Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıllık kurye hayatında ~400.000 KM ye ulaşabilme hesabını yapalım isterseniz kabaca;

Yılda ~133.000 KM... Ayda ~11.000 Km !!!

Günde ~370 Km...!!!

3 yıl boyunca her allahın günü çalışacak ve günde 370 Km yol yapacak. Hadi sadece pazar günlerinin çalışmadığını düşünürsek günde 430 Km yol yapması gerekecek...

"Yok sadece 3 yılda yapmamıştır, geçmişi vardır..."felan muhabbetine başlarız biz şimdi

Adam yalan söylemiyor, alabildiğine sallıyor
    hiç üşenmedin oturup hesapladın mı lenn helal olsun dedektif gibi adamsın
    olay yeri inceleme
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç üşenmedin oturup hesapladın mı lenn helal olsun dedektif gibi adamsın
    olay yeri inceleme
    "Duyduk ki vatandaşa tokaii yerine sahte çakmak sokaii'ler... Dedim bu konuya eğilelim"

Ofisteyiz ya bugün de çalışıyoruz... Hesap makinesi de yanımdayken forum ahalisine fıstık kabuğu kadar katkım olsun dedim.
    #sürenadam

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktım "vatandaşa tokaii yerine sahte çakmak sokaii'ler... Dedim bu konuya eğilelim"

Ofisteyiz ya bugün de çalışıyoruz... Hesap makinesi de yanımdayken forum ahalisine fıstık kabuğu kadar katkım olsun dedim.

Allah iyiliğini versin gülmekten öldürüyosun adamı
    iyi yaptın ama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    rodaj la ilgili ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz arkadaslar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:06 ----------

birde bu ılk vıteslı motorum olacak lastiklerde kayma vb sorunlar yasanıyormu yol tutusu nedır lastık yenılemeye gerek varmı bilgi verebilirmisiniz

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    valla ben adamın yalancısıyım ama nasıl desem söledikleri çok içtendi bence

Motosikleti
    cbr 250r
    kım dıo vibrasyon yok dıe yhaa benımkısı 1100 kmde 8000 devırden sonra arkadakı gulme krızıne gırıo tıtresımden gıdıklanıoda:D bu arada rodajda bır depoya 800 km gıtmezzzzz kım derse abartıo

Alıntı imperiaer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kım dıo vibrasyon yok dıe yhaa benımkısı 1100 kmde 8000 devırden sonra arkadakı gulme krızıne gırıo tıtresımden gıdıklanıoda:D bu arada rodajda bır depoya 800 km gıtmezzzzz kım derse abartıo
    ben var diyodum hep
    okadar çokmu yaaa ben 5000 deviri geçmediğim için bilmiyorum
    800km muhabbeti öyle değil iyi okuyup iyi anlasana kardeşim eski kasa apache kullanıcısı dedi 800 km gitti diye
    sen bakımlarını yaptırdınmı yaptırdıysan neler yapıldı

Motosikleti
    cbr 250r
    wallaha arkadaslar sofor hıssetmıo pek vıbrasyonu ama 9 bın devırı gectıgın zaman arkadakı baya bı hıssedıo ama 9000 devırın ustunde motoru kullanırsanda ztn tez zamanda motoru elıne alırsın o sana bıner artık sadece sollama yaparken cıkıorum ben 4. vıtes 9000 devıre ondanda olmem sende olmazsın merak etme:D artcın dusunsun o kadarını) bıde su apachesı 160 goren arkadaslar benımkınede yapalım bı sekıl benım kıde yapsın yhaa 125 ı gecmıo napım dıslı degıstırımmı bende acaba cekısı cok dusermıkı denemek ıstıyorum bı yhaa uff cok kararsız kaldım....orjınalı bozmayıda hıc sevmem yhaa ama rahatlarmıkı motor acaba :S nese dursun en ıyısı sımdılık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:43 ----------

800 km konusu ıcınde ozur o zmn yalnıs anlamısım:D

arkadaslar hc ftgraf paylaamıyorsunuz

wallaha arkadaslar sofor hıssetmıo pek vıbrasyonu ama 9 bın devırı gectıgın zaman arkadakı baya bı hıssedıo ama 9000 devırın ustunde motoru kullanırsanda ztn tez zamanda motoru elıne alırsın o sana bıner artık sadece sollama yaparken cıkıorum ben 4. vıtes 9000 devıre ondanda olmem sende olmazsın merak etme:D artcın dusunsun o kadarını) bıde su apachesı 160 goren arkadaslar benımkınede yapalım bı sekıl benım kıde yapsın yhaa 125 ı gecmıo napım dıslı degıstırımmı bende acaba cekısı cok dusermıkı denemek ıstıyorum bı yhaa uff cok kararsız kaldım....orjınalı bozmayıda hıc sevmem yhaa ama rahatlarmıkı motor acaba :S nese dursun en ıyısı sımdılık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:43 ----------

800 km konusu ıcınde ozur o zmn yalnıs anlamısım:D
    vibrasyon yok diyende var az diyende
    eski kasası için yok diyen bile var
    benimkisi 500km bakımına girmedi, servisteki eleman ilk bakımda vibrasyonu halledicez dedi ben bişey demeden.
    öylesine uğradığımda dişli değiştiricez dedi, niye dedim bu şekilde 110 görürsün dedi bende olumsuz konuştum sıfır motor dişlimi değişir diye.
    adanalı Bora abi dişli değiştirmiş daha iyi oldu dedi ve biraz daha oynama yapacağını söyledi arkayla falan, ona tekrar sormak lazım.
    başka yapanlarda var biraz böyle kullanayım sonra bakarız.
    bende en çok gidonda hissediliyor.
    abartılacak gibi değil alacak olanlarında kafa karışmasın.
    tek göze batanda vibrasyon ama karbüratör ayarı sübap ayarı civatalarda sıkılınca dahada azalır kalitelide yağ koyarsak %50 azalır alet güçlü azda olsun
    160 gören haberini ben verdim, sahibinden.com da ilan vardı antep te, 160 diye kaydetmiş alet. foto sunu çekmiş eleman, biladerde aramış adamı her 100km de yağ değiştirmiş rodajda orta halli sürmüş vsvsvs... bence 160 imkansız 140 belki.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

Alıntı burrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hc ftgraf paylaamıyorsunuz

Uploaded with ImageShack.us[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:06 ----------

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benimkisi 500km bakımına girmedi, servisteki eleman ilk bakımda vibrasyonu halledicez dedi ben bişey demeden.
    öylesine uğradığımda dişli değiştiricez dedi, niye dedim bu şekilde 110 görürsün dedi bende olumsuz konuştum sıfır motor dişlimi değişir diye.
    adanalı Bora abi dişli değiştirmiş daha iyi oldu dedi ve biraz daha oynama yapacağını söyledi arkayla falan, ona tekrar sormak lazım.
    tek göze batanda vibrasyon ama karbüratör ayarı sübap ayarı civatalarda sıkılınca dahada azalır kalitelide yağ koyarsak %50 azalır alet güçlü azda olsun
    160 gören haberini ben verdim, sahibinden.com da ilan vardı antep te, 160 diye kaydetmiş alet. foto sunu çekmiş eleman, biladerde aramış adamı her 100km de yağ değiştirmiş rodajda orta halli sürmüş vsvsvs... bence 160 imkansız 140 belki.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:06 ----------
    gerçekten güzel makina almak istiyorum vesselam sadece parça sorunu ile uğraşırmıyım diye merak ediyorum birde siyahı çok toz tutar bende biraz kıl biri olduğum için akşama kadar motr silmek istemem ama en çekici renk bu olmuş full siyah çok asil yani güle güle kullan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten güzel makina almak istiyorum vesselam sadece parça sorunu ile uğraşırmıyım diye merak ediyorum birde siyahı çok toz tutar bende biraz kıl biri olduğum için akşama kadar motr silmek istemem ama en çekici renk bu olmuş full siyah çok asil yani güle güle kullan
    parça internette bol baktım ben, sıfır motor aksilik olmazsa 1-2 sene parça ihtiyacı duyulmaz
    bende titizim toz belli ediyo kısa sürede hallediliyo ufak bir bez sil gitsin
    bende kırmızı alıcam diye gittim siyahta karar kıldım arkadaşta syh al asil duruyo dedi
    saol kardeşim sanada nasip olur inş

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    parça internette bol baktım ben, sıfır motor aksilik olmazsa 1-2 sene parça ihtiyacı duyulmaz
    bende titizim toz belli ediyo kısa sürede hallediliyo ufak bir bez sil gitsin
    bende kırmızı alıcam diye gittim siyahta karar kıldım arkadaşta syh al asil duruyo dedi
    saol kardeşim sanada nasip olur inş
    kim ne derse desin arka tutacağı yeter bu katagoride herşeyi ile 5 yıldız biraz daha marka değeri olsa başka bi eksiği yok o da zamanla oluşur inşallah ama çabuk olmasın yoksa 5000 tl ye satarlar alamayız sonra şimdilik böyle kalsın nazar değmesin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim ne derse desin arka tutacağı yeter bu katagoride herşeyi ile 5 yıldız biraz daha marka değeri olsa başka bi eksiği yok o da zamanla oluşur inşallah ama çabuk olmasın yoksa 5000 tl ye satarlar alamayız sonra şimdilik böyle kalsın nazar değmesin
    artısı çok
    avrupa sitesine bak 20 kadar modeli var burada yeni ve yaygın değil
    fiyatı tutulunca fırlar herhalde

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH

Arkadaşlar apachede dişliyi değiştirmenin orjinalliğini bozacagını düşünmeyin.Bunu tecrube etmiş biri olarak söyluyorum ,ben eski kasasınıda kullanıyordum ondada dişliyi değiştirmiştim arka dişliyi 43 yapmanız yeterli oluyor , eger motorun lastiklerini inceltir yani değiştirirseniz önu 13 yapmalısınızlastikde oynama yapmaz iseniz arkayı 43 yapmanız yeterli .Srvisin sana geldiginde titreşimi alırız demesinden maksat bu,dişliyi değiştirmek.Haliylen dişli değişince motorun hızı fazlalaşırken cok az olan o titreşimde azalıyor arkadaşlar.Ben şu an arka dişliyi değişmedim ilk bakıma gidecem bu hafta ve dişliyi değişecem ,Şu an dişli değişmeden yapabildigim en yusek hız 112 km oldu tabi rodajdan yeni yeni cıkıyoruz onuda unutmamak lazım.Parca konusuna gelince arakdaşlar bu hafta servise ugramıştım yeni alan arkadaşlarda biri kaza yapmış digital gösterge ,sinyaller tekrar taktırmak zorunda kalmış.Yani bulunmama gibi bi sorun yok arkadaşlar bazı arkadaşlar bu sayfada fazlaca abartılı olarak bulamazsın , motor şu kadar zamanda geldi parca ne zaman gelir gibi abartı yapıyorlar .Kısacası parcasıda şu an mevcut .Herkese ii kazasız belasız sürüşler .Ayrıca bende siyah almaya gittim kırmızı aldım aslında bordoya yakın bir renkde diyebiliriz .Motor bölumunun siyahı ile kaportanın kırmızısı biribirini cok güzel tamamlamış

Alıntı hazal063 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar apachede dişliyi değiştirmenin orjinalliğini bozacagını düşünmeyin.Bunu tecrube etmiş biri olarak söyluyorum ,ben eski kasasınıda kullanıyordum ondada dişliyi değiştirmiştim arka dişliyi 43 yapmanız yeterli oluyor , eger motorun lastiklerini inceltir yani değiştirirseniz önu 13 yapmalısınızlastikde oynama yapmaz iseniz arkayı 43 yapmanız yeterli .Srvisin sana geldiginde titreşimi alırız demesinden maksat bu,dişliyi değiştirmek.Haliylen dişli değişince motorun hızı fazlalaşırken cok az olan o titreşimde azalıyor arkadaşlar.Ben şu an arka dişliyi değişmedim ilk bakıma gidecem bu hafta ve dişliyi değişecem ,Şu an dişli değişmeden yapabildigim en yusek hız 112 km oldu tabi rodajdan yeni yeni cıkıyoruz onuda unutmamak lazım.Parca konusuna gelince arakdaşlar bu hafta servise ugramıştım yeni alan arkadaşlarda biri kaza yapmış digital gösterge ,sinyaller tekrar taktırmak zorunda kalmış.Yani bulunmama gibi bi sorun yok arkadaşlar bazı arkadaşlar bu sayfada fazlaca abartılı olarak bulamazsın , motor şu kadar zamanda geldi parca ne zaman gelir gibi abartı yapıyorlar .Kısacası parcasıda şu an mevcut .Herkese ii kazasız belasız sürüşler .Ayrıca bende siyah almaya gittim kırmızı aldım aslında bordoya yakın bir renkde diyebiliriz .Motor bölumunun siyahı ile kaportanın kırmızısı biribirini cok güzel tamamlamış
    dişliyi değiştirsemmi değiştirmesemmi kararsız kaldım
    biraz böyle kullanayım diyorum sonra değiştireyim diyorum
    arka değilde önü değiştirirler tahminim
    aslında arka değişse 1 numara küçülse daha iyi olur dediğin mantıklı
    arkayı 1 numara küçültmek önü 0,5 büyütmek gibi olur
    lastik olayını anlamadım ince olunca ne fark olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:16 ----------

dişliyi değiştirsemmi değiştirmesemmi kararsız kaldım
    biraz böyle kullanayım diyorum sonra değiştireyim diyorum
    arka değilde önü değiştirirler tahminim
    aslında arka değişse 1 numara küçülse daha iyi olur dediğin mantıklı

lastik olayını anlamadım ince olunca ne fark olur
    arkayı 3 numara küçültmek önü 1 büyütmek gibi olur yukarıda yanlış yazmışım

Motosikleti
    cbr 250r
    yha bu dıslı degısımı ne kadar tutuo... sımdı onumu degıstırsem dhamı ıyı olur arkayımı bıde arka kucultuluo on buyultuluo dımı nasıl yapıcam... yardımcı olurmusunuz sardım hee bı fıkre

yha bu dıslı degısımı ne kadar tutuo... sımdı onumu degıstırsem dhamı ıyı olur arkayımı bıde arka kucultuluo on buyultuluo dımı nasıl yapıcam... yardımcı olurmusunuz sardım hee bı fıkre
    bende onu düşünüyodum şimdi
    http://www.sprocketcalculator.com/ bu siteye gir detaylı bilgi alırısın
    bende arkayı 44 den 43 e düşürmeyi planlıyodum

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    arkadaslar merhaba benim arkadaşa apache alasımız varda acaba senetle veriyorlar mı? haberiniz var mı ? bilgi verebilirseniz sevinirim

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    Alıntı hazal063 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

rodajdan çıktığına göre motor hakkındaki yeni gelişmeleri paylaşırmısın titreşim yakıt vs vs konuşıulanlrı işte birde bu dişli olayına takıldım ben madem değiştrnce iyi oluyo fabrika bunu nye yapmıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler