz sürdüğüm de motordan indiğim zaman sarhoş gibi oluyordum titreşim baya hissediliyordu. Ama rodajı tamamlayıp normal hızlara ulaştığım zaman hiçbir sorun kalmadı. Ama uzun yol yapmadım henüz tam birşey diyemiyorum ama yapanlarda sorun olmadığını söylüyor. motor yeterince seri tatmin eder. Devir kesici yok diye biliyorum nedir ne işe yarar onu da bilmem.

Banada Konustugum İskenderun Eski Teknik Servisi aynen Bunu Söylede Titresim İlk Bakım Sonrası Cogu Motorda 0 Oluyormus . Tek Sorun yasayacagIm Teknik Servisde Parca Sıkıntısı Olur demisti ama Ben Onuda Göze Aldım Düzgün kullanım iLe Bu konuda Sıkıntı yasamam ins. ve yakLasık 1-2 yIl Sonra Tvs Türkiyede Teknik Servis agını Genisletecektir SatısLarda Bu kadar Patlamısken .

Motosikleti
    Yamaha

Devir kesici benim bildiğim kadarıyla motorun sınır bölgesidir. Krank mili bildiğiniz üzere aşınma ve ısınmasını engellemek üzere yağlanır. Devir kesici bu bölgeyi geçmemeye yarar diyelim 10.500 devirde geri atar yani daha ileri gitmez ne kadar yokuş aşağıya olursa olsun. Devir kesici olmadığı zaman krank mili gereğinden daha fazla hızlı döner ve yeterince yağlanamaz. Bu sebebten dolayı aşınma vs gereğinden fazla ısınma meydana gelir. Burda krank miline büyük açıda zarar verir ve bir zaman sonra (fazla uzun sürmez) Krank milini elinize alırsınız. Hiç ucuz bir parça değildir. Honda CBF 150'de devir kesici olmadığından dolayı vaz geçmiştim. Galiba bundada öyle olucak. En iyi alternatif CBR 125R gibi duruyor benim için. Ama 2.el piayasası nasıldır tam olarak bilemiyorum. 2.el piyasasından kastım, Motoru aldım diyelim, istediğim zaman kolay şekilde satabilmek. Bu CBR 125R 2.el piyasası hakkında bilginiz varsa banada yardım ederseniz bilgilenmiş olurum. Sorumu Cevapladığınız için sizede teşekkür ederim Mavi_Anahtar

Noldu TVS ciler bugün hiç kimsenin sesi soluğu çıkmıyo noldu.

Motosikleti
    tvs apache
    bakalım benımde yenı motorum çarsamba gunu gelecek izmirliyım sankı motor kara borsa gıbı hayrlısı

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bİ SORUM VAR EĞER MOTOR(un motoru))) DÜZGÜNSE VİBRASYON NEDEN OLUR???
    bu arada mavi_anahtar motorun çok güzel farları özellikle o yakasındaki beyaz olan yeride çıkartırsan güzel olur))
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun madem o kadar ufak neden halledemiyolar ? daha bunlar cicim ayları biraz daha geçsin o dijitallerin arızalarını o zaman görecez hep beraber acele yok. ben ilk zaman bu dijitaller bozulursa nolacak motor gelmedi aylarca gösterge nasıl gelecek kaç ayda gelecek dediğimde kızıyodunuz bana buyrun bekleyin bakalım hep beraber bakalım kaç ayda gelecek bu gösterge.

gösterge ile ilgili sürat motor a da tanışıklığımız olan bir kişi gelmişti ama ertesi gün gelmiş parça halletmişler..

Motosikleti
    arkadaşlar,resim yüklerken,640*480 ebadını aşmaması gerekiyor bilgilerinize.bir de resimli yazıdan alıntı yaparken,resimleri silin ki sayfada aynı resimlerden bir tane daha olmasın mümkünse

bu arada,motorumu biraz daha uzun yol motoru haline getirdim.mesela,sağ grenaja,çakmak girişi yaptırdım(kampta şişme yatak için,yolda giderken GPS ve cep tel.şarjı için),gidonun önüne cep tel.ve GPS tutucusu monte ettim,gündüz,hem daha az enerji harcamak,hem de daha fazla fark edilmek için,öne ve arka çantaya ledler taktım.gündüz ve gece görüntülerini sizlerle paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)

Bu Konudaki Etiketler