Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKİ GSR600
    şöyle tarif etmeye çalışayım kardeşim önceden fazla zıplayan ön teker şimdi daha istikrarlı yere basıyo ve sen gazlamaya başladığında motor uzayıp gidiyo... yağ gibi aktığını hissediyorsun ben bi negatiflik görmedim.
    BİZ SİZİN SADRINIZI YARMADIK MI?!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf 250
    enzo35 nasıl bir zıplamadan bahsediyosun benim motorun herşeyi orjinal bi zıplama yok. Kasislerdeki zıplamalardan bahsediyosan onunla bi ilgisi oldğuğnu düşünmüyorum. (tabi olabilirde )

yiğit48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XLR125
    ya makina bnm çok hoşuma gdio ayrıca ybr yi fln tokatlıo
    unutma motorsiklette kaporta sensin...

Motosikleti
    apache 150 RTR
    yetkili servisle konuştugum zaman bana 14 dişlinin binici için en uygun oldugunu soyledıler.nasıp olursa onumuzdekı hafta aydın motorda taktıracagım bakalım nasıl olacak.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Şimdi ön orjinal olan 13 dişliyi 14 ile değiştiriyormuyuz?
    Arkaya bir ayara gerek varmı?

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    sysroot
    sadece ön dişli değişiyor üstündeki diş sayısı 13 iken 14 diş oluyor vites aralıkları biraz uzuyor max hız 5-10 km artıyor. Kadıköy/Hasanpaşa'da Aydın Motor var herkes bahsediyor zaten orada ben 20 liraya taktırdım üstelik hızlanman düşmüyor vites aralığı uzadığı için daharahat kullanım oluyor. bu arada gidonumu değiştirdim sonunda fotoları ekleyeceğim yakında..

ilk başta gidonu tutan ayak sökülüyor orjinal kolların üzerindeki elcik malet vs. sökülüyor..

sonra gidonu sabitleyecek 2. vida deliği açılıyor matkapla..

bu arada gidon kollarımız bunlar..

bu arada gidonların delikleri büyük olduğundan kalın bir pul içine kaynatlıyor.. onun resimleri yok elimde sonra amasör vidaları sökülüp vidalar takılıyor sonra elciklr falan takılıyor en son hali bu..

bi kaç foto daha ama akşam çekildi malesef daha bitmedi ama ortadaki orjinal gidon delikleri gözükmesin diye sticker yapıcam sonra kollar siyaha boyanacak..

kız arkadaşım bile hemen farketti bana "biz mi yükseldik yoksa direksiyon mu alçadı?" dedi işte Apache de SS gidon huzurlarınızda yorumlarınızı bekliyorum saygılar..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    İlginç olmuş Hurricane. Bir de oturur pozisyonda bir resim çekersen çok makbule geçer, yani kullanış pozisyonunda
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Motosikleti
    tvs apache
    motorun performansı güzel son gaz gidersen 95 bin yakıyor kilometrede ki ben baya hoyrat kullanıyorum son gördüğüm hız ön 15 dişli iken 144 oldu yol eğimlidi tabi rüzgar etkisini azaltmak için üstüne baya kapanmak gerekiyor ama 120-125 genelde görebiliyor şimdi piston değiştirtim 57 yi 62 mm yaptırdım nasıl olacağına bi bakayım yazarım pistonu keyfi değiştirdim motor hava soğutmalı olmasına rağmen uzun yol gidebiliyor

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı bradleyfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun performansı güzel son gaz gidersen 95 bin yakıyor kilometrede ki ben baya hoyrat kullanıyorum son gördüğüm hız ön 15 dişli iken 144 oldu yol eğimlidi tabi rüzgar etkisini azaltmak için üstüne baya kapanmak gerekiyor ama 120-125 genelde görebiliyor şimdi piston değiştirtim 57 yi 62 mm yaptırdım nasıl olacağına bi bakayım yazarım pistonu keyfi değiştirdim motor hava soğutmalı olmasına rağmen uzun yol gidebiliyor
    şimdi havalar soguk gider zaten yazin belli olur onun uzun yola gidilip gidilemeyecegi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Kawa ZX636
    SS Gidon ilginç gerçekten eline sağlık sen tamamen SS'ye çeviriceksin herşeyiyle zaten motoru
    Otururken bide çeksen güzel olur yüzünü saklarsın

Motosikleti
    kankamla geçen akşam canımız sıkıldı ve bizim depoda motorla uğraşmaya orasını burasını sökmeye başladık amasörleri sökmeye karar verdik önce birini sonra diğerini söktük orta sehpadan indirdik karşımıza bu görüntü çıktı bizde paylaşmak istedik ben ve amasörsüz motorum arka fonda bizim ardiye yani depo

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Of pozlara bak be Polat Alemdar
    Şaka bi yana hiç düşürme dostum amasörleri kötü olmuş ss gidonu tutarken poz vermememişsin hala
    Birde Hangi renk sence siyahmı kırmızımı?

Motosikleti
    usta ben siyah aldığıma pişmanım ne kadar temizlesende olmuyor toz oluyo vs. bide en ufak çizikler belli oluyor kırmızı al o süper kırmızıdan başkasını alırsan gözükme bana amasör konusunda da haklısın zaten o resimlerdeki haliyle gitmiyor koltuğa kadar dayanıyor lastik
    bu arada Aydın ustaya sordum önde egzos borusuna takılı olan o şey ne diye katalizör dedi onu iptal edersen daha iyi gider falan dedi bende iptal edip yeni boru kıvırttırmak için egzosçuya gittim sordum 2 yerden kıvırarak oraya takmaya """" 75 LİRA """ para istedi öylece kaldım sadece 2 yerinden dirsekli 1,5 metre boruya 75 lira istedi adam ya neyse boşver dedim gittim demirci olan kuzenime (zaten o da meşhur oldu adı demirci İbo ) dedim böyle böyle yapılacak tamam dedi git 2 metre paslanmaz 1 ya da 1,5 milim boru al dedi tahminen 30-40 lira imiş.. ben sana yapayım dedi haftaya yapılacak boru işi bakalım ne olacak sonuç.

arkadaşlar arka bagaj taktım direksiyon felaket titreme yapmaya başladı..bunu yaşayan ve problemi bulup çözen arkadaşımız varmı acaba??belki denk geldi fakat cantayı taktıktan sonra hissettim ben bu konuyu,fikri olan?

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta ben siyah aldığıma pişmanım ne kadar temizlesende olmuyor toz oluyo vs. bide en ufak çizikler belli oluyor kırmızı al o süper kırmızıdan başkasını alırsan gözükme bana amasör konusunda da haklısın zaten o resimlerdeki haliyle gitmiyor koltuğa kadar dayanıyor lastik
    bu arada Aydın ustaya sordum önde egzos borusuna takılı olan o şey ne diye katalizör dedi onu iptal edersen daha iyi gider falan dedi bende iptal edip yeni boru kıvırttırmak için egzosçuya gittim sordum 2 yerden kıvırarak oraya takmaya """" 75 LİRA """ para istedi öylece kaldım sadece 2 yerinden dirsekli 1,5 metre boruya 75 lira istedi adam ya neyse boşver dedim gittim demirci olan kuzenime (zaten o da meşhur oldu adı demirci İbo ) dedim böyle böyle yapılacak tamam dedi git 2 metre paslanmaz 1 ya da 1,5 milim boru al dedi tahminen 30-40 lira imiş.. ben sana yapayım dedi haftaya yapılacak boru işi bakalım ne olacak sonuç.
    Dostum yakında Apache Plus falan die yeni bir versiyon çıkarmaya niyetlisin orası kesin

Şu apachenin prosu oldun iyice helal vallada abi kırmızı çok güzel olan kırmızıdan değil kötü kırmızı gibi geliyor bana siyah düşünüodum ben

Antalya'dayım zaten bizim burlarda çamurdur tozdur fazla olmaz o kadar bilmiorumki:S

Motosikleti
    Alıntı escocem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar arka bagaj taktım direksiyon felaket titreme yapmaya başladı..bunu yaşayan ve problemi bulup çözen arkadaşımız varmı acaba??belki denk geldi fakat cantayı taktıktan sonra hissettim ben bu konuyu,fikri olan?
    ustam şöyle düşün aerodinamik falan diyolar ya senin vücudun havayı yararak gidyo senin vücudundan arka tarafa akan hava önceden boşluğa gidiyordu fakan şimdi bi sağdan bi soldan çantaya çarpıyor yani rüzgara yenik düşüyor başka bir deyişle o yüzden sallanma yapar ama gidonu tutarken yapmaması gerekli gidonu bırakırsan sallanır ama tutarken yapmaz eğer tutarken yapıyorsa yamuk olup olmadığına gerek göz kararı gerek ölçerek bakman gerekli..

sysroot
    sen öyle diyorsan öyledir ben İstanbul için siyah almazdım.. ama oraları bilemem tabi bakalım şimdi şu egzosu halledelim yaza doğru boyanacak motor ya özel bi renk olacak ya da tertemiz komple (motor dahil) siyah olacak

Motosikleti
    tvs apache
    hiç egsoz değiştiren oldumu ve nasıl bir etki yaratır hız olarak

ustam şöyle düşün aerodinamik falan diyolar ya senin vücudun havayı yararak gidyo senin vücudundan arka tarafa akan hava önceden boşluğa gidiyordu fakan şimdi bi sağdan bi soldan çantaya çarpıyor yani rüzgara yenik düşüyor başka bir deyişle o yüzden sallanma yapar ama gidonu tutarken yapmaması gerekli gidonu bırakırsan sallanır ama tutarken yapmaz eğer tutarken yapıyorsa yamuk olup olmadığına gerek göz kararı gerek ölçerek bakman gerekli..

sysroot
    sen öyle diyorsan öyledir ben İstanbul için siyah almazdım.. ama oraları bilemem tabi bakalım şimdi şu egzosu halledelim yaza doğru boyanacak motor ya özel bi renk olacak ya da tertemiz komple (motor dahil) siyah olacak
    arkadaşım genel mantıkla baktığında evet doğru düşünüyorsun fakat bu iş için mantık bu olmamalı.direksiyonu tutarken problem yok tüm hızlarda sorunsuz.ama gel gelelim elleri bıraktığında en düşük hızda da en yüksek hızdada bu oluyor.30 km hızla giderken çarpan rüzgar bunu yapamaz.diğer bir acıdan bakarsak o zaman tüm bagajlı motorlarda yasanması gerekirdi ama herkesin bildiği üzere bu problem başka bi motorda yok.benim merak ettiğim konu problem apachede mi yoksa sadece benim apachedemi.başka aynı problemi yaşayan yokmu?

Motosikleti
    herkes yaşıyor aynı sorunu abimdede var Aydın ustaya gelen başka kuryelerden de duydum bendede oldu.. yardımcı olabildim mi?

evet değiştirdim öyle aham şaham bişi takmadım ama fark yok düşme de yok artmada yok sanırım hyosung egzosu takan bi arkadaşımız vardı bide o yorum yazarsa net bi cevap alabilirsin bence..

evet arkadaşlar motorum çamurluk söküldüğünden çok pislenmişti artık fazla kullanmam hergün yerler ıslak olur artık ondan bende iyi bi temizlik yapıp depoya kapamaya karar verdim ve dün gece saat 21-22 sularında başladım işe

temizliğe başlamadan önce..

burda da tüm granajlar, hava filtre kazanı, akü, arka çatal, amasörler, jant (kısaca arka tarafta ne varsa) sökülmüş durumda..

ufak ufak topluyorum..

şuan motor bu şekilde orjinal durumda hafta sonu ön taraf sökülüp ayrıntılı temizlik yapıcam inş..

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı escocem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora arka canta takılmıyor takılsada ebat olarak cok ufak ve hafif bir canta takmak şart arka teker cok icerde oldug için motor denge problemi yaşıyo ben iş amaclı baddal boy canta taktım felaket derece direksiyon yalpalıyo ki bunu cözücek usta yok bir yöntem var oda arka tekeri geriye sonuna kadar cekebilmek oda ugraş istiyo.

ben hoysong egsoz taktım sıfır ama eski performansı sanki arar gibiyim galiba bu egsozdan sonra bi sibop ayarı yapmak fln lazım eski egsozlara göre siboblarım ama ses mükemmel oldu hatta harika

herkes yaşıyor aynı sorunu abimdede var Aydın ustaya gelen başka kuryelerden de duydum bendede oldu.. yardımcı olabildim mi?

evet değiştirdim öyle aham şaham bişi takmadım ama fark yok düşme de yok artmada yok sanırım hyosung egzosu takan bi arkadaşımız vardı bide o yorum yazarsa net bi cevap alabilirsin bence..

evet arkadaşlar motorum çamurluk söküldüğünden çok pislenmişti artık fazla kullanmam hergün yerler ıslak olur artık ondan bende iyi bi temizlik yapıp depoya kapamaya karar verdim ve dün gece saat 21-22 sularında başladım işe

temizliğe başlamadan önce..

burda da tüm granajlar, hava filtre kazanı, akü, arka çatal, amasörler, jant (kısaca arka tarafta ne varsa) sökülmüş durumda..

ufak ufak topluyorum..

şuan motor bu şekilde orjinal durumda hafta sonu ön taraf sökülüp ayrıntılı temizlik yapıcam inş..

sen napmışsın ya epeyce vaktin olmalı acıdım motora ben nereyi söksem elimde kalıyo ondan pek bi cesaret edemiyorum bide yıkamıyorum motoru nazar degiyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler