Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    HONDA CBF 150= 13,3 hp/YAMAHA YBR 125=10 hp/TVS APACHE 150=13,7 hp.
    bunlardan en az yakanı ybr,en sağlamı ybr,en yavaşı ybr,titreşim konusunda cbf 150 en başarılısı,yedek parçası en pahalı olan da honda,sürüş konforu çok iyi hondanın,apache'nin de en iyi yönü,süratli olması.ama vibrasyonu en çok olanda o,selesi en kısa olan da o.tek silindirli motorların hepsinde vibrasyon olur.aslında silindir sayısı arttıkça vibrasyon azalır.sebebi de,herbir silidir içindeki piston hareketi,bir diğerini balans eder.tek silindirli motorlara da BALANCER denilen bir parça,motorun içine krank'a fabrikasyon olarak takılabilir ama maliyeti düşük tutmak için,bu parça genellikle hiç takılmaz.apache'de,dişlilerde oynamayla titreşim biraz olsun azaltılabiliyor.orjinalinde ön dişli 13/arka dişli 44.öne 14/arkayada 41 takılıyor.bunun teknik açıklaması şöyle:ön dişliyi 14 yapınca,motorun devrinden birazcık kazanıp,devri düşürüyosunuz,arka dişliyi küçülterek,motordan zincir yardımıyla arka tekere gelen güçle,arka tekerin dönüş sayısını artırıyorsuz,yani hız elde ediyorsunuz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 PM ----------

Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sabah itibari ile arka 44t olan dişliyi 41t olarak deyiştirdim. ilk hisettiğim şey motorun vibrasyonu azalması oldu. ve 5. viteste devir 6 binde iken 80 km hız yaparkan. 41t dişli ile 5. viteste devir 6 binde 95 km hıza dayanıyor. benim çok hoşuma gitti. en kısa zamanda videosunu eklerim.
    yusuf arkadaşımın tecrübesinde olduğu gibi.
    bilmem yardımcı olabildim mi?
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    elbette oldunuz ama bu bilgiler fazlaca teknik. demek istediğim ben bu motoru alırsam 1 yıldan az kullanıcam, bu sürede de üzerinde herhangi bir modifiye/geliştirme/değişiklik yapmayı düşünmüyorum açıkçası bunlar (şimdilik) beni aşar. ama olur da alırsam ve Bursa'da bu motorun ustasını bulursam ve de maliyeti astarını geçmezse düşünebilirim.

sedat_57 arkadaşım bisiklet mevzusuyla ne kastetiğini anlayamadım valla. yıllarca bisiklet kullanmışlığım vardır halbuki? bisiklette hissedilen sürüş tarzı ve titreşimle bir motosikleti nasıl karşılaştırabilirim?

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baklawah,arkadaşım.yazını okudum,motor almadan önce,tercihini belirlemen,çok akıllıca olmuş.ben,senin saydığın motor türlerinin hepsini kullandım.hatta saymadıklarını bile.kısa bir arayı saymazsak,19 yıldır motor kullanırım.bir kere apaçi,commuter tarzı bir motordur.
    +'ları:
    -13.7 hp./motoru dayanıklı,sağlam/çevik ve atak/yedek parçası ucuz/sınıfının en süratlisi/az yakar
    -'leri:
    -aşırı vibrasyon(titreşim)/selesi kısa/lastikleri iç lastikli

özetle bunları sayabilirim.belki diğer arkadaşların eklecekleri bazı şeyler olabilir.
    güzel özetlemişsin abi.ama lastik meselesi o kadar önemli degil.çünkü alüminyum jant hemen iki lastikle tubless olabiliyor.adam gibi kullanıpta 100 km nin üzerine çıkmadan giderseniz öyle ahım şahım bir titreşim yok.ben şu an hem cbf-hemde apache kullanıyorum.cbf teki keyf sele,gidon olsun bunların hiç birinde yok.ama gösteriş ve hafif fazla güç istiyorsan Apache.ikiside bence alınacak motor.ybr oda ne mobilet sınıfı kusura bakmasınlarpara verip aldığın bir şeye benzemeli benceyinede herkesin zevki başka keyfi bilir,tavsiye bizimkisi sadece.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde eklemek istediğim bir olayı var. Hatta bildiğim tek olayı. Ama + olarak mı geçer - olarak mı geçer onu bilemem. Yolcu tutamağınız bir filin bile kıramayacağı kadar kalın tasarlanmış. Öyleki takla atıp darbe alsanız, o arka tutamağa birşey olmaz şasi yamulur, o tutamağa birşey olmaz asfalt delinir. 1 kilodan fazla çeker herhalde.

Yusuf bence sende arka dişli yerine arka tutamağı değiştir, daha hızlı kalkarsın. Şaka bir yana bu parçayı aldım ve motosikletime monte ettim. Apacheleri gerçekten beğeniyorum. Adana' da beyaza boyalı ve altın sarısı aksesuarları olan bir tane var gerçekten çok ama çok şık duruyor. Hepinize kazasız belasız sürüşler.

Yusuf deliği falan boşver. Biraz para biriktirelim bizde taktıralım Birkan gibi birer tane bayramoviç. Üzerine istersen yoshi ayarlarız istersen akrep, istersen Jönyusufoviç bile olur.:D
    Yaptıralım valla kanka benim yanlız deyişik bir tasarımım var eğer bayram abi yapa bilirse süper olacak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:43 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:43 AM ----------

egzozu alt tarafa almayı düşünüyorum. sizce nasıl olur?

Motosikleti
    apache150rtr
    tvs appache

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    arkadaşlar bende motorumu sattım sayılır.tvs apaçhialmayı düşünüyorum..elimde şuan 2000 tl ye yakın nakit para var...cbf 150 ve tvs arasında kaldım...titreşim aşırı derece de çok değildir yani...benim çinli de de titreşim çoktu alıkınım yani...sıfır almak istiyorum..2 kişi 90-100 km hızla gidermi..ben 85 kg.artıçı 60 kg...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Arkadaşlar iki günlük KONYA gezimizi sonlandırdık. Allaha şükür sorunsuz bir gezimiz oldu. Bu arada yola çıktığım arkadaşımdada Honda cbf 150cc vardı uzun yolda bol, bol test ettik.

Toplamda 750 km yol aldık.
    Honda Cbf 150cc tam iki depo benzin bitirdi ( yedek depo dahil)
    Tvs 150cc bir depo bitirdim üzerine birde çeyrek depo bitirdim ( yedek depo hariç )
    yani yakıt konusunda iki marka ve motor biri birine çok yakın.

Hız konusunda gelince hoda cbf 150cc her türlü geçiyorum Tvs 150cc Hem kalkışta, Hem son hızda honda yanına bile yaklaşamıyor.

Dayanıklılık konusuna gelince. Motorları son limitlerde Kullanmamıza rağmen en ufak sorun yaşatmadı şükürler olsun.

Bu resimde orjinal 13t-44t dişli seti ile 5. viteste 6bin devirde 80 km yapan tvs. 13t-41t dişli seti ile 5. viteste 6bin devirde 90 km zorluyor.

Bu resimde sakin kullanılmış bir tvs km görüyorsunuz 595 km ( yedek depo hariç )

Bu resimde full redline ile kullanılmış bir tvs km görüyorsunuz 525 km ( yedek depo hariç )

Bu resimde tvs nin Düz yolda yapmış olduğu son hız. rüzgar arkadan esiyordu ( motorun üzerine yatmadım, yokuş aşşağı deyildi.) motorun üzerine yattığımda 140 km gördüm ama motor kesiciye girdi.

Motosikleti
    hayırlısıyla kazasız belasız dönmüşsünüz..güzel bi test olmuş...siz sıfır almıştınız motoru ne kadara aldınız plaka falan dahil fiyatı...

Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısıyla kazasız belasız dönmüşsünüz..güzel bi test olmuş...siz sıfır almıştınız motoru ne kadara aldınız plaka falan dahil fiyatı...
    Evet sıfır aldım 2009 model 3.400 tl maal oldu. extradan ön demir, bagaj demiri birde çanta aldım 200 tl de öyle harcadım. 3.600 tl canavar gibi motorum oldu. İnşallah en kısa zamanda sende alırsın.

Motosikleti
    hoş gelmişin yusufcuğum,tecrübelerin için teşekkürler.ah bide öne 14 takmış olsaydın,tam deneme olacaktı.0 zaman 9000 devirde 130 değil,belkide 9000 devirde 140 olabilirdi.bugün akşamüstü yanına uğrayacağım.

Motosikleti
    Evet sıfır aldım 2009 model 3.400 tl maal oldu. extradan ön demir, bagaj demiri birde çanta aldım 200 tl de öyle harcadım. 3.600 tl canavar gibi motorum oldu. İnşallah en kısa zamanda sende alırsın.
    izmir de sıfırına 3,750 diyorlar plaka dahil mi bilmiyorum...3.400 tl iyi fiyat gelip adanadan mı alsam acaba

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş gelmişin yusufcuğum,tecrübelerin için teşekkürler.ah bide öne 14 takmış olsaydın,tam deneme olacaktı.0 zaman 9000 devirde 130 değil,belkide 9000 devirde 140 olabilirdi.bugün akşamüstü yanına uğrayacağım.
    Hoş bulduk abi. Evet dediğin gibi sıra ön dişliye geldi. Gel abi başımın üstünde yerin var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:10 PM ----------

izmir de sıfırına 3,750 diyorlar plaka dahil mi bilmiyorum...3.400 tl iyi fiyat gelip adanadan mı alsam acaba
    3.750 + pilaka masrafıdır. Adanada şuanda 4.000 tl veriyorlar herşey dahil. Ben indirimden birde dost indiriminden faydalandım

Motosikleti
    [QUOTE=
    3.750 + pilaka masrafıdır. Adanada şuanda 4.000 tl veriyorlar herşey dahil. Ben indirimden birde dost indiriminden faydalandım [/QUOTE]

bizede yapmazlar mı dost indirimi.

bizede yapmazlar mı dost indirimi.
    Ağırlığımızı koyarız kankam nede olsa sende bizdensin. GÖZ, GÖZ TAM 35

Motosikleti
    Ağırlığımızı koyarız kankam nede olsa sende bizdensin. GÖZ, GÖZ TAM 35
    tamam sağol jönysf...ben karşı taraftanım (karşıyaka)ama fark etmez sonuçta izmir liyiz...ben parayı denkleştireyim de gerisi halledilir...birda şu titreşim meselesi vardı rahatsız ettimi titreşim uzun yolda seni....

tamam sağol jönysf...ben karşı taraftanım (karşıyaka)ama fark etmez sonuçta izmir liyiz...ben parayı denkleştireyim de gerisi halledilir...birda şu titreşim meselesi vardı rahatsız ettimi titreşim uzun yolda seni....
    motora öne 14t dişli arkaya 41t dişli tak. Ne titreşim kalır nede motoru yüksek hızlara çıkarmak için yüksek devir yaparsın. Motor fıstık gibi oluyor.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Tvs kullanıyorum kalitesi hızı yakıt cimrisi bir alettir. kalitesi tartışılmazdır vibrasyon her makinada var bunda cok az bi vibrasyon fazlalığı var tek kelimeyle sınıfının en iyisidir.
    Yolver gitsin .

Motosikleti
    loading...
    arkadaslar motorsikletimin dişlilerini degistirmek istiyorum.. adanalı nickli abimiz bu konuda bilgili galiba yardımcı olursanız cok sewinirim.. motorum 2008 kanuni breton 125.. ayrıca dişliler degiştikten sonra yakıtta bir artıs veya azalma olur mu?? ayrıca motorum cok titriyor buna bir care bulabiliyor muyuz???
    saygılarımla...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 PM ----------

ayrıca bu dişlileri nerden bulabiliriz..??

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    bu dişli değiştirme konusu tvs yetkili servisinde mi yapılıyor yoksa işini bilen bir usta bunu yapabilir mi? ayrıca o dediğiniz 13t yerine 14t, 44t yerine 41t dişli setleri de yine bayii/servis tarafında mı var yoksa başka bir motorda da kullanılabilen standart aktarım parçaları mı bunlar?

arkadaşlar 250 roadstar'dan vazgeçtim (nerdeyse ağlayacam), yeni motor için son haftam. dün itibarıyle A2 ehliyetimi de kazandım. şimdi mesele yamaha ybr125 mi tvs apache mi?
    1-2 arkadaşım ısrarla ybr diyor, apache hiç duyulmamış, alırken zarar edeceksin, satmaya gelince bekleyeceksin diyorlar. dediğim gibi 1 yıldan az kullanıcam (ki memnum olursam daha fazla da kullanabilirim). o yüzden son bir kez daha tavsiyelerinizi bekliyorum. tvs kullanıcısı bursa'lı bir arkadaş varsa görüşmek isterim.

Motosikleti
    Alıntı fıratmoda46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motorsikletimin dişlilerini degistirmek istiyorum.. adanalı nickli abimiz bu konuda bilgili galiba yardımcı olursanız cok sewinirim.. motorum 2008 kanuni breton 125.. ayrıca dişliler degiştikten sonra yakıtta bir artıs veya azalma olur mu?? ayrıca motorum cok titriyor buna bir care bulabiliyor muyuz??? saygılarımla...ayrıca bu dişlileri nerden bulabiliriz..??
    -estağfurullah kardeş,burası bir paylaşım sitesi olduğuna göre,eğer biz de nacizane birşeyler biliyorsak,iki teker sevdalısı arkadaşlarımızla seve seve paylaşırız.daha önce de yazdığım gibi,motorlarda silindir sayısı arttıkça vibrasyon(titreşim)azalır.ancak,BALANCER denen bir yapı vardır ki,fabrika ortamında,imalat sırasında,motorların,krankına monte edilir.bu da maliyetli bir durum olduğu için,firmalar buna yanaşmaz.TVS'nin dişli sayılarını bildiğim için,arkadaşlarıma nacizane önerilerde bulundum.
    -şimdi,ön dişlinin küçültülmesindeki amaç,motorun devrinin biraz düşürülerek,daha az devirde daha yüksek güç almak,arka dişlinin küçültülmesindeki amaçsa,arka tekerin,normal devirden daha fazla dönmesini sağlamak yani sürat elde etmektir.bu iki dişlide de oynama yaparsanız,APACHE'de olduğu gibi,hem titreşim azalır,hem de hız biraz artar.ancak sizin motorunuzun dişli sayılarını bilmediğim için,ne yazıkki size bu konuda bilgi veremiyorum.en iyisi,ustanıza/servisinize danışmak olacaktır.dişlileri de,motosiklet parçası satan yerlerde bulabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler