Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Motorlarını yeni alan mavi _anahtar , ekremz kardeşlerim motorlarınız hayırlı uğurlu olsun inşallah.darısı burrock senin başına.ilk parti geldiğinde bizde sizler gibi heyacanlıydık sizlerdeki heyecanı görünce 40 gün önceki benim heyacanım aklıma geldi çok şukur rodaj aşamasını bitirdik biz , motorumuzla ii ce haşir neşir olduk egzersizlerimizi cogaltıyoruz.gecenlerde ilk bakımını yaptırdım ,motor dahada rahatladı zamanla daha güzel olacak inşallah.allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin,tekrardan hayırlı olsun herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben özellikle sordum orada hem yetkili servise hem motorcu vardı bir tane ona dedim 2 kişi binsem sorun olurmu yok olmaz 50 km geçme yeterli dediler. Kitapçığında yazıyormu bununla ilgili birşey. Isıtmak çok önemli rodaj bitse dahi ben çok acelem olmadığı zamanlar 1 2 dk mutlaka çalıştırır öyle binerim .

Akşam servisten motoru eve getirirken dikkat ettim geçen veya yanımda duran tüm motorcular dik dik benim motora bakıyordu hava karanlık olmasına rağmen . gösteriş meraklısı değilim ama motor dediğin kendine baktıracak

sorun olmayabilir ama 70 kilo taşıması var birde 2 katı taşıması var, rampa çıkmazsan bişey olmaz. servis 500km ye kadarmı dedi. kitapçıkta 1000km 50km yazıyo
    herzaman mı sıfır alıcam dedim rodajı tek kişi tamamladım.
    daha çok bakarlar banada oluyo, bazıları arkamda kalıyo düşük hızıma rağmen arkadan izliyolar motoru
    bazıları merak edip soruyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:56 ----------

Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaslar motorlar bayilere dagıldı daha yenı gelıyorum bayıden benım motor toplanırken bende basında bulundum bıttı aku sarj oluyor bayıyle benım aram ıyı oldugundan ben motru alacagımyarın ama evraklar ıcın salı fılan denılıyor bakalım.

bu arada motoru yenı alacak ben dahıl tum arkadaslara allah kazasız belasız bol keyıflı kılometreler nasıp etsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:13 ----------

bora abı arkada canta ve yuk on tekelegın yol tutusunda bır zayıflama yapıyormu

ve orjınal lastık kullanan arkadaslar lastıkler hakkında bılgı verebılırlermı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:15 ----------

bana plaka ruhsat ve eskta kask dızlık eldıven 4100 e mal oldu
    kardeşim seninkide hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı hazal063 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlarını yeni alan mavi _anahtar , ekremz kardeşlerim motorlarınız hayırlı uğurlu olsun inşallah.darısı burrock senin başına.ilk parti geldiğinde bizde sizler gibi heyacanlıydık sizlerdeki heyecanı görünce 40 gün önceki benim heyacanım aklıma geldi çok şukur rodaj aşamasını bitirdik biz , motorumuzla ii ce haşir neşir olduk egzersizlerimizi cogaltıyoruz.gecenlerde ilk bakımını yaptırdım ,motor dahada rahatladı zamanla daha güzel olacak inşallah.allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin,tekrardan hayırlı olsun herkese
    ALLAH razı olsun cümlemize. Hayırlısıyla rodajı atlatırsak keyfimize keyif gelecek

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun olmayabilir ama 70 kilo taşıması var birde 2 katı taşıması var, rampa çıkmazsan bişey olmaz. servis 500km ye kadarmı dedi. kitapçıkta 1000km 50km yazıyo
    herzaman mı sıfır alıcam dedim rodajı tek kişi tamamladım.
    daha çok bakarlar banada oluyo, bazıları arkamda kalıyo düşük hızıma rağmen arkadan izliyolar motoru
    bazıları merak edip soruyo
    Doğru diyon mecbur kalmadıkça bende tek kişi bineceğim zaten. Km olarak birşey söylemediler sadece 500 km bakımına kadar 50 yi geçme dedi . 1000 km boyunca da 50 km hız yapılmaz. Ben 500 den sonra 750 ye kadar 70 , 1000 e kadar 90 sonra allah ne verdiyse basmayı düşünüyorum şuan.

ALLAH razı olsun cümlemize. Hayırlısıyla rodajı atlatırsak keyfimize keyif gelecek

Doğru diyon mecbur kalmadıkça bende tek kişi bineceğim zaten. Km olarak birşey söylemediler sadece 500 km bakımına kadar 50 yi geçme dedi . 1000 km boyunca da 50 km hız yapılmaz. Ben 500 den sonra 750 ye kadar 70 , 1000 e kadar 90 sonra allah ne verdiyse basmayı düşünüyorum şuan.
    benim niyetimde öyle kademeli artırmak 70-90 1000den sonra bas çek bas çek sonra yapıştırrrr

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:14 ----------

bakımda neler yapıldı işlem olarak
    neler değişti parça olarak
    ücret olarak ne kadar ödedin
    motorda neler değişti
    bunları cevaplayabilirmisin?

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    benim niyetimde öyle kademeli artırmak 70-90 1000den sonra bas çek bas çek sonra yapıştırrrr

[sıze=1]---------- mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- ilk mesajı ekleme zamanı 00:14 ----------[/sıze]

bakımda neler yapıldı işlem olarak
    neler değişti parça olarak
    ücret olarak ne kadar ödedin
    motorda neler değişti
    bunları cevaplayabilirmisin?
    ilk bakımında yag değşimi yapıldı,onun dışında motorun genel kontrolu yapıldı (vidaları sıkıldı,lastik havaları kontrol edildi)bunların dışında ben arka dişliyi değiştirttim 43 e cevirdim.tabi bu dişli değiştirme sürücünün kendisine baglı olan bişe servise dahil değil,onun dışında da arkaya port bagaj taktırdım , motorun estetiğini bozmak istemiyordum ama onada ihtiyac vardı ,cunku eşya koyacak yerimiz yok, ama o halide güzel oldu aynı bora abideki gibi şekli.ücret konusuna gelince normal bakım ücreti 30 tl idi ben dişliyede ayriyeten 30 tl verdim anlayacan 60 tl para , bu bakımla 1000 km gider...

yokus cıkmayın demişsiniz rodajla ilgili fakat motoru aldıktan sonra asfaltta bi kac yokus var yani bayagı dik bu sorun olurmu arkaddaslar
    ...bide servis motora ilk olrak kac kalınlıgında yg koyuyr yani bn 20 40 dsnüyorum arkadslar..

ilk bakımında yag değşimi yapıldı,onun dışında motorun genel kontrolu yapıldı (vidaları sıkıldı,lastik havaları kontrol edildi)bunların dışında ben arka dişliyi değiştirttim 43 e cevirdim.tabi bu dişli değiştirme sürücünün kendisine baglı olan bişe servise dahil değil,onun dışında da arkaya port bagaj taktırdım , motorun estetiğini bozmak istemiyordum ama onada ihtiyac vardı ,cunku eşya koyacak yerimiz yok, ama o halide güzel oldu aynı bora abideki gibi şekli.ücret konusuna gelince normal bakım ücreti 30 tl idi ben dişliyede ayriyeten 30 tl verdim anlayacan 60 tl para , bu bakımla 1000 km gider...
    çok teşekkür ederim cvp için
    karbüratör ayarı ve subap ayarıda yapılmıştır herhalde
    15 yağ ücreti, bizede 30 a patlar ozaman.
    dişli değişince ne kazandın ne gibi farklar oldu yani
    arkanın bir diş küçülmesi fazla bişey kazandırmaz kaybettirmezde tahminim
    önü 1 diş oynamak arkayı 3 diş oynamaya eşit

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

Alıntı burrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokus cıkmayın demişsiniz rodajla ilgili fakat motoru aldıktan sonra asfaltta bi kac yokus var yani bayagı dik bu sorun olurmu arkaddaslar
    ...bide servis motora ilk olrak kac kalınlıgında yg koyuyr yani bn 20 40 dsnüyorum arkadslar..
    rodajda bence önemli dik yokuş zorlar bence
    ısınmadan spor yapmış gibi düşün, vücut yaparken bile azar azar yaparsın hafif kaldırırsın aynen öyle bu rodaj işide
    ne güzel örnek verdim alkış istiyorum

ısınmadan spor yapmış gibi düşün, vücut yaparken bile azar azar yaparsın hafif kaldırırsın aynen öyle bu rodaj işide

ozman bnde motordan inerim iteleyerk yokusu cıkartırım sonrada biner devam ederim saka bir yana zorlamadn cıkartırım gerekirse 1 e düsürürüm vitesi hafif hafif cıkarım ....bu arada benzemen içinde tbrik ederim....sayımız gittikce artıyor bu sekilde devam edersek bnce süper olur bi gün inş toplanıp gezeriz....

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)

kartalizma senin motoru rodajdan sonra çok merak edıyorum nasıl bı motor çıkacak ortaya )

inş. yetişir bankayla dün başvuru yaptım araya hafta sonu girio en geç önümüzdeki salı yada çarşambaya kadar parayı teslım alıcam inş.

ama motoruma hala karar veremedım :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 ----------

inş. senn motorun rodajıda biter çarşambaya kadar sabırsızlıkla beklıorum

ozman bnde motordan inerim iteleyerk yokusu cıkartırım sonrada biner devam ederim saka bir yana zorlamadn cıkartırım gerekirse 1 e düsürürüm vitesi hafif hafif cıkarım ....bu arada benzemen içinde tbrik ederim....sayımız gittikce artıyor bu sekilde devam edersek bnce süper olur bi gün inş toplanıp gezeriz....
    sen bilirsin illaki çıkcaksın rampayı demekki yolun yokuş
    rica ederim inş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:48 ----------

Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kartalizma senin motoru rodajdan sonra çok merak edıyorum nasıl bı motor çıkacak ortaya )

inş. yetişir bankayla dün başvuru yaptım araya hafta sonu girio en geç önümüzdeki salı yada çarşambaya kadar parayı teslım alıcam inş.

ama motoruma hala karar veremedım :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 ----------

inş. senn motorun rodajıda biter çarşambaya kadar sabırsızlıkla beklıorum
    niye merak ettin? iyi mi olur kötü mü? ortaya bi karışık atarız
    sen böyle giderse alamicaksın hedef 2023 mü sendede

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    sen bilirsin illaki çıkcaksın rampayı demekki yolun yokuş
    rica ederim inş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:48 ----------

niye merak ettin? iyi mi olur kötü mü? ortaya bi karışık atarız
    sen böyle giderse alamicaksın hedef 2023 mü sendede
    ehehe :D ben burda gün sayıyorum sen 2023 dion :D günler geçmıo ki :D bak saat 3.30 (gece ) uyku girmio gözüme :D ama ortada seçtıgım motor yok daha

herşeyde bi pürüz çıkıo bi tek apachide prüz bulamıorum ama onada 4 milyar vermeye kıyamıorum yani hani düşünüorum 6 milyara saglam bi doğan slx gelio ve lpgli doğanda km de 18 20 kuruş yakıo :D + façasını saymıorum bile
    şöle
    en son ihtimal 2.500 tl ye bi tane 2009 apachi alıcam öyle kalsın aağımı yerden kesse yeter 6 7 ay sonra da bi tane dğan slx çektim mi altıma benden kralı yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:30 ----------

buldugum motorları yazım sana

2.300 tl 2009 9,500 km de apaçhi
    4 milyara 2010 10,000 km de cbr 125 (600 rr farı olanlardan )
    4 milyara temiz ama 55.000 kmde bi cbf 250 var
    3 milyara 16,000 km de cbf 150 (aksesuarlı )

Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehehe :D ben burda gün sayıyorum sen 2023 dion :D günler geçmıo ki :D bak saat 3.30 (gece ) uyku girmio gözüme :D ama ortada seçtıgım motor yok daha

herşeyde bi pürüz çıkıo bi tek apachide prüz bulamıorum ama onada 4 milyar vermeye kıyamıorum yani hani düşünüorum 6 milyara saglam bi doğan slx gelio ve lpgli doğanda km de 18 20 kuruş yakıo :D + façasını saymıorum bile
    şöle
    en son ihtimal 2.500 tl ye bi tane 2009 apachi alıcam öyle kalsın aağımı yerden kesse yeter 6 7 ay sonra da bi tane dğan slx çektim mi altıma benden kralı yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:30 ----------

buldugum motorları yazım sana

2.300 tl 2009 9,500 km de apaçhi
    4 milyara 2010 10,000 km de cbr 125 (600 rr farı olanlardan )
    4 milyara temiz ama 55.000 kmde bi cbf 250 var
    3 milyara 16,000 km de cbf 150 (aksesuarlı )
    cbr yada apache seçim senin

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yokuş çok sorun değil, önemli olan gaz kolunu ne kadar açtığın. Düz yolda giderken ne kadar açıyorsan, yokuşu çıkarken de o kadar açıp daha düşük hızda çıkarsan motorda aynı etkiyi yaratmış olursun. Tabi vitesi ayarlayıp motorun devrinin çok düşmemesini veya çok yükselmemesini sağlaman gerekiyor. Bence rodajda yarım gazın çok üzerine çıkma. En azından ilk 500 km böyle yap. 500 km'den sonra 3/4 gaz, 1000 km'den sonra da istediğin gibi kullanabilirsin. Ne yaparsan yap hiçbir zaman (rodajdan sonra da) açılsın diye sıkıştırıp kırmızı çizgiyi aşma. Hele yokuş aşağı kaç basıyor kesinlikle deneme, zaten kaç yaparsa yapsın bir anlamı da yok.

Gaz kolu mevzusunu unutma. Bu, her durumda ister iki kişi, ister 10 kişi, ister yokuş, motorunu korur.

Motosikleti
    RX3i EVO

Tek rakibim THY

Motosiklet fotoğrafları bölümüne konu açtım orada biraz daha fotoğraf var.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2363389

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Alıntı mavi_anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [ımg]http://www.hizliupload.com/img/53807365795804293249.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.hizliupload.com/img/65710488830936973704.jpg[/ımg]

[ımg]http://www.hizliupload.com/img/88030726727100960173.jpg[/ımg]

tek rakibim thy :p

[ımg]http://www.hizliupload.com/img/02432968795434968708.jpg[/ımg]

motosiklet fotoğrafları bölümüne konu açtım orada biraz daha fotoğraf var.

hayırlı olsun ,kazasız sürüşlerin olsun.bu arada motorun poşetini cıkar bence ani frenlerde kaymana sebebiyet verebilir kendini deponun üstünde bulabilirsin

Motosikleti
    RX3i EVO
    Teşekkür ederim. Ya poşeti alır almaz çıkaracaktım ben uyuz olurum zaten birşeyin poşetli streçli olmasına. Ama satan adam plaka çıkana kadar filan dursun dedi . Plaka yok şimdi çıkana kadar yeni olduğu belli olsun diyerek çıkarmadım bende .

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    mersinde yaşıyorum okulum adana. son bir haftadır benim motorumun fazla yakması sebebiyle arkadaşımın apache si ile gidip geliyorum adanaya. yol uzun olduğu için yavaş gitmek sıkıyor 90 ila 100 arası gidiyorum motorda acaip titreşim var heryanım uyuşuyor. motosiklet 2008 model gayet bakımlı 19000 de. bende ekonomik olması açısından apache düşünüyordum ama, genelde uzun yol kullanacağım için bu titreşim olayı beni korkuttu. yeni modellerdede aynı şekilde devam ediyomu.
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Tek rakibim THY

Motosiklet fotoğrafları bölümüne konu açtım orada biraz daha fotoğraf var.

güzel tekrar hayırlı olsun kırmızı hoşuma gitti değişelim mi?
    plakasız heryerde gezme cezası çokmuş dikkat et. plaka önümüzdeki cumaya kadar çıkar
    plaka seçmek istersen seç internette oluyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:48 ----------

hayırlı olsun ,kazasız sürüşlerin olsun.bu arada motorun poşetini cıkar bence ani frenlerde kaymana sebebiyet verebilir kendini deponun üstünde bulabilirsin
    hazal birkaç soru sormuştum onları cevaplarsan sevinirim

Motosikleti
    RX3i EVO
    güzel tekrar hayırlı olsun kırmızı hoşuma gitti değişelim mi?
    plakasız heryerde gezme cezası çokmuş dikkat et. plaka önümüzdeki cumaya kadar çıkar
    plaka seçmek istersen seç internette oluyo[COLOR="Silver"]

Olmazz

Kuytu yerlerde geziyorum şimdilik . Amacım rodajı bir an önce tamamlamak 1 hafta plaka için boşa yatırmak istemiyorum . Kundu yolunda git gel yapıyorum

Plaka seçme olayını ilk defa duyuyorum bir inceleyim sağolasın .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler