Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    Alıntı osmanlıtorun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sanırım senın dediğin sence ne yapsam bende mmi esd alsam yoksa bekleyim mi bu motoru ne onerirsin..? aslında parça sıkıntısı çekerim diyede korkuyorum birazda
    ybr yi al.satarkende rahat edersin.bak sahibinden.com a.ilanları bul.ybr esd okm fiyatı 4400 herif 3000-7000 km arası binmiş satıyor 4250 diyor.demek istediğim bu motordan para kaybetmezsin.ilerde 125cc 150cc az gelicek.sattın mı 2.eli para etsin.tvs nin 2.eli güçlü değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Oyle deme bazi motorlar var sahibinden sitesinde 2.eli yenisinden daha pahali, sarap gibi yillandikca deger kazaniyor saka bir yana arkadas hakli ybr hem uzmez hem rahat satarsin zarar etmezsin, bosuna bekleyerek gecen gunlerine yazik, tabi eger bu donem motora binme dusuncen varsa hic durma

Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr yi al.satarkende rahat edersin.bak sahibinden.com a.ilanları bul.ybr esd okm fiyatı 4400 herif 3000-7000 km arası binmiş satıyor 4250 diyor.demek istediğim bu motordan para kaybetmezsin.ilerde 125cc 150cc az gelicek.sattın mı 2.eli para etsin.tvs nin 2.eli güçlü değil.
    Valla haklısın kardeş ybr çok tutuluyo ama biraz yavaş diyede pek sıcak bakmıyorum tvs gorunus olarak falan daha iyi gibi geliyo ama satarken senın dedğin gibide zor satılır motor ybr hızı nasıl ne kadar yapıyo ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:09 ----------

Haklısınız ya CBF nasıl ybr göre sizce

Motosikleti
    ben şu an rodajda olduğumdan 5000 devir 60km-saat max şekilde sürüyorum.dolayısı ile max hızı tam bilmiyorum.110-115 gider diye tahmin ediyorum.cbf de gitse gitse 5km saat hızlı gitsin.apache rtr150 118 km-saat son hız desede 120-125km-saat rahat gider.bu tarz motorlar için hız önemli değil.

cbf-esd-rtr kıyaslama yapıyım kendimce.

yakıt ybr esd en az yiyeni
    servis yamaha servisi antalya nebioğulları gayet iyi.onun dışında ybr tamirinden anlamayan tamirci yok gibi.
    yedek parça ucuzluk ve bulunabilirlik yine esd önde
    tork rtr önde
    hız rtr önde
    rahatlık cbf önde
    motor ömrü esd önde
    görünüş rtr önde
    satış esd cbf önde
    karar size kalmış.hangisini isterseniz onu alın.

ben şu an rodajda olduğumdan 5000 devir 60km-saat max şekilde sürüyorum.dolayısı ile max hızı tam bilmiyorum.110-115 gider diye tahmin ediyorum.cbf de gitse gitse 5km saat hızlı gitsin.apache rtr150 118 km-saat son hız desede 120-125km-saat rahat gider.bu tarz motorlar için hız önemli değil.

cbf-esd-rtr kıyaslama yapıyım kendimce.

yakıt ybr esd en az yiyeni
    servis yamaha servisi antalya nebioğulları gayet iyi.onun dışında ybr tamirinden anlamayan tamirci yok gibi.
    yedek parça ucuzluk ve bulunabilirlik yine esd önde
    tork rtr önde
    hız rtr önde
    rahatlık cbf önde
    motor ömrü esd önde
    görünüş rtr önde
    satış esd cbf önde
    karar size kalmış.hangisini isterseniz onu alın.
    Kardeşim çok sağolasın tork+hız+rahatlık+görünüş+satış+yedek parça keske hepsini bir motorda toplayabilsek

yakıt ve satıs onemli tabi motor omrude yolda bırakmıcak bir motor olması lazım sanırım esd almak en mantıklısı olucak gibi bu durumda

Motosikleti
    Alıntı osmanlıtorun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim çok sağolasın tork+hız+rahatlık+görünüş+satış+yedek parça keske hepsini bir motorda toplayabilsek

yakıt ve satıs onemli tabi motor omrude yolda bırakmıcak bir motor olması lazım sanırım esd almak en mantıklısı olucak gibi bu durumda
    bir şey değil.2011 cbflerde güzel.devir saati eklenmiş.ayrıca boyasıda değişmiş.eskiden kırmızı iyidi.2011 siyah cbf daha iyi.

söylediğim gibi bu motorların hepsi güzel.yeni apache ön 17 arka 18 jant.ama teker kalınlıkları ybr ve cbf den daha kalın.bu da demekki yol tutuş olarak da rtr150 daha iyi diğer 2 sinden.ayrıca rtr150 de digital gösterge ve led ışıklar var.

orjinal aküsü 12 v 6 amper.ybr 12 v 5 amper.rtr ye sanki 6 amper akü de azmış gibi geldi ayrıca digital gösterge arıza yaparsa(ki daha çabuk yapar)masraf açar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=jdAWOX93ECU&feature=fvw

işte trye gelicek olan 147cc bs 26mikuni karbüratörlü makina.bu brezilya üretim.bize hindistandan gelcek.

bir şey değil.2011 cbflerde güzel.devir saati eklenmiş.ayrıca boyasıda değişmiş.eskiden kırmızı iyidi.2011 siyah cbf daha iyi.

söylediğim gibi bu motorların hepsi güzel.yeni apache ön 17 arka 18 jant.ama teker kalınlıkları ybr ve cbf den daha kalın.bu da demekki yol tutuş olarak da rtr150 daha iyi diğer 2 sinden.ayrıca rtr150 de digital gösterge ve led ışıklar var.

orjinal aküsü 12 v 6 amper.ybr 12 v 5 amper.rtr ye sanki 6 amper akü de azmış gibi geldi ayrıca digital gösterge arıza yaparsa(ki daha çabuk yapar)masraf açar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=jdAWOX93ECU&feature=fvw

işte trye gelicek olan 147cc bs 26mikuni karbüratörlü makina.bu brezilya üretim.bize hindistandan gelcek.

cbf için yag yakıyo falan diyolar ama bilmiyorum birde yakıt olarak çok farkedermi esd ile ?

Motosikleti
    ybr esd biraz daha az yakar cbf den.bs25 karbüratör 125 cc katalitik convertör farkı vs.

cbf benim hic olmadı.ama ben çok araştırdım motorumu alırken.

ybr125esd
    apache
    cbf150
    kymco 125
    sym 125

bu motorların içinden ybryi seçtim.2008 sonrası cbfler yakmaz diyorlar.kimi gelir hiç yakmaz der.kimi 2010 bile yakar der.kimi der 50 gr.kimi der 300 gr.

ha bu arada cbf de far sabit.direksiyonla beraber dönmüyor.

yağ yakması o kadar da büyütülecek birşey değil.arada bir eklersin 50-100 gram yağ.

apache dede titreşim sorunu var aklında olsun.sen gönlünden geçen motoru al.motorların hepsinin bir kusuru var.kusursuz denecek motor bu sınıfta ybr250 ama çok pahalı parçası bulunmaz.tutmadı o motor.teyzemin oğlunun var sürdümde.yakıtı ybr 125 ten az fazla injeksiyonlu tekerler kalın güvenli koltuk kalın.

ybr esd biraz daha az yakar cbf den.bs25 karbüratör 125 cc katalitik convertör farkı vs.

cbf benim hic olmadı.ama ben çok araştırdım motorumu alırken.

ybr125esd
    apache
    cbf150
    kymco 125
    sym 125

bu motorların içinden ybryi seçtim.2008 sonrası cbfler yakmaz diyorlar.kimi gelir hiç yakmaz der.kimi 2010 bile yakar der.kimi der 50 gr.kimi der 300 gr.

ha bu arada cbf de far sabit.direksiyonla beraber dönmüyor.

yağ yakması o kadar da büyütülecek birşey değil.arada bir eklersin 50-100 gram yağ.

apache dede titreşim sorunu var aklında olsun.sen gönlünden geçen motoru al.motorların hepsinin bir kusuru var.kusursuz denecek motor bu sınıfta ybr250 ama çok pahalı parçası bulunmaz.tutmadı o motor.teyzemin oğlunun var sürdümde.yakıtı ybr 125 ten az fazla injeksiyonlu tekerler kalın güvenli koltuk kalın.

sağolasın valla tvs de güzel geliyo honda da yamaha da para olucak hepsinden bi tane al

http://www.youtube.com/watch?v=5RWOhY_Kk7w

racing tarzında rtr hoş duruyo ama bakalım

533 717 00 88 bu numaram benım bi mesaj falan atarsan cağrı falan motor alana kadar cok rahatsız ederim seni

moto satmak isteyenlerde olabilir ybr esd tercihimdir 2 el olarak Bu arada ismim Sercan...

Motosikleti
    ybr esd 2. el 3800-4200 çekiyorlar.koy 300-400 tl daha okm al.sahibinden ybr esd topiğini de takip et.hangi şehirde yaşıyorsun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:56 ----------

senin koyduğun video 160 fuel injection modeline ait.enjeksiyonlu ve arkada da disk fren var bunlarda.şahsen bunu rtr 180 e tercih ederim enjeksiyonlu olsun 20 cc az olsun.rtr180 de de mikuni bs29 aynı kanı.rbüratörün büyüğü var tip aynı.

Bursa da yaşıyorum senınde dediğin gibi mantıklısı 0 motor sanırıma ama bakalım karar verebilirsem rtr cbf ybr birisini alıcaz ben genelde artçıyla binicem göz onunde bulundurmak lazım biraz kuvetli olsun diyorum iki kişi yokuşları çıkmak falan zor olmasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:10 ----------

enjeksiyonlunun çok farkı olur mu kardeş yaa

Motosikleti
    olur da bu motorların hiçbiri enjeksiyonlu değil.ybr ve tvs nin mikuni karbüratörleri cbf nin karb.den iyidir.

o kadar da kafana takma.artçı ile yokuşta bu güçteki motorların hiçbiri iyi performans vermez.daha önce de dediğim gibi tipi en çok hoşuna gideni al.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...40731485/detay

bu mağaza bursada.aklında olsun.

Görüştüm tvs iyi ama ybr kadar iyi değil diyolar cbf de ybr kalite olarak aynı diyolar ama ybr nın pazarı daha genıs istediğin an satabilirsin ybr al diyolar

Motosikleti
    yok
    karbüratörlü getireceklerini öğrenince büyük hayal kırıklığı oldu benim için, yine de buna rağmen alternatif yok kanımca, sebepleri:

- cbf150 11.3 Ps gücünde, tvs 14 Ps getirecekse yaklaşık %24'lük bir güç farkı var
    - görüştüğüm satış temsilcisi ön-arka dişler ile oynanıp son süratin arttırılabileceğini ve bunun garantiden düşmeden yapılabileceğini söyledi, önemli bir avantaj
    - piyasada adamakıllı alınabilecek 250cc makina yokken ve 150cc zayıf kalıyorken yukarda saydıklarım ile son süratteki avantaj 150cc-250cc arası farkı önemli ölçüde kapatır (sadece son sürat-hızlanma değil kastettiğim)

bunlar neden önemli derseniz uzun yolda 70 ortalama ile gidilmez, en azından ortalama 100 ile gidecek bir makina gerekli benim için,. 2.el'e güvenemeyip cbf250'den uzak duruyorsanız sıfır km Mondial 250cc almak ya da Hyo'ya binmek içinize sinmiyorsa cbf ve ybr saf dışı kalıyor.

Gerisine bakınca karaislam kardeşin yaptığı yorumları %100 destekliyorum, satış zor, kalitesi az daha düşük parça sıkıntı vs vs vs ama sürüş ve yol yapabilirlik öncelik diyorsanız apache tek alternatif gibi.
    [B][I][COLOR="Black"]Hayat ya 2 kişi yaşanır, ya da 2 teker üstünde yaşanır![/COLOR][/I][/B]

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    4000 tl 150 cc ye vareceğinize 2.el temiz bir 250 cc alın derim.10 hp-15 hp yetmez yeri geldiği zaman.heleki ara sıra uzun yola çıkıyorsanız en az 250 cc makine lazım.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar alacağınız alt tarafı 150 lik bi motor yani bu kadar ince hesaplara girmeyin. Bende apache kullanıcısıyım titreşim hariç bi sıkıntım yok oda uzun yolda farkedilio zaten. ön dişliyi 14t ile değiştirince de titreşim %30 oranında azalıyor. Görünüşü ve torku güzel bi motor gaza asılınca altımdan kaçacakmış gibi oluo ama 130km/s da kalıo e o kadar da olsun tabi. 2. elde zayıf doğrudur ama motoru kullanmak için mi alıruz yoksa satmak için mi oda öenmli. Karar size kalmış. Herkese kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    yok
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 tl 150 cc ye vareceğinize 2.el temiz bir 250 cc alın derim.10 hp-15 hp yetmez yeri geldiği zaman.heleki ara sıra uzun yola çıkıyorsanız en az 250 cc makine lazım.

hak veriyorum fakat 250cc makinalar geçiş/başlangıç makinaları olduğu için temizini bulmak, içine sindirmek ve satınalmak zor bir süreç, acaba temiz midir diyene kadar genelde temiz makina satılıyor zaten (son bir ay içinde 2 tane cbf 250'yi acaba mı derken satılmış buldum)...

aldığın motosiklet alt segment olduğu için kalitesi zaten düşük, 2.ele güven itimat edemiyorum. tanıdık bildik seceresi belli olan bi makina olmadıkça içime sinmez, sinmeyene de ben binemem.
    [B][I][COLOR="Black"]Hayat ya 2 kişi yaşanır, ya da 2 teker üstünde yaşanır![/COLOR][/I][/B]

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı tgfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hak veriyorum fakat 250cc makinalar geçiş/başlangıç makinaları olduğu için temizini bulmak, içine sindirmek ve satınalmak zor bir süreç, acaba temiz midir diyene kadar genelde temiz makina satılıyor zaten (son bir ay içinde 2 tane cbf 250'yi acaba mı derken satılmış buldum)...

aldığın motosiklet alt segment olduğu için kalitesi zaten düşük, 2.ele güven itimat edemiyorum. tanıdık bildik seceresi belli olan bi makina olmadıkça içime sinmez, sinmeyene de ben binemem.
    aradıktan sonra bulunur merak etme.birde sitede arkadaşlar var satan onlardan almak daha mantıklı hiç yoktan seceresi belli.mesela Ugur Volkan arkadaş satıyordu cbf 250 sini temiz bir motordu yeni yıkanmış
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...cbf-250-a.html
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

nikeefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rtr 150 siyah
    bu motordan kimsenin vazgeçmek istememesi aslında malzeme kalitesi ile ne cbf ne de ybr den geri kalır yanı yok. bir motora binen en az bakın en az bir yıl biner. ondan sonra satar. o yüzden ikinci eli sıkıntı gibi sözler boşa çıkıyor doğru düzgün kış aylarında zaten motor satışı yavaş. satış yaz başı ve yaz ortası oluşuyor.sıkıntı yok .
    bir müşterim var 72 yaşında abartmadan söylüyorum adam bir atlıyor iskenderundan antalya samsun diyarbakır. adam eşini birkaç yıl önce kaybetmiş. şimdi geziyor. ve motoru apache tvs bordo renkte. sorun verdi mi diye sordum. bir vidası bile gevşemedi diyor.
    zaten motor alacak kararsızlar için söylüyorum tvs alın korkmayın. dayanıklı ekonomik sportif iyi bir başlangıç motoru.
    saygılar

Alıntı nikeefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motordan kimsenin vazgeçmek istememesi aslında malzeme kalitesi ile ne cbf ne de ybr den geri kalır yanı yok. bir motora binen en az bakın en az bir yıl biner. ondan sonra satar. o yüzden ikinci eli sıkıntı gibi sözler boşa çıkıyor doğru düzgün kış aylarında zaten motor satışı yavaş. satış yaz başı ve yaz ortası oluşuyor.sıkıntı yok .
    bir müşterim var 72 yaşında abartmadan söylüyorum adam bir atlıyor iskenderundan antalya samsun diyarbakır. adam eşini birkaç yıl önce kaybetmiş. şimdi geziyor. ve motoru apache tvs bordo renkte. sorun verdi mi diye sordum. bir vidası bile gevşemedi diyor.
    zaten motor alacak kararsızlar için söylüyorum tvs alın korkmayın. dayanıklı ekonomik sportif iyi bir başlangıç motoru.
    saygılar

sağolasın kardeş sen ne iş yapıyosun?
    yamaha honda kendini kanıtlamış bir marka o yuzden guvenılıyr ama işte tvs bir yamaha gibi olmadıgı için insan tereddüt ediyor birde tvs nın motorunu suzukı yapıyo gibi birşey duydum dogrumudur motor nerde uretiliyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler