Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı PPOMAKK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen hemen aynı dediğin cbf 11 hp rtr 13,5 hp(fark 2,5 hp)%22 daha güçlü... Zaten 80-100 km hıza 6-7 sn çıktıklarını düşünürsek 1 sn büyük fark oluyor ;) % 15-20 daha fazla güç demek bu da kıyaslanmaması için bir neden olabilir...
    Ben torktan bahsettim güçten değil. Neyse sonuçta arkadaşlar titreşim olmadığını söylüyorlar. Eğer olsaydı ben titremeyen bir motor için 1 s daha beklemeye razıydım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

inş söylenildigi gbdr titreşim yoktur bn adımı yazdırdım siyah nasipse kaporayı vermeye gidicem pazartesi

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    Alıntı burrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inş söylenildigi gbdr titreşim yoktur bn adımı yazdırdım siyah nasipse kaporayı vermeye gidicem pazartesi
    inşallah pişman olmazssın bende füme gri aldım ama plaka işlerim olmadığı için uzaktan bakmakla yetiniyorum motoruma bi alıp dolaşma fırsatım olmadı daha
    [COLOR="Yellow"]1907 sevdam[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]motor tutkumdur[/COLOR]

Alıntı republic1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah pişman olmazssın bende füme gri aldım ama plaka işlerim olmadığı için uzaktan bakmakla yetiniyorum motoruma bi alıp dolaşma fırsatım olmadı daha:p
    hayrlısı artık plaka nekadar zaman alıyo acaba abicim

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    ben sabah verdım 3 gibi aldım ozmana kadarda gezdım bakmakla yetınmedım ya bu arada maşallah nazar degeısn depoyu fulledım aldıgımdan berı 350 km yapptım daha depo yarımda rodaj da boleyse acılsın daha az yakacak firenler de performasta bassam gıdecek cınsten ama denyemıorum daha rodaj bı bitsin ,iple cekıorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı erdal3323 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sabah verdım 3 gibi aldım ozmana kadarda gezdım bakmakla yetınmedım ya bu arada maşallah nazar degeısn depoyu fulledım aldıgımdan berı 350 km yapptım daha depo yarımda rodaj da boleyse acılsın daha az yakacak firenler de performasta bassam gıdecek cınsten ama denyemıorum daha rodaj bı bitsin ,iple cekıorum
    vallaha bravo..hayırlı olsun yeni motorun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ee arkadaslar fotografta paylassak süper olur

Motosikleti
    yok
    geçtiğimiz haftasonu İstanbul'dan gelen cbf150'si olan arkadaş ve benim tvs ile Yuvacık'ta moto-kros havasında geçen bi doğa turu yaptık, dönüşte motosikletleri Gölcük'te bırakıp İstanbul'a otobüsle döndük. Haftaiçi işyerim Gölcük olduğundan her iki motoru da enine boyuna kıyaslama şansım oldu.

cbf'te titreşim yok denecek kadar az, sebebi malumunuz balansör, fakat balansör farkı güç olarak motoru tvs'den 1.8 bg geride bırakıyor ki bu rakam %15 civarına tekabül eder. uzun yolda tvs'nin daha yüksek süratlerle daha uzun gidebilmesinin sırrıdır bu fark. Düz yolda artçılı sabit 110'la hiç bir cbf'le gidemezsiniz (rüzgar kesici olarak önünüze 110'la giden bi kamyon almadığınız sürece ) ama tvs'yle gidiliyor. Yakıt tüketimi de cbf'e göre %15 civarı daha aşağıda, yine balansör farkından geliyor bu yakıt tüketim farkı, 5000-7000 dev/dak ile egzantrik bir kütlenin dönüşü bu denli motora yük getiriyor hem yakıt tüketimi hem güç olarak.

Gelelim cbf'in artılarına, sesi tvs ile kıyaslanamayacak kadar hoş, titreşim sıfır, ve hava olarak eski R80 GS'lerin havası var. Tvs'ye göre fazla yakıyor, maksimum sürati düşük ama Honda hakkaten kendini bu sınıfta bile belli ettirmiş. Artçılı yol yapmayacaksanız aynı zamanda sürat olarak tvs'nin arkasında kalmak istemiyorsanız cebinizden aynı hız için %20 civarı fazla yakıt tüketimini göze alarak tvs yerine cbf tercih edilebilir. Fakat tvs'nin de uzun yoldaki 110-120 km arası sabit gidebilişini de es geçmemek lazım, benim kullandığım denli agresif kullanıma 2.4 lt / 100 km ortalama yakıt tüketimini de...

Yaklaşık 3 aylık commuter maceramın özetine gelirsek, tvs hakikaten ekonomik ve sağlam, başlangıç için ideal, fakat konforsuz, özellikle titreşim can sıkıcı. 3 ay önce sabrım olaydı devir saatli sıfır km cbf tercih etsem daha mantıklı olabilirmiş, belki o zaman bu sınıfta daha uzun süre kalmayı düşünebilirdim. Fakat şimdiyi düşünerek aradan geçen 3 ay sonrasında bu sınıfa elveda deme zamanı...

Gecenin bu saatinde günah çıkartma gibi oldu, dürüstçe yazdım ve aklandım
    [B][I][COLOR="Black"]Hayat ya 2 kişi yaşanır, ya da 2 teker üstünde yaşanır![/COLOR][/I][/B]

gercektn titresm varmı yok mu bazı arkadaslar va diyor fakat bzlrda yok ... bide arkadslar bu yeni part nezaman gelecek bilen varmı yni mayısın kacında?

Motosikleti
    cbr 250r
    tıtresım var ama cok az motor ıyı ama tavsıye ederım benımkı su an370 km de memnunum)

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    arkadaşlar İSTANBULDA apache alan arkadaşlar nerdeler forum sayesinde tanışıp ortak bir karar alıp biryerde buluşup şöyle istanbulda bir gezinti yapsak nasıl olur iyi olmazmı katılmak isteyen var ise burdan yazışalım ortak bir gün belirlensin buluşup tanışırız turlarız

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    resim istiyoruz beyler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

hani resimler

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    evet APACHE ciler,bayilerinizden boyun anahtarlıklarınızı aldınız mı ?
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    cf moto 400
    Merhaba arkadaşlar bende finikeden apache 150cc motorumu perşembe günü aldım muğla fethiyede oturuyorum motoru alalı 2 gün olmasına rağmen motorum 1.vitesli gaz yemiyor Bu normal bir sorun gibi gözükebilir fakat çok tehlikeli çünki ısıklarda kalkarken gaz yemeyince arkadan biri bana otutturacak diye çok korkuyorum durmadan bana korna çalıyorlar Bu sorun çok canımı sıktı motordan soğuttu resmen paramda yok motorcuya gidemiyorum serviste çok uzak sizce benim motorumun sorunu nedir saygılar

Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende finikeden apache 150cc motorumu perşembe günü aldım muğla fethiyede oturuyorum motoru alalı 2 gün olmasına rağmen motorum 1.vitesli gaz yemiyor Bu normal bir sorun gibi gözükebilir fakat çok tehlikeli çünki ısıklarda kalkarken gaz yemeyince arkadan biri bana otutturacak diye çok korkuyorum durmadan bana korna çalıyorlar Bu sorun çok canımı sıktı motordan soğuttu resmen paramda yok motorcuya gidemiyorum serviste çok uzak sizce benim motorumun sorunu nedir saygılar
    karburator ayarlarından olabılır

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karburator ayarlarından olabılır
    Kaç paraya yaparlar ?

Ben bugün gittim bayide iyice inceledim.Showroomun içerisinde çalıştırdık,ayaklıkta olmasına rağmen öyle çok bir titreşimi yoktu.Ayaklıktan indirip bindim,yüksekliği de gayet iyi.Özellikle m direksiyon yapmaları çok güzel bir duruş yakalamış motorda.Sesi de çok tok ve hoştu.Pazartesi kaporamı verip 1 haftaya alıyorum inşallah.

Alıntı infexx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bugün gittim bayide iyice inceledim.Showroomun içerisinde çalıştırdık,ayaklıkta olmasına rağmen öyle çok bir titreşimi yoktu.Ayaklıktan indirip bindim,yüksekliği de gayet iyi.Özellikle m direksiyon yapmaları çok güzel bir duruş yakalamış motorda.Sesi de çok tok ve hoştu.Pazartesi kaporamı verip 1 haftaya alıyorum inşallah.
    inş aldıktan sonra pişman olmyız

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    iyigeceler arkadaşlar
    motoruma kasko yaptırmak istiyorum hangi şirket motorsiklet kaskosu yapar ve tahminen bizim motorsikletlere nekadar isterler bilen var ise yardımcı olursa sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler